Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 04:23
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Polityka

Reklama
KONARSKI TONIE I SIĘGA PO BRUDNĄ KAMPANIĘ. NAWET RZĄD TUSKA ZAATAKOWAŁ!  W mieście gdzie KO wyraźnie wygrała wybory!
KONARSKI TONIE I SIĘGA PO BRUDNĄ KAMPANIĘ. NAWET RZĄD TUSKA ZAATAKOWAŁ! W mieście gdzie KO wyraźnie wygrała wybory!
Łukasz Konarski z Ruchu Konarskiego, obecny Prezydent Zawiercia, wyraźnie traci po I turze do Anny Nemś z Koalicji Obywatelskiej, która wprowadziła 10 radnych KO do 21 osobowej Rady Miasta Zawiercie. Dziennikarze Kuriera Zawierciańskiego zawsze patrzą OBECNIE RZĄDZĄCYM na ręce, więc oczywiste, że patrzeliśmy krytycznie na rządy Łukasza Konarskiego. I w naszej ocenie to rządy „od afery do afery” Z aferą ZGK, gminnej spółki zajmującej się odpadami, jako „królową afer”. Łukasz Konarski konsekwentnie nie odpowiadał na żadne pytania redakcji, ale też żaden z naszych artykułów z ponad 5 lat nie spotkał się z z żądaniem sprostowania, czy też pozwem. Aż do końcówki wyborów. Konarskiemu ewidentnie puściły nerwy, widzi, że przegrywa, więc wytoczył redakcji postępowanie w trybie wyborczym. KWW Ruch Samorządowy Łukasza Konarskiego wypuścił też materiał wyborczy będący niby gazetą z tytułem „FAKTY dla ZAWIERCIA”. W naszej ocenie to w większości insynuacje, spekulacje i zwykłe kłamstwa. Jak w przypadku tematu kopalni rud cynku i ołowiu który w tej kampanii nie był głównym tematem. Zaistniał dopiero w II turze, w materiale wyborczym KWW Ruch Konarskiego. 19.04.2024 16:15    2
Reklama
Reklama
Druga część sporu o szpital
Druga część sporu o szpital
Przypominamy: ostatnio Sesja Rady Powiatu Zawierciańskiego zakończyła się praktycznie na samym początku, po tym jak Dariusz Jorg wygłosił polityczne, propagandowe przemówienie na temat Szpitala Powiatowego w Zawierciu, a część radnych opuściła salę sesyjną. W wyniku tej sytuacji zabrakło wymaganego quorum, aby obrady były prawomocne. O całej sprawie, która miała miejsce na sali sesyjnej pisaliśmy w artykule: Spór o szpital, czyli dlaczego radni powiatowi opuścili salę (kurierzawiercianski.pl). Wznowienie posiedzenia tej samej sesji zostało zwołane przez Przewodniczącą Rady Powiatu Barbarę Laskowską na 11 kwietnia 2024 roku. Oczywiście spór na temat szpitala ciągnął się dalej. 19.04.2024 15:34
Reklama
Reklama
Reklama
Koalicja Obywatelska i Powiat to My podpisały  umowę koalicyjną
Koalicja Obywatelska i Powiat to My podpisały umowę koalicyjną
W środę 17 kwietnia Koalicja Obywatelska która do Rady Powiatu w Zawierciu wprowadziła 8 radnych i grupa radnych Powiat to My ((5 radnych) podpisali porozumienie, że będą wspólnie rządzić Radzie Powiatu w Zawierciu. W 23 osobowej radzie, koalicja KO-PtM będzie miała wyraźną większość 13 radnych. A to oznacza koniec rządów PiS. 18.04.2024 16:37    2
Reklama
PIS TRACI WŁADZĘ W RADZIE POWIATU. OKIENNIK URATOWANY?
PIS TRACI WŁADZĘ W RADZIE POWIATU. OKIENNIK URATOWANY?
PiS w wyborach do Rady Powiatu w Zawierciu wprowadził tylko 6 radnych. Aż 10 mandatów zdobyła Koalicja Obywatelska, a pięć komitet kojarzony głównie z Marią Milejską „Powiat to My”. W 23 osobowej radzie wystarczy że dogadają się PO i Powiat to My, aby rządzić. Mają razem 13 radnych, a jeszcze bez większych problemów mogą przyciągnąć np. radnych skompromitowanego Ruchu Konarskiego (2 mandaty). Żadnego mandatu nie zrobiła szpitalna lista Zdrowszy Powiat. Jej powołanie i jawne reklamowanie ze środków publicznego szpitala nazwaliśmy w Kurierze Zawierciańskim „Powiatowym Zamachem Stanu”. 17.04.2024 14:11
Reklama
Reklama
GIGANTYCZNA PRZEWAGA ANNY NEMŚ PO I TURZE. ZAWIERCIANIE ODRZUCILI SZEMRANE RZĄDY POPULISTY KONARSKIEGO
GIGANTYCZNA PRZEWAGA ANNY NEMŚ PO I TURZE. ZAWIERCIANIE ODRZUCILI SZEMRANE RZĄDY POPULISTY KONARSKIEGO
Pięciu kandydatów w I turze wyborów o fotel Prezydentki Zawiercia. Piszemy „prezydentki” bo choć przez Zawierciem jeszcze II tura wyborów 21 kwietnia, to jest już niemal przesądzone, że miastem rządzić będzie Anna Nemś. Łukasz Konarski którzy rządzi miastem 5 lat wszedł do II tury, ale praktycznie stał się niewybieralny. Zdobył tylko 24,41% głosów i nie ma ich skąd dobrać głosów. W odwrotnej sytuacji jest Anna Nemś z Koalicji Obywatelskiej, której łatwo sięgać po wyborców wszystkich tych, którzy do odpadli w I turze. 17.04.2024 13:45    4
Reklama
Reklama
Reklama
DZISIAJ MA WIAĆ. MOŻE BYĆ NIEBEZPIECZNIE
DZISIAJ MA WIAĆ. MOŻE BYĆ NIEBEZPIECZNIE
W niedzielę 14 kwietnia ma wiać. Zmiana pogody się zacząć wczesnym popołudniem. Trzeba uważać w lesie. Większe środki ostrożności powinni też zachować organizatorzy wszelkich pikników, imprez sportowych. W Myszkowie podczas jarmarku wielkanocnego doszło do wypadku, gdy gwałtowny podmuch wiatru przewrócił namiot, mimo tego, że jak potwierdziły służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo, był on prawidłowo zamocowany. Dwie kobiety z obrażeniami trafiły do szpitala, ale nie uderzone przedmiotami, tylko dlatego, że próbowały ratować namiot. A ten pociągnął je jak spadochron. 14.04.2024 12:43    2
Reklama
Artur Janosik burmistrzem Pilicy
Artur Janosik burmistrzem Pilicy
7 kwietnia mieszkańcy gminy Pilica wybrali na stanowisko nowego burmistrza Artura Janosika. Uzysakł on blisko 60% głosów, a rywalizował z: Grzegorzem Rodackim (29% poparcie) i Mariuszem Perekiem (11% poparcie). 09.04.2024 20:28
Reklama
W Żarnowcu odbędzie się druga tura wyborów na wójta
W Żarnowcu odbędzie się druga tura wyborów na wójta
W wyborach Wójta Gminy Żarnowiec startowało trzech kandydatów. Krzysztof Wrona uzyskał 24% poparcia, Małgorzata Miąsko - 34%, a ubiegający się o reelekcję obecny wójt Grzegorz Scelina – 42%. W  drugiej turze wyborów, już 21 kwietnia mieszkańcy Żarnowca będą musieli zadecydować, czy wójtem w dalszym ciągu pozostanie Grzegorz Scelina czy władze przejmie Małgorzata Miąsko (Krzysztof Wrona z najmniejszym poparciem wśród wyborców nie zakwalifikował się do kolejnej tury wyborów). 09.04.2024 19:15    1
Reklama
Reklama
MOCNE ZWYCIĘSTWO BURMISTRZ PILARCZYK
MOCNE ZWYCIĘSTWO BURMISTRZ PILARCZYK
Anna Pilarczyk, pełniąca od 5 lat urząd burmistrza w Ogrodzieńcu po raz drugi wygrała starania o urząd Burmistrza Miasta i Gminy Ogrodzieniec. Pokonała swoją rywalkę Martynę Brożek, zdobywając 59% głosów poparcia. 09.04.2024 16:39    2
Reklama
Reklama
Komitet Wyborczy Wyborców Ryszarda Spyry Jedność i Przyszłość
Nowa Rada Miasta w Porębie – najwięcej mandatów dla radnych z komitetu Ryszarda Spyry
7 kwietnia 59% Porębian udało się do urn wyborczych. Oprócz wyboru nowego burmistrza, mieszkańcy Poręby zadecydowali o składzie nowej Rady Miasta, która przez kolejne pięć lat będzie reprezentowała ich interesy. 09.04.2024 15:24
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama