Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 12:39
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

PRAWO i BEZPRAWIE

Reklama
CZY PIS MOŻNA NAZYWAĆ PARTIĄ FASZYSTOWSKĄ? Jarosław Kaczyński właśnie pozwał nas za to sformułowanie!
CZY PIS MOŻNA NAZYWAĆ PARTIĄ FASZYSTOWSKĄ? Jarosław Kaczyński właśnie pozwał nas za to sformułowanie!
Gazeta Myszkowska, dokładniej jej dziennikarz niżej podpisany 5 października 2023 dostał pozew od PISu, podpisany przez prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego. Kaczyński uważa, że określenie „partia faszystowska” w odniesieniu do Prawa i Sprawiedliwości narusza dobra osobiste partii. Czy PiS jest partią faszystowską? Czy wolno tak pisać i mówić o PIS? Co ciekawe, mniej lub bardziej jednoznacznie, ze znakiem zapytania lub zupełnie bez partią faszystowską nazywało PIS wielu publicystów, naukowców, w tym socjolodzy, filozofowie i politolodzy. Ale łatwiej jak widać pozwać lokalną redakcję licząc na „efekt mrożący”. 06.10.2023 12:26    1
Reklama
Reklama
NAJPIERW BUDOWA. PÓŹNIEJ POZWOLENIE. CO CHCE UKRYĆ STAROSTA DORS PRZED WYBORAMI?
NAJPIERW BUDOWA. PÓŹNIEJ POZWOLENIE. CO CHCE UKRYĆ STAROSTA DORS PRZED WYBORAMI?
A miało być tak pięknie! Gabriel Dors gdy został radnym powiatowym, a później Starostą Zawierciańskim zaczął z Kroczyc dojeżdżać do pracy przez Skarżyce. Ulica Okiennik to bardzo spokojne miejsce... 30.09.2023 12:34    1
Reklama
Reklama
Reklama
„ZRÓB TO SAM”. Nam nie wolno. Sąd zakazał
„ZRÓB TO SAM”. Nam nie wolno. Sąd zakazał
Trzeci odcinek z 4 odcinkowej sagi w której wyjaśniamy za co mamy przepraszać sędzię SR Myszków Agnieszkę Pieńkowską-Szekiel. Ta była przez kilka lat bohaterką wielu artykułów. Większość tekstów to interwencje dziennikarskie, głośnie sprawy, w który sędzia orzekała w Wydziale Rodzinnym, a my byliśmy proszeni o interwencje, gdy zdaniem bohaterów naszych publikacji, decyzje sędzi były dla dzieci krzywdzące. 26.09.2023 08:02
Reklama
JEST ŚLEDZTWO W SPRAWIE UJAWNIANIA DANYCH Z ROZPRAW!
JEST ŚLEDZTWO W SPRAWIE UJAWNIANIA DANYCH Z ROZPRAW!
Co najmniej od końca 2017 roku sędzia Sądu Rejonowego w Myszkowie, zawiercianka Agnieszka Pieńkowska-Szekiel pisze zawiadomienia o różnorakich przestępstwach, których miałby się dopuścić dziennikarz Kuriera Zawierciańskiego i Gazety Myszkowskiej, czyli niżej podpisany. Już w roku 2019 wobec kilku tych spraw prokuratury różnego szczebla prawomocnie oceniły, że nie doszło do żadnego przestępstwa i śledztwa umarzano. Chwaliliśmy się tym, gdy postanowienia były prawomocne. Gdy żadna z prokuratur nie dopatrzyła się znamion przestępstwa w treści -przyznajemy- wielu artykułów prasowych, w których podało nazwisko pani sędzi, ta wytoczyła dziennikarzowi i wydawcy proces o naruszenie dóbr osobistych. Około 97% zarzutów zostało oddalonych, a o reszcie zdecyduje Sąd Apelacyjny w Łodzi na rozprawie 18 lipca. Prawomocny jest wyrok Sądu Rejonowego w Częstochowie, który w całości umorzył postępowanie karne bez procesu, uznając że nie doszło do zniesławienia Agnieszki Pieńkowskiej-Szekiel w żadnym z 10 artykułów prasowych, autorstwa Jarosława Mazanka. Ale trwa inny proces karny, też o zniesławienie, choć nie w publikacji prasowej. Proces w całości wyłączony z jawności, niejawna jest też treść zeznań i rozpraw procesu cywilnego o dobra osobiste. Ale od co najmniej 2021 roku co chwilę na profilach FB, Twitter w publikacjach prasowych, wyciekają: a to niejawne dokumenty ze śledztw, karty z akt procesów z wyłączoną lub ograniczoną jawnością, ujawnianie i komentowane są zeznania świadków. W lutym 2023 nasza redakcja, konkretnie jej redaktor naczelny, zawiadomił Prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstw „przeciwko wymiarowi sprawiedliwości”. Dziennikarz i redaktor naczelny Jarosław Mazanek jest w tej sprawie poszkodowanym. 23.09.2023 09:14
Reklama
Reklama
STAROSTA Z PIS SŁUŻBOWYM SAMOCHODEM NA PARTYJNYM ZJEŹDZIE?
STAROSTA Z PIS SŁUŻBOWYM SAMOCHODEM NA PARTYJNYM ZJEŹDZIE?
Pod koniec czerwca dokładnie 29, Rada Powiatu Myszkowskiego przyjęła sprawozdanie finansowe za rok 2022 i udzieliła absolutorium dla Zarządu i starosty Piotra Kołodziejczyka. W Powiecie Myszkowskim rządzi PiS, choć sytuacja partii rządzącej się pogarsza, od kiedy prawomocnie skazany za 64 oszustwa i wyłudzenia środków z NFZ został Wojciech Picheta, Przewodniczący Rady Powiatu, stracił mandat. Jeszcze nie zostało wolne miejsce obsadzone przez nowego radnego, ale w PiS popłoch, bo pewności utrzymania władz nie ma. Obrady prowadził więc Janusz Romaniuk z PiS, który też miał kłopoty z prawem. Jest znany z jazdy po pijanemu, za co wpadł pierwszy raz gdy był jeszcze burmistrzem Myszkowa. Teraz udowodniono mu, że jechał mając 1,5 promila ale sąd był łagodny i warunkowo umorzył sprawę. 22.09.2023 15:33
Reklama
Reklama
Reklama
Przepraszamy. Ale  „nie musimy żałować!”
Przepraszamy. Ale „nie musimy żałować!”
Zakończył się proces w którym Agnieszka Pieńkowska-Szekiel zarzuciła autorowi artykułów w których pojawia się jako uczestniczka albo bohaterka, o naruszenie jej dóbr osobistych. Agnieszka Pieńkowska-Szekiel jest sędzią, i to sędzią o której formułuje się ocenę, że to „sędzia dobrej zmiany”. Awansuje pod rządami PiS, choć nie zawsze. Bo nawet NEO-KRS, organ zależny i powołany przez polityków PiS uznał, że nie nadaje się na sędziego Sądu Okręgowego i nie rekomendował pani sędzi Agnieszki Pienkowskiej-Szekiel do tego awansu. Ale nie tego dotyczył spór cywilny. Sędzia Agnieszka Pieńkowska- Szekiel 3 kwietnia 2019 roku w pozwie, określiła, że jej zdaniem naruszają jej dobra osobiste artykuły. Kilkadziesiąt artykułów: 21.09.2023 14:38    3
Reklama
BYTOMIANIN PODEJRZANY O NAPAŚĆ NA KURIERA. MA ZARZUTY USIŁOWANIA ZABÓJSTWA
BYTOMIANIN PODEJRZANY O NAPAŚĆ NA KURIERA. MA ZARZUTY USIŁOWANIA ZABÓJSTWA
Policjanci z Komendy Państwowej Policji w Myszkowie udaremnili usiłowanie zabójstwa i rozboju. Policja zatrzymała sprawcę napadu, do którego doszło w Ostrowie. Bytomianin usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa w związku z rozbojem oraz zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sąd, na wniosek myszkowskiej prokuratury zastosował wobec zatrzymanego 3-miesięczny areszt tymczasowy. 16.09.2023 15:30
Reklama
DETEKTYWI Z CONTRY PODALI POLICJI ZŁODZIEJKĘ „NA TACY”
DETEKTYWI Z CONTRY PODALI POLICJI ZŁODZIEJKĘ „NA TACY”
Policjanci z Myszkowa dostali gotową do zatrzymania Żanetę K., kobietę lat 38, którą na gorącym uczynku zatrzymał jej pracodawca, razem z detektywami z agencji CONTRA. Od dłuższego czasu w domu ginęły pieniądze. Rodzina poprosiła więc detektywów z Contry o wykrycie sprawy. Ci w domu przedsiębiorcy założyli dyskretny monitoring, który potwierdził, że Żaneta K. podbiera gotówkę, tym razem specjalnie podłożoną w komodzie „na przynętę”. Wezwani na miejsce policjanci z KPP Myszków w zasadzie mieli już za zadanie tylko założenie kajdanek na ręce zatrzymanej. 29.08.2023 21:00
Reklama
Reklama
STAROSTA ROZNOSI WÓDKĘ W SZKOLE! DOŻYNKI W MATECZNIKU PIS OKAZAŁY SIĘ LIBACJĄ ALKOHOLOWĄ
STAROSTA ROZNOSI WÓDKĘ W SZKOLE! DOŻYNKI W MATECZNIKU PIS OKAZAŁY SIĘ LIBACJĄ ALKOHOLOWĄ
W niedzielę w Cynkowie odbyły się gminno-powiatowe dożynki. Na terenie Szkoły Podstawowej w Cynkowie. Informuje o tym nawet plakat imprezy, którą ani gmina Koziegłowy, ani Starostwo Powiatowe w Myszkowie specjalnie się nie chwaliło, choć uroczystości organizowano z wielkim rozmachem. Wczoraj spytaliśmy Czytelników, pokazując zbliżenie twarzy Starosty Myszkowskiego Piotra Kołodziejczyka: na czym przyłapaliśmy starostę myszkowskiego? 29.08.2023 14:31    4    1
Reklama
Reklama
JEDEN MARTWY KOŃ I DWIE OSOBY W SZPITALU. TAK ROK TEMU ZAKOŃCZYŁY SIĘ  „IMIENINY U HRABINY”
JEDEN MARTWY KOŃ I DWIE OSOBY W SZPITALU. TAK ROK TEMU ZAKOŃCZYŁY SIĘ „IMIENINY U HRABINY”
W sobotę 27 sierpnia Żarki Lestnisko obchodziły swoje święto, czyli „Imieniny u Hrabiny”. Wydarzenie jak każdy inny z okolicznych pikników, ale jeden szczegół przykuł moją uwagę, coś czego w przez całe swoje życie nie widziałem. Na ulicy Koziegłowskiej w Myszkowie, w stronę Żarek stał patroli Policji! Czyżby na pamiątkę wydarzeń z 20 sierpnia 2022 kiedy doszło do wypadku z udziałem pijanego woźnicy i jego nieoświetlonej dorożki, na którą najechał inny pojazd? Wcześniej dorożka wiosła hrabiego i hrabinę… 27.08.2023 11:49
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama