Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 17:34
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

PRAWO i BEZPRAWIE

Reklama
PROJEKT PUMA: ZRZUTKA.PL BLOKUJE INTERNETOWĄ ZBIÓRKĘ ALE ODMAWIA WYJAŚNIEŃ
PROJEKT PUMA: ZRZUTKA.PL BLOKUJE INTERNETOWĄ ZBIÓRKĘ ALE ODMAWIA WYJAŚNIEŃ
W środę 29 lipca Sąd Rejonowy w Zawierciu zmienił wcześniejsze postanowienie dotyczące słynnej pumy Nubii. Puma, która zgodnie z wyrokiem miała trafić do ZOO w Poznaniu, może pozostać w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym, gdzie przyciąga tłumy odwiedzających. Kamil Stanek, który przyciągnął uwagę setek tysięcy osób z całej Polski, który miał tysiące wiernych zwolenników „projektu puma” okazał się osobą wielokrotnie karaną za wykroczenia związane z niewłaściwą opieką nad groźnym zwierzęciem, dlatego ostatecznie Nubię stracił. Wygląda na to, że bezpowrotnie. Puma concolor lub „kuguar” jest w ujęta w najwyższej, I kategorii zwierząt niebezpiecznych. Wyroki sądów, pierwszy już z 2015 roku sądu z Jędrzejowa, późniejsze z Zawiercia i sądów apelacyjnych jak na dłoni pokazują, że Kamil Stanek po kolei zmieniał miejsca pobytu pumy, uciekając przed odpowiedzialnością. Od piątku 24 lipca, gdy najpierw w wydaniu tradycyjnym z szacunku dla naszych Czytelników kupujących co tydzień Gazetę Myszkowską i Kurier Zawierciański opublikowaliśmy artykuł „Projekt puma to wielkie oszustwo?” zdecydowanie możemy stwierdzić, że mała lokalna gazeta zmieniła bieg wydarzeń i postrzeganie słynnej na całą Polskę historii o pumie- Nubii. 02.10.2020 14:50    2    1
Reklama
Reklama
PROJEKT PUMA: ZRZUTKA.PL BLOKUJE INTERNETOWĄ ZBIÓRKĘ! Nubia już "legalnie" w Chorzowie
PROJEKT PUMA: ZRZUTKA.PL BLOKUJE INTERNETOWĄ ZBIÓRKĘ! Nubia już "legalnie" w Chorzowie
Od piątku 24 lipca, gdy najpierw w wydaniu tradycyjnym z szacunku dla naszych Czytelników kupujących co tydzień Gazetę Myszkowską i Kurier Zawierciański opublikowaliśmy artykuł „Projekt puma to wielkie oszustwo?” zdecydowanie możemy stwierdzić, że mała lokalna gazeta zmieniła bieg wydarzeń i postrzeganie słynnej na całą Polskę historii o pumie- Nubii. Gdy zauważyliśmy, że artykuł, zapowiadany dzień przed drukiem komentuje (choć jeszcze nie było możliwości przeczytania tekstu), -tylko po tytule- kilka tysięcy osób, zdecydowaliśmy o publikacji całego tekstu w już w piątek wieczorem na portalach gazetamyszkowska.pl i kurierzawiercianski.pl Efekt przerósł nasze oczekiwania: do poniedziałku rano tekst na obu portalach przeczytało już prawie 150 tys. osób! Zdecydowanie możemy stwierdzić, że mała lokalna redakcja zmieniła bieg tej historii. 27.07.2020 12:56    15    6
Reklama
Reklama
Reklama
Nasz proboszcz? Nigdy nie mieliśmy takich podejrzeń!
Nasz proboszcz? Nigdy nie mieliśmy takich podejrzeń!
Kościół w Gorzkowie Nowym jest nieduży, parafia to około 200 domów z wiosek Gorzków Nowy i Stary, Trzebniów, Ludwinów. W Ludwinowie jest szkoła, tam też przez ponad 10 lat uczył oskarżany o molestowanie ministranta ksiądz Bogumił. Malownicze dolinki jurajskie, piękne Góry Gorzkowskie pomiędzy rozdzielające Ludwinów od Trzebniowa zauroczą każdego, kto zagłębi się w ten niezbyt uczęszczany fragment Jury. 11.07.2020 15:00    1
Reklama
PROBOSZCZ PEDOFIL?
PROBOSZCZ PEDOFIL?
(Gorzków, gm. Niegowa) Były proboszcz Parafii pw. św. Jana Bierchmansa w Gorzkowie-Trzebniowie w gminie Niegowa Bogumił K. jest oskarżany o molestowanie ucznia klasy V i VI, około dwunastoletniego wtedy chłopca. Do czynów pedofilskich miało dochodzić w latach 2009-11. Chłopiec, który miał paść ofiarą księdza był ministrantem w tej małej parafii. Teraz jest studentem II roku, tzw. alumnem, w Seminarium Archidiecezji Częstochowskiej. Jako poszkodowany, ofiara molestowania, zgłosił się do swoich przełożonych kościelnych, którzy wszczęli postępowanie kanoniczne. Śledztwo kościelne zakończyło się w grudniu 2019 wydaleniem księdza Bogumiła ze stanu kapłańskiego. Częstochowska Kuria, dokładnie Arcybiskup Wacław Depo przez swojego pełnomocnika powiadomił prokuraturę w Częstochowie o wynikach kościelnego śledztwa. Obecnie śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Myszkowie, właściwa ze względu na miejsce popełnienia zarzucanych podejrzanemu czynów. 10.07.2020 14:04
Reklama
Reklama
Akt oskarżenia za seks księdza z nieletnią już w 2020
Akt oskarżenia za seks księdza z nieletnią już w 2020
(Myszków, Koniecpol) Jak informuje Prokuratura Rejonowa w Myszkowie akt oskarżenia przeciwko Michałowi P., księdzu z parafii w Koniecpolu, któremu postawiono zarzuty uprawiania seksu z dziewczynką poniżej 15 lat nie trafi w tym roku do Sądu, jak zapowiadali śledczy. Jak informuje nas Prokurator Rejonowy Dariusz Bereza, prokuratura przychyliła się do dwóch wniosków obrońcy księdza, mec. Jana Widackiego, co opóźni skierowanie aktu oskarżenia. 28.12.2019 08:20
Reklama
Reklama
Reklama
ARESZTU DLA KSIĘDZA NIE BĘDZIE
ARESZTU DLA KSIĘDZA NIE BĘDZIE
(Myszków, Koniecpol) Sąd Okręgowy w Częstochowie 19 listopada nie uwzględnił zażalenia myszkowskiej Prokuratury, na wcześniejszą odmowę tymczasowego aresztowania księdza Michała P., któremu zostały postawione zarzuty za uprawianie seksu z nieletnią poniżej lat 15. Dziewczynka, gdy wikary parafii pw. Michała Archanioła w Koniecpolu, namówił ją do seksu, który miał być -jak zeznała- w śledztwie, regularny- mogła mieć na początku obcowania płciowego tylko 13 lat. Jak zapowiada Prokuratura Rejonowa w Myszkowie, gdy tylko akta sprawy wrócą z sądu okręgowego, zostanie sporządzony akt oskarżenia, który wpłynie do Sądu Rejonowego w Myszkowie. Ksiądz Michał P. będzie w procesie mógł występować z wolnej stopy. 04.12.2019 08:20
Reklama
PROKURATURA WNIOSKUJE O ARESZT DLA KSIĘDZA
PROKURATURA WNIOSKUJE O ARESZT DLA KSIĘDZA
(Myszków, Koniecpol) Prokuratura Rejonowa w Myszkowie postawiła zarzuty karne księdzu Michałowi P., któremu zarzuca uprawianie seksu z nieletnią, poniżej 15 roku życia. Dziewczynka, gdy wikary jednej z parafii w Koniecpolu, namówił ją do seksu, który miał być -jak zeznała- w śledztwie, regularny- mogła mieć na początku obcowania płciowego tylko 13 lat. Prokuratura Rejonowa w Myszkowie po przedstawieniu zarzutów Michałowi P. wystąpiła do Sądu Rejonowego w Myszkowie z wnioskiem o tymczasowy areszt wobec podejrzanego. Sąd oddalił wniosek prokuratury; na podejrzanego został nałożony zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i dozór policji. Myszkowska prokuratura zapowiada zażalenie na decyzję o odmowie aresztu dla księdza. 25.10.2019 08:20
Reklama
15-latka potwierdza w zeznaniach: KSIĄDZ UPRAWIAŁ ZE MNĄ SEKS
15-latka potwierdza w zeznaniach: KSIĄDZ UPRAWIAŁ ZE MNĄ SEKS
(Myszków, Koniecpol) Dzisiaj dziewiętnastoletnia młoda kobieta, w trakcie popełnienia przestępstwa, które przypisuje się księdzu z parafii w Koniecpolu dziewczynka niespełna lat 15 potwierdziła w zeznaniach, że ksiądz jednej z koniecpolskich parafii uprawiał z nią regularnie seks. Śledztwo w tej sprawie, po zawiadomieniu złożonym przez Delegata Biskupa Kieleckiego ds. Obrony Dzieci i Młodzieży prowadzi Prokuratura Rejonowa w Myszkowie. Jak stwierdza Prokurator Rejonowy Dariusz Bereza, poszkodowana złożyła zeznania, potwierdziła okoliczności przestępstwa. Jeżeli wiarygodność jej zeznań potwierdzi biegły psycholog, prokuratura zamierza księdzu postawić zarzuty karne. Dotychczas śledztwo było prowadzone „w sprawie”. 11.10.2019 08:20    1
Reklama
Reklama
KSIĄDZ MIAŁ UPRAWIAĆ SEKS Z DZIEWCZYNKĄ- KIELECKA KURIA ZAWIADOMIŁA PROKURATURĘ!
KSIĄDZ MIAŁ UPRAWIAĆ SEKS Z DZIEWCZYNKĄ- KIELECKA KURIA ZAWIADOMIŁA PROKURATURĘ!
(Myszków) Jak potwierdza rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie prok. Tomasz Ozimek, prawdziwe są informacje naszego tygodnika, że do Prokuratury Rejonowej w Myszkowie wpłynęło zawiadomienie z Kurii Kieleckiej Kościoła Rzymskokatolickiego o możliwości popełnienia przestępstwa, polegającego na uprawianiu seksu z nieletnią poniżej 15 roku życia, przez księdza z parafii na terenie Powiatu Koniecpolskiego. Jak wyjaśnia prok. Ozimek takie zawiadomienie złożył do Prok. Rej. w Myszkowie Delegat Biskupa Kieleckiego ds. Obrony Dzieci i Młodzieży. 24.07.2019 08:20    1
Reklama
Reklama
NĘKANIA SĘDZI PIEŃKOWSKIEJ NIE BYŁO
NĘKANIA SĘDZI PIEŃKOWSKIEJ NIE BYŁO
(Myszków, Katowice) Po trwającym wiele miesięcy śledztwie Prokuratura Okręgowa w Katowicach umorzyła śledztwo dotyczące zarzutu nękania sędzi Agnieszki Pieńkowskiej-Szekiel z Sądu Rejonowego w Myszkowie. Jak informuje nas Rzecznik Prasowa Prokuratury Okręgowej Katowice Marta Zawada-Dybek: „Śledztwo zostało w dniu 11 grudnia 2018 umorzone wobec stwierdzenia, iż czyny nie zawierają ustawowych znamion czynu zabronionego”. Mówiąc prościej, prokuratura zbadała sprawę, jak wiemy przesłuchano wielu świadków, bohaterów artykułów publikowanych w Gazecie Myszkowskiej, w których, zwykle krytycznie, odnosiliśmy się do jakości orzeczeń sędzi. I prokuratura uznała, że działanie dziennikarzy Gazety Myszkowskiej nie było przestępstwem. Nie nękaliśmy sędzi Pieńkowskiej-Szekiel, po prostu wykonywaliśmy swoją pracę dziennikarską. Decyzja prokuratury katowickiej jest z 11. grudnia. Jak się okazało, 7 dni później do Prokuratury Rejonowej w Myszkowie wpłynęło kolejne zawiadomienie sędzi Agnieszki Pieńkowskiej-Szekiel. Tym razem zarzuca w piśmie, że mielibyśmy ją znieważyć, jako funkcjonariusza publicznego. 8 stycznia 2019 decyzją Prokuratury Okręgowej w Częstochowie sprawą ma zająć się Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Południe. 09.03.2019 10:48
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama