Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 05:34
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Polityka

Reklama
Minister Zdrowia Izabela Leszczyna: POPIERAM ANNĘ NEMŚ NA PREZYDENTA ZAWIERCIA!
Minister Zdrowia Izabela Leszczyna: POPIERAM ANNĘ NEMŚ NA PREZYDENTA ZAWIERCIA!
Minister Zdrowia Izabela Leszczyna, jedna z najważniejszych polityczek Koalicji Obywatelskiej odwiedziła Zawiercie, aby spotkać się z Anną Nemś, kandydatką KO na stanowisko Prezydenta Zawiercia. 25 marca minister Leszczyna rozmawiała z Anną Nemś i kardą zawierciańskiego „Medyka” o priorytetach w kształceniu kadr medycznych. Popularny „Medyk” czyli Regionalne Centrum Kształcenia Ustawicznego w Zawierciu może rozwijać się kształcąc personel medyczny tak bardzo potrzebny w coraz bardziej starzejącym się społeczeństwie. Zapotrzebowanie na wykształcone kadry medyczne w geriatrii będzie coraz większe. 02.04.2024 15:25
Reklama
Reklama
Konarski: samorządowy safanduła
Konarski: samorządowy safanduła
"Kiedyś wierzyłem, że Łukasz Konarski będzie dobrym prezydentem. Powiem więcej – to ja, wraz z gronem przyjaciół, pomogłem mu wygrać wybory. Dziś tego żałuję. Konarski w roli prezydenta to ogromny błąd. Człowiek, w którym widzieliśmy szansę na rozwój miasta, na naszych oczach zmienił się w mściwego demona nie szanującego nikogo, za wyjątkiem siebie" – mówi Zenon Torba, były współpracownik prezydenta i były członek Rady Nadzorczej ZGK Zawiercie sp. z o.o. 02.04.2024 09:32    3
Reklama
Reklama
Reklama
Z czym kojarzą się  Koziegłowy. Koniec kadencji
Z czym kojarzą się Koziegłowy. Koniec kadencji
Kadencja 2018-2024 Rady Gminy i Miasta Koziegłowy dobiega końca. Ostatnia sesja (21.03) rozpoczęła się od miłej niespodzianki. Cały zespół oświaty wręczył na ręce Przewodniczącej Rady Gminy i Miasta Koziegłowy Joannie Kołodziejczyk oraz burmistrzowi Koziegłów Jacka Ślęczce kwiaty. To dość zaskakujące, że kwiaty, bo szkoły w gminie Koziegłowy, bardziej kojarzą się z wódką, zwłaszcza SP w Cynkowie. Przedstawiciele placówek edukacyjnych z gminy dziękowali za wsparcie (również to materialne), pomoc, wyrozumiałość i owocną współpracę z samorządowcami. Jak podkreślały dyrektorki poszczególnych szkół - placówki w gminie zyskują na wyglądzie, zwiększają katalog ofert i podwyższają standard nauczania. -Rozszerzamy katalog oferty o najmłodszych - dzieci żłobkowe. Dział oświata i wychowanie był, jest i mam nadzieję będzie tym obszarem, dla którego warto żyć, warto o niego zabiegać i warto w niego inwestować -mówił burmistrz Koziegłów. 31.03.2024 10:28
Reklama
Podsumowanie kadencji Rady Gminy i Miasta w Koziegłowach
Podsumowanie kadencji Rady Gminy i Miasta w Koziegłowach
Kadencja 2018-2024 Rady Gminy i Miasta Koziegłowy dobiega końca. Ostatnia sesja (21.03) rozpoczęła się od miłej niespodzianki. Cały zespół oświaty wręczył na ręce Przewodniczącej Rady Gminy i Miasta Koziegłowy Joannie Kołodziejczyk oraz burmistrzowi Koziegłów Jacka Ślęczce kwiaty. Przedstawiciele placówek edukacyjnych z gminy dziękowali za wsparcie (również to materialne), pomoc, wyrozumiałość i owocną współpracę z samorządowcami. Jak podkreślały dyrektorki poszczególnych szkół - placówki w gminie zyskują na wyglądzie, zwiększają katalog ofert i podwyższają standard nauczania. -Rozszerzamy katalog oferty o najmłodszych - dzieci żłobkowe. Dział oświata i wychowanie był, jest i mam nadzieję będzie tym obszarem, dla którego warto żyć, warto o niego zabiegać i warto w niego inwestować -mówił burmistrz Koziegłów. 30.03.2024 14:33
Reklama
Reklama
BURMISTRZ ŻAREK WYGRYWA W TRYBIE WYBORCZYM
BURMISTRZ ŻAREK WYGRYWA W TRYBIE WYBORCZYM
Jeżeli wyrok się uprawomocni, Dariusz Szlęnk właściciel profilu "Nasze Żarki" a portalu społecznościowym będzie musiał opublikować, tekst, że krytykując obecnego burmistrza Żarek Klemensa Podlejskiego napisał nieprawdę. Poszło o ławki na basenie. 30.03.2024 12:25
Reklama
Reklama
Reklama
MINISTRA ZDROWIA IZABELA LESZCZYNA: POPIERAM WŁODZIMIERZA ŻAKA
MINISTRA ZDROWIA IZABELA LESZCZYNA: POPIERAM WŁODZIMIERZA ŻAKA
Izabela Leszczyna z Częstochowy, posłanka Koalicji Obywatelskiej a w rządzie Donalda Tuska Ministra Zdrowia odwiedziła Myszków. Powód bardzo polityczny. Ministra Leszczyna w MOK Myszków spotkała się z burmistrzem Myszkowa Włodzimierzem Żakiem, który zabiega o ponowny wybór mieszkańców na kadencję 2024-2029. 30.03.2024 06:27
Reklama
WŁODZIMIERZ ŻAK: SŁUŻĘ MIESZKAŃCOM, NIE RADNYM
WŁODZIMIERZ ŻAK: SŁUŻĘ MIESZKAŃCOM, NIE RADNYM
Włodzimierz Żak jest burmistrzem Myszkowa od 2010 roku. Rządzi z sukcesami nieprzerwanie przez 3 kadencji. Już 7 kwietnia ponownie podda się ocenie mieszkańców. Spotyka się z mieszkańcami, ale przede wszystkim pilnuje spraw miasta Myszkowa codziennie pracując na rzecz Mieszkańców. Właśnie mieszkańców, a nie radnych z którymi w obecnej kadencji bardzo często miał istotne różnice zdań. Czym to tłumaczy? Właśnie tym, że rolą burmistrza jest służyć mieszkańcom, a nie radnym. Nie zawsze drogi włodarza miasta i przedstawicieli dzielnic są zbieżne. W trudnym zadaniu rządzenia miastem, trzeba łączyć jedną całość interesy poszczególnych dzielnic, a nawet ulic. Ale -jak mówi W. Żak- właśnie na taką pracę umawiał się z Mieszkańcami. 29.03.2024 20:15
Reklama
PRZYZNAŁ SIĘ! MA POPARCIE PIS!
PRZYZNAŁ SIĘ! MA POPARCIE PIS!
Już 7 kwietnia wybory samorządowe. Wybierzemy radnych -co widać w naszej gazecie po licznych reklamach kandydatów. Tak powstał rodzaj informatora wyborczego. Wiele emocji budzi rywalizacja o fotel burmistrza Myszkowa. Obecny burmistrz Włodzimierz Żak, bezpartyjny, choć z poparciem Koalicji Obywatelskiej, ma 3 konkurentów: Sławomir Kaczyński, Adam Zaczkowski i Tadeusz Bartnik. Doświadczenie dziennikarskie i czysta kalkulacja podpowiada nam, że główni faworyci wejścia do II tury to obecny burmistrz i Włodzimierz Żak. Tłumaczymy dlaczego. 29.03.2024 19:00
Reklama
Reklama
Starzyny: NIE CHCĄ KOPALNI PIASKU
Starzyny: NIE CHCĄ KOPALNI PIASKU
Mieszkańcy Starzyn, wioski koło Szczekocin nie chcą kopalni piasku o której uruchomienie od 3 lat stara się przedsiębiorca ze Szczekocin. We wtorek radny Michał Drej zwołał w remizie w Starzynach zebranie. Przybyło sporo mieszkańców, oraz Ryszard Miszczyk, który jest zainteresowany wybudowaniem kopalni. Mieszkańcy Sarzyn obawiają się, że piaskownia zniszczy ich drogi i domy. 25.03.2024 09:58
Reklama
Reklama
KANDYDATKA BAUER PRZYGNIOTŁA PUNTO
KANDYDATKA BAUER PRZYGNIOTŁA PUNTO
(Myszków) Mieliśmy rację: lawety z reklamami wożącymi twarze kandydatów na burmistrzów są niebezpieczne. Choć myszkowska Straż Miejska i Policja uważały, że nie. W środę 24.10 zaparkowana laweta z reklamą Urszuli Bauer, kandydatki na burmistrza Myszkowa zwaliła się na stojącego obok Fiata Punto. Samochód został poważnie uszkodzony. Szarpana przez wiatr laweta w wielu miejscach zagniotła karoserię i uszkodziła lakier. 24.03.2024 13:12
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel