Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 07:51
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

PRAWO i BEZPRAWIE

Reklama
POLICJA. PRZYJECHAŁ DO KOMISU SAMOCHODOWEGO SKRADZIIONYM RENAULT MASTER, WYPOŻYCZYŁ AUDI Q7 NA JAZDĘ PRÓBNĄ I ZNIKNĄŁ
POLICJA. PRZYJECHAŁ DO KOMISU SAMOCHODOWEGO SKRADZIIONYM RENAULT MASTER, WYPOŻYCZYŁ AUDI Q7 NA JAZDĘ PRÓBNĄ I ZNIKNĄŁ
W minioną niedzielę, 8 grudnia, 45-letni mężczyzna, mieszkaniec Kłomnic, przyjechał do jednego z częstochowskich komisów samochodowych renault master i poprosił o jazdę próbną audi Q7. Właściciel komisu zaufał klientowi i przekazał mu kluczyki do audi. 45-latek odjechał z parkingu. 11.12.2024 12:49
Reklama
Reklama
POLICJA. PRZEJECHAŁ DO KOMISU SAMOCHODOWEGO RENAULT MASTER, WYPOŻYCZYŁ AUDI Q7 NA JAZDĘ PRÓBNĄ I ZNIKNĄŁ
POLICJA. PRZEJECHAŁ DO KOMISU SAMOCHODOWEGO RENAULT MASTER, WYPOŻYCZYŁ AUDI Q7 NA JAZDĘ PRÓBNĄ I ZNIKNĄŁ
W minioną niedzielę, 8 grudnia, 45-letni mężczyzna, mieszkaniec Kłomnic, przyjechał do jednego z częstochowskich komisów samochodowych renault master i poprosił o jazdę próbną audi Q7. Właściciel komisu zaufał klientowi i przekazał mu kluczyki do audi. 45-latek odjechał z parkingu. 11.12.2024 12:48
Reklama
Reklama
Reklama
„MIELI MU POŁAMAĆ RĘCE I NOGI”- DARIUSZ M. NIE PRZYZNAJE SIĘ DO ZLECENIA ZBRODNI
„MIELI MU POŁAMAĆ RĘCE I NOGI”- DARIUSZ M. NIE PRZYZNAJE SIĘ DO ZLECENIA ZBRODNI
Przed Sądem Okręgowym w Sosnowcu ruszył proces pięciu oskarżonych, z których jeden to były dyrektor szkoły w Zawierciu. To on zdaniem Prokuratury miał zlecić ciężkie pobicie Andrzeja K. „tak aby został kaleką, połamcie mu ręce i nogi”, żeby cierpiał i długo się leczył” -miało brzmieć zlecenie. Oprócz Dariusza M., zleceniodawcy pobicia, na ławie oskarżonych zasiadło czterech mężczyzn, każdy z przeszłością kryminalną. Dwóch z nich odsiaduje kary więzienia i na rozprawę zostali doprowadzeni z zakładów karnych. Mężczyźni to mieszkańcy Zawiercia i okolic. 09.12.2024 13:19
Reklama
ELEMENTAL CHCE WYBUDOWAĆ WIATRAKI W MRZYGŁODZIE. FIRMA ŻĄDA ZGODY RADNYCH DO KOŃCA GRUDNIA
ELEMENTAL CHCE WYBUDOWAĆ WIATRAKI W MRZYGŁODZIE. FIRMA ŻĄDA ZGODY RADNYCH DO KOŃCA GRUDNIA
Elemental Battery Metals sp. z.o.o. chce w Mrzygłodzie na lewo od obwodnicy w stronę Zawiercia wybudować farmę wiatrową o mocy 35 MW (pięć turbin po 7MW). Prąd ma zasilić już działającą w Zawierciu fabrykę należącą do Elemental Strategic Metals sp. z o.o. Kolejna firma z „Grupy Elemental” chce obok tej już istniejącej fabryki w Zawierciu wybudować kolejną do przerobu odpadów elektronicznych. Jej powstanie oprotestowują mieszkańcy ulicy Myśliwskiej w Zawierciu, od dawna narzekający na uciążliwości w funkcjonowaniu kolejnych firm powstających w zawierciańskiej Strefie Aktywności Gospodarczej. Prezydent Zawiercia Anna Nemś właśnie z powodu skarg mieszkańców wstrzymała sprzedaż kolejnych gruntów SAG. Teraz kolejna spółka z „Grupy Elemental” której wyraźnie robi się w Zawierciu za ciasno, a z powodu protestów o firmie jest zbyt głośno, chce wejść z wiatrakami do Myszkowa. 08.12.2024 19:06    1
Reklama
Reklama
Czy Elemental tłumi krytykę prasową? Będzie to musiała sprawdzić prokuratura
Czy Elemental tłumi krytykę prasową? Będzie to musiała sprawdzić prokuratura
W kwietniu 2024 w Warszawie podczas konferencji w siedzibie Agory, wydawcy m. in. Wyborczej Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny Adam Bodnar zapowiedział, że choć mówi się o tym od 20 lat, to teraz jest dobra atmosfera i wreszcie uda się usunąć z Kodeksu Karnego niesławny artykuł 212, służący głównie to nękania dziennikarzy procesami. Minister Bodnar obiecał, że dopilnuje tego i paragraf rodem z PRL zniknie z kodeksu karnego. Wśród zmian jakie mają zwiększyć siłę społeczeństwa obywatelskiego, mówi się też o likwidacji przepisu o znieważeniu Głowy Państwa. Tak, w Polsce nazwanie Prezydenta RP np. „pajacem” albo „długopisem” może skończyć się sprawą karną ściganą przez prokuraturę „z urzędu”, ponieważ jest to przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego. Minister Sprawiedliwości Adam Bondar zapowiedział, że również ten przepis (art. 135 par 2 kk) być może będzie rekomendował do jego usunięcia, przestanie być przestępstwem. Głowie Państwa przysługuje możliwość wytoczenia procesu cywilnego o ochronę dóbr osobistych. Jak każdemu obywatelowi. 06.12.2024 16:18
Reklama
Reklama
Reklama
ŻARKI. KOMPLETNIE PIJANY STARANOWAŁ PŁOT, ZAKOŃCZYŁ JAZDĘ NA SŁUPIE. AUTO DO  KASACJI. ZDJĘCIA
ŻARKI. KOMPLETNIE PIJANY STARANOWAŁ PŁOT, ZAKOŃCZYŁ JAZDĘ NA SŁUPIE. AUTO DO KASACJI. ZDJĘCIA
W środę, 4 grudnia, około godziny 18.30, policjanci myszkowskiej drogówki pojechali na miejsce zdarzenia drogowego w Żarkach, na ulicy Koziegłowskiej. Zobaczyli doszczętnie rozbity samochód. 05.12.2024 10:15
Reklama
SĄD. WYROK W SPRAWIE WYPADKU DROGOWEGO, W KTYÓRYM ZGINĘŁY 2 UKRAINKI
SĄD. WYROK W SPRAWIE WYPADKU DROGOWEGO, W KTYÓRYM ZGINĘŁY 2 UKRAINKI
Sąd Rejonowy w Częstochowie wydał wyrok w sprawie Wiesławowa S., oskarżonego o spowodowania w styczniu 2024 roku śmiertelnego wypadku drogowego na przejściu dla pieszych przy ulicy Legionów w Częstochowie. 05.12.2024 07:36
Reklama
POLICJA.  ZAREKWIROWALI PODRÓBKI MARKOWYCH UBRAŃ WARTE 200 TYSIĘCY ZŁOTYCH
POLICJA. ZAREKWIROWALI PODRÓBKI MARKOWYCH UBRAŃ WARTE 200 TYSIĘCY ZŁOTYCH
Częstochowscy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą zarekwirowali odzież sygnowaną znakami towarowymi znanych marek. Wstępne ustalenia wskazują, że to podróbki. Wartość oryginalnych produktów osiągnęłaby wartość około 200 tys. zł. 03.12.2024 06:29
Reklama
Reklama
ODPOWIE PRZED SĄDEM OSKARŻONY ZA ŚMIERTELNE POBICIE WUJKA
ODPOWIE PRZED SĄDEM OSKARŻONY ZA ŚMIERTELNE POBICIE WUJKA
Prokuratura Rejonowa w Częstochowie skierowała do Sądu Okręgowego w Częstochowie akt oskarżenia przeciwko 44-letniemu Tomaszowi U., w sprawie śmiertelnego pobicia stryja, w lutym 2024 roku. 02.12.2024 12:24
Reklama
Reklama
W centrum Warszawy stanie ferma norek – to część obchodów Dnia Bez Futra
W centrum Warszawy stanie ferma norek – to część obchodów Dnia Bez Futra
Stowarzyszenie Otwarte Klatki i Fundacja Viva! Akcja dla zwierząt organizują w najbliższą niedzielę obchody Dnia Bez Futra. W planach jest marsz i wydarzenie pod Pałacem Kultury. Będzie tam można m.in. obejrzeć instalację pokazującą, jak wygląda ferma norek. Aktywiści chcą przypomnieć politykom o przedwyborczych obietnicach i upewnić się, że złożony w Sejmie projekt zakazu zostanie przyjęty. 18.11.2024 13:22    1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama