Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 08:03
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Polityka

Reklama
Sesje w Porębie otwarte już dla każdego
Sesje w Porębie otwarte już dla każdego
Kolejna, LVI sesja Rady Miasta Poręba odbyła się 25 września bez niezgodnego z prawem wypraszania przybyłych na nią mieszkańców, co miało miejsce podczas ostatniej sesji, o czym pisaliśmy w artykule: „Linia kolejowa, odór i porębskie Krupówki" . Czyżby Rada Miejska doczytała przepisy Ustawy samorządowej? W sesji, co wyjaśniła przewodnicząca Rady Miasta Elżbieta Kołodziej, z przyczyn osobistych w zebraniu nie uczestniczył burmistrz Poręby Ryszard Spyra. 07.10.2023 09:38
Reklama
Reklama
PREMIER JERZY BUZEK JUTRO NA TARGU W ŻARKACH!
PREMIER JERZY BUZEK JUTRO NA TARGU W ŻARKACH!
Jak informuje burmistrz MiG Żarki Klemens Podlejski w sobotę 7 października słynne żareckie targowisko ma odwiedzić były Premier RP, profesor Jerzy Buzek. Swoją obecnością prof. Buzek chce wyrazić poparcie dla startu burmistrza Podlejskiego w wyborach do Sejmu 15 X 2023 z listy Koalicji Obywatelskiej. 06.10.2023 13:58
Reklama
Reklama
Reklama
CZY PIS MOŻNA NAZYWAĆ PARTIĄ FASZYSTOWSKĄ? Jarosław Kaczyński właśnie pozwał nas za to sformułowanie!
CZY PIS MOŻNA NAZYWAĆ PARTIĄ FASZYSTOWSKĄ? Jarosław Kaczyński właśnie pozwał nas za to sformułowanie!
Gazeta Myszkowska, dokładniej jej dziennikarz niżej podpisany 5 października 2023 dostał pozew od PISu, podpisany przez prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego. Kaczyński uważa, że określenie „partia faszystowska” w odniesieniu do Prawa i Sprawiedliwości narusza dobra osobiste partii. Czy PiS jest partią faszystowską? Czy wolno tak pisać i mówić o PIS? Co ciekawe, mniej lub bardziej jednoznacznie, ze znakiem zapytania lub zupełnie bez partią faszystowską nazywało PIS wielu publicystów, naukowców, w tym socjolodzy, filozofowie i politolodzy. Ale łatwiej jak widać pozwać lokalną redakcję licząc na „efekt mrożący”. 06.10.2023 12:26    1
Reklama
KANDYDAT PAKTU SENACKIEGO JEST TYLKO JEDEN!
KANDYDAT PAKTU SENACKIEGO JEST TYLKO JEDEN!
Krzysztof Smela kandyduje do Senatu w okręgu 68 obejmującym powiaty: myszkowski, kłobucki, lubliniecki i częstochowski. Jest jedynym kandydatem popieranym przez wszystkie partie opozycji demokratycznej w ramach Paktu Senackiego. 04.10.2023 20:47
Reklama
Reklama
Prezydent Konarski znowu unika sesji, Ale nie facebooka
Prezydent Konarski znowu unika sesji, Ale nie facebooka
W ostatnim tygodniu wakacji, 30 sierpnia, odbyła się długa i wyczerpująca (ponad 9-godzinna) sesja Rady Miejskiej w Zawierciu. Długa nie była jednak dla prezydenta miasta, gdyż ten, żeby tradycji stało się zadość, znowu się nie pojawił. Z jednej strony nikogo już to nie dziwi, a z drugiej każdego niepokoi. Ile razy prezydent pojawił się na sesji w ciągu swojej 5-letniej kadencji? Z pewnością trudne do wyliczenia by to nie było. Gdyby nie prężnie funkcjonujący profil Łukasza Konarskiego na Facebooku radni już dawno zapomnieliby jak wygląda głowa miasta. 04.10.2023 07:13
Reklama
Reklama
Reklama
Kroczyce doczekają się obwodnicy. Gigantyczne wydatki na bezdomność zwierząt
Kroczyce doczekają się obwodnicy. Gigantyczne wydatki na bezdomność zwierząt
LVII sesja Rady Gminy Kroczyce (21 września), mimo że przebiegła szybko, przyniosła mieszkańcom dużo cennych informacji. W gminie dzieje się i to w głównej mierze pozytywnie. Zmiany odczują ci starsi jak i młodsi mieszkańcy Kroczyc. O wszystkich realizacjach i planach gminy poinformował jej wójt - Stefana Pantak, podczas swojego sprawozdania z pracy międzysesyjnej. 01.10.2023 11:01    1
Reklama
NAJPIERW BUDOWA. PÓŹNIEJ POZWOLENIE. CO CHCE UKRYĆ STAROSTA DORS PRZED WYBORAMI?
NAJPIERW BUDOWA. PÓŹNIEJ POZWOLENIE. CO CHCE UKRYĆ STAROSTA DORS PRZED WYBORAMI?
A miało być tak pięknie! Gabriel Dors gdy został radnym powiatowym, a później Starostą Zawierciańskim zaczął z Kroczyc dojeżdżać do pracy przez Skarżyce. Ulica Okiennik to bardzo spokojne miejsce... 30.09.2023 12:34    1
Reklama
Kobiety na wybory! Senatorka z okręgu 76 Beata Małecka-Libera i kandydująca z Katowic Monika Rosa
Kobiety na wybory! Senatorka z okręgu 76 Beata Małecka-Libera i kandydująca z Katowic Monika Rosa
Kampanijny bus, którym podróżują polityczki Koalicji Obywatelskiej zachęcając do udziału w wyborach, aktywności politycznej zawitał 18. września do Myszkowa. Wśród znanych polityczek zachęcających kobiety do udziału w wyborach wzięły udział senatorka (okręg 76 z Zawierciem) Beata Małecka-Libera oraz Monika Rosa, która kandyduje do Sejmu w okręgu katowickim 31. Była też Katarzyna Lubnauer. Najwięcej było polityczek kandydujących z okręgu 28, który obejmuje Myszków i okolice: posłanka Izabela Leszczyna, Marta Salwerak i myszkowianka, kandydująca z 5 miejsca Beata Pochodnia. Wszystkie z Koalicji Obywatelskiej. 29.09.2023 14:14    1    1
Reklama
Reklama
Akcja przeciwników dopuszczalności aborcji: JEJ UCZESTNICY POGUBILI SIĘ KOGO GANIĆ, A KOGO CHWALIĆ…
Akcja przeciwników dopuszczalności aborcji: JEJ UCZESTNICY POGUBILI SIĘ KOGO GANIĆ, A KOGO CHWALIĆ…
We wtorek Placu Dworcowym w Myszkowie, blisko Lidl’a stali działacze Fundacji Życie i Rodzina. Muzyka, baner pokazujący martwy płód, z głośnika hasła nawołujące do ochrony życia. Na banerze poseł PIS Szymon Girzyński, z napisem, że „7 marca 2023 głosował przeciw ustawie antyaborcyjnej”. To wg organizatorów dobrze czy źle głosował, bo się pogubiliśmy. W zapowiedzi wydarzenia, na stronie internetowej fundacji, Girzyński, oprócz Jarosława Kaczyńskiego wymieniony z wyraźnym przekazem: nazwiska posłów, którzy głosowali przeciwko życiu”. 26.09.2023 20:23
Reklama
Reklama
Kontrowersyjna akcja przeciwników dopuszczalności aborcji dzisiaj w Myszkowie!
Kontrowersyjna akcja przeciwników dopuszczalności aborcji dzisiaj w Myszkowie!
We wtorek o godz. 17:15 na Placu Dworcowym w Myszkowie ma się odbyć pikieta działaczy Fundacji Życie i Rodzina, która jest za całkowitym zakazem aborcji, atakuje posłów wszystkich partii, od lewicy do PiS, którzy w tej sprawie wyrażali choćby wstrzymujące się stanowisko. Fundacja w informacji prasowej o dzisiejszej pikiecie pisze: 26.09.2023 14:22
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama