Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 26 czerwca 2026 02:02
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Polityka

Reklama
ODWOŁALI RADNEGO ROKA Z FUNKCJI PRZEWODNICZĄCEGO
ODWOŁALI RADNEGO ROKA Z FUNKCJI PRZEWODNICZĄCEGO
(Zawiercie) 27 stycznia Radny Powiatowy Zbigniew Rok został odwołany z funkcji przewodniczącego Komisji Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej. Zastąpi go Zygmunt Knopik (SLD). 10.02.2014 13:40
Reklama
Reklama
 „POLSKA SIĘ ZWIJA”
„POLSKA SIĘ ZWIJA”
(Siewierz) W miniony weekend prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odwiedził kilka miast na Śląsku i w Małopolsce. Ostatnie z zaplanowanych na sobotę i niedzielę spotkań odbyło się 8 grudnia w Siewierzu. Z możliwości spotkania się z liderem największej partii opozycyjnej skorzystało wielu mieszkańców powiatu myszkowskiego i zawierciańskiego. 20.12.2013 09:11
Reklama
Reklama
Reklama
POWIAT ZAWIERCIAŃSKI Z POMOCĄ DLA LELOWA
POWIAT ZAWIERCIAŃSKI Z POMOCĄ DLA LELOWA
(Zawiercie) 10 tysięcy złotych przeznaczy powiat zawierciański na pomoc dla gminy Lelów. Taką uchwałę podjęli na ostatniej sesji powiatowi radni, choć nie obyło się bez dyskusji na ten temat. 6 lipca gwałtowne opady deszczu doprowadziły do licznych zalań i podtopień. W gminie Irządze zwołane zostało posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzenia Kryzysowego. W miejscowościach Grabiec i Bonowice woda zaczęła zalewać drogę krajową nr 78 i pobliskie posesje. 16.09.2013 11:07
Reklama
WYNAGRODZENIE STAROSTY W GÓRĘ!
WYNAGRODZENIE STAROSTY W GÓRĘ!
(Zawiercie) Po ostatniej sierpniowej sesji Rady Powiatu Zawierciańskiego wynagrodzenie starosty Rafała Krupy (NAW) zwiększyło się o prawie 7% (tak podawał przewodniczący rady powiatu Adam Rozlach). Jak to wygląda realnie? Trzeba dołożyć jakieś 2%, bo wynagrodzenie wzrastało przecież systematycznie za tzw. wysługę lat. Wynagrodzenie starosty wzrosło łącznie o jakieś 8,73% w stosunku do stycznia 2011 roku. - Pracuje praktycznie od rana do wieczora – mówił o Krupie jego klubowy kolega Rozlach. Miesięcznie starosta będzie zarabiał teraz ponad 11 tysięcy 931 złotych brutto. O tę niespodziewaną podwyżkę pytał wiceprzewodniczący rady Jarosław Kleszczewski.     09.09.2013 11:11
Reklama
Reklama
PORAŻKA REFERENDYSTÓW W ŁAZACH!
PORAŻKA REFERENDYSTÓW W ŁAZACH!
(Łazy) 2 sierpnia ostatecznie stało się jasne, że w Łazach nie dojdzie do referendum w sprawie odwołania z funkcji burmistrza Macieja Kaczyńskiego. Inicjatorzy referendum nie zebrali wymaganej liczby głosów, rezygnują z inicjatywy referendalnej. Mają jednak obowiązek doręczyć do delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Częstochowie wszystkie zebrane dotychczas karty poparcia. To dokumenty poufne. Jeżeli tego nie zrobią, grozi im nawet odpowiedzialność karna. 12.08.2013 08:32
Reklama
Reklama
Reklama
JAN ZAMORA koordynuje Europę+
JAN ZAMORA koordynuje Europę+
(Zawiercie, Sosnowiec) W niedzielę 28 lipca w Sosnowcu odbyła się Zagłębiowska Konwencja Samorządowa „Zagłębie+” z udziałem Janusza Palikota. Radny Jan Zamora, w Zawierciu znany jako inicjator referendum w sprawie odwołania prezydenta Ryszarda Macha (NAW), został nominowany na stanowisko koordynatora Europy Plus w naszym powiecie. 12.08.2013 08:31
Reklama
ZIOBRO PRZYJECHAŁ DO ZAWIERCIA NA ZAPROSZENIE MACHA
ZIOBRO PRZYJECHAŁ DO ZAWIERCIA NA ZAPROSZENIE MACHA
(Zawiercie) Końcówka ubiegłego tygodnia była bardzo nerwowa. Już w tę niedzielę, 16 czerwca zawiercianie zadecydują, czy chcą odwołania obecnego prezydenta Ryszarda Macha (NAW). Ten ostatni robi wszystko co w jego mocy, by przekonać do siebie mieszkańców miasta. 10 czerwca do stolicy powiatu na zaproszenie Macha przyjechał przewodniczący Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro, który przed Hutą CMC świadomie lub nie wsparł kampanię antyreferendalną. Na miejscu pojawił się również pełnomocnik grupy referendalnej i radny powiatowy Jan Zamora. Jego jednak nikt nie chciał dopuścić do głosu. Niezłomny samorządowiec na konferencji dał jednak „popalić” władzy.   17.06.2013 09:52
Reklama
CHCĄ ODWOŁAĆ BURMISTRZA ŁAZ MACIEJA KACZYŃSKIEGO!
CHCĄ ODWOŁAĆ BURMISTRZA ŁAZ MACIEJA KACZYŃSKIEGO!
(Łazy) Wszystko wskazuje na to, że nie tylko w Zawierciu odbędzie się referendum. W Łazach chcą odwołać burmistrza Macieja Kaczyńskiego. Dwa referenda w jednym powiecie, praktycznie jedno po drugim? To już ewenement na skalę krajową. Właśnie zawiązał się specjalny komitet. Grupa inicjatywna złożyła 3 czerwca w Urzędzie Miejskim w Łazach stosowne powiadomienie o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum gminnego. 10.06.2013 07:48
Reklama
Reklama
MAGISTRAT UKRYWA NAGRANIE SESJI
MAGISTRAT UKRYWA NAGRANIE SESJI
(Zawiercie) Od kilku miesięcy nagrania audiowizualne sesji Rady Miejskiej w Zawierciu były regularnie udostępniane na miejskiej stronie internetowej i w serwisie You Tube. Dodatkowo w formie audio rejestrację obrad wykonywało na potrzeby sporządzenia protokołu Biuro Rady Miejskiej. Z dostępem do powyższych zapisów nigdy nie było problemu. Nagle, od maja magistrat zakazał udostępniania komukolwiek sporządzonych nagrań do czasu zaakceptowania przez radnych protokołu sesji. Zdaniem sekretarza urzędu Marka Borowika, do czasu zaakceptowania protokołu, radni mogą wnosić jakieś poprawki i uwagi. Mimo usilnych chęci nie jesteśmy w stanie zrozumieć co ma „piernik do wiatraka”? Rozumiemy, że radni mogą wnosić uwagi do treści protokółu z sesji, ale to przecież nie wpłynie na już zarejestrowany zapis wide 10.06.2013 07:47
Reklama
Reklama
SLD STAWIA NA MARKA KOZIEŁA?
SLD STAWIA NA MARKA KOZIEŁA?
(Zawiercie) 22 maja w siedzibie Rady Powiatowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Zawierciu odbyła się konferencja z udziałem sekretarza generalnego SLD Krzysztofa Gawkowskiego, sekretarza Śląskiej Rady Wojewódzkiej SLD Tomasza Niedzieli oraz przedstawicieli zawierciańskich miejskich i powiatowych struktur SLD. Spotkanie zorganizowane było w ramach ogólnopolskiej akcji sojuszu „Walka o pracę”, dlatego dominowały rozmowy na temat trudnej sytuacji na rynku pracy. Jednym z zapowiadanych tematów miało być także głośno komentowane - zbliżające się coraz większymi krokami - referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta Ryszarda Macha. W gruncie rzeczy na temat samego referendum mówiono niewiele. SLD podtrzymuje wcześniejsze stanowisko w tej sprawie i mówi, że stoi murem za swoim koalicyjnym partnerem. W kwestii zbliżających się wyborów SLD twierdzi jednak, że będzie dążyć do tego, by to SLD „rozdawało karty” miejskim i powiatowym samorządzie. To raczej trudne, gdy SLD jest z NAW nie tyle w koalicji, ale pod jego butem. 04.06.2013 08:39
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama