Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 14:05
Przeczytaj!
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Reklama 2
Reklama

PRAWO i BEZPRAWIE

Reklama
JUTRO DECYZJA SĄDU CZY PODEJRZANY O PEDOFILIĘ MIESZKANIEC KROCZYC ZOSTANIE W ARESZCIE
JUTRO DECYZJA SĄDU CZY PODEJRZANY O PEDOFILIĘ MIESZKANIEC KROCZYC ZOSTANIE W ARESZCIE
Od 18 kwietnia Radosław N. z Kroczyc przebywa w areszcie. Prokuratura Rejonowa w Myszkowie postawiła mężczyźnie zarzuty seksualnego wykorzystywania dziewczynki poniżej 15 roku życia. Chodzi o dziecko z kręgu bliskiej rodziny aresztowanego. Niedawno Sąd na wniosek prokuratury przedłużył mu areszt o kolejne 3 miesiące, co zaskarżył obrońca Radosława N. Jutro, czyli 12 lipca Sąd Okręgowy w Częstochowie rozpatrzy zażalenie i zdecyduje, czy podejrzany pozostanie w areszcie. 11.07.2023 10:21    5
Reklama
Reklama
Puma „Nubia”- czy były właściciel powinien odzyskać zwierzę?
Puma „Nubia”- czy były właściciel powinien odzyskać zwierzę?
W marcu 2023 przed Sądem Rejonowym w Zawierciu ruszył proces, w którym Kamil Stanek, były właściciel Pumy o imieniu Nubia, odebranej mu decyzją sądu, jest oskarżony o znęcanie się nad zwierzęciem, przywłaszczenie Nubii, gdy Sąd już orzekł jej przepadek na rzecz Skarbu Państwa i narażenie grupy ludzi, pracowników ZOO z Poznania i dziennikarzy obserwujących zdarzenia rozgrywające się 10 lipca 2020 roku. Czwarty zarzut postawiony Kamilowi Stankowi w akcie oskarżenia to „wystawianie zwierzęcia gatunku dziko żyjącego w celach zarobkowych”. Prokuratura Rejonowa w Zawierciu oskarża w tym punkcie Kamila Stanka, że organizował zarobkowo warsztaty z Nubią i sesje zdjęciowe. Kamil Stanek nie przyznaje się do żadnego z zarzutów. Jego zdaniem jest niewinny, a decyzja o przepadku Nubii na rzecz Skarbu Państwa powinna być uchylona. Nubia dalej przebywa w ZOO w Chorzowie, gdzie można ją odwiedzać Nigdy nie trafiła do Poznania. 30.06.2023 11:51
Reklama
Reklama
Reklama
DOŻYWOCIE! MARIUSZ P. WINNY BRUTALNEGO ZAMORDOWANIA MONIKI Z JAWORZNIKA
DOŻYWOCIE! MARIUSZ P. WINNY BRUTALNEGO ZAMORDOWANIA MONIKI Z JAWORZNIKA
14 czerwca 2023 Sądem Okręgowym w Sosnowcu zapadł wyrok w głośniej sprawie zamordowania Moniki Wilgorskiej-Stanewicz z Jaworznika (gmina Żarki). Kobieta pochodziła z północy Polski, okolic Golubia-Dobrzynia, ale w Jaworzniku mieszkała z Mariuszem P. pochodzącym ze Zdowa. Kobieta zaginęła 9 lipca 2021. Od początku jej poszukiwania były prowadzone z podejrzeniem, że kobietę zamordowano. Mariusz P. był też wskazywany, na możliwego mordercę, choć on sam w mediach wypowiadał się, że Monikę kocha, martwi się o nią, że „wspiera poszukiwania”. Samochód kobiety Ford Fiesta został odnaleziony w stawie w Zawierciu przy ul. Trop nieuchronnie zbliżał się do Mariusza P. Kilka razy przeszukiwano jego dom w Jaworzniku, gdy pojawił się podejrzenia, że mógł swoją partnerkę zakopać na podwórku. Ostatecznie w nocy z 24/25 listopada 2021 roku ciało kobiety wydobyto z dołu na działce w Porębie, na skraju Zawiercia. Było zakopane na głębokości 3 metrów! 23.06.2023 13:58
Reklama
ŚMIERTELNY WYPADEK W HUCIE SZKLANEJ. BIEGLI POTWIERDZAJĄ ŻE PODEJRZANY BRAŁ KOKAINĘ I AMFETAMINĘ. ROWERZYSTKA JECHAŁA PRAWIDŁOWO
ŚMIERTELNY WYPADEK W HUCIE SZKLANEJ. BIEGLI POTWIERDZAJĄ ŻE PODEJRZANY BRAŁ KOKAINĘ I AMFETAMINĘ. ROWERZYSTKA JECHAŁA PRAWIDŁOWO
Śmiertelny wypadek w Hucie Szklanej z 28 czerwca 2022. Maria Kukułka, która jechała rowerem spod domu zdaniem biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków jechała prawidłowo, a kierowca miał możliwość jej ominięcia lub zahamowania. Piotr K. z rodziny znanych przedsiębiorców z gminy Kroczyce, do których należą zakłady betoniarskie „Kaczmarek” jest oskarżony o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, nieudzielenie pomocy poszkodowanej i ucieczkę z miejsca wypadku. Grozi mu do 12 lat więzienia. Od 30 czerwca 2022 Piotr K. przebywa w areszcie śledczym. Na rozprawę 15 lutego do Sądu Rejonowego w Myszkowie, gdzie toczy się proces został więc kolejny raz doprowadzony w kajdankach z aresztu w Herbach. 21.06.2023 10:55    3
Reklama
Reklama
DOŻYWOCIE!
DOŻYWOCIE!
14 czerwca Sądem Okręgowym w Sosnowcu zapadł wyrok w głośniej sprawie zamordowania Moniki Wilgorskiej-Stanewicz z Jaworznika (gmina Żarki). 14.06.2023 23:41
Reklama
Reklama
Reklama
RUSZYŁ PROCES O PUMĘ. ZARZUTY PO DWÓCH LATACH ŚLEDZTWA
RUSZYŁ PROCES O PUMĘ. ZARZUTY PO DWÓCH LATACH ŚLEDZTWA
Chyba nie ma w Polsce osoby, która by nie słyszała o „Projekcie puma” pumie o imieniu Nubia i jej właścicielu Kamilu Stanku, który jak romantyczny bohater powieści i ballad chciał żyć po swojemu: w lesie z pumą, końmi, żoną i dzieckiem. Osób, które w Polsce trzymają w domach dzikie zwierzęta, nawet lwy i tygrysy nie brakuje. O Kamilu Stanku zrobiło się głośno, gdy w brawurowy sposób uciekł z pumą w las, gdy próbowano mu zwierzę odebrać siłą. Historia była bardzo głośna w 2020 roku. Puma Nubia którą Kamil Stanek oddał dobrowolnie do ZOO w Chorzowie, przebywa tam do dzisiaj. Kamil ją odwiedza regularnie. W tym czasie, prawie 2 lata Prokuratura Rejonowa w Zawierciu prowadziła śledztwo aż w maju 2022 zdecydowała się oskarżyć byłego właściciela Pumy: o jej przywłaszczenie. Kamil Stanek jest też oskarżony o znęcanie się nad Nubią, wystawianie jej publiczne i narażenie kilku osób na „bezpośrednie narażenie na utratę życia”. Jego obrońca adw. Paweł Matyja wszystkie zarzuty uważa za bezpodstawne i włożył wniosek o umorzenie postępowania karnego bez procesu. 12.06.2023 20:40    1    1
Reklama
PIS MOŻE UTRACIĆ WŁADZĘ! PRZEWODNICZĄCY RADY POWIATU PRAWOWOMOCNIE SKAZANY. DWA DNI PO MARSZU WOLNOŚCI!
PIS MOŻE UTRACIĆ WŁADZĘ! PRZEWODNICZĄCY RADY POWIATU PRAWOWOMOCNIE SKAZANY. DWA DNI PO MARSZU WOLNOŚCI!
Sąd Okręgowy w Częstochowie wyrokiem z 6 czerwca 2023 utrzymał w całości wyrok skazujący dla Wojciecha Pichety, radnego Rady Powiatu Myszkowskiego, do niedawna Naczelnego Lekarza Szpitala w Myszkowie. To oznacza, że Picheta z dniem dzisiejszym traci mandat radnego powiatowego. Informacja o wygaśnięciu mandatu musi być niezwłocznie przekazana przez Sąd do wojewody, komisarza wyborczego i do.. przewodniczącego rady. Czyli do Wojciecha Pichety. Za Pichetę do Rady Powiatu Myszkowskiego, na rok przed wyborami samorządowymi może wejść Leon Okraska, były burmistrz Myszkowa, radny powiatu i były starosta myszkowski. 06.06.2023 14:14    1
Reklama
6 LAT I 4 MIESIĄCE DO ODSIADKI? TEN WYROK DLA RYSZARDA MACHA MOŻE SIĘ JESZCZE ZMIENIĆ!
6 LAT I 4 MIESIĄCE DO ODSIADKI? TEN WYROK DLA RYSZARDA MACHA MOŻE SIĘ JESZCZE ZMIENIĆ!
Kilka tygodni temu pisaliśmy, że 18 kwietnia Sąd Rejonowy w Myszkowie ustalił nową karę łączną dla byłego Prezydenta Zawiercia, który już odsiaduje prawomocny wyrok 6 lat pozbawienia wolności. Ryszard Mach został skazany za wszystkie zarzucane mu czyny korupcyjne, ale ponieważ jeden czyn, wracał kilka razy do ponownego rozpoznania, dopiero z końcem 2022 roku ten, już drugi, wyrok skazujący stał się prawomocny. Ryszard Mach został skazany na kolejne 14 miesięcy kary więzienia. 04.06.2023 08:38    1
Reklama
Reklama
OKROPNA HISTORIA PEDOFILSKA Z KROCZYC. MĘŻCZYZNA MIAŁ ZGWAŁCIĆ DZIEWCZYNKĘ Z BLISKIEJ RODZINY
OKROPNA HISTORIA PEDOFILSKA Z KROCZYC. MĘŻCZYZNA MIAŁ ZGWAŁCIĆ DZIEWCZYNKĘ Z BLISKIEJ RODZINY
O tej historii aż huczy w Kroczycach, ale rozmawia się o tym po cichu. Sprawa dotyczy bowiem znanej w gminie rodziny prowadzącej rozległe interesy. Jeden z jej członków został oskarżony o czyny pedofilskie. Radosław N. z Kroczyc jest podejrzany o zgwałcenie dziewczynki poniżej 15 roku życia, z którą jest spokrewniony. W przypadku skazania za zarzucane mu czyny grozi mu nie mniej niż 3 lata więzienia, choć realnie dużo więcej. Górna granica to 12 lat pozbawienia wolności. 03.06.2023 22:16
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Reklama
Klient u jubilera okazał się być złodziejem! Uciekinier z pierścionkiem
Klient u jubilera okazał się być złodziejem! Uciekinier z pierścionkiem
Wart kilkaset złotych złoty pierścionek skradł na oczach personelu klient sklepu jubilerskiego, mieszczącego się przy ul. Kościuszki w Myszkowie. Mężczyzna oglądał różne precjoza, po czym nagle chwycił jedno z nich i zaczął uciekać. Złodzieja próbowała zatrzymać jedna z ekspedientek, ale po krótkiej szarpaninie rabuś czmychnął. Długo jednak nie nacieszył się łupem, gdyż chwilę później 36-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej został zatrzymany przez interweniujący patrol policji. 03.06.2023 16:02
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama