Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 12:40
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

PRAWO i BEZPRAWIE

Reklama
BYDŁO I KONIE: ŁAGODNIE WYROKI DLA PRACOWNIKÓW UBOJNI
BYDŁO I KONIE: ŁAGODNIE WYROKI DLA PRACOWNIKÓW UBOJNI
Trzech pracowników ubojni z Rzeniszowa zostało ukaranych grzywną w wysokości po 3-4 tysiące złotych dla każdego z nich, za znęcanie się nad zwierzętami kierowanymi do uboju. Prokuratura i Powiatowy Lekarz Weterynarii z Myszkowa zajęli się sprawą po repotarzu TVN Uwaga z 6 lipca 2022 roku. Cała Polska zobaczyła na nagraniach, jak zwierzęta są bite, leżące wyciągane łańcuchami. Sąd Rejonowy w Myszkowie w czerwcu uznał, że wina pracowników ubojni jest oczywista i wydał wyrok nakazowy nakładając na oskarżonych kary grzywny. Prokuratura i Stowarzyszenie Otwarte Klatki, które jest w sprawie oskarżycielem posiłkowym uznały, że kara jest zbyt łagodna i złożyły sprzeciw od wyroku nakazowego. Dojdzie do procesu, który będzie się toczył w trybie zwykłym. 19.11.2023 08:37    1
Reklama
Reklama
Gdzie kupić kokainę? Prokuraturę chyba słabo to interesuje…
Gdzie kupić kokainę? Prokuraturę chyba słabo to interesuje…
Przed Sądem Rejonowym w Myszkowie toczy się od jesieni 2022 proces karny, w którym o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, ucieczkę i nieudzielenie pomocy oskarżony jest Piotr K. z Kroczyc. Do wypadku w którym w wyniku obrażeń zmarła Maria Kukułka z Huty Szklanej doszło 28 czerwca 2022. 62 letnia pani Maria wyjechała z własnej posesji, po czym została uderzona centralnie z tyłu przez białe BMW X6. Za kierownicą, jak ustalili śledczy, był właśnie Piotr K. Już w czasie procesu dowiedzieliśmy się, że biegli toksykolodzy potwierdzili ponad wszelką wątpliwość, że przed wypadkiem, przez dłuższy czas i regularnie, Piotr K. zażywał narkotyki, w tym kokainę i amfetaminę. Co ważne, badanie nie jest tak dokładnie, aby określić czy mógł być pod w wpływem narkotyków również w chwili wypadku. Mężczyzna uciekł, zgłosił się dwa dni później i został 30 czerwca 2022 aresztowany. Są zwolnił go za kaucją 16 czerwca. Mężczyzna w areszcie przesiedział więc prawie rok, a na ostatniej rozprawie uczestniczył już w procesie z wolnej stopy. 15 lutego 2023 w procesie zeznania składali biegli toksykolodzy, którzy wyjaśniali metodę badań i ich dokładność. A nas zainteresowało, skąd mieszkaniec Kroczyc miał twarde narkotyki? I czy prokuratura, policja w ogólne to badają? 18.11.2023 14:25    2
Reklama
Reklama
Reklama
ALARM! TVP1 DZISIAJ O 20:15 O WYPADKU W HUCIE SZKLANEJ. CZY OSKARŻONY UNIKA PROCESU?
ALARM! TVP1 DZISIAJ O 20:15 O WYPADKU W HUCIE SZKLANEJ. CZY OSKARŻONY UNIKA PROCESU?
Przekładane są kolejne terminy rozprawy w procesie, w którym Piotr K. z Kroczyc jest oskarżony o spowodowanie wypadku w którym zmarła jadąca rowerem 61 letnia Maria Kukułka. Kobieta, gdy wyjechała z własnego domu i prawidłowo -co ustalił biegły- jechała ulicą została śmiertelnie uderzona w tył roweru. Samochodem kierował Piotra K. Nawet nie hamował. Sprawca uciekł z miejsca wypadku, choć po zanim zderzeniu zatrzymał się na chwilę kilkaset metrów dalej. O wypadku z 28 czerwca 2022 piszemy regularnie, gdyż wiele nieprawidłowości rodzina zmarłej wytyka policji, prokuraturze. Prowadzone jest osobne śledztwo, które ma wyjaśnić czy służby w tej sprawie działały opieszale lub co gorsze, celowo niedbale. Sprawą zainteresowała się pisowska „szczujnia” czyli TVP. Ciekawe co z tego wyjdzie, bo TVP 1 w programie Alarm! dzisiaj (sobota 18-11-23 godz. 20:15 wyemituje reportaż o tym wypadku. 18.11.2023 13:26    5    2
Reklama
43-latek tymczasowo aresztowany za znęcanie się nad rodziną
43-latek tymczasowo aresztowany za znęcanie się nad rodziną
(Myszków) 43- letni mieszkaniec Myszkowa został zatrzymany przez myszkowskich policjantów. Odpowie za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad swoją żoną i dziećmi. Sąd zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy wobec zatrzymanego. 12.11.2023 13:45
Reklama
Reklama
Ucieczka pijanego motocyklisty
Ucieczka pijanego motocyklisty
Do zdarzenia doszło w piątek (13.10.br.) po godzinie 15:00. Podczas patrolu podległego rejonu policjanci ruchu drogowego podjęli decyzje o zatrzymaniu do kontroli drogowej motocykla marki Kawasaki. 10.11.2023 21:18
Reklama
Reklama
Reklama
MUREM ZA MAZUREM? KONIEC PROTESTÓW. MIAŁA BYĆ REWOLUCJA A JEST KAPISZON
MUREM ZA MAZUREM? KONIEC PROTESTÓW. MIAŁA BYĆ REWOLUCJA A JEST KAPISZON
To był gorący tydzień w Zawierciu. 4.X 2023 zmieniona wyraźnie w tym celu Rada Nadzorcza ZGK Zawiercie, gminnej spółki zajmującej się odpadami odwołała ze stanowiska prezesa Jarosława Mazura a powołała na to stanowisko, na polecenie Prezydenta Zawiercia Marusza Grabarczyka. Ten pracował w MPWiK Poręba, też na stanowisku prezesa tej spółki. Już 5 X pracownicy ZGK zaczęli protestować w sprzeciwie do nagłej i ich zdaniem złej dla spółki i pracowników decyzji. Żądali przywrócenia Mazura. Prezydent Łukasz Konarski zwodził ich, wykręcał się od kolejnych umawianych spotkań. Pracownicy ZGK grozili strajkiem, sparaliżowaniem miasta śmieciami. 06.11.2023 08:12
Reklama
RADNI PYTAJĄ O ZGK: CZY ZMIANA PREZESA TO UCIECZKA PREZYDENTA PRZED PROKURATURĄ?
RADNI PYTAJĄ O ZGK: CZY ZMIANA PREZESA TO UCIECZKA PREZYDENTA PRZED PROKURATURĄ?
Radni Rady Miejskiej Zawiercia kolejny raz na sesji 25 X sporo czasu poświęcili sytuacji w ZGK Zawiercie. Przypomnijmy. Po tym jak Łukasz Konarski został w 2019 roku Prezydentem Zawiercia, spółkę szybko objął jako prezes Krzysztof Tomczak. W 2022 roku zrezygnował, jakiś czas po nim spółką rządziła pani Duda. Ten okres bada prokuratura, choć jedno ze śledztw, ale prowadzone w Zawierciu zostało umorzone. Chodziło o nielegalne rozkopanie nieczynnego składowiska Kobylarz I, zrekultywowanego około 12 lat temu. Sprawę ujawnił Kurier Zawierciański, którego dziennikarz wszedł na składowisko 1 lutego 2022. Prokuratura z Zawiercia sprawę umorzyła, przyjmując za wiarę wyjaśnienia po prostu sprzeczne z faktami, że nie były tam wywożone nowe odpady, a jedynie „prace naprawcze”. Dosłownie teraz Kurier Zawierciański zdobył informacje, od innego naocznego świadka, pracownika ZGK Zawiercie, który potwierdza, że na przełomie 2021 i 2022 zostały na nieczynne składowisko „Kobylarz I” „dosypane” tysiące ton nowych odpadów: 02.11.2023 02:51    1
Reklama
Wniosek o zbadanie postępowania sędzi Pieńkowskiej krąży po Polsce!
Wniosek o zbadanie postępowania sędzi Pieńkowskiej krąży po Polsce!
29 marca 2023 jako dziennikarz Gazety Myszkowskiej/ Kuriera Zawierciańskiego niżej podpisany złożył zawiadomienie o możliwości popełniania, i to notorycznie, czynów niegodnych sędziego przez sędzię SR Myszków Agnieszkę Pieńkowską-Szekiel. Nie jest tajemnicą, że pisaliśmy o sędzi wiele artykułów, a ta od 2017 roku zarzuca nas pozwami „o wszystko”. Mówiąc w wielkim uproszczeniu. Wszystkie artykuły w których mieliśmy zniesławić sędzię, sąd uznał prawomocnie za rzetelne. Proces cywilny obejmował szerszy materiał, również nowsze artykułu, ale i te obroniły się w ogromnej większości. Tylko jeden z artykułów Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim określił jako „naruszający dobra osobiste” Agnieszki Pieńkowskiej-Szekiel i nakazał 4x ją przeprosić. I zniszczyć 3 artykuły oraz fragment czwartego. Czekamy na uzasadnienie wyroku z łódzkiej apelacji, ale już zapowiadamy skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego i skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Przepraszać można, ale niszczenie materiału prasowego to barbarzyństwo naruszające prawa człowieka. 31.10.2023 18:53
Reklama
Reklama
A1 I ROWERZYSTKA Z HUTY SZKLANEJ. OBIE TRAGEDIE ŁĄCZY NIEUDOLNOŚĆ PAŃSTWA
A1 I ROWERZYSTKA Z HUTY SZKLANEJ. OBIE TRAGEDIE ŁĄCZY NIEUDOLNOŚĆ PAŃSTWA
Tragiczny wypadek na A1 pod Piotrkowem Trybunalskim, w którym zginęła 3 osobowa rodzina z Myszkowa i wypadek w Hucie Szklanej koło Kroczyc z 28.06.2022, kiedy zginęła rowerzystka Maria Kukułka. Co łączy te dwa tragiczne zdarzenia? Tragiczny wypadek na A1 budzi ogromne zainteresowanie opinii społecznej w całej Polsce. Trzy ofiary wypadku zginęły w pożarze samochodu: Patryk, Martyka i 5 letni Oliwier. Mężczyzna obwiniany o jego spowodowanie mógł jechać nawet 300 km/h, jego samochód też został uszkodzony, ale przez nikogo nie niepokojony oddał się i uciekł do Dubaju. Wypadek w Hucie Szklanej był nie mniej tragiczny, choć nie tak głośny. W obu sprawach mamy do czynienia z nieudolnością organów Państwa Polskiego: policji, prokuratury, a w przypadku sprawy z Huty Szklanej, być może również sądu. 13.10.2023 17:22    2
Reklama
Reklama
Czy chcesz dożywocia z PIS?
Czy chcesz dożywocia z PIS?
Sądzę, że nie, więc głosuj na demokrację, rozwój i przyszłość! -artykuł autorstwa naszego Czytelnika, opozycjonisty, współtwórcy pierwszej Solidarności w zakładach Mystal, ojca trzech córek i dziadka dziesięciorga wnucząt. Z myślą głównie o nich, o przyszłości tych najmłodszych, pan Adam Franciszek Sroka poprosił redakcję o publikację swojej wypowiedzi. 12.10.2023 18:10
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama