Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 13:55
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

PRAWO i BEZPRAWIE

Reklama
PIS TU RZĄDZI. Czy DLATEGO POLICJA  NIE ŚPIESZY SIĘ Z ZABEZPIECZENIEM DOWODÓW?
PIS TU RZĄDZI. Czy DLATEGO POLICJA NIE ŚPIESZY SIĘ Z ZABEZPIECZENIEM DOWODÓW?
W piątkowej Gazecie Myszkowskiej nr 34 piszemy o przetargu na dostawę endoprotez stawu biodrowego i kolanowego dla myszkowskiego szpitala i konkursie dla lekarzy ortopedów, którzy chcieliby te zabiegi wykonywać. Choć zapytanie ofertowe na dostawę endoprotez szpital ogłosił dopiero 14 sierpnia, pracownicy szpitala (lekarze, pielęgniarki) mówili nam, że endoprotezy były już dostarczone pod koniec lipca. Pudła z endoprotezami miały stać w korytarzu Bloku Operacyjnego. Podczas sesji 23 sierpnia dyrektor SP ZOZ Krzysztof Bestwina był pytany: czy są te endoprotezy, choć przetarg (zapytanie ofertowe) nie rozstrzygnięty? Dyrektor zaprzeczył, powiedział, że to nieprawda. Na sesji był kierownik ortopedii dr Sławomir Cichoń, który mówił coś dokładnie odwrotnego: że endoprotezy są, w dużej ilości. Sprzęt do operacji mógł być wart nawet kilkaset tysięcy złotych. Jak się tam znalazł, skoro nie zakończono przetargu? 26.08.2023 17:18    1
Reklama
Reklama
RADOSŁAW N. MOŻE WYJDZIE ZA KAUCJĄ. ALE DOPIERO PO ROZPATRZENIU ZAŻALENIA
RADOSŁAW N. MOŻE WYJDZIE ZA KAUCJĄ. ALE DOPIERO PO ROZPATRZENIU ZAŻALENIA
Prokuratura Rejonowa w Myszkowie postawiła Radosławowi N. z Kroczyc zarzut seksualnego wykorzystywania dziewczynki z jego kręgu rodzinnego. Mężczyzna miał współżyć z dzieckiem, dziewczynka ma mniej niż 15 lat więc czyny zarzucane Radosławowi N. są traktowane jako przestępstwa pedofilskie, ze względu na maksymalny wymiar kary jaki grozi na to przestępstwo (12 lat) klasyfikowane jako zbrodnia. 12 lipca Sąd Okręgowy w Częstochowie wydał postanowienie o przedłużeniu aresztu dla zatrzymanego do 17 października, z możliwością zwolnienia go z aresztu po wpłacie 200.000 zł zabezpieczenia. Ale jednocześnie Sąd wstrzymał wykonanie tej opcji. Radosław N. lub jego rodzina nie mogą na razie wpłacić kaucji, do chwili rozpoznania zażalenia prokuratury. 23.08.2023 15:00    2    1
Reklama
Reklama
Reklama
CZY DZIECI W MYSZKOWIE SĄ BEZPIECZNE? PROKURATURA DOPIERO PO INTERWENCJI GAZETY MYSZKOWSKIEJ WSZCZĘŁA ŚLEDZTWO!
CZY DZIECI W MYSZKOWIE SĄ BEZPIECZNE? PROKURATURA DOPIERO PO INTERWENCJI GAZETY MYSZKOWSKIEJ WSZCZĘŁA ŚLEDZTWO!
Prokuratura Rejonowa w Myszkowie już prawie dwa lata bada, czy dziś 28 letni Dawid C. dość powszechnie uważany za nie w pełni zdrowego na umyśle, mógł dopuszczać się czynów pedofilskich, onanizując się w obecności dzieci. Śledztwo trwa, ostatnio przedłużone do 8 kwietnia 2023 roku. Wcześniej dwa razy myszkowska prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa i dopiero Prokuratura Okręgowa w Częstochowie, w trybie nadzoru nakazała śledztwo wszcząć i dokładnie zbadać sprawę. 09.08.2023 08:04
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
PEDOFIL Z ŁAZ UKRYWAŁ SIĘ W NIDERLANDACH (dawniej Holandia) ALE WRESZCIE PÓJDZIE SIEDZIEĆ!
PEDOFIL Z ŁAZ UKRYWAŁ SIĘ W NIDERLANDACH (dawniej Holandia) ALE WRESZCIE PÓJDZIE SIEDZIEĆ!
Obecnie 33 letni K.K. mieszkaniec Łaz został 2 września 2021 roku skazany przez Sąd Rejonowy w Zawierciu na karę 2 lat i 1 miesiąca pozbawienia wolności za pedofilię. Mężczyźnie udowodniono że dopuścił się obcowania płciowego z dziewczynką poniżej 15 roku życia. Do przestępstwa doszło właśnie w Łazach. Ale skazany K.K. uchylał się od odsiadki, wyjechał za granicę. Sąd Rejonowy w Zawierciu zarządził więc poszukiwanie mężczyzny listem gończym. Sąd Okręgowy w Sosnowcu wydał wobec K.K. Europejski Nakaz Aresztowania. Mężczyzna wpadł w ręce policji na terenie Królestwa Niderlandów (dawniej Holandia) 12 maja został przekazany Rzeczpospolitej Polskiej celem odbycia kary. 08.08.2023 17:24
Reklama
Reklama
ZAWIERCIAŃSKA AFERA ŚMIECIOWA. OBECNY PREZES ZGK TŁUMACZY SIĘ ZA POPRZEDNIKA
ZAWIERCIAŃSKA AFERA ŚMIECIOWA. OBECNY PREZES ZGK TŁUMACZY SIĘ ZA POPRZEDNIKA
W ostatni dzień maja obradowała Rada Miasta Zawiercie. Tradycyjnie bez prezydenta miasta, który porzucił swoich pracowników. Za niego tłumaczyła się w wiceprezydentka Justyna Miszczyk. Radni chcieli też wyjaśnień do miejskiego kierownika od propagandy Patryka Drabka, ale ten też by nieuchwytny. Kilka godzin trwała dyskusja nad sprawozdaniem co robi Prezydent Zawiercia. I głównie radni wskazywali na problem, że ich zdaniem Łukasz Konarski ciągle kłamie lub manipuluje faktami. Na przykład, że ZGK Zawiercie dostało ogromną dotację na budowę sortowni odpadów. Zaprzeczył temu obecny Prezes ZGK Zawiercie Jarosław Mazur, który długo tłumaczył się radnym z sytuacji gminnej spółki. Choć trzeba przyznać, że okres działalności gminnej spółki zajmującej się odpadami, określany nie inaczej jak „afera” to okres gdy prezesem ZGK był Krzysztof Tomczak. Prezes powiązany m.in. ze spółką Zaolszany pojawił się w wkrótce po wygranych przez Łukasza Konarskiego wyborach w 2018 roku. Z nazwiskiem Tomczaka łączone są transfery ogromnych pieniędzy z ZGK do innych firm. W skrócie, zarzut jest taki, że ZGK przyjmowało śmieci, ale zarabiały głównie podmioty powiązane z Tomczakiem. Wysypisko, które miało wystarczyć na co najmniej jeszcze 15 lat, prezes Krzysztof Tomczak zapełnił w 3 lata. A teraz ZGK zaciąga ogromne kredyty na powiększenie wysypiska. Radni zarzucają Prezydentowi Zawiercia, że jest odpowiedzialny za tę aferę, którą bada prokuratura. 08.08.2023 07:20
Reklama
Reklama
Reklama
śmierć Martina Drąga na Markowiźnie: SĄD ZŁAGODZIŁ WYROK! NIE 10 A 6 LAT WIĘZIENIA
śmierć Martina Drąga na Markowiźnie: SĄD ZŁAGODZIŁ WYROK! NIE 10 A 6 LAT WIĘZIENIA
25 maja Sąd Apelacyjny w Katowicach rozpatrywał apelację o wyroku, w którym Sąd Okręgowy w Sosnowcu uznał Grzegorza P. winnym zabójstwa 19 letniego Martina Drąga, który zmarł w wyniku ciosu nożem i wykrwawił się. Do tragicznego zdarzenia doszło 11 lipca 2021 w lesie na skraju Zawiercia na tzw. Markowiźnie, gdzie świętowała grupka młodzieży. 28 listopada 2021 w procesie zapadł nieprawomocny wyrok skazujący Grzegorza P. na 10 lat pozbawiania wolności i obowiązek zapłaty 200.000 zł matce chłopaka. Sąd wtedy uznał, że Grzegorz P. dopuścił się zabójstwa, działając „z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia”. 29 maja Sąd Apelacyjny ogłosił wyrok dość znacząco zmieniając opis czynu i wymiar kary. Zdaniem sądu Grzegorz P. nie działał „z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia”, tylko „z zamiarem ewentualnym ciężkiego uszczerbu na zdrowiu”. A to w istotny sposób zmienia odpowiedzialność skazanego. W konsekwencji sąd obniżył wymiar kary z 10 do 6 lat pozbawienia wolności. Wyrok jest prawomocny. 06.08.2023 09:36
Reklama
Jedno zwierzę głodził i uśmiercił. W drugim przypadku… Zadźgał psa widłami
Jedno zwierzę głodził i uśmiercił. W drugim przypadku… Zadźgał psa widłami
5 lat więzienia grozi 69-letniemu mieszkańcowi Szczekocin, który brutalnie znęcał się nad dwoma swoimi psami, doprowadzając finalnie do ich padnięcia. Jak wykazało prokuratorskie dochodzenie, mężczyzna zadźgał widłami jednego z czworonogów, zaś drugiego głodził i również pobił na śmierć. Okoliczności tej bulwersującej sprawy wyjaśniali policjanci z zawierciańskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Właśnie zakończyli swoją pracę, która zaowocowała skierowaniem do sądu aktu oskarżenia przeciwko bezdusznemu mężczyźnie. 29.07.2023 17:53
Reklama
ulica OKIENNIK: MIESZKAŃCY CHCĄ ZABLOKOWAĆ WYWŁASZCZENIA
ulica OKIENNIK: MIESZKAŃCY CHCĄ ZABLOKOWAĆ WYWŁASZCZENIA
Ulica Okiennik od Skarżyc w stronę drogi krajowej Zawiercie-Kroczyce jest ulicą powiatową, którą do końca 2022 roku Starostwo Powiatowe w Zawierciu miało przebudować, budując nową nawierzchnię, odwodnienie a nawet ścieżkę rowerową. Ale jest lipiec 2023, przebudowa ulicy Okiennik nie uzyskała nawet pozwolenia na budowę, więc mieszkańcy ulicy stawiają staroście Gabrielowi Dorsowi coraz bardziej niewygodne pytania: jakim cudem, skoro nie ma zatwierdzonego projektu, nie ma pozwolenia na budowę (tzw. „ZRID”) już prawie rok temu wykonawca zerwał stary asfalt i wybudował część kanalizacji deszczowej? Nie chcemy tej drogi tej drogi w tym kształcie, wywłaszczeń i ścieżki rowerowej -mówią mieszkańcy, którzy niedawno zyskali ważnego sprzymierzeńca. Bezsens inwestycji zaczął dostrzegać wykonawca, firma Bitum sp. z o.o., która puszcza oko do mieszkańców i na razie nieoficjalnie wyraża zamiar wycofania się z realizacji inwestycji: 28.07.2023 07:38    5    1
Reklama
Reklama
CZY AGRESYWNY KIEROWCA SEATA PRZEPROSI?
CZY AGRESYWNY KIEROWCA SEATA PRZEPROSI?
Przeprosi czy nie, to się okaże, ale jest szansa, że dostanie mandat lub kilka naraz, za szereg wykroczeń drogowych. Do naszej redakcji zwróciła się o pomoc inwalidka, która 25 maja jechała w Zawierciu od lekarza, z rehabilitacji, trójkołowym rowerem inwalidzkim. Wolno, co dość oczywiste. Nie mógł jej ominąć kierujący szarym Seatem SZA 7717E. Możemy podać numery rejestracyjne, gdyż Naczelny Sąd Administracyjny potwierdził, że numer rejestracyjny nie jest daną osobową i nie identyfikuje kierującego czy pasażerów. A właśnie o kierowcę i pasażera chodzi w tej sprawie. Kierowca trąbił na kobietę, używał świateł. A pasażer wychylony przez okno wyzywał od „starych k...” i kazał „sp… na cmentarz”. 26.07.2023 12:02
Reklama
Reklama
POSŁOWIE PIS RAZEM Z PODEJRZANYM O ZBRODNIĘ!
POSŁOWIE PIS RAZEM Z PODEJRZANYM O ZBRODNIĘ!
Szkoła Podstawowa nr 5 w Zawierciu pochwaliła się uroczystością na Ogrodzienieckim Zamku w Podzamczu, podczas której potwierdzono, że szkoła otrzyma dofinansowanie z programu Zielona Pracownia 2023. Dyplomy rozdawano 5 czerwca, na co zwrócił nam uwagę jeden z czytelników, z kim stoją posłowie PiS. Obok posła Krzysztofa Warwasa i Waldemara Anzela Dariusz M. który od wielu miesięcy ma postawione zarzuty karne. Śledztwo dotyczące czynów kwalifikowanych jako zbrodnia, prowadzi od kilku lat Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu. Dariusz M. jest podejrzany o podżeganie do pobicia i ciężkiego uszkodzenia ciała. 13.07.2023 14:21    1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama