Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 04:46
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Polityka

Reklama
Ryszard Spyra po raz trzeci burmistrzem Poręby
Ryszard Spyra po raz trzeci burmistrzem Poręby
56,08% Porębian w tegorocznych wyborach Burmistrza Poręby oddało głos na sprawującego ten urząd już od 9 lat Ryszarda Spyrę. Prawie 44% Porębian poparło natomiast przedsiębiorcę, właściciela firmy „Wiking”, dotąd nie związanego z polityką Tomasza Kwapisza. Wysoka tradycyjnie była frekwencja w gminie Poręba: 58,30% 09.04.2024 14:32
Reklama
Reklama
Adam Szmukier oddaje władzę we Włodowicach
Adam Szmukier oddaje władzę we Włodowicach
W niedzielę, 7 kwietnia mieszkańcy Włodowic wspólnie podjęli decyzję o zmianie rządzących w mieście. Dotychczasowy burmistrz Włodowic sprawował swoją funkcję już trzy kadencje – w sumie aż 13 lat. Przegrał wybory ze swoją rywalką Dorotą Wnuk, którą poparło 58% mieszkańców gminy Włodowice (Adam Szmukier zdobył 42% głosów). 09.04.2024 14:17
Reklama
Reklama
Reklama
Łazy: Maciej Kaczyński tym razem nie wygrał w I turze. Będzie dogrywka!
Łazy: Maciej Kaczyński tym razem nie wygrał w I turze. Będzie dogrywka!
O stanowisko burmistrza Łaz ubiegało się czterech pretendentów, jednak żaden z nich nie zdobył większości głosów. Niewiele zabrakło Maciejowi Kaczyńskiemu, który stara się o reelekcję. Zdobył on dokładnie 49,45% poparcie, a do wygranej zabrakło mu zaledwie 36 głosów. 09.04.2024 13:41
Reklama
Nowa Rada Powiatu Zawierciańskiego. PiS traci władzę
Nowa Rada Powiatu Zawierciańskiego. PiS traci władzę
7 kwietnia oprócz wyboru burmistrza, wójta, czy prezydenta miasta oraz radnych do Rad Miejskich na kartach do głosowania wybieraliśmy także naszych przedstawicieli do Rad Powiatu. W Powiecie Zawierciańskim 35% mandatów przypadło radnym startujących z list KWW Koalicja Obywatelska. Na drugim miejscu radni z PiS z 26% poparciem, a na trzecim – 22% mandatów uzyskali radni z KWW Powiat To My. 09.04.2024 13:15    1
Reklama
Reklama
Koniec kampanii w Zawierciu. Kto w II turze poznamy w poniedziałek!
Koniec kampanii w Zawierciu. Kto w II turze poznamy w poniedziałek!
Od soboty, od godziny 00:01 trwa cisza wyborcza aż do zamknięcia lokali wyborczy w niedzielę o 21:00, chyba, że gdzieś zostanie ona przedłużona. Lokale wyborcze będą otwarte w niedzielę od rana. Zwykle każdy wie, gdzie ma się udać aby wybrać swoich radnych gminnych, radnych do powiatu i do Sejmiku woj. Śląskiego. Ale najwięcej emocji zawsze budzą wybory wójta, burmistrza, prezydenta miasta. 05.04.2024 23:59    4    2
Reklama
Reklama
Reklama
Spór o szpital. Radni opuścili salę na znak protestu. Propagandowe wystąpienie Jorga oburzyło wielu
Spór o szpital. Radni opuścili salę na znak protestu. Propagandowe wystąpienie Jorga oburzyło wielu
Na ostatniej sesji Rady Powiatu Zawierciańskiego kadencji 2018-2014 (29 marca), radni mieli pochylić się nad uchwałą dotyczącą podsumowania działalności Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Na skutek dyskusji, która wynikła z prezentacji podsumowującej działalność szpitala i wygłoszonej mowy doradcy szpitala Dariusza Jorga uchwała nie została podjęta, ponieważ większość radnych w geście protestu wyszła z sali obrad. O co dokładnie w tym wszystkim chodziło i jak rozpętała się burza na sali obrad? 05.04.2024 18:55    1    1
Reklama
BITWA O ZAMEK. KTO ZOSTANIE PANIĄ NA OGRODZIEŃCU?
BITWA O ZAMEK. KTO ZOSTANIE PANIĄ NA OGRODZIEŃCU?
Zamek Ogrodzieniec. Turystyczna perła Jury. W ciągu ostatnich 5 lat nie tylko ogrodzieniecka warownia, ale cała gmina rozkwitła. Od 5 lat gminą rządzi Anna Pilarczyk, która w trudnych trudnych czasach rządów PiS umiała się dogadać „od prawa do lewa”. W pięknych murach warowni chętnie pokazywali się politycy wszystkich partii. A gmina wychodziła z cywilizacyjnego zapóźnienia. Ale mamy wybory samorządowe i „łaska Pańska na pstrym koniu jedzie”. Anna Pilarczyk jak każdy wójt, burmistrz musi zabiegać o sympatię mieszkańców, chcąc ich przekonać, aby powierzyli jej funkcję Burmistrza na kolejne lata. Konkurentką obecnej burmistrz jest Martyna Brożek. Która z pań zostanie Panią na Zamku Ogrodzieniec na kolejne 5 lat? 05.04.2024 16:05    1
Reklama
PIŁKARZE KS MYSZKÓW OTWARCIE O PREZESIE BARTNIKU: OSZUKUJE LUDZI
PIŁKARZE KS MYSZKÓW OTWARCIE O PREZESIE BARTNIKU: OSZUKUJE LUDZI
Tadeusz Bartnik od kilkunastu lat jest prezesem Myszkowskiego Klubu Sportowego, klub wrócił do tradycyjnej nazwy KS Myszków. Bartnik startuje też wy wyborach samorządowych, chce być burmistrzem Myszkowa. Bezpartyjny, choć przyznaje, że z poparciem PiS. Kilka dni temu na meczu KS Myszków ze Spartą Katowice pojawił się baner który obiegł świat sportowy: BARTNIK- TWOJE OBIETNICE JUŻ ZNAMY, TERAZ NA KASĘ CZEKAMY!” O co chodzi? Wyraźnie przed wyborami samorządowymi piłkarze KS Myszków postanowili powiedzieć i pokazać co sądzą o prezesie klubu, który chce być burmistrzem. 05.04.2024 14:46
Reklama
Reklama
JAK POPSULIŚMY JORGOWI WIEC WYBORCZY
JAK POPSULIŚMY JORGOWI WIEC WYBORCZY
Od wtorku po Wielkanocy w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu odbywają się w sali Szkoły Rodzenia „szkolenia”. W istocie to propagandowe wiece polityczne, jak za towarzysza Gomółki, w których Dariusz Jorg- doradca dyrektora i dyrektor Piotr Zachariasiewicz opowiadają pracownikom jak wspaniale rządzą. Główny przekaz jest jednak inny: mamy swoją listę w wyborach do powiatu, a nie należy głosować na „tych z Ogrodzieńca”. Typowa agitacja wyborcza. W we wtorek dwie tury „szkolenia”, o 11:30 i 12:30. W środę tylko jedno, o 11:00 w czwartek na 12:00 Ale to ostatnie udał nam się zepsuć. Gdy o 12:00 w salce Szkoły Rodzenia pojawił się dziennikarz Kuriera Zawierciańskiego, dyrektor Piotr Zachariasiewicz próbował zmusić dziennikarza do opuszczenia sali. „Mnie obecność pana redaktora nie przeszkadza” powiedział jego szef, czyli Dariusz Jorg. Więc konsternacja, dyrektor nieco spuścił z tonu, ale po chwili ponawia żądanie, abym opuścił salę. 05.04.2024 09:36    2    4
Reklama
Reklama
Burmistrz Spyra i jego kłamstwa
Burmistrz Spyra i jego kłamstwa
Kto jest odpowiedzialny za zniknięcie Jackiego? Według burmistrza Poręby Ryszarda Spyry, były prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Mariusz Grabarczyk. Ten jest obecnie prezesem, ale w ZGK Zawiercie. Zarzuty wysnute przez burmistrza były bezzasadne, ponieważ były prezes w momencie zaginięcia psiaka od 3 miesięcy nie był już pracownikiem gminnej spółki. Co więcej to nie jedyne kłamstwo jakiego dopuścił się burmistrz Poręby w trakcie ostatnich obrad rady miasta (21 marca). 04.04.2024 16:02    1    1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama