Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 06:51
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Polityka

Reklama
Żłobek w Koziegłowach ma być w kwietniu. Gmina zwiększa inwestycje w kanalizację
Żłobek w Koziegłowach ma być w kwietniu. Gmina zwiększa inwestycje w kanalizację
Jak w każdej gminie - ostatnie sesje to czas uchwał nad przyszłorocznym budżetem. Nad tym wątkiem pochylili się także radni z Koziegłów, 28 grudnia na Sesji Rady Gminy i Miasta. Burmistrz Jacek Ślęczka informował, że wszystkie zadania w gminie przewidziane na 2023 rok zostały wykonane. Ponadto w przyszłorocznym budżecie aż 40% środków zostanie przekazanych na inwestycje w mieście. Co warto jeszcze odnotować, gmina zdecydowała się przekazać 17 mln złotych na rozwój kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej. Co jeszcze działo się w trakcie sesji? 09.01.2024 09:24
Reklama
Reklama
Zła sytuacja finansowa szpitala w Myszkowie, a pieniędzy w przyszłorocznym budżecie powiatu na szpital brak
Zła sytuacja finansowa szpitala w Myszkowie, a pieniędzy w przyszłorocznym budżecie powiatu na szpital brak
(28 grudnia) Ostatnia sesja Rady Powiatu w Myszkowie w 2023 roku, a co za tym idzie przed radnymi stało wyzwanie podjęcia uchwały budżetowej na kolejny rok. Radnych opozycji w przygotowanym projekcie uchwały niepokoił jednak brak przeznaczenia jakichkolwiek środków, aby wspomóc Szpital Powiatowy w Myszkowie, którego obecny stan finansowy, jest wręcz tragiczny. Długi placówki sięgają 42 mln zł. 08.01.2024 05:34
Reklama
Reklama
Reklama
Młodzieżowa Rada Miasta Poręba w nowym składzie
Młodzieżowa Rada Miasta Poręba w nowym składzie
Młodzieżowa Rada Miasta Poręba zgodnie ze swoim statutem liczy 15 członków wybieranych wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w mieście. Ich kadencja trwa dwa lata. Jest ona organem reprezentującym nastoletnich mieszkańców Poręby, wspiera młodych ludzi i najważniejsze - stanowi głos młodzieży w podejmowaniu najważniejszych decyzji w mieście, bo to właśnie oni - porębska młodzież w przyszłości będą oficjalnymi reprezentantami miasta. Ważne więc żeby swoje idee samorządowe oraz cele kształtowali jak najwcześniej oraz poznali struktury miasta od podszewki. 04.01.2024 05:31
Reklama
Inwestycje w Porębie na 2024 – będzie nowy MOSiR!
Inwestycje w Porębie na 2024 – będzie nowy MOSiR!
Rok 2023 dobiegł końca, a w ostatnich dniach grudnia '23 w gminach odbywały się ostatnie sesje w 2023 roku. Spotkanie radnych z Poręby (18 grudnia) przyniosło dobre nowiny na przyszły rok. Miasto przewiduje liczne inwestycje - budowę nowych mieszkań czy nawet remont MOSiR-u. Prześledźmy jednak po kolei o czym decydowali radni Poręby. 01.01.2024 06:25
Reklama
Reklama
Radni powiatowi nareszcie zawitali do Łaz!
Radni powiatowi nareszcie zawitali do Łaz!
Na sesję Rady Miejskiej w Łazach (29 listopada) zawitali radni ze Starostwa Powiatowego w Zawierciu – Tadeusz Czop i Grzegorz Piłka. Przybycie ich niezwykle ucieszyło radnych z Łaz, którzy mogli nareszcie porozmawiać o problemach pracy starostwa powiatowego na terenie gminy. Radna Marta Grzesica nawet wręczyła Tadeuszowi Czopowi pismo z wytycznymi punktami, co jest do załatwienia w gminie, ponieważ jak sama podkreśliła - problemów związanych z zadaniami starosty jest wiele i szkoda, że radni powiatowi zajmują się tym dopiero pod koniec kadencji. Zainteresowanie przed zbliżającymi się wyborami chyba jednak nie powinno nikogo dziwić. Zapraszamy do przeczytania relacji, co dokładnie wydarzyło się na LVIII Sesji Rady Miejskiej w Łazach. 18.12.2023 11:48
Reklama
Reklama
Reklama
Związek „Jedźmy razem!” już niedługo wystartuje w gminach powiatu
Związek „Jedźmy razem!” już niedługo wystartuje w gminach powiatu
Sesja Rady Powiatu Zawierciańskiego (30 listopada), jak zwykle upłynęła szybko i efektywnie. Jednym z bardziej interesujących ów dla mieszkańców powiatu był poruszony temat związku „Jedźmy razem!”. Oficjalnie już wiadomo kiedy ruszą autobusy w miejscowościach dotąd nieskomunikowanych. 13.12.2023 08:18
Reklama
Bezpłatne autobusy na terenie Poręby i Siewierza. Projekt rusza 1 stycznia
Bezpłatne autobusy na terenie Poręby i Siewierza. Projekt rusza 1 stycznia
Na LVIII sesji Rady Miasta w Porębie (27 listopada), burmistrz Ryszard Spyra ogłosił już oficjalnie, że autobusy na terenie Zawiercia, Poręby i Siewierza, należące do zawierciańskiego przewoźnika ZKM, od 1 stycznia do 30 czerwca 2024 roku dla każdego podróżującego będą darmowe. Co nastąpi po czerwcu 2024 roku - czy linie dalej będą dla mieszkańców bezpłatne? 12.12.2023 08:13
Reklama
Mieszkaniec gminy Koziegłowy otrzymał odznakę „Zasłużony dla Województwa Śląskiego”
Mieszkaniec gminy Koziegłowy otrzymał odznakę „Zasłużony dla Województwa Śląskiego”
W Koziegłowach zapanował już w pełni świąteczny klimat, nawet na LV Sesji Rady Miasta i Gminy (30 listopada), która zaczęła się dosyć nietypowo - przy piosence „Jingle Bells” mieszkanki Koziegłów wręczyły każdemu z przybyłych własnoręcznie zrobione pierniczki. Klimat mikołajkowo-świąteczny dopełniły życzenia z okazji zbliżających się świąt. Rozdanie pierniczków było niewątpliwie bardzo miłym gestem ze strony miasta, jednak nie to było najistotniejsze podczas całej sesji. Oprócz świątecznego klimatu było również uroczyście. 10.12.2023 07:50
Reklama
Reklama
sprawa działki 89 starosty Kołodziejczyka: AKT OSKARŻENIA TRAFIŁ DO SĄDU!
sprawa działki 89 starosty Kołodziejczyka: AKT OSKARŻENIA TRAFIŁ DO SĄDU!
Minimum rok, a nawet do 10 lat więzienia grozi dyrektorowi Zakładu Usług Komunalnych w Koziegłowach Zbigniewowi P. oraz kierownikowi w ZUK Grzegorzowi M. Za to, że w kwietniu i maju 2022 roku polecili pracownikom ZUK czyszczenie zaniedbanej działki należącej do starosty myszkowskiego Piotra Kołodziejczyka i jego żony Marleny. Jak informuje nasz rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie prokurator Tomasz Ozimek, śledztwo w tej sprawie, wszczęte po artykułach Gazety Myszkowskiej z maja 2022 w których ujawniliśmy, że gminny ZUK, czyści panu staroście zaniedbaną, zaśmieconą działkę, właśnie zostało zakończone i w połowie listopada Prokuratura Rejonowa Południe w Częstochowie skierowała do sądu w Myszkowie akt oskarżenia w tej sprawie. 06.12.2023 06:11    1
Reklama
Reklama
Mażoretki z Kroczyc? Czemu nie. Na sesji jeszcze oświata i służba zdrowia
Mażoretki z Kroczyc? Czemu nie. Na sesji jeszcze oświata i służba zdrowia
Na jednej z ostatnich w tym roku sesji Rady Gminy Kroczyce (25 października), dokonano rozliczenia z mijającym rokiem i ukończonymi projektami. Nie oznacza to, że gmina nie planuje nowych przedsięwzięć. Pozyskane, bardzo wysokie dofinansowania, planowany rozwój przychodni SKALMED, czy zajęcia mażoretkowe w Domu Kultury w Kroczycach - te i wiele więcej tematów poruszono podczas LVIII sesji w Kroczycach. 28.11.2023 13:02    1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama