Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 13:37
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Gospodarka

Reklama
Jak Polacy spędzają letnie urlopy? Wyniki badania
Jak Polacy spędzają letnie urlopy? Wyniki badania
Co trzeci Polak na tegorocznym, wakacyjnym urlopie spędzi między 8 a 14 dni. Co piąty zaplanował odpoczynek nad morzem, a co czwarty w miejscu zamieszkania. Parki rozrywki, lokalne atrakcje oraz aktywności fizyczne, związane głównie ze sportami wodnymi to preferowane pomysły na letni wypoczynek. To wnioski z badania „Zwyczaje urlopowe Polaków – lato 2022” serwisu Prezentmarzeń. 10.08.2022 17:32
Reklama
Reklama
OŁÓW CYNK I KADM PŁYNĄ KRZTYNIĄ DO PILICY
OŁÓW CYNK I KADM PŁYNĄ KRZTYNIĄ DO PILICY
(Bonowice, Szczekociny) Jadąc od Kroczyc drogą krajową nr 78 tuż przed Szczekocinami mijamy wieś Bonowice. W pewnym momencie, tuż na granicy Szczekocin Krztynia zbliża się do drogi krajowej dosłownie na kilkanaście metrów. Po drugiej stronie ulicy na działkach należących do Artura M. z Paulinowa (gmina Lelów) zostały zakopane ogromne ilości niebezpiecznych odpadów. Prokuratura Okręgowa w Gliwicach skierowała niedawno akt oskarżenia przeciwko członkom grupy przestępczej, na dużą skalę zajmującą się nielegalnym obrotem odpadami. Zarzuca im się doprowadzenie do zanieczyszczenia środowiska w ogromnym rozmiarze. Między innymi w Bonowicach gdzie odpady zakopano na działkach Artura M. i jego żony. Jest on jednym z oskarżonych w tym procesie, ale wobec niego sprawa będzie musiała być umorzona. Mężczyzna zmarł 2 miesiące temu. 10.08.2022 08:00    2
Reklama
Reklama
Reklama
30 LAT FIRMY ANET-POL
30 LAT FIRMY ANET-POL
(Myszków) Firma Anet-Pol z Myszkowa już 30 lat działa w tym samym miejscu na ulicy 1 Maja 65 na tzw. „Starym Myszkowie” pomiędzy centrum i Pohulanką. Prze lata firma założona przez Zbigniewa Konieczko i Mariolę Konieczko rozwijała się, choć początki firmy to mały garaż dzisiaj skromnie skryty za głównym budynkiem po prawej. 6 lipca właściciele zaprosili wszystkich chętnych na piknik z okazji 30 -lecia firmy. 09.08.2022 08:02
Reklama
Choroba na urlopie? Podaj aktualny adres pobytu na zwolnieniu lekarskim
Choroba na urlopie? Podaj aktualny adres pobytu na zwolnieniu lekarskim
Gdy zamierzamy skorzystać z chorobowego, warto zadbać o to, by lekarz wystawił zwolnienie na adres, pod którym będziemy przebywać w trakcie rekonwalescencji. Pamiętajmy o tym, zwłaszcza w sezonie letnim, gdy zmieniamy miejsce naszego pobyty na czas urlopu, a niestety, przytrafi się nam choroba i konieczność zwolnienia lekarskiego. 08.08.2022 17:30
Reklama
Reklama
Wkrótce w prawie pracy pojawią się dwa nowe urlopy. Korzystne zmiany czekają też pracujących rodziców
Wkrótce w prawie pracy pojawią się dwa nowe urlopy. Korzystne zmiany czekają też pracujących rodziców
– Nowelizacja Kodeksu pracy będzie oznaczać dla pracodawców małą rewolucję. Firmy będą musiały się zastanowić nad nową organizacją pracy, ponieważ pracownikom zostaną wydłużone urlopy rodzicielskie i nadane nowe uprawnienia. Problem może się pojawić w dużych zakładach pracy, które muszą organizować pracę na wiele miesięcy z góry – mówi dr Katarzyna Kalata, wykładowczyni Wyższej Szkoły Bankowej w Łodzi. Jak ocenia, planowane zmiany, które muszą zostać wdrożone najpóźniej na początku sierpnia br., są jednak korzystne dla wszystkich pracowników, zwłaszcza tych, którzy mają dzieci. 08.08.2022 16:42
Reklama
Reklama
Reklama
Gmina Kroczyce utworzyła stanowisko ekodoradcy do realizacji projektu „Śląskie. Przywracamy błękit”
Gmina Kroczyce utworzyła stanowisko ekodoradcy do realizacji projektu „Śląskie. Przywracamy błękit”
Gmina Kroczyce została partnerem w projekcie „Śląskie. Przywracamy błękit”. Celem projektu są kompleksowe działania mające na celu poprawę jakości powietrza w województwie śląskim oraz sprawna i efektywna realizacja programu ochrony powietrza dla województwa śląskiego, który został przyjęty uchwałą nr VI/21/12/2020 z dnia 22 czerwca 2020 roku przez Sejmik Województwa Śląskiego. 07.08.2022 17:28
Reklama
Ruszyła wypłata dopłat do nawozów
Ruszyła wypłata dopłat do nawozów
Do 31 maja 2022 r. rolnicy mogli ubiegać się o przyznanie dofinansowania do zakupu nawozów mineralnych. Do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa trafiło blisko 427 tys. wniosków o to wsparcie. 11 lipca rozpoczęła się wypłata pomocy. 07.08.2022 08:00
Reklama
8 sierpnia to Wielki Dzień Pszczół
8 sierpnia to Wielki Dzień Pszczół
8 sierpnia w Polsce corocznie obchodzony jest Wielki Dzień Pszczół. To doskonały moment, by docenić rolę, jaką te owady pełnią w naszym ekosystemie, a także ocenić zagrożenia, z którymi muszą się mierzyć. Nie zawsze są one bowiem należycie traktowane przez człowieka. W mediach coraz częściej pojawiają się informacje o masowym truciu tych stworzeń. 06.08.2022 20:46
Reklama
Reklama
Na tegoroczne wakacje Polacy planują wydać średnio 2,7 tys. zł. To o ponad 600 zł mniej niż przed pandemią
Na tegoroczne wakacje Polacy planują wydać średnio 2,7 tys. zł. To o ponad 600 zł mniej niż przed pandemią
Prawie co czwarty Polak spędzi tegoroczne wakacje w domu, a najczęstszym tego powodem jest napięta sytuacja finansowa – wynika z Barometru Providenta. Co trzeci wyjedzie maksymalnie na tydzień, a 17 proc. planuje wydać na ten cel nie więcej niż 1 tys. zł. Dotyczy to głównie kobiet i osób z młodszych grup wiekowych. Starsi wybierają się na wakacje na dłużej i zamierzają przeznaczyć większe kwoty na ten cel. 06.08.2022 20:00
Reklama
Reklama
Sprawdź stan swojego konta w ZUS i przyszłą emeryturę
Sprawdź stan swojego konta w ZUS i przyszłą emeryturę
ZUS zakończył już generowanie i udostępnianie informacji o stanie konta ubezpieczonego (IOSKU) za 2021 rok. W tym roku otrzymało ją ponad 23 mln osób. Informacja dostępna jest wyłącznie w wersji elektronicznej na Platformie Usług Elektronicznych (PUE). 06.08.2022 16:32
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama