Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 26 czerwca 2026 06:26
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Kulturalnik

Reklama
KROMOŁÓW KOŃCZY 820 LAT
KROMOŁÓW KOŃCZY 820 LAT
(Kromołów, gm. Zawiercie) Niegdyś kormołowskie jarmarki były słynne w całej okolicy. Obecnie, przywrócona po latach impreza nie ma już wymiaru handlowego, a charakter kulturalny. Raz w roku podczas Jarmarku Kromołowskiego przy Pałacyku nad Wartą swoją twórczość prezentują zespoły folklorystyczne oraz rękodzielnicy. Impreza, która odbyła się 11 sierpnia stała się także okazją do uczczenia 820 rocznicy istnienia Kromołowa. 02.09.2013 10:29
Reklama
Reklama
Ale lało!
Ale lało!
(Zawiercie) Aż tak kiepskiej pogody podczas Dni Zawiercia nikt się nie spodziewał. Choć deszczowa aura znacznie wpłynęła na frekwencję podczas plenerowych imprez, na koncert gwiazdy wieczoru - Kory mimo „oberwania chmury” przyszły tłumy. Swoich wiernych fanów pod sceną mieli także Ego Trip i formacja Lao Che, które również zagrały 1 czerwca na dużej scenie 10.06.2013 07:46
Reklama
Reklama
Reklama
JESTEŚMY KOLEBKĄ MUZYCZNYCH GENIUSZY
JESTEŚMY KOLEBKĄ MUZYCZNYCH GENIUSZY
(powiat zawierciański) Po sukcesie Kasi Sochackiej w telewizyjnym show mieszkańcy powiatu zawierciańskiego nabrali odwagi i pokazali, że nasz powiat jest prawdziwą kolebką muzycznych talentów, a zdolności muzyczne można śmiało określić mianem naszych dóbr regionalnych. Największym dowodem na to jest V edycja programu Must Be The Music, w którym powiat zawierciański rozsławiali: LikeIt, Ego Trip i zwycięski duet Jakub Zaborski i Piotr Szumlas. Zwycięzców będzie można na żywo zobaczyć już 2 czerwca podczas Dni Szczekocin. 20.05.2013 09:56
Reklama
ZHP: BAZĘ W KOSTKOWICACH CZEKA METAMORFOZA
ZHP: BAZĘ W KOSTKOWICACH CZEKA METAMORFOZA
(Kostkowice, gm. Kroczyce) 500 tys. zł dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego zawierciańscy harcerze dostaną na remont bazy noclegowej i zaplecza gastronomicznego ośrodka harcerskiego w Kostkowicach (gm. Kroczyce). W ośrodku panuje niepowtarzalna atmosfera. Właśnie dlatego młodzi ludzie przyjeżdżają tu każdego roku, by w harcerskim duchu wspólnie przeżywać przygody, uczyć się samodzielności i nawiązywać nowe przyjaźnie. 15.04.2013 08:57
Reklama
Reklama
 „PANIE” Z CZERWONEGO MŁYNA KRÓLOWYMI ROLLOWANIA!
„PANIE” Z CZERWONEGO MŁYNA KRÓLOWYMI ROLLOWANIA!
(Zawiercie) Ośrodek Rekreacyjny „Morsko” 24 lutego już po raz trzynasty gościł fanów „Śnieżnego Morskiego Rollowania”. Najbardziej szalony strój i pojazd narciarski w tym roku stworzyli ubiegłoroczni zwycięzcy, którzy wówczas serca publiczności zdobyli, jako „Playboy i jego króliczki”. W tym roku panowie z Częstochowy zjechali w „Czerwonym młynie” wcielając się w rolę kurtyzan z najbardziej kontrowersyjnego paryskiego klubu Moulin Rouge. W kategorii dzieci I miejsce zdobyli ex aequo Natalia Wilk, jako policjantka oraz Igor Bogdanowicz, który zjechał na tratwie przebrany za Winnetou. 03.03.2013 19:57
Reklama
Reklama
Reklama
Złota Kantyczka dla Wiktorii Pyrdoł
Złota Kantyczka dla Wiktorii Pyrdoł
(Łazy) Już po raz dwunasty w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach zabrzmiały najpiękniejsze kolędy i pastorałki podczas Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, organizowanego przez Zespół Szkół nr 3 w Chruszczobrodzie i MOK Łazy. Przegląd wystartował we wtorek, 15 stycznia. 28.01.2013 09:31
Reklama
ZAWIERCIE STOLICĄ TAŃCA
ZAWIERCIE STOLICĄ TAŃCA
(Zawiercie) 16 par w stylu standard i 15 w stylu latynoamerykańskim rywalizowało 4 listopada podczas XXVII Międzynarodowego Turnieju Tańca Towarzyskiego w hali zawierciańskiego OSiR-u. W tym roku asami w rozgrzewających latynoskich rytmach została wybrana para z Czech - Sabina Piskova i Filip Karasek. W stylu „Standard” po finałowych pokazach niepodważalnymi mistrzami parkietu wybrano Łukasza Tomczaka i Aleksandrę Jurczak. Para ta obroniła ubiegłoroczny tytuł mistrzowski. 11.11.2012 20:15
Reklama
KASA PRZYJECHAŁ WYPASIONĄ LIMUZYNĄ
KASA PRZYJECHAŁ WYPASIONĄ LIMUZYNĄ
(Łazy) Tegoroczne Dni Łaz, które trwały od 22 do 24 czerwca można zaliczyć do udanych. Występy artystów na scenie przy zalewie miejskim „Mitręga” wzbudziły sporo emocji. Krzysztof „Kasa” Kasowski niesamowicie zaskoczył publiczność. Nikt nie spodziewał się, że na swój sobotni koncert przyjedzie limuzyną w towarzystwie… przystrojonych w wianki i białe szaty dziewic. Noc świętojańska według słowiańskich zwyczajów była w końcu jedyną w roku, kiedy panny teoretycznie bez konsekwencji mogły wziąć udział w leśnej orgii seksualnej. Żart organizatorów okazał się bardzo trafiony. 07.07.2012 15:18
Reklama
Reklama
STACHURSKI ZACZAROWAŁ PUBLICZNOŚĆ
STACHURSKI ZACZAROWAŁ PUBLICZNOŚĆ
(Poręba) Wielu widzów zgromadziły Dni Poręby. 16 czerwca postawiono głównie na emocje sportowe. Przed publicznością zaprezentował się między innymi SLANG, polscy Beatlesi THE POSTMAN, Power Play i Tomasz Niecik. 17 czerwca gwiazdą wieczoru był Jacek Stachursky, który wystąpił na scenie porębskiego amfiteatru, podbijając niewieście serca. 30.06.2012 16:11
Reklama
Reklama
W BARWACH WYOBRAŹNI JAGODY KACZMAREK
W BARWACH WYOBRAŹNI JAGODY KACZMAREK
(Zawiercie) Spojrzenie Jagody Kaczmarek dowodzi, że artystka maluje pejzaże wewnętrznych uczuć… Kolor symbolizuje natężenie doznań. Miłość, namiętność, samotność, czy zazdrość – powoduje, że w dziełach zawiercianki można odnaleźć cień własnych przeżyć, ale i odbicie schowanego w źrenicach strachu. Nasze wewnętrzne lęki kryją się w tych obrazach. Wernisaż artystki, który odbył się 1 czerwca w Galerii Zawarte stał się źródłem przeświadczenia, że spojrzenie na świat artysty jest niezwykle osobiste, bywa i niebezpieczne. 17.06.2012 21:11
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama