Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 11:29
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

PRAWO i BEZPRAWIE

Reklama
DZISIAJ MA WIAĆ. MOŻE BYĆ NIEBEZPIECZNIE
DZISIAJ MA WIAĆ. MOŻE BYĆ NIEBEZPIECZNIE
W niedzielę 14 kwietnia ma wiać. Zmiana pogody się zacząć wczesnym popołudniem. Trzeba uważać w lesie. Większe środki ostrożności powinni też zachować organizatorzy wszelkich pikników, imprez sportowych. W Myszkowie podczas jarmarku wielkanocnego doszło do wypadku, gdy gwałtowny podmuch wiatru przewrócił namiot, mimo tego, że jak potwierdziły służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo, był on prawidłowo zamocowany. Dwie kobiety z obrażeniami trafiły do szpitala, ale nie uderzone przedmiotami, tylko dlatego, że próbowały ratować namiot. A ten pociągnął je jak spadochron. 14.04.2024 12:43    2
Reklama
Reklama
SENIORKA Z KOZIEGŁÓW STRACIŁA 50 TYS. ZŁ OSZUKANA METODĄ NA WNUCZKA
SENIORKA Z KOZIEGŁÓW STRACIŁA 50 TYS. ZŁ OSZUKANA METODĄ NA WNUCZKA
Seniorka z Koziegłów straciła ponad 50 tysięcy złotych, bo uwierzyła, że dzwoni do niej wnuczka informując o wypadku. 13.04.2024 04:38
Reklama
Reklama
Reklama
OSZUKIWALI  I OKRADALI STARSZE OSOBY. DZWONILI Z WIELKIEJ BRYTANII UDAJĄC POLICJANTÓW I LEKARZY
OSZUKIWALI I OKRADALI STARSZE OSOBY. DZWONILI Z WIELKIEJ BRYTANII UDAJĄC POLICJANTÓW I LEKARZY
Przed Sądem Okręgowym w Częstochowie staną 4 osoby oskarżone o okradanie oraz oszukiwanie metodą „na policjanta” i „na lekarza”, starszych osób. 12.04.2024 08:24
Reklama
PRZEMYCALI LUDZI DO NIEMIEC. ZA 2 TYS. ZŁ OD OSOBY
PRZEMYCALI LUDZI DO NIEMIEC. ZA 2 TYS. ZŁ OD OSOBY
Prokuratura Okręgowa w Częstochowie skierowała do Sądu Okręgowego w Częstochowie akt oskarżenia przeciwko 7 osobom, dotyczący organizowania obywatelom Syrii nielegalnego przekraczania granic polsko-słowackiej i polsko-niemieckiej. 12.04.2024 08:12
Reklama
Reklama
JAK POPSULIŚMY JORGOWI WIEC WYBORCZY
JAK POPSULIŚMY JORGOWI WIEC WYBORCZY
Od wtorku po Wielkanocy w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu odbywają się w sali Szkoły Rodzenia „szkolenia”. W istocie to propagandowe wiece polityczne, jak za towarzysza Gomółki, w których Dariusz Jorg- doradca dyrektora i dyrektor Piotr Zachariasiewicz opowiadają pracownikom jak wspaniale rządzą. Główny przekaz jest jednak inny: mamy swoją listę w wyborach do powiatu, a nie należy głosować na „tych z Ogrodzieńca”. Typowa agitacja wyborcza. W we wtorek dwie tury „szkolenia”, o 11:30 i 12:30. W środę tylko jedno, o 11:00 w czwartek na 12:00 Ale to ostatnie udał nam się zepsuć. Gdy o 12:00 w salce Szkoły Rodzenia pojawił się dziennikarz Kuriera Zawierciańskiego, dyrektor Piotr Zachariasiewicz próbował zmusić dziennikarza do opuszczenia sali. „Mnie obecność pana redaktora nie przeszkadza” powiedział jego szef, czyli Dariusz Jorg. Więc konsternacja, dyrektor nieco spuścił z tonu, ale po chwili ponawia żądanie, abym opuścił salę. 05.04.2024 09:36    2    4
Reklama
Reklama
Reklama
10 marca 2022r: PREZYDENT PIJANY URZĘDZIE?
10 marca 2022r: PREZYDENT PIJANY URZĘDZIE?
Do spraw, nazwijmy je ogólnie „obyczajowych” z ewentualnym udziałem Prezydenta Zawiercie Łukasza Konarskiego opisywanych przez Kurier Zawierciański w latach 2019-21 nie wracalibyśmy wcale, gdyby nie szczegóły wydarzenia do których dotarliśmy kilka miesięcy temu: jest 10 marca 2022 roku. Łukasz Konarski umówił się z mieszkańcem jednego z miast na Śląsku. Już wcześniej zaproponował mu współpracę przy budowie jego wizerunku na wybory które odbyć się miały jesienią 2023 roku. Jak wiemy, PiS wybory przesunął na wiosnę 2024, na 7 kwietnia 2024. Mężczyzna na początek dostał pracę w ZGK Zawiercie. Zlecenia wykonał, ale to miał być dopiero początek współpracy. Podczas spotkania umówionego na 10 marca 2020 miały być omawiane warunki dalszej współpracy naszego rozmówcy z Prezydentem Zawiercia. A chodziło dokładnie o to, aby za pieniądze publiczne robić propagandę obecnemu włodarzowi Zawiercia. 03.04.2024 15:44    2    1
Reklama
WYJEŻDŻASZ NA ŚWIĘTA, NIE DAJ SIĘ OKRAŚĆ
WYJEŻDŻASZ NA ŚWIĘTA, NIE DAJ SIĘ OKRAŚĆ
W okresie wielkanocnym wiele osób wyjeżdża w celach wypoczynkowych w rodzinne strony lub miejsca turystyczne. Aby ten okres kojarzył się tylko z przyjemnym świętowaniem, zadbajmy o bezpieczeństwo naszych domów, mieszkań oraz mienia ruchomego, aby święta upłynęły tylko w dobrej atmosferze. Śląscy policjanci przygotowali kilka porad, jak uchronić się przed włamaniami i kradzieżami. 29.03.2024 08:16
Reklama
Kurier Zawierciański- wydanie specjalne. Od dzisiaj w całym Zawierciu
Kurier Zawierciański- wydanie specjalne. Od dzisiaj w całym Zawierciu
Dzisiaj ukazało się bezpłatne wydanie specjalne Kuriera Zawierciańskiego. Oprócz wstępniaka, w którym wyjaśniamy po do jest to wydanie jednego artykułu o podejrzeniu kolejnej wpadki obyczajowej Prezydenta Łukasza Konarskiego, całe wydanie jest podsumowaniem kadencji obecnego prezydenta Zawiercia. 28.03.2024 20:40    2    1
Reklama
Reklama
POŻAR W ZGK ZAWIERCIE. SPÓŁKA SZUKA "PODPALACZA". A TAM RYZYKO SAMOZAPŁONU JEST OGROMNE!
POŻAR W ZGK ZAWIERCIE. SPÓŁKA SZUKA "PODPALACZA". A TAM RYZYKO SAMOZAPŁONU JEST OGROMNE!
W niedzielę 24 marca około godziny 21:30 zauważono pożar na składowisku ZGK Zawiercie sp. z o.o. Pożar wybuchł w miejscu gdzie składowana jest tzw. "dziewiętnastka" (19) odsiana od gleby i części organicznych frakcja odpadów później wykorzystywana do produkcji paliwa RDF. Sterta tych odpadów rośnie od kilku miesięcy w ZGK w zastraszającym tempie, nie jest wywożona. Więc mamy pożar! 25.03.2024 10:54    1
Reklama
Reklama
KANDYDATKA BAUER PRZYGNIOTŁA PUNTO
KANDYDATKA BAUER PRZYGNIOTŁA PUNTO
(Myszków) Mieliśmy rację: lawety z reklamami wożącymi twarze kandydatów na burmistrzów są niebezpieczne. Choć myszkowska Straż Miejska i Policja uważały, że nie. W środę 24.10 zaparkowana laweta z reklamą Urszuli Bauer, kandydatki na burmistrza Myszkowa zwaliła się na stojącego obok Fiata Punto. Samochód został poważnie uszkodzony. Szarpana przez wiatr laweta w wielu miejscach zagniotła karoserię i uszkodziła lakier. 24.03.2024 13:12
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama