Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 26 czerwca 2026 00:53
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Polityka

Reklama
Europoseł Jadwiga Wiśniewska "błysnęła" w Szkle Kontaktowym:
Europoseł Jadwiga Wiśniewska "błysnęła" w Szkle Kontaktowym:
Jakie słowa Pan Poeta miał na myśli? (Bruksela i Koziegłowy) Wczorajsze Szkło Kontaktowe (12.09.18) pokazało w TVN24 nagranie z rozmowy z europosłami Prawa i Sprawiedliwości. Rozbawione towarzystwo właśnie wyszło z restauracji, coś tam z pewnością zjadło i wypiło. Co -nie wiemy- ale oczka, uśmiech i bełkoczący głos Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej coś tu sugeruje. Prowadzący szkiełko też swoje sugestie mieli. Ale się przedstawicielka Suwerena zabawiła! 13.09.2018 12:36
Reklama
Reklama
TEMATY SPOŁECZNE NA PIERWSZYM PLANIE
TEMATY SPOŁECZNE NA PIERWSZYM PLANIE
(Zawiercie) Pod koniec sierpnia odbyło się spotkanie z posłami Kukiz’15 – Barbarą Chrobak oraz Jarosławem Sachajko. Oboje parlamentarzyści mają krótki staż w Sejmie – obecna kadencja jest ich pierwszą. Spośród wielu różnorodnych tematów, które poruszone zostały podczas półtoragodzinnego spotkania znalazły się genetycznie modyfikowana żywność, sytuacja osób niepełnosprawnych, imigracja zarobkowa, referendum lokalne, ZUS-owskie emerytury, czy też reforma sądownictwa. 12.09.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
CZY OBRADY RADY GOSPODARCZEJ SĄ TAJNE?
CZY OBRADY RADY GOSPODARCZEJ SĄ TAJNE?
(Zawiercie) Łukasz Konarski, który chce walczyć o fotel prezydenta Zawiercia poinformował na swoim Facebookowym profilu o bardzo dziwnej sytuacji. Razem z radną miejską Barbarą Kozioł wybrał się na posiedzenie Rady Gospodarczej, która działa przy prezydencie miasta (Witold Grim). - Przewodniczący RG wyprosił nas ze spotkania. Zastanawiamy się czy to nadal Rada Gospodarcza (ciało opiniodawcze) czy już Komitet Wyborczy - zauważa Łukasz Konarski na swoim profilu na FB. Do posta dołączone jest także zdjęcie z tematami posiedzenia. Jak wynika ze zdjęcia jednym z punktów miały być wybory samorządowe. Witold Grim, jako kandydat na kolejną - teraz 5 -letnią kadencję miał przedstawić główne założenia programowe oraz organizacyjne przygotowania do kampanii wyborczej. 13 sierpnia RG miała obradować w hotelu Villa Verde. Można odnieść wrażenie, że Łukasz Konarski przez niektórych traktowany jest niczym persona non grata. Ostatnio pech go prześladuje, ponieważ całkiem niedawno, ktoś ukradł laptopa jego syna. Samorządowiec także informował o tym przykrym zdarzeniu na Facebooku. Tymczasem kampania w Zawierciu chyba się rozkręca i jest coraz ciekawsza. 01.09.2018 12:20
Reklama
RAZEM PRZEDSTAWIŁO „JEDYNKI” DO SEJMIKU WOJEWÓDZTWA
RAZEM PRZEDSTAWIŁO „JEDYNKI” DO SEJMIKU WOJEWÓDZTWA
(Katowice, Zawiercie) Zarejestrowana przed trzema laty Partia Razem na początku sierpnia ogłosiła nazwiska swoich reprezentantów, którzy będą otwierać listy wyborcze do sejmiku województwa. W jesiennych wyborach „jedynką” w okręgu sosnowieckim (w skład którego wchodzi powiat zawierciański) będzie Jakub Tesluk. Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Katowicach młody kandydat Partii Razem położył nacisk na opiekę zdrowotną. 27.08.2018 12:20
Reklama
Reklama
EWA KOPACZ I KRYSTYNA SZUMILAS GOŚCIŁY W ZAWIERCIU
EWA KOPACZ I KRYSTYNA SZUMILAS GOŚCIŁY W ZAWIERCIU
(Zawiercie) W ubiegły poniedziałek odbyło się kolejne spotkanie Klubu Obywatelskiego, w którym uczestniczyły była premier Ewa Kopacz oraz Krystyna Szumilas (minister edukacji w latach 2011-2013). Gospodarzem zawierciańskiego spotkania była posłanka Anna Nemś, a jego tematem przewodnim były kobiety w polityce. Dyskusja zdominowana została przez tematy dotyczące bieżącej sytuacji w kraju, a uczestnicy pytali między innymi o pomysły Platformy Obywatelskiej na poprawę życia emerytów oraz Unię Europejską i jej działania w sprawie praworządności w Polsce. Wśród licznych tematów, które poruszone zostały podczas rozmowy z posłankami nie zabrakło również polityki społecznej. Spotkanie okraszone było dużą dawką krytyki wobec Prawa i Sprawiedliwości. 30.06.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
Jan Zamora w czwartek zostanie radnym
Jan Zamora w czwartek zostanie radnym
(Zawiercie) W czwartek 29 marca podczas obrad Rady Powiatu Zawierciańskiego Jan Zamora złoży ślubowanie i obejmie mandat radnego powiatowego za Zbigniewa Roka, który zrezygnował z mandatu, tłumacząc swoją decyzję obowiązkami zawodowymi, które coraz trudniej mu godzić ze sprawowaniem mandatu. Zbigniew Rok od ponad roku rozwija przychodnię (NZOZ) Endoscopica, która oprócz usług medycznych komercyjnych, w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej przyciągnęła w krótkim czasie kilka tysięcy pacjentów. Jan Zamora, który teraz obejmie mandat za Roka zapowiada, że do obecnie rządzących powiatem będzie miał wiele pytań. 27.03.2018 19:33
Reklama
WITOLD GRIM WYBRAŁ ZASTĘPCĘ
WITOLD GRIM WYBRAŁ ZASTĘPCĘ
(Zawiercie) Już wiadomo, kto zastąpi odwołanego 18 października Łukasza Konarskiego (PO) na stanowisku zastępcy prezydenta Zawiercia do spraw społecznych. Potwierdziły się plotki powtarzane w kuluarach. Nowym „wice” została Teresa Mucha-Popiel, która była radną miejską w dwóch kadencjach (2006-2010, 2010-2014). W ostatnich wyborach samorządowych startowała do rady z KW Platforma Obywatelska RP, ale bezskutecznie. Do dziś nieznane pozostają dokładne przyczyny odwołania Konarskiego. 12.12.2017 12:20
Reklama
TERESA MUCHA-POPIEL ZASTĄPI KONARSKIEGO?
TERESA MUCHA-POPIEL ZASTĄPI KONARSKIEGO?
(Zawiercie) 18 października Łukasz Konarski (PO) został odwołany ze stanowiska zastępcy prezydenta Zawiercia do spraw społecznych. Przez długi czas jego odwołanie owiane było mgłą tajemnicy. Sprawy nie komentował (nadal tego nie robi) ani główny zainteresowany, ani władze miasta. Niedawno pojawiły się niepotwierdzone informacje o tym, że nowym zastępcą prezydenta może zostać Teresa Mucha-Popiel, która była radną miejską w dwóch kadencjach (2006-2010, 2010-2014). W ostatnich wyborach samorządowych startowała do rady z KW Platforma Obywatelska RP, ale bezskutecznie. Wśród innych typowanych osób pojawia się nazwisko miejskiej radnej Ewy Mićki (PO). Do składu tego numeru (22 XI) nie wiadomo było jeszcze, kto zastąpi Łukasza Konarskiego. 04.12.2017 12:20
Reklama
Reklama
TYDZIEŃ PROTESTÓW PRZED SĄDEM W ZAWIERCIU
TYDZIEŃ PROTESTÓW PRZED SĄDEM W ZAWIERCIU
(Zawiercie, Myszków) Od ponad tygodnia trwają w całej Polsce demonstracje przed sądami w obronie niezależności sądownictwa od władzy wykonawczej. Do protestów w dużych miastach zdążyliśmy się przyzwyczaić, ale nowością było, że ludzie wyszli też protestować przed budynkami sądów w małych miastach. W Zawierciu na ulicy Leśnej przed Sądem Rejonowym już 18 lipca zaproszeni przez działaczki Czarnego Protestu z liderką Edytą Janowską. I codziennie pod budynek Sądu na Leśniej przychodziło o 21.00 po kilkadziesiąt osób. W Myszkowie pierwsze kilka osób zapaliło świeczki przez Sądem Rejonowym 20 lipca. Ale w piątek 21 lipca o 20.00 na zaproszenie Ewy Kotarskiej pod budynek sądu na ul. Kwiatkowskiego przyszło ponad 100 osób. I - w liczbie 30-50 osób - przychodzą codziennie. Wśród haseł demonstracji są: „Wolność – Równość - Demokracja”, „Wolne Sądy”, Prezydencie - Konstytucja.” 03.08.2017 12:20
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Reklama
2 to nie 3 podPIS to nie koniec!
2 to nie 3 podPIS to nie koniec!
Pod takim hasłem na środę 26. lipca o godz. 18.00 działaczki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet wezwały do demonstrowania przez wszystkimi biurami Prawa i Sprawiedliwości. I do wydarzenia „2 to nie 3 podPIS to nie koniec!” przyłączyły się inne grupy nieformalne i organizacje. Demonstracja została też zapowiedziana przed biurem PiS w Myszkowie (budynek Cechu), gdzie mieści się biuro europoseł Jadwigi Wiśniewskiej. Sposobem protestowania pod biurami PiS w całej Polsce ma być „RÓBMY HAŁAS”. 26.07.2017 11:24
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama