Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 26 czerwca 2026 06:33
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Kulturalnik

Reklama
ZAWIERCIE? TU JEST PRZEPIĘKNIE!
ZAWIERCIE? TU JEST PRZEPIĘKNIE!
(Zawiercie) Marta Podulka, piosenkarka znana z utworów „Nieodkryty Ląd”, „Mocna” i „Nie przeszkadzać” w czwartek 28 sierpnia zagrała kameralny koncert w zawierciańskim klubie „Bistro Mojego Brata”. Piosenek Podulki słuchało około 80 osób. 08.09.2014 08:22
Reklama
Reklama
Festyn Osiedla Szymańskiego
Festyn Osiedla Szymańskiego
(Zawiercie) Jak zapowiadaliśmy w poprzednim numerze Kuriera Zawierciańskiego w ubiegłą sobotę odbył się IV Rodzinny Festyn Osiedla Szymańskiego. Impreza zgromadziła wielu mieszkańców Zawiercia. Na uczestników festynu czekało wiele ciekawych atrakcji. Były konkursy i zawody sportowe, nie zabrakło wyśmienitego jedzenia. 18.08.2014 08:51
Reklama
Reklama
Reklama
ZAWIERCIAŃSKIE ŚWIĘTO ANI
ZAWIERCIAŃSKIE ŚWIĘTO ANI
(Zawiercie) To już tradycja, w ubiegłą sobotę, jak co roku Anny z Zawiercia i powiatu zawierciańskiego spotkały się na „Zawierciańskim Święcie Ani”. Restauracja „Sportowa” w Zawierciu tuż po godzinie 17 wypełniła się po brzegi. Gospodarzem, a jednocześnie głównym organizatorem uroczystości była Poseł Anna Nemś. Szampan i gromkie sto lat dla wszystkich solenizantek na początek, nieco później część artystyczna, na którą złożyły się występy Olimpii Karbownik – zaśpiewała przy akompaniamencie Michała Rusa piosenki Anny German oraz Barbary Rymarowicz, która zaprezentowała autorskie wykonania utworów Anny Jantar. 11.08.2014 09:58
Reklama
PAMIĘTAJĄ O STANISŁAWIE WENCLU
PAMIĘTAJĄ O STANISŁAWIE WENCLU
(Poręba) Dał się poznać, jako odważny dowódca. 29 maja, przed wieżą wsadu wielkopiecowego z 1798 roku w Porębie, odbyła się uroczystość złożenia kwiatów z okazji 70 rocznicy akcji oddziału partyzanckiego Stanisława Wencla („Twardego”). 16.06.2014 11:26
Reklama
Reklama
RAZEM MAJĄ JUŻ 195 LAT
RAZEM MAJĄ JUŻ 195 LAT
(Chruszczobród) 3 maja 100-lecie swojej działalności świętowali strażacy z OSP Chruszczobród. Na tym nie koniec obchody były połączone z 70-leciem Koła Gospodyń Wiejskich oraz 25-leciem Orkiestry Dętej w Chruszczobrodzie. Impreza rozpoczęła się od złożenia kwiatów przed pomnikiem papieża Jana Pawła II oraz przed pomnikiem generała Gabriela Taszyckiego. 26.05.2014 08:58
Reklama
Reklama
Reklama
MAJOWO, MUZYCZNIE I SPORTOWO
MAJOWO, MUZYCZNIE I SPORTOWO
(Zawiercie) W majowy - aż 4 dniowy - weekend ci, którzy pozostali w Zawierciu nie mogli narzekać na nudę. Choć pogoda nie zawsze była przychylna, warto było wyjść z domu i skorzystać z tego, co dla zawiercian przygotowali: Miejski Ośrodek Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zawierciu. 26.05.2014 08:55
Reklama
W DZIEŃ EUROPEJSKI DOSTALI EUROPASSY
W DZIEŃ EUROPEJSKI DOSTALI EUROPASSY
(Zawiercie) 24 uczniów z Zespołu Szkół im. Hugona Kołłątaja (15 kwietnia) podczas uroczystości „Europatag - Dzień Europejski” otrzymało dokumenty Europass – Mobilność potwierdzające zdobyte przez nich kwalifikacje zawodowe. - Dokument Europass to pierwsze świadectwo zawodowe, którym możecie się reklamować starając się podjęcie pracy w jakimś zakładzie. To pierwszy poważny wpis do waszego CV – wyjaśnił młodzieży dyrektor Zespołu Szkół i Placówek im. H. Kołłątaja Marek Koziorowski. 23.05.2014 11:04
Reklama
ZWIEDZILI HISTORYCZNĄ WIEŻĘ
ZWIEDZILI HISTORYCZNĄ WIEŻĘ
(Poręba) 3 maja na terenie wieży wsadu wielkopiecowego z 1798 roku w Porębie odbył się Piknik Przemysłowo – Historyczny „Próby aktywizacji przemysłowej powiatu zawierciańskiego w XIX wieku zgodnie z duchem Konstytucji 3 Maja”. 12.05.2014 10:21
Reklama
Reklama
W HOŁDZIE PAPIEŻOWI OGŁOSZONEMU ŚWIĘTYM
W HOŁDZIE PAPIEŻOWI OGŁOSZONEMU ŚWIĘTYM
(Zawiercie) Kilkuset zawiercian w strugach deszczu uczciło pamięć o wielkim papieżu Janie Pawle II. Był to czas zadumy i wielkiego szczęścia z tego, że nasz rodak został kanonizowany. To podniosłe wydarzenie sprawiło, że mieszkańcy naszego powiatu oddali hołd wielkiemu Polakowi. 27 kwietnia w muszli koncertowej przy ulicy Szymańskiego w Zawierciu tłum w milczeniu wysłuchał występów poświeconych naszemu papieżowi. Gościem specjalnym koncertu był Jacek Wójcicki. Niesamowity artysta obdarzony talentem aktorskim i głosem o charakterystycznej tenorowej barwie wprowadził słuchaczy w podniosły nastrój wspomnień o Karolu Wojtyle. 05.05.2014 10:06
Reklama
Reklama
WIESŁAW OCHMAN: SWOIM GŁOSEM WSPIERA SZPITAL
WIESŁAW OCHMAN: SWOIM GŁOSEM WSPIERA SZPITAL
(Zawiercie) Koncert pt. „Wiesław Ochman i Jego Goście” już 22. raz odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum” w sali widowiskowej imienia mistrza Ochmana. W tym roku wraz ze światowej sławy tenorem w Zawierciu zaśpiewali: Katarzyna Gierla, Dorota Laskowiecka, Katarzyna Staroń, Maciej Komandara, Bogdan Kurowski i Tadeusz Pszonka. Dochód z tego wyjątkowego wydarzenia, tak jak w latach ubiegłych zostanie przekazany na rzecz Fundacji Pomocy dla Szpitala w Zawierciu „Auxilium” im. dr Henryka Wnuka. 05.05.2014 09:48
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama