Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 17:33
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

PRAWO i BEZPRAWIE

Reklama
SĄD ŁAGODNY DLA KSIĘŻY PEDOFILI
SĄD ŁAGODNY DLA KSIĘŻY PEDOFILI
Wiosną 2022 roku pisaliśmy o zakończeniu się dwóch procesów karnych księży oskarżanych o przestępstwa pedofilskie i wykorzystywanie seksualne małoletnich. W artykule „Tylko dwa lata w zawieszeniu dla księdza pedofila”, pisaliśmy o łagodnym wyroku dla byłego już proboszcza parafii w Gorzkowie (gmina Niegowa) Bogumiła K., oskarżonego o molestowanie ministranta w latach 2009-11. Ten wyrok, wtedy nieprawomocny, zapadł 18 lutego 2022. Jeszcze w lutym wyrok usłyszał drugi ksiądz Michał P., oskarżony o seksualne wykorzystywanie 13-latki, swojej parafianki w Koniecpolu. W obu sprawach zapadły wyroki najniższe z możliwych: 2 lata z zawieszeniem wykonania kary na 5 lat. Proces karny byłego proboszcza z Gorzkowa już się zakończył prawomocnym skazaniem. Sąd Okręgowy w Częstochowie 28 czerwca 2022 utrzymał w mocy wyrok z Myszkowa, nie zmieniając kary głównej, czyli 2 lat pozbawienia wolności z zawieszeniem wykonania kary na okres 5 lat. Dodatkowo jeszcze łagodząc skutki finansowe wyroku. Grzywnę nałożoną na oskarżonego zmniejszono z 8 do 4 tysięcy złotych. 19.09.2022 07:00
Reklama
Reklama
ARESZTOWANY WIKARY Z NIEGOWY. MIAŁ WSPÓŁŻYĆ Z 14 -LATKĄ!
ARESZTOWANY WIKARY Z NIEGOWY. MIAŁ WSPÓŁŻYĆ Z 14 -LATKĄ!
Na początku sierpnia został aresztowany wikariusz z parafii w Niegowie. Prokuratura Rejonowa Północ w Częstochowie, która prowadzi śledztwo zarzuca mu uprawnianie seksu z dziewczynką w wieku 14 lat, oraz wykorzystanie swojej pozycji katechety. Ze względu na wiek dziewczyny, dziś 16 letniej, współżycie płciowe z 14 -latką, jak twierdzi prokuratura, „wielokrotne”, jest traktowane jako czyn pedofilski. 19.09.2022 06:31
Reklama
Reklama
Reklama
Adwokaci rozjaśniają prawo!
Adwokaci rozjaśniają prawo!
Rusza ogólnopolska akcja edukacyjna Naczelnej Rady Adwokackiej i Komisji Edukacji Prawnej NRA. Prawnicy, doświadczeni adwokaci i aplikanci w dniach 19-30 września będą bezpłatnie wyjaśniać zawiłości prawnicze w szkołach. Już teraz (rodzicu, nauczycielu, uczniu) poproś o zorganizowanie spotkania w Twojej szkole! 15.09.2022 15:55
Reklama
Zadłużenie komornicze – wszystko co należy wiedzieć o długach u komornika
Zadłużenie komornicze – wszystko co należy wiedzieć o długach u komornika
Gdy wierzyciel lub firma windykacyjna nie jest w stanie ściągnąć zaległej należności, sprawa dłużnika trafia zwykle na drogę postępowania komorniczego. Jak sprawdzić zadłużenie u komornika? Z jakich narzędzi może on korzystać? W jaki sposób uchronić się przed windykacją komorniczą? Omówię teraz wszystko to, co moim zdaniem trzeba wiedzieć o zadłużeniu komorniczym. 27.08.2022 11:28    1
Reklama
Reklama
Prawo spadkowe:  MNIEJ OSÓB BĘDZIE DZIEDZICZYĆ
Prawo spadkowe: MNIEJ OSÓB BĘDZIE DZIEDZICZYĆ
Sprawy spadkowe bywają trudne i dla rodzin, i dla sądów. Nowe prawo ma wprowadzić podobno nieco ułatwień. Od 2022 r. wejdą w życie ogromne zmiany w prawie spadkowym. W efekcie mniej osób dostanie pieniądze po zmarłym. Ministerstwo Sprawiedliwości chce z dziedziczenia wykluczyć dalszych krewnych spadkodawców. Jak przekonuje resort, obecne prawo spadkowe powoduje tylko problemy a najbliżsi krewni zmarłego muszą długo czekać na rozstrzygnięcie postępowania i otrzymanie spadku. Kto może dziedziczyć w nowej wersji prawa spadkowego? 25.08.2022 12:00
Reklama
Reklama
Reklama
TYLKO DWA LATA W ZAWIESZENIU DLA KSIĘDZA PEDOFILA
TYLKO DWA LATA W ZAWIESZENIU DLA KSIĘDZA PEDOFILA
(Myszków) Dwa lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat, dozór kuratora, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym. To wyrok jaki usłyszał 18 lutego Bogumił K., były proboszcz parafii Parafii pw. św. Jana Berchmansa w Gorzkowie, która obejmuje zasięgiem wsie Gorzków, Trzebniów i Ludwinów w gminie Niegowa. Sąd Rejonowy w Myszkowie uznał Bogumiła K. za winnego molestowania ministranta w latach 2009-11. Bogumił K. nie jest już księdzem, parafię opuścił na początku śledztwa, mieszka w Gliwicach skąd pochodzi. 05.03.2022 11:18    1
Reklama
JEST ŚLEDZTWO W SPRAWIE CZYNÓW PEDOFILSKICH! ALE DOPIERO PO INTERWENCJI NASZEJ GAZETY
JEST ŚLEDZTWO W SPRAWIE CZYNÓW PEDOFILSKICH! ALE DOPIERO PO INTERWENCJI NASZEJ GAZETY
(Myszków) Ta historia sięga wiosny 2021 roku, kiedy całą Polskę obiegła historia jak to trójka dzieci w wieku 11-13 lat na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 w Myszkowie obrażała niepełnosprawnego umysłowo mężczyznę, wyśmiewała się z niego. Nagrała nawet film, który ktoś później wrzucił do sieci. Ale nie zrobiło tego żadne z trójki dzieci. Błędnie w wielu publikacjach określano ośmieszanego mężczyznę jako „niepełnosprawnego chłopca”, choć faktycznie był to 26 letni mężczyzna. Zdecydowanie nazwaliśmy wtedy postępowanie trójki dzieci „okropnym” i niczym nie do wytłumaczenia. Ale pokazaliśmy drugą stronę tej historii, że 26 letni Dawid C. na portalach społecznościowych zaczął być oskarżany przez młodzież (wpisy zwykle anonimowe), że zaczepia niepełnoletnie, nawet 13-letnie dziewczynki, obraża się przy nich, masturbuje. Nie przesądzaliśmy czy to prawda, gdyż wpisy internetowe były anonimowe. Ale do redakcji zaczęły się zgłaszać osoby, które dostarczyły nam nagrania, na których widać co robi mężczyzna, w tle słychać głosy nastolatków, którzy to filmują. Dużo bardziej wiarygodnym dowodem, świadczącym o tym, że Dawid C. mógł się dopuszczać czynów o charakterze pedofilskim wobec nieletnich poniżej 15 roku życia były dwa nagrania które dostarczyła nam uczennica LO Myszków. Twierdzi, że Dawid C. dwa razy zaczepił ją i koleżanki, patrzył się na nie i w tym czasie onanizował, gdy dziewczynki miały… 13 lat. Pod koniec stycznia 2022 Prokuratura Rejonowa w Myszkowie która otrzymała od naszego dziennikarza wszystkie dowody, potwierdziła, że w sprawie wszczęto „szeroko zakrojone śledztwo”. 15.02.2022 14:46
Reklama
AKT OSKARŻENIA WS. ATAKU NA PRACOWNIKÓW MYSZKOWSKIEGO SZPITALA
AKT OSKARŻENIA WS. ATAKU NA PRACOWNIKÓW MYSZKOWSKIEGO SZPITALA
(Myszków) Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-latkowi, który pod koniec listopada 2021 roku miał znieważyć i naruszyć nietykalność cielesną lekarza i dwóch pielęgniarek z myszkowskiego szpitala. O zdarzeniu prokuraturę zawiadomił dyrektor szpitala. - Przesłuchany w charakterze podejrzanego Mateusz W. nie przyznał się do zarzucanych mu przestępstw i wyjaśnił, że jego zachowanie wynikało z dużego zdenerwowania, spowodowanego obawą o stan zdrowia matki – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie prokurator Tomasz Ozimek. 11.02.2022 14:47
Reklama
Reklama
RUSZA PROCES ZA WYPADEK ŚMIERTELNY Z 2019r. TO PROCES POSZLAKOWY
RUSZA PROCES ZA WYPADEK ŚMIERTELNY Z 2019r. TO PROCES POSZLAKOWY
(Myszków) Jeszcze we wrześniu 2021 Prokuratura Rejonowa w Myszkowie przesłała akt oskarżenia do sądu przeciwko Kamilowi G. podejrzanemu o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym w Wysokiej Lelowskiej. 24 września 2019 roku dwóch kolegów Kamil G. i Mateusz K. byli widziani jak jechali od Żarek w stronę Przybynowa. W Wysokiej Lelowskiej samochód koziołkował, Mateusz K. i Kamil G. wypadli z pojazdu. Samochód MINI One należał do matki Kamila G., który wg prokuratury był kierującym. Obaj młodzi mężczyźni byli nietrzeźwi. Mateusz K. dzień później zmarł w wyniku rozległych obrażeń ciała. Miał 23 lata. Nie było bezpośrednich świadków wypadku, bardzo trudne śledztwo zmierzało do ustalenia który z mężczyzn prowadził. Prokuratura nie ukrywa, że będzie to proces poszlakowy. Zdaniem prokuratury sprawcą wypadku jest Kamil G., który używał samochodu. Proces oskarżonego Kamila G. miał ruszyć 10 stycznia, ale ze względu na zmianę obrońcy oskarżonego, rozprawę odroczono do 13 kwietnia 2022. 17.01.2022 10:12
Reklama
Reklama
Zadłużenie komornicze – wszystko co należy wiedzieć o długach u komornika
Zadłużenie komornicze – wszystko co należy wiedzieć o długach u komornika
Gdy wierzyciel lub firma windykacyjna nie jest w stanie ściągnąć zaległej należności, sprawa dłużnika trafia zwykle na drogę postępowania komorniczego. Jak sprawdzić zadłużenie u komornika? Z jakich narzędzi może on korzystać? W jaki sposób uchronić się przed windykacją komorniczą? Omówię teraz wszystko to, co moim zdaniem trzeba wiedzieć o zadłużeniu komorniczym. 17.11.2021 17:37
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama