Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 16:36
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

PRAWO i BEZPRAWIE

Reklama
WYSZEDŁ Z WIĘZIENIA I TEGO SAMEGO DNIA ZABIŁ TEŚCIOWĄ
WYSZEDŁ Z WIĘZIENIA I TEGO SAMEGO DNIA ZABIŁ TEŚCIOWĄ
(Irządze) W czwartek, 6 października 2022 roku w miejscowości Irządze doszło do morderstwa. Prokuratura Rejonowa w Myszkowie potwierdza, że ofiarą zabójcy była siedemdziesięciotrzyletnia kobieta, teściowa mężczyzny lat 35. Kobieta zmarła od licznych ran kłutych. Podejrzany o zamordowanie kobiety trzydziestopięcioletni zięć ofiary próbował uciec z miejsca zbrodni. Wcześniej mężczyzna rzucił się na swoją małżonkę, która cudem zdołała uciec z domu. Mężczyzna podejrzewany o zabójstwo teściowej zbrodni dokonał w dniu, w którym opuścił areszt po 6 miesięcznej odsiadce. 27.10.2022 10:21
Reklama
Reklama
ZABÓJSTWO MŁODEJ DZIEWCZYNY W ZAWIERCIU
ZABÓJSTWO MŁODEJ DZIEWCZYNY W ZAWIERCIU
(Zawiercie) W czwartek, 6 października 2022 roku w Zawierciu dokonano zabójstwa młodej kobiety. Ciało dwudziestotrzylatki zostało znalezione w w jednym z mieszkań przy ulicy Staroszkolnej w Zawierciu. Kobieta miały rany kłute, na wskutek których zmarła. W związku z podejrzeniem zabójstwa kobiety został zatrzymany jej partner. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zawierciu. 25.10.2022 10:18
Reklama
Reklama
Reklama
ODLEWNIA Z OGRODZIEŃCA PYLI I PRODUKUJE. BEZ POZWOLENIA NA PRZETWARZANIE ODPADÓW
ODLEWNIA Z OGRODZIEŃCA PYLI I PRODUKUJE. BEZ POZWOLENIA NA PRZETWARZANIE ODPADÓW
Odlewnia Żeliwa „Fonder” istniała w Ogrodzieńcu przez długie lata, przy ulicy Kościuszki 99. Ale została zamknięta, po wielu skargach mieszkańców, narzekających na uciążliwe zapylenie . Ale odlewnia nie zniknęła z Ogrodzieńca. Co więcej, od kilku lat Fonder działa przy tej samej ulicy, choć nieco bardziej na uboczu, gdzie regularnie odbywa się wytop żeliwa. Budynki przy ul. Kościuszki 208 gdzie Fonder obecnie wytapia i pyli są nieco dalej od domów mieszkalnych, ale nie znaczy to, że zakład przestał być uciążliwy. Nasza gazeta dotarła do relacji świadków, który na początku 2020 roku opisują, jak pył z komina odlewni wywołał u nich tak ostry kaszel, że wymagało to pomocy przedmedycznej. Od co najmniej kilku lat odlewnia działa bez wymaganych pozwoleń. W marcu 2021 Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach potwierdził, że z komina wydobywają się dym i iskry. Że odbywa się wytop żeliwa. Zakład w tym czasie nie miał ważnej decyzji środowiskowej burmistrza Ogrodzieńca, ani pozwolenia starosty na odprowadzenie pyłów do atmosfery. I nie miał najważniejszej decyzji: na zbieranie i przetwarzanie odpadów. WiOŚ nakazał wstrzymanie działalności, ale Fonder nic sobie z niej nie robi i dalej produkuje i pyli, co dokumentowaliśmy przez ostatnie miesiące. 13.10.2022 11:01    1
Reklama
Ruszył proces w sprawie zabójstwa na Markowiźnie: OSKARŻONY MÓWI ŻE SIĘ BRONIŁ. ŚWIADKOWIE, ŻE PROWOKOWAŁ I ZAATAKOWAŁ
Ruszył proces w sprawie zabójstwa na Markowiźnie: OSKARŻONY MÓWI ŻE SIĘ BRONIŁ. ŚWIADKOWIE, ŻE PROWOKOWAŁ I ZAATAKOWAŁ
(Sosnowiec, Zawiercie) Przed nowym sądem, który został powołany w tym roku i rozpoczął pracę czyli Sądem Okręgowym w Sosnowcu w środę 21 września ruszył proces 48 letniego mieszkańca Zawiercia Grzegorza P. oskarżonego o zabójstwo Martina Drąga, 21-latka który zmarł w wyniku ciosu nożem w udo. Cios przeciął jego tętnicę udową i chłopach wykrwawił się na śmierć. 13.10.2022 07:00    1
Reklama
Reklama
Dwukrotnie wyższe mandaty za recydywę
Dwukrotnie wyższe mandaty za recydywę
W sobotę, 17 września weszły w życie zmiany przepisów, które zwiększają kary dla kierowców za szereg wykroczeń. Sen z powiek spędzać mogą nie tylko wysokie mandaty, ale również zmiana polegająca na tym, że otrzymane punkty karne „znikną” z naszego konta dopiero dwa lata po opłaceniu mandatu. 12.10.2022 20:31
Reklama
Reklama
Reklama
ZŁODZIEJ BATERII Z HULAJNÓG ZATRZYMANY
ZŁODZIEJ BATERII Z HULAJNÓG ZATRZYMANY
(Zawiercie) Kryminalni z Zawiercia ustalili kto stoi za kradzieżą baterii i elementów obudowy hulajnóg elektrycznych. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec miasta, który został już zatrzymany. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia. /ten artykuł ukazał się w Kurierze Zawierciańskim nr 29/2021 16-07-2021/ 07.10.2022 15:43
Reklama
Serwis OKO.press poleca książkę o roli zakonnic w Kościele Katolickim: posłuszne, pokorne, gwałcone
Serwis OKO.press poleca książkę o roli zakonnic w Kościele Katolickim: posłuszne, pokorne, gwałcone
„Przemocowe nadużycia i psychiczne znęcanie się nad zakonnicami to temat, który dopiero dociera do naszej świadomości, upokarzanie sióstr przez ich kościelnych „opiekunów” prowadzi do nikczemnienia i parszywienia międzyludzkich relacji - fragment nowej książki Obirka i Nowaka "Babilon. Kryminalna historia kościoła" -pisze OKO.press. 02.10.2022 12:52    1
Reklama
SĄD ŁAGODNY DLA PIJANEGO KIEROWCY. TO BYŁY BURMISTRZ, POLITYK PIS
SĄD ŁAGODNY DLA PIJANEGO KIEROWCY. TO BYŁY BURMISTRZ, POLITYK PIS
(Myszków) Janusz R. były burmistrz Myszkowa, a obecnie wiceprzewodniczący Rady Powiatu Myszkowskiego z PiS-u usłyszał już wyrok w sprawie podejrzenia jazdy po pijanemu. Sąd Rejonowy w Myszkowie uznał, że doszło do przestępstwa, ale nieprawomocny wyrok jest dla Janusza R. niezwykle łagodny: warunkowe umorzenie postępowania karnego na okres próby wynoszący 3 lata. Aby taki wyrok był dopuszczalny, oskarżony musiał być osobą niekaraną i dawać -zdaniem Sądu-rękojmię tego, że nie popełni przestępstwa w przyszłości. I właśnie ten drugi wymóg, to najsłabsza część wyroku. Sytuacje w których w ostatnim czasie Janusz R., radny z PiS-u był w delikatnie mówiąc „słabej kondycji” w miejscach publicznych, nie są odosobnione. 30.09.2022 13:09    1    2
Reklama
Reklama
PIĘĆ OSÓB W ARESZCIE. DWIE KOLEJNE POSZUKIWANE. CHCIELI DAĆ NAUCZKĘ BYŁEMU PARTNEROWI
PIĘĆ OSÓB W ARESZCIE. DWIE KOLEJNE POSZUKIWANE. CHCIELI DAĆ NAUCZKĘ BYŁEMU PARTNEROWI
W czwartek 29 września przed godziną 14-tą Sąd Rejonowy w Myszkowie wydał postanowienie o tymczasowym areszcie dla pięciu osób, czterech mężczyzn i jednej kobiety, którzy włamali się do domu na ulicy Żwirowej w Myszkowie, pobili właściciela, okradli go i nieco sponiewierali mieszkanie. Do rozboju doszło w niedzielę 25 września w godzinach wieczornych, około 20-tej. 29.09.2022 18:40    2
Reklama
Reklama
Reportaż Superwizjera TVN o aferze hejterskiej. Jest tam lokalny, "nasz" wątek
Reportaż Superwizjera TVN o aferze hejterskiej. Jest tam lokalny, "nasz" wątek
TVN w Superwizjerze 24 września wyemituje reportaż Grzegorza Głuszaka: "Spowiedź Małej Emi. Kulisy afery hejterskiej". W kolejnych dniach temat ma być jak się dowiadujemy w Uwadze TVN. Kim jest Mała Emi? I dlaczego, jak piszemy w tytule, sprawa ma myszkowski wątek? 23.09.2022 21:34    1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama