Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 21:11
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Kulturalnik

Reklama
WYJĄTKOWY KONCERT KU PAMIĘCI JANA PAWŁA II
WYJĄTKOWY KONCERT KU PAMIĘCI JANA PAWŁA II
(Choroń, gm. Poraj) Pod koniec sierpnia w kościele Św. Jana Chrzciciela w Choroniu odbył się koncert „Świętemu Ojcu Janowi Pawłowi II”. Ze względu na sytuację epidemiologiczną koncert odbył się on-line, czyli bez udziału publiczności. Wydarzenie było transmitowane w Internecie. Ulubione pieśni Jana Pawła II wykonali Zespół KGW Choronianki oraz Rzemieślniczy Chór Męski „Pochodnia” z Częstochowy. 11.03.2021 19:07
Reklama
Reklama
DZIAŁAJĄ SPOŁECZNIE Z ZAMIŁOWANIA DO LOKALNEJ HISTORII
DZIAŁAJĄ SPOŁECZNIE Z ZAMIŁOWANIA DO LOKALNEJ HISTORII
(Żarki) Kolejne żeliwne macewy wracają na największy na Jurze cmentarz żydowski w Żarkach. Historia ponownie odkrywa karty, a pomaga w tym Wojciech Mszyca. Inny społecznik Piotr Zamorski z Żarek od pewnego czasu odsłania kamienne macewy, aby uczynić je bardziej widocznymi. Jednego i drugiego fascynuje lokalna historia, żarecka. 11.03.2021 18:58
Reklama
Reklama
Reklama
Debata "Protest kobiet i media lokalne" Online z naszym udziałem
Debata "Protest kobiet i media lokalne" Online z naszym udziałem
12 marca (piątek) w godz. 11.00-13:30 odbędzie się debata on-line z udziałem dziennikarza Gazety Myszkowskiej i Kuriera Zawierciańskiego Jarosława Mazanka. Obie nasze redakcje aktywnie uczestniczyły w protestach Strajku Kobiet. Organizatorem debaty jest Fundacja Batorego. 11.03.2021 12:49    1    1
Reklama
WIDZOWIE WRACAJĄ DO KIN. JEDNAK NIE DO WSZYSTKICH
WIDZOWIE WRACAJĄ DO KIN. JEDNAK NIE DO WSZYSTKICH
Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów od 12 lutego kina mogą być otwarte dla publiczności; w rygorze sanitarnym. Mają one prawo udostępniać 50% liczby miejsc, a widzowie lub słuchacze muszą mieć zakryte usta i nos, oraz nie mogą spożywać napojów i posiłków. W tej chwili otwarte są tylko kina studyjne – multipleksy pozostały „zaryglowane”. W związku z pandemią kina w Polsce były zamknięte od 7 listopada 2020 roku. 11.03.2021 12:39
Reklama
Reklama
101. URODZINY PANI ZOFII Z ŻARNOWCA
101. URODZINY PANI ZOFII Z ŻARNOWCA
(Żarnowiec) Kilka dni temu, w poniedziałek 22 lutego 101. urodziny obchodziła mieszkająca w Żarnowcu Zofia Otok. Jubilatkę odwiedzili Wójt Grzegorz Scelina, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Anna Czech oraz Przewodniczący Rady Gminy Eugeniusz Kapuśniak. Pani Zofia otrzymała list gratulacyjny, kwiaty i kosz upominkowy. 11.03.2021 12:22    1
Reklama
Reklama
Reklama
ZABYTKOWA WILLA STAŁA SIĘ WŁASNOŚCIĄ MIASTA
ZABYTKOWA WILLA STAŁA SIĘ WŁASNOŚCIĄ MIASTA
(Zawiercie) Przed dwoma tygodniami Urząd Miejski poinformował, że pozyskano od Odlewni Zawiercie S.A. Willę Erbego. Zabytkowy budynek znajduje się przy ul. Leśnej w Zawierciu. Willa warta jest ponad 1,9 mln złotych. Gmina przejęła ją w zamian za „pewne zaległości podatkowe” Odlewni. 11.03.2021 12:19
Reklama
KOLEJNE ZAJĘCIA Z CYKLU „PRZYSTANEK SZCZĘŚCIA”
KOLEJNE ZAJĘCIA Z CYKLU „PRZYSTANEK SZCZĘŚCIA”
(Koziegłowy) W ramach „Przystanku szczęścia” seniorzy z terenu gminy Koziegłowy mogą wziąć udział w cyklu zajęć dotyczących edukacji społecznej, kulturowej i sportowej. Organizowane zajęcia nawiązują do 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Zadanie „Przystanek szczęścia” realizowane jest przez Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów w Koziegłowach, a jego podstawowym celem jest wzrost aktywności osób starszych. 08.03.2021 15:53
Reklama
Kolej zamalowała murale w tunelu pod torami, czyli ślad po Festiwalu Sztuki Ulicznej
Kolej zamalowała murale w tunelu pod torami, czyli ślad po Festiwalu Sztuki Ulicznej
We wrześniu 2011 roku w Myszkowie zorganizowano Festiwal Sztuki Ulicznej. Jednym z elementów imprezy było malowanie graffiti w miejscach publicznych. Tak powstały ciekawe murale w przejściu pod torami. 05.03.2021 17:21
Reklama
Reklama
NOWE MIEJSCA DLA SENIORÓW
NOWE MIEJSCA DLA SENIORÓW
(gm. Ogrodzieniec) Urząd Gminy i Miasta w Ogrodzieńcu informuje o pracach zmierzających do otwarcia dwóch nowych miejsc dla seniorów. Chodzi o Dom Seniora w Mokrusie oraz Klub Seniora w Ogrodzieńcu. Na obie te inwestycje Gmina pozyskała kilkaset tysięcy złotych dofinansowania. 26.02.2021 19:21
Reklama
Reklama
MYSZKOWSKIE PRZEDSZKOLE W GRONIE LAUREATÓW KONKURSU FIRMY ELECTROLUX
MYSZKOWSKIE PRZEDSZKOLE W GRONIE LAUREATÓW KONKURSU FIRMY ELECTROLUX
Przedszkola i żłobki z terenu całego kraju mogły wziąć udział w konkursie Elexctroluxa pn. „Przedszkole bez smogu”. Nagrodą był oczyszczacz powietrza. Wśród 20 zwycięskich placówek znalazło się Przedszkole Nr 4 z Myszkowa. Przypomnijmy, że placówka bierze też udział w kampanii „MOGĘ! Zatrzymać smog - Przedszkolaku złap oddech”, dzięki której do przedszkola trafiły urządzenia oczyszczające powietrze. 26.02.2021 14:11
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama