Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 26 czerwca 2026 06:42
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Kulturalnik

Reklama
XX lat Towarzystwa Kulturalnego im. T. Kościuszki w Szczekocinach
XX lat Towarzystwa Kulturalnego im. T. Kościuszki w Szczekocinach
Wspólną sesją gmin Szczekociny, Moskorzew, Słupia 3 czerwca 2012 r. w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Szczekocinach połączoną z promocją książki „Historia i współczesność Szczekocin” rozpoczęły się obchody 20- lecia Towarzystwa. 09.06.2012 12:18
Reklama
Reklama
WSI SPOKOJNA, WSI WESOŁA
WSI SPOKOJNA, WSI WESOŁA
(Rokitno Szlacheckie) W ciepłych promieniach słońca rolnicy z gminy Łazy świętowali zakończenie zbiórki  plonów. 18 września przy Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Michała Poleskiego w Rokitnie Szlacheckim odbyła się ceremonia dożynkowa. W blasku poszarpanych gam światła migotały kłosy zbóż, kwiatów, owoców, warzyw, kolorowych wstążek. Wszystko przeplatało się z odświętnymi strojami pań z Kół Gospodyń Wiejskich, których radosne przyśpiewki dało się, co jakiś czas słyszeć. 15.10.2011 16:51
Reklama
Reklama
Reklama
W POSZUKIWANIU KRESKI
W POSZUKIWANIU KRESKI
(Zawiercie) Sandra Kaczoch, to zawiercianka z krwi i kości, która jest studentką III roku Akademii Jana Długosza w Częstochowie. Młoda artystka nie tylko szuka swojego spełnienia w nieskończonym źródle sztuki, ale przede wszystkim z daleka od rutyny zgłębia tajniki wiodącej prym kreski. To ona jest początkiem wszystkiego, to od niej wszystko się zaczyna… 7 października w galerii Zawarte Miejskiego Ośrodka Kultury „Centrum” w Zawierciu odbył się wernisaż, podczas którego dzieła utalentowanej studentki spotkały się z niezmiernie ciepłym przyjęciem. 15.10.2011 16:49
Reklama
PORZECZKOWE ŚWIĘTO
PORZECZKOWE ŚWIĘTO
(Irządze) XXIX Dożynki Gminne połączone ze Świętem Porzeczki odbyły się w Irządzach 21 sierpnia. Na uczestników imprezy czekały liczne pyszności takie jak: domowe ciasta, grochówka, chleb ze smalcem, ogórki kiszone i słynna nalewka o smaku porzeczkowym. 26.08.2011 09:17
Reklama
Reklama
FESTYN NA 26-LECIE POWSTANIA
FESTYN NA 26-LECIE POWSTANIA
(Zawiercie) Zawierciańskie Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Przystań” hucznie świętowało 26 rocznicę powstania. Festyn Rodzinny, który zorganizowano 25 i 26 czerwca zakończyły wspólne prażonki, którymi chętnie częstowali się mieszkańcy miasta. 370 wydanych porcji, to zdecydowanie rekord w historii imprezy. 08.07.2011 08:33
Reklama
Reklama
Reklama
KAMIL BEDNAREK DAŁ CZADU
KAMIL BEDNAREK DAŁ CZADU
(Łazy) Kamil Bednarek finalista programu „Mam Talent” był gwiazdą tegorocznych Dni Łaz. Od 24 do 26 czerwca nad zalewem miejskim „Mitręga” tradycyjne obrzędy Nocy Świętojańskiej przeplatały się ze znakomitymi występami kabaretów. 01.07.2011 09:22
Reklama
 „W gospodzie pod łopianem”
„W gospodzie pod łopianem”
(Zawiercie) Inscenizacją bajki „W gospodzie pod łopianem” Hanny Ożogowskiej podsumowały swoją całoroczną pracę dzieci z teatralnych zespołów dziecięcych „Brzdące” i „Śmieszki” działających przy Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum”. Spektakl w wykonaniu małych artystów odbył się 3 czerwca na deskach zawierciańskiego domu kultury.   24.06.2011 11:18
Reklama
DOBRAKÓW: WIEŚ, KTÓRA ROZKWITA
DOBRAKÓW: WIEŚ, KTÓRA ROZKWITA
(Dobraków) 29 maja mieszkańcy Dobrakowa i Podleśnej w gminie Pilica hucznie świętowali otwarcie Wiejskiego Domu Kultury, 85-lecie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrakowie, 50-lecie Koła Gospodyń Wiejskich i 20-lecie powstania Związku Młodzieży Wiejskiej. Podniosły charakter miało wciągnięcie flagi państwowej na maszt i przegląd pododdziałów straży. Wieś rozkwitła barwnymi ubiorami gospodyń, galowymi mundurami druhów. Dopiętą „na ostatni guzik” uroczystość poprowadził Jan Poskart członek zarządu OSP w Dobrakowie. 06.06.2011 10:17    1
Reklama
Reklama
EUROPA MOICH MARZEŃ
EUROPA MOICH MARZEŃ
(Zawiercie, Kroczyce) 17 i 19 maja w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży licealiści z I LO z Zawiercia, Wojkowic oraz podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z Jaworzna (w sumie 50 osób) spotkali się podczas wspólnej debaty, a następnie pikniku integracyjnego. Inicjatorem spotkania było Centrum Współpracy Europejskiej Młodzi Europejczycy. 06.06.2011 10:10
Reklama
Reklama
I KOMUNIA ŚWIĘTA W BAZYLICE
I KOMUNIA ŚWIĘTA W BAZYLICE
(Zawiercie) 22 i 29 maja dzieci z parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu przystąpiły do I Komunii Świętej. Uroczystości przebiegały w niezwykłej atmosferze. Dziewczynki w jednakowych sukniach, chłopcy w białych albach wyglądali przepięknie. Pierwsza Komunia Święta jest bardzo ważnym sakramentem w życiu katolika. Jest to święto całej rodziny, które poprzedzają zawsze długie przygotowania. W tym numerze prezentujemy zdjęcia z komunii, która odbyła się w Bazylice Mniejszej pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu. Jeśli chcieliby Państwo, by na łamach Kuriera Zawierciańskiego ukazały się zdjęcia z tej jednej z najważniejszych chwil w życiu dziecka, prosimy o kontakt z redakcją. Na zgłoszenia czekamy pod numerem telefonu: 32-67-24913 i e-mailem: [email protected]. (JB) 06.06.2011 09:52
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama