Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 14:01
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

PRAWO i BEZPRAWIE

Reklama
CO ROBICIE 4 CZERWCA?
CO ROBICIE 4 CZERWCA?
To jedno z częstych pytań jakie można usłyszeć w ostatnich tygodniach. I coraz częściej odpowiedź pada: JESTEŚMY W WARSZAWIE! Donald Tusk jako jeden z liderów opozycji demokratycznej, Przewodniczący Platformy Obywatelskiej, największej partii opozycyjnej, wezwał Polki i Polaków do wielkiego marszu w obronie demokracji, wolności, w tym również wolności słowa, w czasach, gdy Polska pod rządami prawicy pogrąża się w mrokach autorytaryzmu. Tusk wezwał do marszu popełniając dużą niezręczność, gdyż nie skonsultował pomysłu z liderami innych partii opozycyjnych. Niektórzy, jak Włodzimierz Czarzasty lider Lewicy powiedzieli, że będą w Warszawie, bo liczy się cel i jedność opozycji. Inni jak liderzy PSL i Polska 2050 mówili, że raczej rocznicę Wyborów Czerwcowych, wyborów z 4.06.1989r., które wygrane wtedy przez Komitety Obywatelskie, będą świętować w innych miejscach i w inny sposób. Ale nastrój i sytuacja się zmienia. PiS uchwalił „LEX Tusk”, służalczy prezydent ustawę podpisał ustawę i coraz więcej opozycjonistów zmienia zdanie i mówi, że jednak będą w Warszawie. 03.06.2023 14:29
Reklama
Reklama
Zabójstwo na Markowiźnie: DZISIAJ USŁYSZYMY WYROK APELACJI
Zabójstwo na Markowiźnie: DZISIAJ USŁYSZYMY WYROK APELACJI
Zabójstwo na Markowiźnie. Był 11 lipca 2021 roku kiedy Martin Drąg, niespełna 19 letni bawił się z ze swoją dziewczyną i przyjaciółki w lesie na Markowiźnie, miejscu na skraju Zawiercia i gminy Ogrodzieniec. Dosiadł się do nich 48 letni Grzegorz P., zdaniem sądu zaczepiał młodzież, kazał im sprzątać śmieci, wyśmiewał się. Doszło do awantury w wyniku której Grzegorz P. dźgnął nożem myśliwskim Martina Drąga tak mocno, że ostrze całe weszło w udo chłopaka przecinając tętnicę udową. Chłopak zmarł po kilkudziesięciu minutach. W sprawie dalej trwa śledztwo, które ma wyjaśnić, czy doszło do zaniedbań w akcji ratowniczej, która trwała bardzo długo. Grzegorz P. został uznany winnym zabójstwa. 28 listopada Sąd Okręgowy w Sosnowcu nałożył na niego karę 10 lat pozbawienia wolności i obowiązek zapłaty 200.000 zł mamie chłopaka za doznane krzywdy moralne. 29.05.2023 11:28
Reklama
Reklama
Reklama
Śmiertelne potrącenie rowerzystki w Szklanej Hucie: OSKARŻONY  NIE CHCE JUŻ ARESZTU? TO OD RAZU NA 4 MIESIĄCE!
Śmiertelne potrącenie rowerzystki w Szklanej Hucie: OSKARŻONY NIE CHCE JUŻ ARESZTU? TO OD RAZU NA 4 MIESIĄCE!
Piotr K. oskarżony o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym w Hucie Szklanej (gmina Kroczyce), poprzez potrącenie prawidłowo jadącej rowerzystki poskarżył się, że kolejny raz jest mu przedłużany areszt, ale na okresy krótkie. Jego pełnomocnik składa zażalenie, ale czasem zanim zostanie ono rozpatrzone przez Sąd Okręgowy w Częstochowie, to już wyznaczony okres aresztu się kończy i Sąd Rejonowy w Myszkowie wydaje kolejną decyzję o przedłużeniu aresztu. 23 maja podczas kolejnej rozprawy w tym procesie obrońca oskarżonego osiągnął chyba efekt odwrotny do zamierzonego. Orzekający w sprawie sędzia Marek Zachariasz od razu przedłużył areszt dla Piotra K. nie o 2, nie o 3 miesiące, tylko od razu o 4. Do 23 września 2023. Na 11 września sąd wyznaczył termin kolejnej rozprawy w tym procesie. 26.05.2023 17:08
Reklama
JEST WYKŁADOWCĄ SZKOŁY SĘDZIÓW I PROKURATORÓW. A W INTERNECIE OBRAŻA, NAZYWA „CZUBEM”, PRZYPISUJE ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA ŚMIERĆ CZŁOWIEKA! SĘDZIA Z ZAWIERCIA
JEST WYKŁADOWCĄ SZKOŁY SĘDZIÓW I PROKURATORÓW. A W INTERNECIE OBRAŻA, NAZYWA „CZUBEM”, PRZYPISUJE ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA ŚMIERĆ CZŁOWIEKA! SĘDZIA Z ZAWIERCIA
Agnieszka Pieńkowska-Szekiel jest sędzią Sądu Rejonowego w Myszkowie. I od około 2016 roku mam okazję pisać artykuły, w których nazwisko pani sędzi się pojawia. Kolejne życiowe historie opisywane na łamach Gazety Myszkowskiej i Kuriera Zawierciańskiego. Zwykłe historie rodziców i dzieci mierzących się z problemami rodzinnymi, sprawy które trafiały do referatu pani sędzi Agnieszki Pieńkowskiej-Szekiel gdzie decydowała o losach naszych bohaterów. 26.05.2023 12:15    4
Reklama
Reklama
WIELKIE ŚLEDZTWO COVIDOWE! PROKURATURA REGIONALNA BADA CZY W SZPITALU W ZAWIERCIU OSZUKIWANO W CZASIE EPIDEMII
WIELKIE ŚLEDZTWO COVIDOWE! PROKURATURA REGIONALNA BADA CZY W SZPITALU W ZAWIERCIU OSZUKIWANO W CZASIE EPIDEMII
Od kilku lat Szpital Powiatowy w Zawierciu notuje wysokie zyski, przynajmniej po 2 mln zł rocznie co na tle innych szpitali, choćby najbliższego z Myszkowa, wygląda rewelacyjnie. SP ZOZ Myszków od czasu jak PiS rządzi w Powiecie Myszkowskim, szybko zadłużył się na ponad 40 mln zł. Co prawda zobowiązania Szpitala Powiatowego w Zawierciu też nie są małe, sięgają 67 milionów, i szpitalowi też zdarza się nie płacić rachunków. Wydawcy naszej gazety nigdy nie zapłacono np. faktury z roku… 2010! Na 682,86zł. Czy zysk lecznicy mógł powstać dzięki oszustwom i kreatywnej księgowości? Właśnie to bada od 2021 roku Prokuratura Regionalna w Katowicach, w związku z podejrzeniem, że Szpital Powiatowy w Zawierciu rozliczał świadczenia medyczne, zawyżając ilość chorych na Covid, za których NFZ płacił o wiele lepiej. Pacjentom miano dopisywać, że są zakażeni virusem SARS-Cov-2, choć wcale tak nie było. Śledztwo jest bardzo rozwojowe, zostało przedłużone już do 18 października 2023, a przesłuchano już ponad 200 świadków. 21.05.2023 12:07    4    11
Reklama
Reklama
Reklama
Groził kobiecie maczetą
Groził kobiecie maczetą
(Zawiercie) Policjanci zatrzymali mężczyznę, który groził śmiercią matce swojej partnerki. 33-latek przyłożył kobiecie maczetę do szyi. Zdemolował też drzwi do jej mieszkania. 20.05.2023 14:13
Reklama
O CZTERY MIESIĄCE DŁUŻEJ! NOWY WYROK DLA RYSZARDA MACHA
O CZTERY MIESIĄCE DŁUŻEJ! NOWY WYROK DLA RYSZARDA MACHA
Sąd Rejonowy w Myszkowie 18 kwietnia ogłosił jaką nową karę więzienia wyznacza dla prawomocnie skazanego byłego Prezydenta Miasta Ryszarda Macha. Sędzia Magdalena Mastaj, w ubiegłym roku uznała Ryszarda Macha za winnego czynu korupcyjnego, nałożyła karę 14 miesięcy pozbawiania wolności. Wyrok stał się prawomocny, a skazany już odsiaduje karę 6 lat pozbawienia wolności w związku z wcześniejszym skazaniem za inne czyny korupcyjne. 17.05.2023 14:12    1
Reklama
SĄD UTRZYMAŁ ŁAGODNY WYROK DLA PIJANEGO RADNEGO Z PIS. NISKA SZKODLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
SĄD UTRZYMAŁ ŁAGODNY WYROK DLA PIJANEGO RADNEGO Z PIS. NISKA SZKODLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
Sąd Okręgowy w Częstochowie 4 X 2022 utrzymał w mocy bardzo łagodny wyrok dla radnego z PiS, przyłapanego 17 maja 2021 na jeździe po pijanemu w Koziegłowach. Janusz R. miał 0,77 mg/litr alkoholu wydychanym powietrzu, czyli około 1,6 promila! Mimo tego sądy dwóch instancji, najpierw SR Myszków, teraz SO w Częstochowie uznały, że czyn ma „niską szkodliwość społeczną”. Orzekający w II instancji sędzia Marek Garlik utrzymał w mocy wyrok warunkowo umarzający postępowanie karne wobec Janusza R. Ten musi tylko zapłacić 6000 zł nawiązki na Fundusz Pomocy Ofiarom Przestępstw i Pomocy Postpenitencjarnej i koszty procesu. Okres próby w którym Janusz R. musi się bardzo pilnować wyznaczono na 3 lata. 16.05.2023 14:52
Reklama
Reklama
CO MOŻNA ZNALEŹĆ NA PROFILU INTERNETOWYM SĘDZI Z ZAWIERCIA, KTÓRA ORZEKA W MYSZKOWIE?
CO MOŻNA ZNALEŹĆ NA PROFILU INTERNETOWYM SĘDZI Z ZAWIERCIA, KTÓRA ORZEKA W MYSZKOWIE?
Agnieszka Pieńkowska-Szekiel jest sędzią Sądu Rejonowego w Myszkowie. I od około 2016 roku mam okazję pisać artykuły, w których nazwisko pani sędzi się pojawia. Kolejne życiowe historie opisywane na łamach Gazety Myszkowskiej i Kuriera Zawierciańskiego. Zwykłe historie rodziców i dzieci mierzących się z problemami rodzinnymi, sprawy które trafiały do referatu pani sędzi Agnieszki Pieńkowskiej-Szekiel gdzie decydowała o losach naszych bohaterów. 11.05.2023 20:44    2
Reklama
Reklama
REGULARNIE OKRADAŁ BIEDRONKĘ!
REGULARNIE OKRADAŁ BIEDRONKĘ!
Mieszkaniec Żarek regularnie okradał sklep Biedronka przy ulicy Myszkowskiej. W końcu wpadł, a ochrona sklepu przeanalizowała zapisy monitoringu ujawniając, że mężczyzna przez co najmniej miesiąc od 1 czerwca do 4 lipca 2022 roku, co kilka dni pojawiał się w sklepie, wynosząc z niego bez płacenia różne produkty: kabanosy, słodycze, whisky i wódkę. Lubił też kraść masło, kanapki i ser. Czyli wszystko co przydatne i potrzebne aby dobrze jeść, coś na deser i dla rozrywki. W ten sposób mężczyzna okradł Biedronkę na 903 złote i 79 groszy. Sąd Rejonowy w Myszkowie wydał w jej sprawie wyrok nakazowy, który uprawomocnił się 5 stycznia 2023 roku. 02.05.2023 14:31    1    2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama