Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 05:20
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Gospodarka

Reklama
UOKiK zatwierdził przejęcie Schumachera przez Saica Group. Pracownicy Papierni będą teraz pracować w hiszpańskiej firmie!
UOKiK zatwierdził przejęcie Schumachera przez Saica Group. Pracownicy Papierni będą teraz pracować w hiszpańskiej firmie!
Hiszpańska grupa Saica w lipcu ogłosiła, że przejmuje cały polski oddział niemieckiej firmy Schumacher Packaging (firma centralę ma w Niemczech, w Bawarii) czyli dwie fabryki tektury falistej w Bydgoszczy i Wrocławiu oraz dwie papiernie. Nas najbardziej interesuje to, że właściciela oprócz papierni w Grudziądzu, zmieni też zakład papierniczy w Myszkowie. Schumacher Packaging przejął podupadły zakład w Myszkowie drogą licytacji komorniczych majątku fabryki w listopadzie 2016 roku. Polski oddział niemieckiego Schumachera przywrócił fabrykę do życia. Od roku 2018 zakład był modernizowany, a w 2023 roku informowaliśmy o kolejnych dużych inwestycjach w myszkowskiej papierni. Od zakupu zakładu w 2016 roku w Schumacher zainwestował w Myszkowie około 1 mld zł. I zapowiadano kolejne duże inwestycje w przeciągu 10 lat. Ale sytuacja się zmieniła, zakład zmienił właściciela. 07.11.2024 18:22
Reklama
Reklama
NASI INFORMATORZY: TEN PRZETARG MOŻE WYGRAĆ TYLKO JEDNA FIRMA!
NASI INFORMATORZY: TEN PRZETARG MOŻE WYGRAĆ TYLKO JEDNA FIRMA!
ZGK Zawiercie sp. z o.o. to firma komunalna, prowadząca składowisko odpadów w Marciszowie, na skraju Zawiercia i Poręby. Trafiają tam śmieci z całej okolicy, również z Myszkowa. O firmie, a raczej o problemach z eksploatacją składowiska piszemy od lat. Niedawno radna z Poręby Jolanta Łakomska mówiła na spotkaniu w Zawierciu 30 września, że mieszkańcy Poręby już tak bardzo mają dość sąsiedztwa wysypiska, że jak sytuacja się nie poprawi, będą zabiegać o jego zamknięcie. Ale ZGK ma nowe kłopoty. Firma postanowiła kupić urządzenie, mobilny rozdrabniacz na podwozu gąsiennicowym. W zależności od producenta i szczegółów wyposażenia, rozdrabniacz może kosztować od 1,6 mln do nawet 2,8 mln zł. Problem w tym, że przedstawiciele trzech z pięciu liczących się w Europie producentów takich urządzeń potwierdzili w rozmowie z nami, że warunki przetargu, tzw. Opis przedmiotu zamówienia preferują jedno urządzenie: maszynę firmy Doppstadt, model Invektor 6. 30.10.2024 09:37    4    1
Reklama
Reklama
Reklama
Zawiercie nieuchronnie zbliża się do podwyżki cen odpadów. W środę radni zdecydują o skali podwyżki
Zawiercie nieuchronnie zbliża się do podwyżki cen odpadów. W środę radni zdecydują o skali podwyżki
Zawiercie przygotowuje się do podwyżki cen za odbiór odpadów. Rada Miasta w Zawierciu 30 października ma przegłosować uchwałę, która, jeżeli przejdzie w kształcie uzgodnionym z Prezydent Miasta, wyniesie 36 zł od osoby za śmieci segregowane i aż 90 zł za niesegregowane. Dotychczas mieszkańcy płacili dużo mniej, bo 25 zł i 62,50 zł. Jak miasto tłumaczy tak wysoką podwyżkę? Co ważne, w sąsiednich gminach dużo wyższe ceny obowiązywały już wcześniej. 28.10.2024 13:59    1
Reklama
JAK ZAŁATWIĘ SWOJE SPRAWY W ZUS, GDY MIESZKAM ZA GRANICĄ?
JAK ZAŁATWIĘ SWOJE SPRAWY W ZUS, GDY MIESZKAM ZA GRANICĄ?
Polacy mieszkający za granicą kraju twierdzą, że trudno jest załatwiać sprawy w ZUS, bez osobistej wizyty. Tymczasem wiele spraw w ZUS można załatwić przez internet, a informacje otrzymać w trakcie e - wizyty, nie wychodząc z miejsca zamieszkania. 28.10.2024 13:20
Reklama
Reklama
Nowe przepisy mają zmienić sytuację, w jakiej znaleźli się ludzie zatrudnieni przez platformy cyfrowe. Wprowadzają domniemanie stosunku pracy
Nowe przepisy mają zmienić sytuację, w jakiej znaleźli się ludzie zatrudnieni przez platformy cyfrowe. Wprowadzają domniemanie stosunku pracy
KE ma zamiar przy pomocy nowych przepisów poprawić warunki zatrudnienia osób ludzi pracujących w gospodarce zleceniowej. Założenia tej dyrektywy są następujące: osoby zatrudniane przez platformy nie mogą być bezzasadnie traktowane jako osoby samozatrudnione i wprowadza domniemanie stosunku pracy, zwłaszcza jeśli istnieją ku temu przesłanki. Polska ma dwa lata na wdrożenie przepisów. – Cała istota sporu polega na tym, czy rozszerzać to domniemanie stosunku pracy na wszystkich zatrudnionych w naszym kraju – ocenia Marcin Stanecki, GIS. 24.10.2024 17:00    1
Reklama
Reklama
Reklama
Unia walczy z kryzysem mieszkaniowym! Kłopotem jest brak dostępnych mieszkań i wysokie czynsze
Unia walczy z kryzysem mieszkaniowym! Kłopotem jest brak dostępnych mieszkań i wysokie czynsze
Kryzys mieszkaniowy jest jednym z największych problemów w Polsce. Brakuje dostępnych cenowo mieszkań, a na związane z nimi koszty wydajemy średnio ok. 18 proc. swojej pensji. Kryzys mieszkaniowy dotyczy już jednak niemal całej Europy. Zgodnie z danymi Eurostatu w dziewięciu krajach UE od 2010 roku ceny domów wzrosły ponad dwukrotnie. – Trzeba przyspieszyć działania i skupić się na tym, żeby ludzie mieli gdzie mieszkać, bo w Europie jest duży problem bezdomności – ocenia europosłanka PO Jagna Marczułajtis-Walczak. 24.10.2024 10:34    1
Reklama
Polska jednym z ostatnich krajów wprowadzających w firmach sztuczną inteligencję. Problemem jest brak kompetencji cyfrowych u menedżerów.
Polska jednym z ostatnich krajów wprowadzających w firmach sztuczną inteligencję. Problemem jest brak kompetencji cyfrowych u menedżerów.
Jak zauważają eksperci, starsza kadra menadżerów przeciwstawia się wrażaniu nowoczesnej technologii z zakresu sztucznej inteligencji w swoich firmach. Brakuje dokładnej edukacji cyfrowej, dopasowywania prawa do zmieniającego się świata, a także odpowiedniego wykorzystywania danych źródeł. Polska pod kątem wdrażania SI w firmach wyprzedza w Unii Europejskiej tylko Bułgarię i Rumunię. Eksperci alarmują, że jeśli nie uda się odwrócić tego trendu, to w obliczu zmian demograficznych może zacząć brakować rąk do pracy, by zapewnić odpowiednią jakość usług. 23.10.2024 18:00
Reklama
Polskie firmy czerpią korzyści z gospodarki obiegu zamkniętego. Wciąż jednak ich wiedza jest niewystarczająca
Polskie firmy czerpią korzyści z gospodarki obiegu zamkniętego. Wciąż jednak ich wiedza jest niewystarczająca
W aspekcie unijnych regulacji firmy są zobowiązane wdrażać rozwiązania z zakresu gospodarki obiegu zamkniętego. Wiedza firm na ten temat wciąż jest mało wystarczająca i mocno nieuporządkowana. Jak podają badania DB Schenker, niemal 2/3 respondentów nawet nie ma świadomości, że ich firma wdraża rozwiązania z zakresu GOZ, a część z nich nie ma pewności, jakie działania w ogóle wpisują się w tę koncepcję. Jednocześnie jednak ponad połowa dostrzega korzyści we wdrożeniu GOZ i planuje inwestycje w tym zakresie. Operatorzy logistyczni widzą w tym procesie rolę dla siebie. 18.10.2024 15:00
Reklama
Reklama
Chleb, masło i ser – trio wręcz doskonałe!
Chleb, masło i ser – trio wręcz doskonałe!
Już na samo hasło „pajda chleba z masłem i żółtym serem” niejednej osobie ciekła ślinka z ust. Nic w sumie nadzwyczajnego - zapach świeżego chleba, rozpływającego się masła i naturalnego sera żółtego, budzi w nas wspomnienia ciepła rodzinnego domu lub sielskich wakacji u dziadków. Światowy Dzień Chleba, który obchodzimy 16 października jest doskonałą okazją, by spróbować samodzielnie wypiec bochenek chleba i podać go domownikom w tej najprostszej, ale jakże smakowitej wersji. 18.10.2024 14:00
Reklama
Reklama
Hotel Ostaniec położony w Podlesiach  gmina Kroczyce poszukuje osób na stanowiska:  Główny/a Księgowy/a oraz Zastępca Głównego Księgowego (gł. księgowej)
Hotel Ostaniec położony w Podlesiach gmina Kroczyce poszukuje osób na stanowiska: Główny/a Księgowy/a oraz Zastępca Głównego Księgowego (gł. księgowej)
W związku z dynamicznym rozwojem i nowymi inwestycjami firmy „BODEKO HOTELE” Sp. z o.o., poszukujemy osób z doświadczeniem w księgowości, które będą wspierać naszą firmę w dalszym rozwoju. Oferujemy możliwość pracy w stabilnej i rozwijającej się organizacji, atrakcyjne warunki zatrudnienia oraz szansę na rozwój zawodowy. 17.10.2024 18:09    1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama