Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 14:49
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Gospodarka

Reklama
ZMIANY W BUDŻECIE – 219 TYS. NA PODWYŻKI DLA NAUCZYCIELI
ZMIANY W BUDŻECIE – 219 TYS. NA PODWYŻKI DLA NAUCZYCIELI
(Gmina Kroczyce) 31 maja odbyła się sesja Rady Gminy. Przyjęto na niej uchwałę w sprawie nowego planu zagospodarowania przestrzennego w Siemięrzycach, a wójt mówił o Polskim Ładzie, o Ukraińcach i inwestycjach. 07.07.2022 19:42    1
Reklama
Reklama
PSB MRÓWKA MA 12 LAT!
PSB MRÓWKA MA 12 LAT!
Myszkowska Mrówka działa już 12 lat. Część klientów zna firmę pod nazwą BUDULEC. Z okazji jubileuszu właściciele i pracownicy Mrówki urządzili piknik z wieloma atrakcjami dla dzieci. Były więc konkursy plastyczne, wielkie bańki mydlane i dmuchańce. 07.07.2022 19:38
Reklama
Reklama
Reklama
Wakacyjna wolność od „dymka”?
Wakacyjna wolność od „dymka”?
Rozpoczynający się okres wakacyjny motywuje, by wsłuchać się w siebie i zadbać o zdrowie, choćby poprzez rzucenie palenia. Przyjrzyjmy się alternatywom, które mogą być w tym pomocne. 04.07.2022 16:04    1
Reklama
W międzynarodowym gronie o przyszłości nikotyny i ograniczeniu szkód związanych z paleniem
W międzynarodowym gronie o przyszłości nikotyny i ograniczeniu szkód związanych z paleniem
W połowie czerwca (16-18) w Warszawie odbędzie się forum poświęcone nikotynie i jej przyszłości, a także politykom zdrowotnym państw uwzględniającym redukcję szkód zdrowotnych związanych z paleniem tytoniu. W tym roku myślą przewodnią (dziewiątego już) wydarzenia o nazwie Global Forum on Nicotine jest właśnie ostatni z wymienionych obszarów, czyli ograniczenie szkód zdrowotnych. 03.07.2022 13:27    1
Reklama
Reklama
OSZUSTWO PRZY ZAKUPIE OPAŁU
OSZUSTWO PRZY ZAKUPIE OPAŁU
(Katowice, woj. śląskie) Właściciel składu opału i dwóch jego pracowników postawiono zarzut oszustwa przy zakupie węgla na dane różnych osób oraz podrobienia podpisów na pełnomocnictwach do odbioru węgla. Zatrzymani mężczyźni przyznali się do winy i złożyli obszerne wyjaśnienia. O podejrzeniach dotyczących jednej z firm Śląską Policję poinformowała Polska Grupa Górnicza. 02.07.2022 10:00    2
Reklama
Reklama
Reklama
JAK WYGRAĆ Z DZIKAMI?
JAK WYGRAĆ Z DZIKAMI?
(Niegowa) Wiele mówi się o tym, jakie straty powoduje leśna zwierzyna, głównie dziki, ale również sarny, na okolicznych terenach. Problem jest bardzo dotkliwy dla rolników z terenu gminy Niegowa, którym dziki, występujące w nadmiernej liczbie, powodują znaczne straty. O tym, czy i co można zrobić z tym kłopotem dyskutowano podczas majowej (31.05) sesji Rady Gminy Niegowa. Uczestniczyli w niej łowczy z kilku kół łowieckich, którzy zgodnie zapewniali o zrozumieniu problemu i swoim zaangażowaniu. Apelowali również o wzmożoną współpracę na linii rolnik – łowczy jako skuteczną metodę walki z problemem, który wszystkim leży na sercu. 27.06.2022 10:00    1
Reklama
Po przejęciu przez Chińczyków odlewnia nie pyli! WIOŚ zapowiada zawiadomienie do PROKURATURY
Po przejęciu przez Chińczyków odlewnia nie pyli! WIOŚ zapowiada zawiadomienie do PROKURATURY
Są pierwsze pozytywne informacje, po tym jak Odlewnię Zawiercie S.A. przejęła chińska firma Meide Group. Jak twierdzi Łukasz Zawadzki ze Stowarzyszenia Stop dla Odlewni mieszkaniec dzielnicy, zauważalne jest, że od chwili przejęcia odlewni przez Meide Group zakład jakby z dnia na dzień przestał pylić. Przedstawiciele stowarzyszenia spotkali się też z nowym prezesem odlewni, którym jest obywatel Chin, w sprawie odszkodowań dla mieszkańców za zniszczone mienie. Domy, płoty instalacje fotowoltaiczne i samochody bardzo ucierpiały z powodu rdzawego pyłu pokrywającego całą dzielnicę. Jednocześnie WIOŚ potwierdził, że nieprawidłowości w zakładzie do kwietnia 2022 było tak wiele w zakresie ochrony środowiska, że zapowiada złożenie zawiadomienia do prokuratury! 24.06.2022 18:45    2
Reklama
PRZETARG NA PRZEBUDOWĘ DROGI POSTASZOWICE - NIEGOWA
PRZETARG NA PRZEBUDOWĘ DROGI POSTASZOWICE - NIEGOWA
(Postaszowice, Niegowa) Niebawem nastąpi rozstrzygnięcie przetargu na remont drogi pomiędzy Postaszowicami i Niegową. Do wykonania prac na odcinku drogi powiatowej, liczącym blisko 2,3 kilometra, zgłosiło się 10 firm. 18.06.2022 10:00
Reklama
Reklama
NA CO SAMORZĄDY PRZEZNACZĄ ŚRODKI Z POLSKIEGO ŁADU?
NA CO SAMORZĄDY PRZEZNACZĄ ŚRODKI Z POLSKIEGO ŁADU?
(powiat zawierciański) Pod koniec maja ogłoszono wyniki kolejnej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Wszystkie gminy z terenu naszego powiatu oraz sam powiat otrzymają środki na lokalne inwestycje. Najwięcej środków dostać mają powiat (ponad 14,7 mln złotych), Łazy (ponad 12,5 mln złotych) oraz Kroczyce (ponad 10,6 mln złotych). Pozostałe samorządy otrzymać mają od ok. 2,1 mln złotych (Pilica) do blisko 10 mln złotych (Ogrodzieniec) . Środki te przeznaczone będą głównie na przebudowę lokalnych dróg, wodociągi i kanalizację, czy też zagospodarowanie miejsc publicznych. 17.06.2022 16:30
Reklama
Reklama
Tajemnice działki 89 starosty z PiS-u: GMINA I ZUK „IDĄ W ZAPARTE” KOŁODZIEJCZYK MILCZY
Tajemnice działki 89 starosty z PiS-u: GMINA I ZUK „IDĄ W ZAPARTE” KOŁODZIEJCZYK MILCZY
W artykule: „GMINNY ZUK KARCZUJE POLE STAROSTY KOŁODZIEJCZYKA!” w GM z 13 maja ujawniliśmy, że należący do MiG Koziegłowy Zakład Usług Komunalnych karczował zaniedbane pole, około 0,5 hektara należące do starosty Piotra Kołodziejczyka. To rażący przykład wykorzystania mienia gminy do celów prywatnych. Prace za które starosta z PiS-u nie zapłacił, mogą być warte nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Przed publikacją artykułu Burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka, dyrektor ZUK Zbigniew Polak, starosta Kołodziejczyk ani jego matka wieczna Przewodnicząca Rady MiG Koziegłowy nie odpowiedzieli na nasze pytania. Gdy artykuł się ukazał odpowiedzi można skwitować do znanego powiedzenia, co należy mówić, gdy złapią nas za rękę na kradzieży czy oszustwie: TO NIE MOJA RĘKA! 10.06.2022 12:46    1    2
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama