Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 04:48
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

motoryzacja

Reklama
ZATKANE STUDZIENKI. WODA I DZIURY. CODZIENNOŚĆ NA MARCISZOWSKIEJ
ZATKANE STUDZIENKI. WODA I DZIURY. CODZIENNOŚĆ NA MARCISZOWSKIEJ
Jeden z mieszkańców ulicy Marciszowskiej w Zawierciu, która jest ulicą powiatową, a więc za jej stan odpowiada starosta Gabriel Dors i jego urzędnicy, czyli również siostrzenica Patrycja Kowalska (pal sześć szczegóły pokrewieństwa, bliska rodzina) którą zrobił dyrektorką Centrum Usług Wspólnych, mieszkaniec zwrócił nam uwagę na problem ulicy Marciszowskiej czyli ulicy od Mrzygłodzkiej do ulicy Borowe Pole. 03.12.2023 08:42    1    1
Reklama
Reklama
Walka ze smogiem zaczyna przynosić efekty. Jakość powietrza w Polsce powoli się poprawia
Walka ze smogiem zaczyna przynosić efekty. Jakość powietrza w Polsce powoli się poprawia
Nowa Ruda po raz kolejny została „smogowym” rekordzistą, a w ścisłej czołówce tegorocznego rankingu tradycyjnie uplasowało się kilka miejscowości z Małopolski. Nawet w uzdrowiskach – takich jak Szczawnica, Szczawno-Zdrój, Rabka-Zdrój i Jedlina-Zdrój – normy rakotwórczego benzo[a]pirenu były w ubiegłym roku przekroczone od trzech do sześciu razy – pokazuje najnowsza edycja rankingu publikowanego przez Polski Alarm Antysmogowy. Wynika z niego jednak, że walka ze smogiem powoli zaczyna przynosić efekty, a powietrze w Polsce stopniowo się poprawia. – Po raz pierwszy, odkąd sporządzamy te raporty, we wszystkich miejscowościach średnioroczne stężenie pyłów PM10 było w normie – mówi Piotr Siergiej, rzecznik PAS. 01.12.2023 16:21    1
Reklama
Reklama
Reklama
JAK KORZYSTAĆ Z HULAJNOGI ZGODNIE Z PRZEPISAMI?
JAK KORZYSTAĆ Z HULAJNOGI ZGODNIE Z PRZEPISAMI?
W ciągu ostatnich kilku lat popularność hulajnóg elektrycznych coraz bardziej wzrasta. Obecnie spotykamy je nie tylko w dużych miastach, jak miało to miejsce jeszcze jakiś czas temu. Możliwość wypożyczenia hulajnóg pojawia się w mniejszych miasteczkach. Tam, gdzie nie ma ogólnodostępnych hulajnóg, można spotkać użytkowników, którzy zdecydowali się na zakup własnej hulajnogi elektrycznej. 01.11.2023 18:45
Reklama
POTRĄCONY ROWERZYSTA
POTRĄCONY ROWERZYSTA
Zawierciańscy policjanci apelują do kierowców o ostrożność w rejonie przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerów. Na ulicy Blanowskiej w Zawierciu doszło do potrącenia rowerzysty. 26.10.2023 09:28
Reklama
Reklama
Sezon Motocyklowy w Zawierciu-zakończenie
Sezon Motocyklowy w Zawierciu-zakończenie
14 października o godzinie 9:00 w Zawierciu odbyło się zakończenie sezonu motocyklowego. To dość dziwne, bo pogoda ciągle dopisuje! Zbiórka odbyła się na Stadionie 1000-lecia Państwa Polskiego. Następnie odbyła się parada motocyklowa. 17.10.2023 11:00
Reklama
Reklama
Reklama
OSP Ryczów- poświęcenie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego
OSP Ryczów- poświęcenie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego
Jednostka OSP w Ryczowie (Gmina Ogrodzieniec) otrzymała nowy samochód ratowniczo-gaśniczy marki Renault D-16. 8 października odbyło się poświęcenie i prezentacji samochodu. Samochód został sfinansowany ze środków własnych gminy oraz dotacji. 14.10.2023 15:00
Reklama
POTYCZKI NA BANERY. NISZCZENIE I WIESZANIE W MIEJSCACH NIEDOZWOLONYCH
POTYCZKI NA BANERY. NISZCZENIE I WIESZANIE W MIEJSCACH NIEDOZWOLONYCH
Jest lepiej niż 4 lata temu, co nie znaczy, że dobrze. Banery reklamowe wieszane gdzie popadnie, często w miejscach niedozwolonych, to zmora wyborów. W wyborach parlamentarnych 4 lata temu przodował w Myszkowie i okolicy w kampanii nielegalnej i niemoralnej poseł PiS Mariusz Trepka. Jego lawety zajmowały pas drogowy nielegalnie, bez zgody zarządcy drogi, za co właściciel lawet radny PIS Tomasz Załęcki dostał nawet kilka mandatów po 100 zł. W tym roku jest znacznie lepiej ale nie brakuje banerów wieszanych w obrębie skrzyżowań, na rondach. A tam jest absolutny zakaz wieszania reklam. 13.10.2023 21:03
Reklama
Pierwszy Porębski Motopiknik
Pierwszy Porębski Motopiknik
Fani motoryzacji oraz adrenaliny w ubiegłą sobotę (30 września) z ciekawością zawitali do Poręby. To tam na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się Porębski Motopiknik - pierwsza tego typu impreza w mieście dla lubiących ryk silników oraz zapach palonej gumy. 13.10.2023 19:38
Reklama
Reklama
Mirosław Mazur- radny Sejmiku Śląskiego krytycznie o CPK: lotnisko i tory to zagrożenie przyrodnicze, wywłaszczenia i ograniczenie rozwoju lotniska w Pyrzowicach
Mirosław Mazur- radny Sejmiku Śląskiego krytycznie o CPK: lotnisko i tory to zagrożenie przyrodnicze, wywłaszczenia i ograniczenie rozwoju lotniska w Pyrzowicach
O tym jak dużym zagrożeniem dla naszego regionu, dla przyrody i mieszkańców Jury Krakowsko-Częstochowskiej pisaliśmy w artykule: „CPK: Centralny Przekręt Komunikacyjny?” Komisja ds. CPK Sejmiku Śląskiego obradowała na ten temat w Dąbrowie Górniczej, w mieście, które ma być wg planów rządzących i spółki CPK przecięta w samym centrum miasta linią kolejową Kolei Dużych Prędkości z Krakowa przez Pustynię Błędowską. Linia to zagrożenie również dla Błędowa i gmin położonych na Jurze: Ogrodzieńca, Kroczyc. Tory wg dzisiaj znanych koncepcji mają przecinać wsie i tereny chronione przyrodniczo. Politycy różnych partii i samorządowcy w ogromnej większości mówią o projekcie CPK i KDP jako o pomyśle szkodliwym i bardzo kosztownym. Przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi małe wsie i miasteczka, które protestują przeciwko budowie CPK i Kolei Dużych Prędkości zyskały sprzymierzeńców w dużych miastach, jak Dąbrowa Górnicza. Politycy Koalicji Obywatelskiej, Nowej Lewicy i Trzeciej Drogi mówią jednym głosem: gdy opozycja wygra wybory projekt CPK i KDP będzie zweryfikowany i pewnie w ogromnej większości trafi do kosza. 10.10.2023 06:05    1
Reklama
Reklama
Drift na terenie MOSIR-U w Porębie
Drift na terenie MOSIR-U w Porębie
W minioną sobotę 30 września na parkingu przy MOSIR Poręba zjawiły się samochody różnych marek, po to żeby poszaleć na torze. W planie Motopikniku znalazł się tor sprawnościowy dla samochodów sportowych. 05.10.2023 16:00
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama