Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
środa, 24 czerwca 2026 23:26
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Gospodarka

Reklama
Ford Capri. Dobry czas na elektryka!
Ford Capri. Dobry czas na elektryka!
Ford Capri produkowany jest tylko jako samochód elektryczny, podobnie jak obecny dłużej na rynku Mustang Mach-E. I zdecydowanie Capri to jeden z najciekawszych samochodów z napędem elektrycznych wśród dużych SUV-ów dostępny na rynku. Capri dzieli wszystkie rozwiązania techniczne z bliźniaczym Explorer. Samochody dość znacząco różnią się stylistyką, ale korzystają z identycznych rozwiązań technicznych. Wysokie ceny benzyny to ważny, choć nie jedyny powód, aby rozejrzeć się za samochodem z napędem elektrycznym. I Ford przygotował w tej grupie napędów naprawdę ciekawe rozwiązania cenowe Ford przygotował na najem Capri I Explorera w najmie na 3 lata. 02.04.2026 11:30    1
Reklama
Reklama
Byliśmy dzisiaj. Kilka stoisk bardzo nas zaciekawiło, o czym w krótkim tekście. Był nawet motokarawan. Podobno na poważnie, można tak pojechać w ostatnią drogę!
Warsaw Motorcycle Show 27-29 marca
Byliśmy dzisiaj. Kilka stoisk bardzo nas zaciekawiło, o czym w krótkim tekście. Był nawet motokarawan. Podobno na poważnie, można tak pojechać w ostatnią drogę!
Warsaw Motorcycle Show w Nadarzynie odbywa się w dniach 27 - 29 marca 2026 w Ptak Warsaw Expo. Byliśmy w pierwszym dniu. Kilka ciekawych motocykli, niektóre fajne stoiska. A na targi akurat udaliśmy się elektrycznym Fordem Capri. Z mniejszą baterią, ale dojeżdżając do rogatek Warszawy mieliśmy jeszcze 150 km zasięgu. 27.03.2026 19:45
Reklama
Reklama
Reklama
Parlament Europejski zatwierdza nowe przepisy chroniące urlopowiczów
Parlament Europejski zatwierdza nowe przepisy chroniące urlopowiczów
Anulowanie bez kar w przypadku wystąpienia nadzwyczajnych okoliczności w miejscu docelowym lub miejscu wyjazdu lub jeśli miałyby one istotny wpływ na podróż W czwartek posłowie do PE zatwierdzili zmienione przepisy dotyczące imprez turystycznych, zwiększające ochronę podróżnych, dzięki wnioskom wyciągniętym z pandemii i głośnych bankructw. 27.03.2026 08:00
Reklama
EMPATIA JAKO PRZEWAGA KONKURENCYJNA BANKU RELACYJNEGO
EMPATIA JAKO PRZEWAGA KONKURENCYJNA BANKU RELACYJNEGO
WYWIAD Z PANIĄ ZOFIĄ JAKUBCZYK, PREZESEM ZARZĄDU MIĘDZYPOWIATOWEGO BANKU SPÓŁDZIELCZEGO W MYSZKOWIE, KTÓRY UKAZAŁ SIĘ W GŁOSIE BANKOWOŚCI SPÓŁDZIELCZEJ W świecie automatyzacji i bezosobowych procesów bankowych przewaga może leżeć w tym, co najprostsze: uważności i zrozumieniu. Zofia Jakubczyk, Prezes Zarządu Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie, tłumaczy, jak empatia przekłada się na decyzje, komunikację i codzienną pracę z klientem od seniorów po lokalnych przedsiębiorców. Z Anną Jarmuszkiewicz rozmawia także o spółdzielczych wartościach, realnym wpływie członków na bank i o tym, które sprawy muszą pozostać „twarzą w twarz”. 25.03.2026 14:08
Reklama
Reklama
24 mieszkańców kontra 12 kopciuchów
24 mieszkańców kontra 12 kopciuchów
Sprawa z Siemianowic Śląskich może stać się ważnym precedensem pokazującym, że mieszkańcy mogą skutecznie korzystać z dostępnych narzędzi prawnych w walce o czyste powietrze. 24.03.2026 10:24    1
Reklama
Reklama
Reklama
LIDL- jaja klatkowe odchodzą do historii
LIDL- jaja klatkowe odchodzą do historii
Lidl Polska wycofał ze swoich półek jaja świeże pochodzące od kur utrzymywanych w klatkach. To kolejny krok po usunięciu jaj „trójek” ze składu produktów marki własnej, takich jak makarony czy dania gotowe. Zmiana ta jest odpowiedzią na oczekiwania klientów, dla których dobrostan zwierząt odgrywa coraz bardziej istotny czynnik podczas codziennych zakupów. 19.03.2026 08:00
Reklama
Eko made in Poland. Import i eksport na rynku żywności ekologicznej- rozmowa z producentami
Eko made in Poland. Import i eksport na rynku żywności ekologicznej- rozmowa z producentami
Polska żywność ekologiczna coraz mocniej zaznacza swoją obecność zarówno na rynkach zagranicznych, jak i w koszykach krajowych konsumentów. O potencjale eksportowym rodzimych produktów BIO, zmieniających się trendach zakupowych oraz przyszłości rynku eko w handlu międzynarodowym opowiadają Michał Cholewiński, producent i eksporter rzemieślniczych makaronów ekologicznych, oraz Sylwester Strużyna, producent i dystrybutor żywności ekologicznej w Polsce. 09.03.2026 10:34
Reklama
Pestycydy w herbatach owocowych
Pestycydy w herbatach owocowych
Zimowe herbatki z owocami, miodem i ziołami kojarzą się ze wzmacnianiem odporności i domowym ciepłem. Tymczasem badania pokazują, że część z nich zawiera nawet po kilkanaście różnych pestycydów – w tym substancję zakazaną w Unii Europejskiej. 07.03.2026 16:31
Reklama
Reklama
Nowy eZUS dla płatników już dostępny
Nowy eZUS dla płatników już dostępny
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przebudowuje swój portal internetowy. Z nowej odsłony eZUS od 23.02 skorzysta pół miliona płatników składek. Chodzi o część portalu, w której pracują przedsiębiorcy i ich biura rachunkowe. Kolejne firmy dołączą do grona użytkowników nowego rozwiązania w najbliższych dniach. 07.03.2026 11:40
Reklama
Reklama
NIE MA WODY, NIE MA PRĄDU. JEST BIURO ZA 99 TYSIĘCY MIESIĘCZNIE
DHD i Park Paderewskiego, czyli afera deweloperska:
NIE MA WODY, NIE MA PRĄDU. JEST BIURO ZA 99 TYSIĘCY MIESIĘCZNIE
Kilkadziesiąt osób które wpłaciły oszczędności, albo wzięły kredyt i go spłacają, żeby kupić wymarzone mieszkanie na osiedlu Park Paderewskiego, zastanawia się już nie kiedy dostaną mieszkania, bo pierwsze terminy to miał być początek 2025 roku, tylko czy w ogóle je dostaną. W X ‘25 powołany przez udziałowca posiadającego około 70% udziałów DHD sp. z o.o. (nazwa firmy która buduje osiedle) na stanowisko prezesa DHD Sebastian Sołtys bez konkretnej daty, ale mówił, że jak rozwiązane będą problemy z ujawnieniem w KRS zarządu reprezentującego nowego większościowego właściciela (Jarosław Kołtun z Lublina) to możliwe będzie dokończenie mieszkań i przekazanie ich kupującym. Mamy koniec lutego i mamy kilka wiadomości, ustaleń do których dotarliśmy: od chwili, jak w lipcu Jarosław Kołtun nabył 70% udziałów w DHD (odkupując udziały w firmach Zalim sp. z o.o. i Skywards Estates sp. z o.o.) na budowie udało się/nie udało się: 06.03.2026 09:53    1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama