Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 12:44
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

PRAWO i BEZPRAWIE

Reklama
PiS MOŻNA NAZYWAĆ PARTIĄ FASZYSTOWSKĄ. SĄD TAK ORZEKŁ!
PiS MOŻNA NAZYWAĆ PARTIĄ FASZYSTOWSKĄ. SĄD TAK ORZEKŁ!
Jest wyrok w procesie, jaki centrala partii Jarosława Kaczyńskiego wytoczyła naszemu dziennikarzowi za nazwanie PiS partią faszystowską. 1 lutego przed Sądem Okręgowym w Warszawie odbyła się druga rozprawa w procesie o ochronę dóbr osobistych, jaki PiS wytoczył dziennikarzowi Jarosławowi Mazankowi z Gazety Myszkowskiej. Stanowiska stron, przerwa i wyrok ogłoszony po krótkiej przerwie. Sąd oddalił pozew w całości i nakazał, że PiS ma zapłacić nam 737 zł kosztów procesu. Wyrok jest nieprawomocny, ale orzeczenie sądu oznacza to, co najważniejsze: mamy prawo uważać, że Prawo i Sprawiedliwość to partia faszystowska! 01.02.2024 13:22    1    1
Reklama
Reklama
WANDALE W TERENÓWKACH NISZCZYLI DLA WOSP
WANDALE W TERENÓWKACH NISZCZYLI DLA WOSP
Zniszczone pola i drogi gruntowe, zablokowana na kilka godzin ulica Pułaskiego. Taki jest efekt zabawy „Śląska Integracja Terenowa dla WOŚP” Organizatorzy rajdu chwalą się udziałem w „zabawie” prawie 300 załóg, miłośników off-road. Żaden to jednak sport, żadna rozrywka, tylko wandalizm i zagrożenie publiczne. Organizatorzy tego wandalizmu chwalą się że zebrali około 100.000 zł na WOSP. A ile kosztować będzie naprawa dróg, odszkodowania za zniszczenia, i wielogodzinna akcja straży pożarnej, sprzątającej po wandalach w terenówkach? 29.01.2024 15:55    3
Reklama
Reklama
Reklama
ZA SPRZEDAŻ ENERGETYKÓW NIEPEŁNOLETNIM GROZI KARA DO 2000 zł
ZA SPRZEDAŻ ENERGETYKÓW NIEPEŁNOLETNIM GROZI KARA DO 2000 zł
Od 1 stycznia 2024 r. wchodzi w życie zakaz sprzedaży energetyków, czyli napojów z dodatkiem tauryny lub kofeiny osobom niepełnoletnim. Nowe przepisy zakazują ponadto ich sprzedaży na terenie szkół czy innych jednostek oświatowych, a także w automatach. Za sprzedaż energetyka osobie poniżej 18-go roku życia grozi kara do 2 tysięcy złotych grzywny. 27.01.2024 02:07
Reklama
MYSZKÓW. Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie śmiertelnego wypadku podczas holowania auta
MYSZKÓW. Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie śmiertelnego wypadku podczas holowania auta
Prokuratura Rejonowa w Myszkowie skierowała do Sądu Rejonowego w Myszkowie, akt oskarżenia przeciwko 58-letniemu Dariuszowi T., dotyczący spowodowania 17 marca 2023 roku śmiertelnego wypadku drogowego w trakcie holowania pojazdu. 26.01.2024 11:03
Reklama
Reklama
TERROR PRAWORZĄDNOŚCI niestety nie w Zawierciu
TERROR PRAWORZĄDNOŚCI niestety nie w Zawierciu
Prezes Rady Ministrów Donald Tusk powołał wicewojewodów śląskich. Rafał Adamczyk objął urząd I Wicewojewody Śląskiego, natomiast II Wicewojewodą Śląskim został Michał Kopański – poinformował na konferencji prasowej Wojewoda Śląski Marek Wójcik. Pierwszy jest z rekomendacji Nowej Lewicy, drugi z Trzeciej Drogi, rekomendowany przez Polskę 2050. Wicewojewodowie na swoje stanowiska zostali powołani 11 stycznia, Marek Wójcik jest Wojewodą Śląskim od 20 grudnia 2023. Wkrótce minie miesiąc, od powołania wojewody przez Premiera Donalda Tuska, którego rząd praworządność przywraca może nie roztopionym żelazem, ale z żelazną konsekwencją. Z podziwem można patrzeć na działania Ministra Sprawiedliwości Adama Bodnara, A w Województwie Śląskim spokój, cisza, jakby tu inny rząd rządził. 26.01.2024 07:31    1
Reklama
Reklama
Reklama
Urszula Bauer nie jest już Kuratorem Oświaty. Nie widziała wódki podawanej w szkole
Urszula Bauer nie jest już Kuratorem Oświaty. Nie widziała wódki podawanej w szkole
Urszula Bauer w czasie rządów PiS była Śląskim Kuratorem Oświaty. W roku 2018 roku bez powodzenia, jako kandydatka PiS próbowała zostać burmistrzynią Myszkowa. W II turze przegrała w Włodzimierzem Żakiem, dotychczasowym burmistrzem. 29 grudnia Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło decyzję o odwołaniu ze stanowisk kolejnych 6 kuratorów oświaty. W tym gronie odwołanych znalazła się Kurator Bauer, myszkowianka, sprawująca tę funkcję od 2016 roku. Nowa ministra edukacji w rządzie Donalda Tuska, Barbara Nowacka zapowiedziała odwołanie wszystkich kuratorów. 21.01.2024 07:43    1    1
Reklama
Proces w sprawie śmiertelnego wypadku w Hucie Szklanej. Obrońca oskarżonego chciał wyłączenia rozprawy z jawności
Proces w sprawie śmiertelnego wypadku w Hucie Szklanej. Obrońca oskarżonego chciał wyłączenia rozprawy z jawności
W środę, 27 grudnia, w Sądzie Rejonowym w Myszkowie odbyła się kolejna rozprawa w procesie w sprawie wypadku drogowego w Hucie Szklanej, w powiecie zawierciańskim, w gminie Kroczyce, w którym zginęła 62-letnia kobieta, pani Maria Kukułka. Oskarżonym jest 36-letni Piotr K., któremu Prokuratura Rejonowa w Myszkowie zarzuca spowodowanie 28 czerwca 2022 r. wypadku ze skutkiem śmiertelnym, nieudzielenie pomocy poszkodowanej i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Oskarżony zgłosił się na policję dwa dni po zdarzeniu ze swoim adwokatem. 20.01.2024 11:58
Reklama
Wojewoda z PO rządzi 3 tygodnie. Już czas na wygaszenie mandatów radnych powiatu zawierciańskiego!
Wojewoda z PO rządzi 3 tygodnie. Już czas na wygaszenie mandatów radnych powiatu zawierciańskiego!
Marek Wójcik poseł Platformy Obywatelskiej od 20 grudnia 2023 jest nowym Wojewodą Śląskim. Na stanowisku zastąpił wojewodę z PiS, po zwycięstwie partii demokratycznych w wyborach 15 X i zaprzysiężeniu rządu Premiera Donalda Tuska. I chyba nie ma dla nowego, demokratycznego rządu sprawy ważniejszej, niż przywrócenie praworządności w Polsce. W Zawierciu, w całym powiecie zawierciańskim oznacza to rozwiązanie Rady Powiatu Zawierciańskiego z mocy prawa i powołanie Komisarza, gdyż do wyborów samorządowych zostały 4 miesiące. Nie wykonał swojego obowiązku poprzedni wojewoda z PiS przez 4 lata, co daje podstawy do zbadania sprawy przez Prokuraturę. Naszym zdaniem to nawet obowiązek prokuratury, zbadać, czy były wojewoda swoim brakiem działania nie dopuścił się przestępstwa urzędniczego, z art. 231 KK, w tym przypadku poprzez niedopełnienie obowiązków. W identycznej jak w Zawierciu sprawie, w Powiecie Koneckim Wojewoda Świętokrzyska Agata Wojtyszek 20 marca 2019 roku wydała konieczne obwieszenie, co uruchomiło w Powiecie Koneckim procedurę przedterminowych wyborów do Rady Powiatu w Końskich. Te odbyły się we wrześniu 2019r. Sytuacja w powiecie zawierciańskim jest identyczna, ale tu pat prawny spowodowała bezczynność wojewody. Wojewoda z PiS zwlekał 4 lata. Wojewoda z Koalicji Obywatelskiej na razie przez 20 dni nie znalazł czasu, na wydanie Obwieszenia w sprawie ogłoszenia o rozwiązaniu z mocy prawa Rady Powiatu w Zawierciu. 09.01.2024 12:55    1    1
Reklama
Reklama
TRWA SESJA W ZAWIERCIU. I JEST NA NIEJ KONARSKI! RADNI PYTAJĄ O AUTYT W ZGK WIĘC GO UJAWNIAMY
TRWA SESJA W ZAWIERCIU. I JEST NA NIEJ KONARSKI! RADNI PYTAJĄ O AUTYT W ZGK WIĘC GO UJAWNIAMY
20 grudnia 2023. Trwa sesja Rady Miasta Zawiercie, czemu się przysłuchujemy. Radni mają przyjąć budżet gminy Zawiercie na 2024 rok, ale na razie dyskusję zdominowała afera, albo afery związane z ZGK, czyli Zakładem Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Zawierciu, czyli spółki w 100% należącej do gminy Zawiercie. Radni pytają o audyt, za wykonanie którego mógł posadę stracić prezes ZGK Jarosław Mazur. Chodzi o okres od początku pracy Łukasza Konarskiego po wygranych wyborach w 2018 roku do początku 2022 roku. 20.12.2023 13:05    5    7
Reklama
Reklama
PONAD 20 TYSIĘCY NA MEBLE. DO DOMU KULTURY CZY DO DOMU W MOKRZESZY?
PONAD 20 TYSIĘCY NA MEBLE. DO DOMU KULTURY CZY DO DOMU W MOKRZESZY?
Renata Garleja pochodzi z Zawiercia, ale od kilkunastu lat zawodowo związana jest z kulturą w powiecie myszkowskim. Prowadziła w Myszkowie Zespół Pieśni i tańca „Jurajskie Igraszki” (do 2002 roku), była dyrektorką Gminnego Ośrodka Kultury w Poraju. Od 1 kwietnia 2014 roku jest dyrektorką Miejsko -Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach. I to może być koniec kariery dyrektorskiej Renaty Garlei, jeżeli potwierdzą się podejrzenia, że jako dyrektorka kupowała meble od firmy z Zawiercia na wyposażenie własnego domu, ale faktury płacił MGOK Koziegłowy. Zdobyliśmy kopie przelewów na w sumie 27450 zł! I jak twierdzi nasz informator, mogą to nie być wszystkie zakupy w zawierciańskiej firmie „Bolesław Pernal”. I tu odsłania się druga część afery. Faktycznym właścicielem firmy, ma być Robert Maj z Zawiercia, który w rozmowie z naszym dziennikarzem nawet nie ukrywa, że przedsiębiorca „Bolesław Pernal” to tylko przykrywka, że faktycznie on jest właścicielem firmy handlującej używanymi meblami na OLX. 16.12.2023 19:25    2    1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama