Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 26 czerwca 2026 01:25
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Polityka

Reklama
KTO REKLAMUJE SIĘ ZA PIENIĄDZE PODATNIKÓW?
KTO REKLAMUJE SIĘ ZA PIENIĄDZE PODATNIKÓW?
(Zawiercie) Nie milkną echa ostatniej sesji Rady Miejskiej w Zawierciu. Radna Ewa Mićka nie pozostawiła przysłowiowej „suchej nitki” na publikacji wydanej za pieniądze podatników. Oj, posypały się gromy. Najwięcej z nich w stronę byłego prezydenta Zawiercia Ryszarda Macha. Z okazji 100-lecia miasta wydana została książka „Prezydenci i radni Zawiercia”. Twarda i solidna oprawa nie pozostawia złudzeń: koszty wydania musiały być spore. 14.09.2015 09:19
Reklama
Reklama
Zawiercie podzielone w kwestii JOW-ów
Zawiercie podzielone w kwestii JOW-ów
(Zawiercie) Po spektakularnym sukcesie Pawła Kukiza w tegorocznych wyborach prezydenckich zapowiedział on start również w wyborach parlamentarnych, które mają się odbyć na jesieni. Podczas tworzenia struktur politycznych powstał jednak konflikt pomiędzy zwolennikami znanego muzyka, a zwolennikami popieranych przez niego jednomandatowych okręgów wyborczych (JOW-ów). Konflikt ten widać również w Zawierciu. W czwartek i piątek, 16 i 17 lipca, w MOK-u odbyły się dwa spotkania poświęcone idei JOW-ów. Czy to rozłam? 24.08.2015 09:17
Reklama
Reklama
Reklama
To oni pracowali na sukces Kukiza
To oni pracowali na sukces Kukiza
(powiat zawierciański) Kandydat na Prezydenta RP Paweł Kukiz w całej Polsce zdobył 20,80% głosów i już zapowiada marsz na Parlament, w jesiennych wyborach. Jeżeli nie roztrwoni wyzwolonej energii Polaków, stworzy do jesieni sprawny ruch (partię?). Kukiz ma szansę nie tylko powtórzyć sukces Ruchu Palikota, ale co najmniej współrządzić Polską. Lekcja Palikota, którego Ruch prawie przestał istnieć jest jednak gorzka. Łaska wyborców na pstrym koniu jedzie. Ale na razie ludzie wspierający Kukiza są pełni energii i zapału. W Zawierciu, Łazach, Porębie, Włodowicach i Kroczycach wynik Kukiza był dużo lepszy niż ogólnopolski, sięgając rekordowych 26,9%  w Łazach! W działalność nowej formacji politycznej zaangażowali się radny powiatowy Zbigniew Rok (Można Uczciwie), Jan Zamora- w poprzedniej kadencji powiatu znany, nieprzejednany krytyk NAW-u i Andrzej Dymczyk. 22.05.2015 09:22
Reklama
Duda w Zawierciu zawiesił kampanię wyborczą
Duda w Zawierciu zawiesił kampanię wyborczą
(Zawiercie) Nietypowo zaczęło się spotkanie wyborcze z kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta RP Andrzejem Dudą, które odbyło się w środę wieczorem w Zawierciu. Swoją wizytę Duda rozpoczął od zawieszenia kampanii prezydenckiej. 27.03.2015 10:38
Reklama
Reklama
NOWA RADNA W PORĘBIE
NOWA RADNA W PORĘBIE
(Poręba) W marcu w Porębie miały odbyć się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej. Głosowania nie będzie. Powód? Zgłosiła się tylko jedna kandydatka: Ewelina Janeczek. 09.02.2015 09:55
Reklama
Reklama
Reklama
W NOWYM ROKU NOWE INWESTYCJE
W NOWYM ROKU NOWE INWESTYCJE
(Łazy) Gmina Łazy podsumowała ostatni rok. Urzędnicy chwalą się, że ostatnie 12 miesięcy było okresem wielkich wydatków wpływających na komfort życia mieszkańców i dodają, że sukcesy zostały potwierdzone w rankingach ogólnopolskich przygotowywanych przez pismo samorządu terytorialnego „Wspólnota” (nr 22 i 24). 05.01.2015 12:29
Reklama
NOWA RZECZYWISTOŚĆ PO 30 LISTOPADA
NOWA RZECZYWISTOŚĆ PO 30 LISTOPADA
(Poręba) 30 listopada odbyła się druga tura wyborów samorządowych. Najbardziej zaskoczyła sytuacja w Porębie, gdzie nowym burmistrzem z ogromną przewagą głosów (66,89%) został Ryszard Spyra, który był opozycyjnym radnym miejskim z Klubu Jedność i Przyszłość. Końcówka kampanii była bardzo ciekawa, a mieszkańcy Poręby mięli okazję spróbować pączków rozdawanych przez zwolenników Marka Śliwy (Wspólnie dla Poręby), który przez dwie poprzednie kadencje rządził miastem. Słodycze nie pomogły. Zgodnie z przewidywaniami w Zawierciu fotel prezydenta zajmie Witold Grim (Nowe Otwarcie), a w Ogrodzieńcu wszystko zostaje po staremu, bo Andrzejowi Mikulskiemu (KWW RDL), który pozował nawet z mieszkańcami do wspólnego zdjęcia udało się pozostać przy władzy. Na fotografii jak się okazuje można dobrze wyjść i to nie tylko wizualnie. 11.12.2014 15:09
Reklama
MIROSŁAW MAZUR Z REKORDOWYM POPARCIEM!
MIROSŁAW MAZUR Z REKORDOWYM POPARCIEM!
(powiat zawierciański) Aż trzech kandydatów z naszego terenu walczyło o mandat w Sejmiku Województwa Śląskiego. Ogromnym poparciem cieszy się Mirosław Mazur, który zajmował pierwsze miejsce na liście Platformy Obywatelskiej w okręgu nr 7 obejmującym miasta: Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Sosnowiec oraz powiaty: będziński i zawierciański. Na Mazura, byłego prezydenta Zawiercia (lata 2006-10) głos oddało 18 790 osób, tym samym został on nowym radnym wojewódzkim. Z list PO startował także były wicestarosta Jan Grela, a z listy SLD wiceprezydent Zawiercia Marek Kozieł. 04.12.2014 15:25
Reklama
Reklama
DYREKTORKA ZWALNIA PO 28 LATACH PRACY
DYREKTORKA ZWALNIA PO 28 LATACH PRACY
(Łazy) Pani Mariola Więcławek przepracowała w Zespole Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego wiele lat. Nigdy nie otrzymała nawet upomnienia. Przeciwnie, za swoją pracę była wielokrotnie nagradzana i doceniana. 1 września w szkole zmienił się dyrektor. Nowym dyrektorem została Marzena Orzoł. I od tego momentu zaczynają się kłopoty Marioli Więcławek. 04.12.2014 15:24
Reklama
Reklama
TRZECIA KADENCJA KACZYŃSKIEGO
TRZECIA KADENCJA KACZYŃSKIEGO
(Łazy) W ubiegłym roku w Łazach narodził się pomysł, by burmistrza Macieja Kaczyńskiego odwołać ze stanowiska w referendum. Referendystom nie udało się nawet doprowadzić do referendum. Jak się okazuje Kaczyński nadal cieszy się ogromną popularnością. 16 listopada po raz trzeci mieszkańcy gminy zaufali dotychczasowemu włodarzowi. 24.11.2014 10:55
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama