Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 20:51
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Kulturalnik

Reklama
ODWIEDZILIŚMY KOŚCIOŁY. TYLKO W JEDNYM KSIĘŻA PILNOWALI LIMITÓW!
ODWIEDZILIŚMY KOŚCIOŁY. TYLKO W JEDNYM KSIĘŻA PILNOWALI LIMITÓW!
Niedziela Palmowa 28 marca. W całej Polsce do soboty obowiązują rygorystyczne obostrzenia ilości osób w sklepach. Zamknięte są nawet sklepy meblowe i markety budowlane. Rząd nie zdecydował się jednak na zamknięcie kościołów, ufając, że proboszczowie przypilnują obowiązkowych limitów: 1 osoba w kościele na 20 mk2, odległość minimum 1,5 metra. Sprawdziliśmy w niedzielę palmową jak wygląda pilnowanie limitów wiernych podczas mszy w kościołach na terenie powiatów zawierciańskiego i myszkowskiego. 29.03.2021 17:15    1    2
Reklama
Reklama
POŁĄCZYLI KOPANINY Z WŁODOWICAMI
POŁĄCZYLI KOPANINY Z WŁODOWICAMI
(gm. Włodowice) Dzięki wspólnej pracy kilku osób powstała ścieżka spacerowa pomiędzy Kopaninami i Włodowicami. Wytyczono trasę, przycięto krzewy i gałęzie, a na istniejących rowach zbudowano dwie drewniane kładki. Utrzymanie ścieżki będzie obowiązkiem Gminy. 26.03.2021 12:28    1
Reklama
Reklama
Reklama
URZĄD GMINY IRZĄDZE PRZEJDZIE GENERALNY REMONT
URZĄD GMINY IRZĄDZE PRZEJDZIE GENERALNY REMONT
Pochodzący z XVIII wieku dwór, obecnie będący siedzibą Urzędu Gminy Irządze przejdzie gruntowny remont, który obejmie m.in. termomodernizację budynku. W przetargu wzięły udział cztery firmy. 1 marca 2021 roku wójt Irządz Jan Molenda, poinformował o wyborze najkorzystniejszej oferty. 19.03.2021 12:16
Reklama
DOFINANSOWANIE NA MODERNIZACJĘ GALERII W MOK ZAWIERCIE
DOFINANSOWANIE NA MODERNIZACJĘ GALERII W MOK ZAWIERCIE
Ogłoszone zostały wyniki naboru w tegorocznej edycji programu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pn. Infrastruktura domów kultury. Miejski Ośrodek Kultury w Zawierciu znalazł się na liście wnioskodawców, którym przyznano dofinansowanie. Do Zawiercia trafi ponad 400 tysięcy złotych, które zostaną przeznaczone na modernizację galerii ZAWartE. 19.03.2021 11:03
Reklama
Reklama
ogłoszenie własne redakcji: SZUKAMY WSPÓŁPRACOWNIKÓW
ogłoszenie własne redakcji: SZUKAMY WSPÓŁPRACOWNIKÓW
Jeżeli twoim zdaniem piszemy wartościowe, ciekawe teksty i chciałbyś/chciałabyś robić to z nami, nasza redakcja poszukuje współpracowników. Interesuje cię polityka, ekologia, sprawy społeczne? Możesz sprawdzić się jako dziennikarz. 16.03.2021 15:20    1
Reklama
Reklama
Reklama
Turniej charytatywny dla Bartka
Turniej charytatywny dla Bartka
O chorobie Bartka Grabowskiego, 16 chłopaka z Poraja, który choruje na raka stopy pisaliśmy już na naszych łamach. Teraz jego zmagania z chorobą można wesprzeć uczestnicząc, kibicując w Turnieju Charytatywnym w nabliższą niedzielę 21 marca. Zgłoszenia do 17 marca. 15.03.2021 15:48
Reklama
GALERIA SZTUKI W ZAWIERCIU "Stara Łaźnia"
GALERIA SZTUKI W ZAWIERCIU "Stara Łaźnia"
Od 1 września 2020 mieszkańcy Zawiercia i okolic mogą odwiedzać Galerię „Stara Łaźnia”, która mieści się w budynku dawnej łaźni miejskiej na byłym osiedlu robotniczym Towarzystwa Akcyjnego Zawiercie, który stoi przy ulicy Bohaterów Westerplatte. W galerii będzie można zobaczyć m.in. dzieła malarza, honorowego obywatela miasta Zawiercie śp. Leszka Dutki oraz kryształy pochodzące z zawierciańskiej huty szkła. Galeria przenosi się z ulicy Leśnej, gdzie mieściła się przez poprzednie kilka lat. 15.03.2021 15:40
Reklama
KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ!
KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ!
(Poraj) W konkursie mogą wziąć udział mali i duzi 2, 3 lub 4 osoby – najważniejsze, żeby to była wspólnie wykonana praca rodzinna. 15.03.2021 14:15
Reklama
Reklama
Życie po życiu jest  możliwe! Na Facebooku!
Życie po życiu jest możliwe! Na Facebooku!
Czy istnieje życie pozagrobowe? Życie po życiu. Czy w ogóle jest „tamten świat”? Dla osób religijnych nie ma problemu i dylematów: jest, i to nawet lepszy niż ten doczesny. Ale okazuje się, że jest inny sposób na funkcjonowanie wśród żywych, aktywność w doczesnym świecie, choć od dawna sami już jesteśmy po tamtej stronie. Jak? Odpowiedź jest prosta: profil na Facebooku, Instagramie, Twitterze czy innych portalach społecznościowych. My umieramy, ale nasz profil żyje własnym życiem, czasem aktywnym. Dostajemy linki, propozycje, nawet nas oznaczają na zdjęciach! I co najważniejsze: z okazji urodzin możemy sprawdzić, ile osób o nas pamięta składając życzenia! Oczywiście logicznie rzecz biorąc sprawdzić tego nie możemy, bo nie żyjemy. Chyba, że… istnieje życie po życiu? 12.03.2021 12:50    1
Reklama
Reklama
NOWA OGROMNA RZEŹBA  W LEŚNIOWIE
NOWA OGROMNA RZEŹBA W LEŚNIOWIE
Św. Paweł Pierwszy Pustelnik  i bł. Euzebiusz przy wejściu do sanktuarium leśniowskiego. Sebastian Żurawski, artysta plastyk rzeźbił tuż przy wejściu  do sanktuarium Matki Boskiej Opiekunki Rodzin w Leśniowie dwie najważniejsze postaci w historii zakonu paulinów- św. Pawła Pierwszego Pustelnika o bł. Euzebiusza. Do tworzenia rzeźby został zaproszony przez ojców paulinów. 11.03.2021 19:12
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama