Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 07:07
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Polityka

Reklama
Problem z porannymi autobusami w Łazach
Problem z porannymi autobusami w Łazach
Brak wiat przystankowych w Rokitnie, słabo oznakowane przejścia dla pieszych oraz przeładowane autobusy - z tym na co dzień muszą mierzyć się mieszkańcy Łaz. Oprócz złych wiadomości gmina może poszczycić się uzyskanymi nowymi dofinansowaniami np. na przebudowę jednej z ulic w Ciągowicach. Jakie jeszcze tematy poruszono, 25 października, na LVII Sesji Rady Miejskiej w Łazach? 06.11.2023 10:08
Reklama
Reklama
MUREM ZA MAZUREM? KONIEC PROTESTÓW. MIAŁA BYĆ REWOLUCJA A JEST KAPISZON
MUREM ZA MAZUREM? KONIEC PROTESTÓW. MIAŁA BYĆ REWOLUCJA A JEST KAPISZON
To był gorący tydzień w Zawierciu. 4.X 2023 zmieniona wyraźnie w tym celu Rada Nadzorcza ZGK Zawiercie, gminnej spółki zajmującej się odpadami odwołała ze stanowiska prezesa Jarosława Mazura a powołała na to stanowisko, na polecenie Prezydenta Zawiercia Marusza Grabarczyka. Ten pracował w MPWiK Poręba, też na stanowisku prezesa tej spółki. Już 5 X pracownicy ZGK zaczęli protestować w sprzeciwie do nagłej i ich zdaniem złej dla spółki i pracowników decyzji. Żądali przywrócenia Mazura. Prezydent Łukasz Konarski zwodził ich, wykręcał się od kolejnych umawianych spotkań. Pracownicy ZGK grozili strajkiem, sparaliżowaniem miasta śmieciami. 06.11.2023 08:12
Reklama
Reklama
Reklama
Gmina Łazy zadłużona na ponad 30 milionów
Gmina Łazy zadłużona na ponad 30 milionów
LVI Sesja Rady Miejskiej w Łazach (27 września) przyniosła, jak co miesiąc, zarówno wieści dobre, jak przystąpienie Łaz do związku “Jedźmy razem!”, który usprawni poruszanie się komunikacją miejską pomiędzy gminami, czy wygrana w konkursie Fundacji Orlen “Czuwamy! Pamiętamy!”, oraz gorsze, o których gmina nie za bardzo chce mówić - czyli o ponad 30 milionowym zadłużeniu. Kłótni również nie zabrakło. Tym razem najostrzejsza wymiana słów padła ze strony Wiesława Ludwikowskiego - sołtysa Niegowonic i Krzysztofa Furmana 25.10.2023 13:52    1
Reklama
SENAT: 66 MANDATÓW DLA OPOZYCJI. A MOGŁO BYĆ 67!
SENAT: 66 MANDATÓW DLA OPOZYCJI. A MOGŁO BYĆ 67!
Bez niespodzianki zakończyły się wybory do Senatu RP w okręgu 76 który obejmuje powiaty zawierciański, będziński i Dąbrowę Górniczą. Mandat senatorski ponownie uzyskała senatorka obecnej kadencji z Koalicji Obywatelskiej Beata Małecka-Libera. Pani Senator zdobyła aż 52,37% wszystkich głosów, deklasując konkurenta z PiS Arkadiusza Grabowskiego który uzyskał poparcie 31,27% wyborców. W liczbach oddanych głosów sukces Senator Beaty Małeckiej-Libery jest jeszcze bardziej wyraźny. Oddano na nią prawie 2x więcej głosów niż na kandydata PIS. 17.10.2023 13:42
Reklama
Reklama
LASECKI MIAŁ „ODBIĆ SENAT PISOWI”. A GO PISOWI ZAPEWNIŁ!
LASECKI MIAŁ „ODBIĆ SENAT PISOWI”. A GO PISOWI ZAPEWNIŁ!
Nadchodzi czas komentarzy do wyników wyborów. Sukces opozycji demokratycznej jest ogromny. Gigantyczny jest też sukces społeczeństwa demokratycznego, które wstało z kolan poszło na wybory, i zmiotło populistyczną prawicę. PiS będzie w nowym Sejmie największym klubem, ale nie ma z kim rządzić. Rządy populistów, partii którą nazwałem w sierpniu faszystowską, i mam za to określenie proces z PISem, z samą „Nowogrodzką” przechodzą do historii. 16.10.2023 14:55
Reklama
Reklama
Reklama
TRWAJĄ WYBORY PARLAMENTARNE
TRWAJĄ WYBORY PARLAMENTARNE
O godzinie 7 rano zostały otwarte lokale wyborcze w całej Polsce, a np. W USA już wczoraj. W Niemczech zarejestrowało się ponad 100.000 Polaków którzy chcą wziąć udział głosowaniu. Przed lokalami wyborczymi w Berlinie, w pobliżu Bramy Brandenburskiej ustawiają się kolejki. W Polsce głosowaniu, ewentualnie wysokiej frekwencji, sprzyja chłodna, ale słoneczna pogoda. A więc na wybory! 15.10.2023 10:37    1
Reklama
MPWiK Poręba musi zwracać pieniądze. Brali za dużo za odbiór ścieków!
MPWiK Poręba musi zwracać pieniądze. Brali za dużo za odbiór ścieków!
Sprawa, o której będzie mowa, zaczęła się dokładnie 20 lipca 2022 roku. Wtedy to Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Porębie zaczęło pobierać od mieszkańców miasta wyższą kwotę za wywóz nieczystości płynnych i ich transportu niż było to przewidziane w uchwale. Problem dostrzegła radna Ewelina Janeczek. Każdy z mieszkańców Poręby, który ma rachunki za wywóz szamba w kwocie przekraczającej 20 zł/m3, rachunki sprzed 31 marca 2023 może żądać zwrotu pieniędzy. Do tego dnia obowiązywała stara uchwała z 2009 roku, określająca cenę maksymalną za wywóz szamb na 20 zł/m3. Każda złotówka powyżej tej kwoty, powinna być zwrócona! 14.10.2023 05:03
Reklama
POTYCZKI NA BANERY. NISZCZENIE I WIESZANIE W MIEJSCACH NIEDOZWOLONYCH
POTYCZKI NA BANERY. NISZCZENIE I WIESZANIE W MIEJSCACH NIEDOZWOLONYCH
Jest lepiej niż 4 lata temu, co nie znaczy, że dobrze. Banery reklamowe wieszane gdzie popadnie, często w miejscach niedozwolonych, to zmora wyborów. W wyborach parlamentarnych 4 lata temu przodował w Myszkowie i okolicy w kampanii nielegalnej i niemoralnej poseł PiS Mariusz Trepka. Jego lawety zajmowały pas drogowy nielegalnie, bez zgody zarządcy drogi, za co właściciel lawet radny PIS Tomasz Załęcki dostał nawet kilka mandatów po 100 zł. W tym roku jest znacznie lepiej ale nie brakuje banerów wieszanych w obrębie skrzyżowań, na rondach. A tam jest absolutny zakaz wieszania reklam. 13.10.2023 21:03
Reklama
Reklama
Koalicja Obywatelska: NASZYM KANDYDATEM DO SENATU JEST KRYSZTOF SMELA
Koalicja Obywatelska: NASZYM KANDYDATEM DO SENATU JEST KRYSZTOF SMELA
To już chyba koniec kampanii… Formalnie kandydaci wszystkich partii mogą agitować do piątku 13.10.2023 do godziny 23:59. Od godziny 00:01 w sobotę trwa cisza wyborcza aż do zamknięcia lokali wyborczych w niedzielę 15.10.23. Jeżeli wybory zakończą się w całej Polsce o 20.00 i wtedy zakończy się cisza wyborcza. Chyba, że choć w jednym lokalu w Polsce czy na świecie głosowanie z różnych powodów będzie jeszcze trwało, to cisza wyborcza będzie przedłużona aż wszędzie nie skończą się wybory. 13.10.2023 18:22
Reklama
Reklama
KTÓRY POSEŁ PIS Z REGIONU ZA TYM STOI, ŻE ŻARKI POMINIĘTO W DOTACJACH?
KTÓRY POSEŁ PIS Z REGIONU ZA TYM STOI, ŻE ŻARKI POMINIĘTO W DOTACJACH?
tytuł OŚWIADCZENIA BURMISTRZA Żarek Klemensa Podlejkiego pochodzi od redakcji: „Zdecydowanie przeciwstawiam się sytuacji, w której potrzeby mieszkańców Gminy Żarki zostały zlekceważone, pominięte i mimo ustaleń nie zapewniono finansowania dla gminnych inwestycji z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Ubolewam razem z mieszkańcami, iż Gmina Żarki NIE OTRZYMAŁA 6 mln 945 tys. zł, pomimo iż wnioski były bardzo dobrze przygotowane przez doświadczoną ekipę z Urzędu." -pisze Klemens Podlejski, burmistrz Żarek w oświadczeniu wysłanym do mediów. Nie tylko gmina Żarki została poszkodowana przy podziale naszych wspólnych pieniędzy, które PiS podzielił głównie wśród swoich. 13.10.2023 12:00
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama