Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 05:34
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Polityka

Reklama
Budowa windy, nauka pływania i walka o chodniki, czyli relacja z Sesji Rady Miejskiej w Łazach
Budowa windy, nauka pływania i walka o chodniki, czyli relacja z Sesji Rady Miejskiej w Łazach
Gmina Łazy nowy rok rozpoczyna z kolejnymi projektami. Na Sesji Rady Miejskiej (28 lutego) burmistrz Łaz Maciej Kaczyński wskazywał na działania związane z rozpoczęciem budowy nowym mieszkań w ramach TBS, dostosowaniem obecnego Ośrodka Pomocy Społecznej dla osób niepełnosprawnych, czy organizację zajęć mających na celu poprawę kondycji fizycznej najmłodszych mieszkańców gminy w ramach programu nauki pływania “Umiem pływać”. Co więcej gmina może pochwalić się uzyskaniem certyfikatu Gminy Przyjaznej Seniorom. Na sesji poruszono również sprawy budowy nowych chodników, czy odświeżenia znaków poziomych na drogach, które ze względów bezpieczeństwa, wymagają szybkiej reakcji ze strony urzędu. 23.03.2024 08:02
Reklama
Reklama
Powiat zawierciański ma nowy herb
Powiat zawierciański ma nowy herb
Znaczna część obrad sesji Rady Powiatu Zawierciańskiego (29 luty) toczyła się wokół dwóch kluczowych tematów. Pierwszym z nich było ustanowienie nowego herbu powiatu. Na czerwonym tle nowego herbu, po jego lewej stronie widnieje półorzeł krakowski (wskazujący na historyczną przynależność powiatu do województwa krakowskiego) natomiast po prawej stronie przedstawia basztę (symbolizującą jurajskie warownie). Drugim istotnym tematem poruszanym w trakcie sesji była sprawa, trwającego już prawie cztery lata remontu wiaduktu w Trzebyczce. 19.03.2024 07:36
Reklama
Reklama
Reklama
Bo Mrzygłód jest jakiś inny?
Bo Mrzygłód jest jakiś inny?
Cykl spotkań z mieszkańcami Myszkowa realizuje kandydat na burmistrza Tadeusz Bartnik. Spotyka się z mieszkańcami Myszkowa, różnych dzielnic ale też z mieszkańcami Mrzygłodu. Bo jak napisał sam kandydat: „trzeba bardzo wiele empatii, by zrozumieć pewną zakorzenioną w mieszkańcach dzielnicy Mrzygłód odrębność”. Co on plecie? 17.03.2024 13:16
Reklama
Włodowice - kolejne miasto zmierzające się z problemem złego stanu dróg
Włodowice - kolejne miasto zmierzające się z problemem złego stanu dróg
Burmistrz Miasta Gminy Włodowice Adam Szmukier, na przedostatniej już sesji obecnej kadencji Rady Miejskiej (29 luty) przedstawił zebranym plany gminy na zbliżający się rok. Dotyczyły one złożenia wniosków na m.in. Program “Maluch+” czy konkursu marszałkowskiego, w wyniku, którego będzie możliwe przykładowo doposażenie placu zabaw w Zdowie. Co więcej mają powstać nowe drogi i chodniki, jednak radnych to nie pociesza. Problem dróg, które jeszcze wymagają remontu notorycznie przewija się już na kolejnej sesji. 16.03.2024 07:30
Reklama
Reklama
Mieszkańcy Koziegłów skarżą się na “nadaktywność policjantów”
Mieszkańcy Koziegłów skarżą się na “nadaktywność policjantów”
Podczas Sesji Rady Miasta i Gminy Koziegłowy (29 luty) poruszono tematy ważne dla lokalnej społeczności takie jak: wsparcie seniorów, otwarcie gminnego żłobka, czy remonty dróg. Nie zabrakło sprzeczki wynikającej z nieporozumienia na temat wnioskowania przez burmistrza dofinansowania na samochód ciężki dla jednostki OSP Lgota. Dla zrównoważenia atmosfery, na sali sesyjnej pojawił się również uśmiech, a to za sprawą niecodziennej prośby jednego z radnych o uspokojenie policjantów w wystawianiu przez nich mandatów. Prześledźmy jednak wszystkie sprawy poruszane w trakcie sesji po kolei. 14.03.2024 07:32
Reklama
Reklama
Reklama
Nowy rok i nowe plany - inwestycje w Porębie
Nowy rok i nowe plany - inwestycje w Porębie
Na poniedziałkowej Sesji Rady Miasta w Porębie, 26 lutego, poruszano tematy kolejnych planów i ważnych inwestycji związanych np. z budową chodnika bądź doświetleniem miejskim. Problemów również nie zabrakło. Ciągle przewijają się te dotyczące bardzo złego stanu dróg w mieście. Burmistrz miasta Ryszard Spyra wskazuje, że problem ten już niedługo zniknie z obrad sesji. 12.03.2024 07:01
Reklama
Powiatowy Zamach Stanu? PUBLICZNY SZPITAL  CHCE WYBRAĆ WŁASNĄ RADĘ POWIATU!
Powiatowy Zamach Stanu? PUBLICZNY SZPITAL CHCE WYBRAĆ WŁASNĄ RADĘ POWIATU!
Szpital Powiatowy w Zawierciu jest jednostką samorządu powiatowego. To radni powiatowi i Zarząd Powiatu decydują o kierunku rozwoju, mają wpływ na wybór dyrektora. Każdy pracownik lecznicy od salowej do dyrektora ma prawo do własnych poglądów i ich prezentowana. Na listach wyborczych różnych komitetów nie brakuje lekarzy, są pielęgniarki. Ale to, co zrobiło kierownictwo szpitala jest typowo pisowskim w stylu atakiem na demokrację, na reguły wyborcze. W imieniu szpitala, doradca dyrektora Dariusz Jorg, czyli osoba faktycznie zarządzająca szpitalem, bo nikt nie uważa Piotra Zachariasiewicza za osobę w szpitalu decyzyjną, ogłosił, że szpital wystawia własnych kandydatów do rady powiatu. Że komitet nazywa się „Zdrowszy Powiat” i jak Wam, mieszkańcom Powiatu Zawierciańskiego zależy na zdrowiu, to głosujcie na lekarzy z tego komitetu! 09.03.2024 11:04    8    6
Reklama
KONARSKI I PIS WYDAJĄ OGROMNE PIENIĄDZE NA PROPAGANDĘ. NA KOSZT MIESZKAŃCÓW!
KONARSKI I PIS WYDAJĄ OGROMNE PIENIĄDZE NA PROPAGANDĘ. NA KOSZT MIESZKAŃCÓW!
„Twój szpital”, „Nasz powiat zawierciański” „Dzień dobrych wiadomości”. Co łączy te miesięczniki i dwumiesięczniki? Kosztują ogromne pieniądze i nie przeczytamy tam słowa krytyki władz samorządowych powiatu zawierciańskiego czy poczynań Prezydenta Zawiercia. Bo jak w tytule gazetki miejskiej, wydawanej przez MOK Zawiercie, to tylko „Dobre Wiadomości”. Te złe, lokalne afery, czy krytyka władz powiatu i miasta wyłącznie na portalach społecznościowych i w niezależnych mediach jak Kurier Zawierciański. Od 2009 roku patrzymy władzy na ręce. Gazetki miejskie i powiatowe choć teoretycznie darmowe, kosztują mieszkańców bardzo dużo pieniędzy. 05.03.2024 12:49    1    1
Reklama
Reklama
W PORAJU WÓJTEM CHCE BYĆ BANKRUT TOMASZ BRYMORA
W PORAJU WÓJTEM CHCE BYĆ BANKRUT TOMASZ BRYMORA
4 marca do godz. 16:00 komitety wyborcze mogą zgłaszać kandydatów na radnych do rad gmin, Rady Powiatu Myszkowskiego i do Sejmiku Śląskiego. Dopiero 14 marca o godz. 16:00 mija termin zgłaszania kandydatów na wójta, burmistrza. Czasu jest niewiele, kampania niezwykle krótka, a wybory samorządowe w których wybierzemy radnych, wójtów i burmistrzów już 7 kwietnia. 21 kwietnia II tura wyborów wójta i burmistrza w gminach, gdzie wybór nie rozstrzygnie się w I turze. I chyba poza Koziegłowami, gdzie wystartuje najprawdopodobniej 2 kandydatów: Jacek Ślęczka z PiS i i Bartłomiej Grzybek, we wszystkich gminach powiatu możemy spodziewać się II tury. 29.02.2024 16:43
Reklama
Reklama
Podtopienia, oświetlenie i nowe projekty - sesja w Koziegłowach
Podtopienia, oświetlenie i nowe projekty - sesja w Koziegłowach
Od ostatniej sesji Rady Gminy i Miasta Koziegłowy minęło niespełna dwa i pół tygodnie. Sesja zwołana w trybie przyspieszonym (12 lutego) pozwoliła złożyć gminie dwa istotne dla niej projekty. Jeden z nich dotyczył terenów inwestycyjnych w Lgocie-Nadwarcie, drugi ma natomiast charakter bardziej społecznym skupiony na osobach starszych i samotnych którym gmina pragnie pomóc w bezpiecznym funkcjonowaniu na terenie miasta. Zgodnie z jego myślą osoby takie będą objęte całodobowym monitoringiem z centrum koordynacyjnym przez system teleinformatyczny. 26.02.2024 10:48
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama