Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 16:20
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

PRAWO i BEZPRAWIE

Reklama
DACH NA  ZS 1  musiał  spaść!
DACH NA ZS 1 musiał spaść!
Można zaryzykować stwierdzenie, że ten dach musiał spaść. Kwestia tylko kiedy i jak silny będzie podmuch wiatru, który poderwie dach na budynku Zespołu Szkół nr 1 im. E. Kwiatkowskiego w Myszkowie. Warunki okazały się wystarczające do tego, aby wiatr zerwał poszycie dachu 14 lipca 2021, kiedy nad Myszkowem, powiatami myszkowskim i zawierciańskim przeszła wichura z deszczem. Ale choć wiatr był silny, łamał drzewa, to w Myszkowie trudno było znaleźć większe zniszczenia, niż kilka powalonych drzew, połamanych ogrodowych parasoli. W Kostkowicach ewakuowano obóz harcerski, w Ogorzelniku u miejscowego radnego Ryszarda Chalabowskiego wiatr zwalił stare, niezbyt solidnie zbudowane stodoły i pomieszczenia gospodarcze. Jakim cudem w Myszkowie spadło poszycie płaskiego dachu z ZS 1, który był modernizowany w 2013 roku? 25.03.2023 17:43
Reklama
Reklama
STAW  CZY NIELEGALNA KOPALNIA PIASKU?
STAW CZY NIELEGALNA KOPALNIA PIASKU?
Gdy mieszkańcy Bonowic słyszą nazwisko „Mejer” to myślą „odpady, chemikalia, skażenie środowiska. Artur Mejer został oskarżony o spowodowanie znaczących szkód w środowisko naturalnym, poprzez zakopanie odpadów w Bonowicach, pomiędzy dwoma rzekami Krztynią i Żebrówką. Obie są dopływami Pilicy. Proces w którym Artur Mejer jest jednym z oskarżonych ciągle nie ruszył przed Sądem Rejonowym w Rybniku, ale jest pewne, że wobec Artura Mejera zarzuty będą musiały być umorzone. Mężczyzna zmarł nagle w 2022 roku, w wieku ledwie 55 lat. Gdy Damian Mejer, syn zmarłego, zamieszanego w zakopywanie odpadów w Bonowicach, obok działek na których zakopane zostały odpady, ustawił kruszarkę do gruzu (na własnym terenie) natychmiast mieszkańcy zawiadomili policję, że może tu się odbywać coś nielegalnego. KPP Zawiercie ciągle bada tę sprawę. Gdy Damian Mejer w Gustawowie, na granicy z Tęgoborzem zaczął kopać staw, natychmiast pojawiły się obawy mieszkańców, że zwiezie im tu odpady, albo że przynajmniej jest to nielegalna kopalnia piachu. Zawiadomili Okręgowy Urząd Górniczy w Krakowie o swoich podejrzeniach. Po pytaniach, czy możliwe jest, że są to nielegalne prace górnicze, wysłanych do KPP Zawiercie przez naszą redakcję, zawierciańska policja zapowiedziała zbadanie sprawy. Gdzie jest prawda? Damian Mejer kopie staw, czy pod pozorem budowy stawu wydobywa surowce mineralne? 24.03.2023 08:09    1
Reklama
Reklama
Reklama
W NAJNOWSZYM KURIERZE: STAW CZY NIELEGALNA KOPALNIA PIASKU?
W NAJNOWSZYM KURIERZE: STAW CZY NIELEGALNA KOPALNIA PIASKU?
W Kurierze Zawierciańskim nr 11 z 17-03-2023 poruszamy ważną sprawę obaw mieszkańców czy budowa stawu w Gustawowie gmina Szczekociny to na pewno budowa stawu, czy też sposób na ominiecie skomplikowanych procedur wymaganych, gdy inwestor chce wydobywać kopaliny: piach, żwir. Budowa kopalni piachu wymaga zgody właściwego Urzędu Górniczego, wielu dokumentów i procedur. Czy można to obejść, zgłaszając że chce się budować staw? 18.03.2023 17:23
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
BYŁ PIJANY. ZABIŁ SIEBIE. ŻEGNANO GO Z HONORAMI!
BYŁ PIJANY. ZABIŁ SIEBIE. ŻEGNANO GO Z HONORAMI!
We wtorek 31 stycznia sierżant Kamil Zasada, policjant z wydziału drogowego KPP w Zawierciu około 7:00 uległ wypadkowi wracając z pracy, po służbie, którą skończył tego dnia o 5:00. Do wypadku doszło w miejscowości Jasieniec w gminie Pilica. Auto dachowało, policjant zginął na miejscu. Już tego samego dnia o wypadku informowały profile FB, jaka stała się tragedia, że zginął 28 letni funkcjonariusz, który osierocił dwoje dzieci. Jednocześnie od dnia wypadku w KPP Zawiercie, aż huczało od plotek, że funkcjonariusz, który zginął w wypadku, mógł być pijany. Wszczęto śledztwo. W poniedziałek 6 lutego Prokuratura Okręgowa w Częstochowie potwierdziła, że sekcja zwłok i badanie toksykologiczne denata wykazało, że funkcjonariusz był pijany. Miał w chwili wypadku około 2 promili we krwi. 4 lutego w Ołudzy, gmina Żarnowiec pożegnano go z honorami: kompania honorowa Policji, sztandary. Jakby żegnano policjanta, który zginął na służbie z rąk bandytów. W sieci nie brakuje wyrazów oburzenia z powodu hipokryzji Śląskiej Policji. W sprawie pojawiają się podejrzenia, że próbowano tuszować fakty. 04.03.2023 06:21    5    2
Reklama
Reklama
ZABIŁ! 10 lat za zabójstwo Martina Drąga
ZABIŁ! 10 lat za zabójstwo Martina Drąga
Grzegorz P. z Zawiercia, lat 48, został uznany winnym zabójstwa Martina Drąga, który z przyjaciółmi bawił się w na polanie w lesie na Markowiźnie 11 lipca 2021. 28 listopada Sąd Okręgowy w Sosnowcu, przed którym toczył się proces wysłuchał ostatnich świadków, w tym córki oskarżonego. Po dłuższej naradzie jeszcze tego samego dnia oskarżony usłyszał wyrok. Sąd nie zgodził, się z argumentami obrońcy, która wnosiła o uniewinnienie, argumentując, że Grzegorz P. tylko się bronił, że działał w obronie koniecznej. 28.02.2023 09:01    3
Reklama
Reklama
Reklama
ARESZTOWANIE ZA ROZBÓJ
ARESZTOWANIE ZA ROZBÓJ
(Zawiercie) Zaatakował mężczyznę, pobił go, a później wyjął portfel z jego kieszeni. Na miejscu pojawili się policjanci. Napastnik został zatrzymany. Sprawca usłyszał zarzuty. Wobec 38-latka zastosowano tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. 21.02.2023 18:33
Reklama
Śmiertelne potrącenie rowerzystki w Hucie Szklanej. Druga rozprawa w Sądzie w Myszkowie
Śmiertelne potrącenie rowerzystki w Hucie Szklanej. Druga rozprawa w Sądzie w Myszkowie
36 letni Piotr K. jest oskarżony o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmietelnym, ucieczkę z miejsca wypadku i nieudzielenie pomocy poszkodowanej. 28 czerwca 2022 roku Maria Kukułka wyjechała na rowerze ze swojego domu w Hucie Szklanej, gmina Kroczyce. W tym momencie uderzył ją z tyłu kierujący białym BMW X6. Mężczyzna uciekł, do prokuratury zgłosił się dwa dni późnej. Został aresztowany i od tego czasu nie opuścił miejsca odosobnienia. W poniedziałek, 16 stycznia, w Sądzie Rejonowym w Myszkowie odbyła się druga rozprawa. Przez kilka godzin sąd przesłuchał szereg świadków. Z kolei w najbliższych dniach Sąd zdecyduje, czy oskarżony Piotr K. pozostanie dalej w areszcie. Obecnie obowiązująca decyzja sądu wyznaczyła areszt do dnia 26 stycznia 2023. Obrońca oskarżonego konsekwentnie uważa, że dalszy pobyt oskarżonego w areszcie jest nieuzasadniony. Chcą zmiany aresztu na poręczenie majątkowe i dozór policji. 12.02.2023 10:25
Reklama
Wyszedł z więzienia. Zabił teściową. Prokuratura kieruje akt oskarżenia w tej bulwersującej sprawie
Wyszedł z więzienia. Zabił teściową. Prokuratura kieruje akt oskarżenia w tej bulwersującej sprawie
Prokuratura Rejonowa w Myszkowie skierowała do Sądu Okręgowego w Częstochowie akt oskarżenia przeciwko 35-letniemu Rafałowi W, dotyczący zabójstwa teściowej, którego dopuścił się w październiku 2022 roku w dniu opuszczenia zakładu karnego -informuje Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie prokurator Tomasz Ozimek. 11.02.2023 14:18
Reklama
Reklama
POLICJANCI KRADLI KOKS? FUNKCJONARIUSZE ZASŁUGUJĄ NA MIANO „IDIOTÓW ROKU”
POLICJANCI KRADLI KOKS? FUNKCJONARIUSZE ZASŁUGUJĄ NA MIANO „IDIOTÓW ROKU”
To zdarzenie z okolic Dąbrowy Górniczej choć nie jest związane z naszym terenem, to warte jest odnotowania, gdyż dzięki naszym zwykle niezawodnym źródłom, poznaliśmy dotychczasowe ustalenia. Dwóch policjantów z Komisariatu Policji we Sławkowie zostało przyłapanych na gorącym uczynku, jak służbowym, „operacyjnym” samochodem czyli takim na cywilnych blachach… kradli koks. Złapała ich fotopułapka Służby Ochrony Kolei, soliści szybko udali się na miejsce, gdzie złapali… 2 policjantów. Wiele jest głosów, że mądrzy ludzie to już z policji dawno odeszli, zostali.. Jakby to powiedzieć, nie obrażając. Ale czego oczekiwać po szeregowych stójkowych, jak Komendant Główny Policji bawi się granatnikiem w gabinecie, a brat pana generała jest ważną szyszką w mafii watowskiej? 17.01.2023 14:01
Reklama
Reklama
BYŁY POLICJANT, ICH KIEROWCA I PARTNER ZAMORDOWANEJ SKAZANI ZA NARKOTYKI
BYŁY POLICJANT, ICH KIEROWCA I PARTNER ZAMORDOWANEJ SKAZANI ZA NARKOTYKI
Mariusz P., konkubent zamordowanej Moniki W.-S. z Jaworznika, został skazany na 4 lata więzienia, grzywnę 15 tys i przepadek korzyści ze sprzedaży narkotyków w kwocie 217 tysięcy. Wyrok zapadł 11 października przed Sądem Okręgowym w Częstochowie. Identyczny wyrok usłyszał jego wspólnik Mirosław S. z Żarek, w chwili czynu policjant z KPP Zawiercie. Sędzia Marcin Buzdygan podkreślił, że Mirosława S. dodatkowo obciąża fakt, że był policjantem, który miał stać na straży prawa, a nie je łamać. Tylko nieco niższy wyrok usłyszał Andrzej Z. który wiózł narkotyki z Belgii do Zdowa. 13.01.2023 08:02    2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama