Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 07:50
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

PRAWO i BEZPRAWIE

Reklama
MYSZKOWSCY I ZAWIERCIAŃSCY POLICJANCI BRALI UDZIAŁ W AKCJI LIKWIDACJI NIELEGALNYCH GIER HAZARDOWYCH ZDJĘCIA
MYSZKOWSCY I ZAWIERCIAŃSCY POLICJANCI BRALI UDZIAŁ W AKCJI LIKWIDACJI NIELEGALNYCH GIER HAZARDOWYCH ZDJĘCIA
Myszkowscy policjanci uczestniczyli w dużej akcji likwidacji nielegalnych gier hazardowych. W śledztwie nadzorowanym przez IX Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach zatrzymani usłyszeli zarzuty urządzania nielegalnych gier hazardowych na automatach oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a jeden z zatrzymanych - 55-letni mężczyzna - zarzut kierowania tą grupą. 15.11.2024 08:36
Reklama
Reklama
Jednostki Nieodpłatnego Poradnictwa dostępne dla mieszkańców powiatu zawierciańskiego
Jednostki Nieodpłatnego Poradnictwa dostępne dla mieszkańców powiatu zawierciańskiego
W 2024 roku na terenie powiatu zawierciańskiego działa trzy punkty nieodpłatnej pomocy prawnej – zlokalizowane w Zawierciu, Włodowicach i Szczekocinach oraz dwa punkty nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego – zlokalizowane w Pilicy i Żarnowcu. 14.11.2024 12:50    1
Reklama
Reklama
Reklama
RAZEM PRZECIWKO SLAPP – apel społeczeństwa obywatelskiego
RAZEM PRZECIWKO SLAPP – apel społeczeństwa obywatelskiego
W kwietniu 2024 roku weszła w życie unijna Dyrektywa anty-SLAPPowa, która jest odpowiedzią na zjawisko pozywania dziennikarzy, aktywistów czy naukowców za krytykę osób wpływowych czy nagłaśnianie nadużyć władzy. W mediach ogólnopolskich dzisiaj wiele miejsca poświęcono tej sprawie, która tak samo jak mediów "dużych" dotyczy też nas, małych lokalnych redakcji. Nas, żebyśmy się nie wychylali, pozywa się "taśmowo" zarówno w trybie karnym (o usunięcie Kodeksu Karnego art. 212 i 216 czyli zniesławienie i znieważenie zabiegi są toczone od wielu lat), cywilnym i na gruncie Prawa Prasowego, np. przez seryjne sprostowania. Tą drogę wybierają duże, bogate korporacje, którym nie podoba się krytyka i patrzenie im co robią. Taką serię najbardziej bzdurnych w treści sprostowań, przeżyła niedawno nasza redakcja w związku z inwestycją firmy Elemental w zawierciańskim SAG. Dostawaliśmy nawet 6 sprostowań dziennie. 13.11.2024 14:51
Reklama
SĄD. 25 LAT WIĘZIENIA ZA ZABÓJSTWO MĘŻCZYZNY
SĄD. 25 LAT WIĘZIENIA ZA ZABÓJSTWO MĘŻCZYZNY
Na 25 lat więzienia Sąd Okręgowy w Częstochowie skazał 35-letniego Dawida B. za zabójstwo mężczyzny na Placu Orląt Lwowskich w Częstochowie. Ponadto sąd orzekł, że Dawid B. będzie musiał zapłacić zadośćuczynienie w kwocie 40.000 zł na rzecz żony pokrzywdzonego. Prokurator chciał dożywocia. 09.11.2024 07:49
Reklama
Reklama
Wypadek w Hucie Szklanej. Sąd oddalił wniosek o odroczenie kary. Piotr K. już w więzieniu
Wypadek w Hucie Szklanej. Sąd oddalił wniosek o odroczenie kary. Piotr K. już w więzieniu
Od 15 października 2024 obowiązuje prawomocny wyrok skazujący Piotra K. z Kroczyc na karę 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym w Hucie Szklanej. Wypadek był 28 czerwca 2022 roku. W jego wyniku zmarła pani Maria Kukułka, miała 62 lata. Piotr K. jest już w więzieniu, sąd odrzucił wniosek o odroczenie wykonania kary więzienia. 08.11.2024 12:29    1    2
Reklama
Reklama
Reklama
Huta Szklana: PIOTR K. IDZIE SIEDZIEĆ. WYROK PRAWOMOCNY
Huta Szklana: PIOTR K. IDZIE SIEDZIEĆ. WYROK PRAWOMOCNY
W tej sprawie chyba tylko sędzia Sądu Rejonowego w Myszkowie Marek Zachariasz, który orzekał w tym procesie w I instancji może czuć satysfakcję. Wyrok, który zapadł 23 lutego w Sądzie Rejonowym w Myszkowie krytykowała prokuratura, rodzina zmarłej Marii Kukułki i obrońca oskarżonego Piotra K. z Kroczyc. Sąd uznał go winnym nieumyślnego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, ucieczki z miejsca wypadku. Piotr K. dwa dni się ukrywał, zanim zgłosił do prokuratury. Do wypadku doszło 28 czerwca 2022 roku w Hucie Szklanej. BMW kierowane przez Piotra K. najechało na jadącą prawidłowo 61 letnią rowerzystkę. Maria Kukułka zmarła na miejscu. To już prawomocne, zatwierdzone wyrokiem sądu II instancji ustalenia. 15 X 2024 przed Sądem Okręgowym w Częstochowie zapadł prawomocny wyrok, który jest jednak zaskoczeniem dla wszystkich stron procesu jak i obserwatorów. SO Częstochowa w całości utrzymał wyrok Sądu Rejonowego w Myszkowie z dnia 23. lutego 2024. 08.11.2024 09:34    1
Reklama
99-LETNIA KOBIETA STRACIŁA FORTUNĘ -ĆWIERĆ MILIONA ZŁOTYCH OKRADZIIONA PRZEZ OSZUSTÓW PODSZYWAJĄCYCH SIĘ POD POLICJĘ. 68-LATKA PRZEKAZAŁA IM 40 TYS. ZŁOTYCH
99-LETNIA KOBIETA STRACIŁA FORTUNĘ -ĆWIERĆ MILIONA ZŁOTYCH OKRADZIIONA PRZEZ OSZUSTÓW PODSZYWAJĄCYCH SIĘ POD POLICJĘ. 68-LATKA PRZEKAZAŁA IM 40 TYS. ZŁOTYCH
Bezwzględni oszuści nadal okradają starsze osoby metodą "na policjanta". Niedawno w ten sposób wyłudzili 250 tysięcy złotych od 99-letniej mieszkanki Częstochowy. 68-letnia kobieta przekazała im 40 tys. złotych. 08.11.2024 05:00
Reklama
99-LETNIA KOBIETA STRACIŁA FORTUNĘ -ĆWIERĆ MILIONA ZŁOTYCH OKRADZIIONA PRZEZ OSZUSTÓW PODSZYWAJĄCYCH SIĘ POD POLICJĘ. 68-LATKA PRZEKAZAŁA IM 40 TYS. ZŁOTYCH
99-LETNIA KOBIETA STRACIŁA FORTUNĘ -ĆWIERĆ MILIONA ZŁOTYCH OKRADZIIONA PRZEZ OSZUSTÓW PODSZYWAJĄCYCH SIĘ POD POLICJĘ. 68-LATKA PRZEKAZAŁA IM 40 TYS. ZŁOTYCH
Bezwzględni oszuści nadal okradają starsze osoby metodą "na policjanta". Niedawno w ten sposób wyłudzili 250 tysięcy złotych od 99-letniej mieszkanki Częstochowy. 68-letnia kobieta przekazała im 40 tys. złotych. 08.11.2024 04:59
Reklama
Reklama
ODPOWIE PRZED SĄDEM ZA PRÓBĘ PODPALENIA POLICJANTÓW
ODPOWIE PRZED SĄDEM ZA PRÓBĘ PODPALENIA POLICJANTÓW
34 -letni Mateusz C. jest oskarżony o próbę podpalenia policjantów, którzy przyjechali wezwani na interwencję. 08.11.2024 04:39
Reklama
Reklama
MYSZKÓW. PIJANA  40-LATKA ZA KIEROWNICĄ AUTA. MIAŁA 2,5 PROMILA ALKOHOLU
MYSZKÓW. PIJANA 40-LATKA ZA KIEROWNICĄ AUTA. MIAŁA 2,5 PROMILA ALKOHOLU
We wtorek, 5 listopada, myszkowscy policjanci odebrali zgłoszenie o tym, że kierowca jadący od miejscowości Leśniaki w stronę Myszkowa porusza się całą szerokości jezdni, jadąc od krawędzi do krawędzi. 07.11.2024 06:41
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama