Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 07:50
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

PRAWO i BEZPRAWIE

Reklama
Nie chcą spółdzielni, założyli pierwszą w wieżowcu wspólnotę. SM Hutnik kara ich zapowiedzią odcięcia wody
Pierwsza wspólnota w wieżowcu
Nie chcą spółdzielni, założyli pierwszą w wieżowcu wspólnotę. SM Hutnik kara ich zapowiedzią odcięcia wody
Właściciele mieszkań bloku przy Huldczyńskiego 22 w Zawierciu mieli dość rządów SM Hutnik i 16 stycznia na zebraniu zdecydowali o odłączeniu się od SM Hutnik i zawiązaniu wspólnoty mieszkaniowej. Uchwała przeszła ledwo, ledwo, bo za utworzeniem wspólnoty zagłosowało 50,22% właścicieli mieszkań. Na własnym, we wspólnocie, a nie w spółdzielni będą od 1 lutego. Blok ma 66 mieszkań, i będzie to pierwsza wspólnota, która powstała w wieżowcu. Wcześniej od SM Hutnik udało się odłączyć tylko mieszkańcom bloku przy Sienkiewicza 60A. Właściciele mieszkań, nowej wspólnoty z Huldczyńskiego 22 już poznali metody, jakimi Zarząd SM Hutnik próbuje im jeżeli nie uniemożliwić, to przynajmniej utrudnić powstanie wspólnoty. 03.02.2025 10:24    1    1
Reklama
Reklama
PREZYDENT PRZESŁUCHIWANY  W „SPECJALNYM TRYBIE”
PREZYDENT PRZESŁUCHIWANY W „SPECJALNYM TRYBIE”
20 GRUDNIA 2024. Łukasz Konarski, były Prezydent Zawiercia, obecnie radny na wszyskie pytania o brak nadzoru nad ZGK, gminną spółką odpowidał że „składa wyjaśnienia gdzie indziej”. Jest długa lista osób które naszym zdaniem mogłyby usłyszeć zarzuty, a być może znaleźć się w więzieniu za aferę ZGK. Czy wśród nich może być Łukasz Konarski? Tradycje zawierciańskie są dobre. Ledwie w czerwcu po ponad 5 letniej odsiadce z więzienia wyszedł jeden z poprzedników Konarskiego, były prezydent Zawiercia Ryszard Mach. Konarski na zdjęciu z prawej strony. 22.01.2025 08:43    1    2
Reklama
Reklama
Reklama
DZIAŁKA STAROSTY Z PIS ZNOWU W SĄDZIE. BIEGŁY BĘDZIE WYJAŚNIAŁ JAK WYLICZYŁ WARTOŚĆ PRAC NA LEDWIE 10 TYSIĘCY
DZIAŁKA STAROSTY Z PIS ZNOWU W SĄDZIE. BIEGŁY BĘDZIE WYJAŚNIAŁ JAK WYLICZYŁ WARTOŚĆ PRAC NA LEDWIE 10 TYSIĘCY
Na wokandę Sądu Rejonowego w Myszkowie wraca sprawa działki 89 w Krusinie należącej do starosty myszkowskiego Piotra Kołodziejczyka z PiS. W maju 2022 roku nasi dziennikarze po informacjach od mieszkańców Krusina ujawnili, że przez kilka tygodni pracownicy Gminy Koziegłowy z Zakładu Usług Komunalnych (jednostka budżetowa gminy) czyścili staroście zaniedbane pole z drzew, krzewów i chaszczy. Usuwali też tony śmieci i gruzu, co też kosztuje krocie. Za wszystko zapłaciła Gmina Koziegłowy. A jak pisaliśmy już we wcześniejszych artykułach biegły na zlecenie prokuratury wyliczył wartość pracy na „minimum 10.556 zł i 24 grosze. Miejmy nadzieję, że w sądzie padną pytania do biegłego jak mu wyszło tak mało? 21.01.2025 10:34
Reklama
PROKURATURA. ŚLEDZTWIO W SPRAWIE NAKŁANIANIA KOBIETY DO POPEŁNIENIA SAMOBÓJSTWA
PROKURATURA. ŚLEDZTWIO W SPRAWIE NAKŁANIANIA KOBIETY DO POPEŁNIENIA SAMOBÓJSTWA
Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Południe wszczęła śledztwo w sprawie doprowadzenia 55-letniej kobiety do targnięcia się na własne życie, poprzez namowę lub udzielenie pomocy. 21.01.2025 07:30
Reklama
Reklama
PRZYJECHAŁA SAMOCHODEM  NA PRZESŁUCHANIE NA KOMISARIACIE. ZAPROPONOWAŁA POLICIANTOWI ABY DMUCHNĄŁ ZA NIĄ W ALKOMAT
PRZYJECHAŁA SAMOCHODEM NA PRZESŁUCHANIE NA KOMISARIACIE. ZAPROPONOWAŁA POLICIANTOWI ABY DMUCHNĄŁ ZA NIĄ W ALKOMAT
39-letnia kobieta przyjechała na komisariat policji (kierowała autem) samochodem pijana. Zaproponowała policjantowi aby dmuchnął za nią w alkomat, za co kupi mu "cokolwiek zechce". 20.01.2025 06:50
Reklama
Reklama
Reklama
UMORZENIE ŚLEDZTWA W SPRAWIE ZABÓJSTWA DWOJGA DZIECI
UMORZENIE ŚLEDZTWA W SPRAWIE ZABÓJSTWA DWOJGA DZIECI
W maju 2024 roku w Herbach, koło Częstochowy, w jednym z domów doszło do tragedii. Matka zabiła synów w wieku 3 i 5 lat i popełniła samobójstwo. Prokuratura umorzyła śledztwo w tej sprawie. 10.01.2025 07:54
Reklama
PIJANA 34-LATKA KIERUJĄCA AUTEM, W KTÓRYM BYŁO JEJ 12-LETNIE DZIECKO UCIEKAŁA PRZED POLICJĄ
PIJANA 34-LATKA KIERUJĄCA AUTEM, W KTÓRYM BYŁO JEJ 12-LETNIE DZIECKO UCIEKAŁA PRZED POLICJĄ
Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali 34-letnią kobietę kierującą citroenem, która nie zatrzymała się do kontroli drogowej. Obywatelka Ukrainy była kompletnie pijana. Jej badanie wykazało 3 promile alkoholu w organizmie. Przewoziła swoje 12- letnie dziecko. 09.01.2025 08:34
Reklama
MYSZKÓW. 19-LATEK  ORGANIZOWAŁ FIKCYJNE AUKCJE. WYŁUDZAŁ PIENIĄDZE METODĄ NA BLIK.
MYSZKÓW. 19-LATEK ORGANIZOWAŁ FIKCYJNE AUKCJE. WYŁUDZAŁ PIENIĄDZE METODĄ NA BLIK.
19-letni mieszkaniec Myszkowa tworząc fikcyjne aukcje lub przejmując kontrolę nad kontami innych osób, wysyłał wiadomości prosząc o pożyczkę pieniędzy, które wypłacał w jednym z myszkowskich bankomatów. 18.12.2024 10:54
Reklama
Reklama
MYSZKÓW. DZIĘKI INFORMACJI  ŚWIADKÓW PIJANY KIEROWCA ZOSTAŁ WYELIMIOWANY Z RUCHU. JECHAŁ  AUTEM Z TABLICAMI OD INNEGO POJAZDU
MYSZKÓW. DZIĘKI INFORMACJI ŚWIADKÓW PIJANY KIEROWCA ZOSTAŁ WYELIMIOWANY Z RUCHU. JECHAŁ AUTEM Z TABLICAMI OD INNEGO POJAZDU
Dzięki informacji świadków policjanci myszkowskiego ruchu drogowego zatrzymali 59-letniego mieszkańca gminy Poraj, który pijany kierował samochodem. Ponadto mężczyzna ma zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz na tablicach rejestracyjnych z innego samochodu. 17.12.2024 07:32
Reklama
Reklama
Piątek, trzynastego. Wszyscy rozliczają rząd więc i my troszeczkę!
Piątek, trzynastego. Wszyscy rozliczają rząd więc i my troszeczkę!
Trzynasty grudnia. Różnie się kojarzy, jedne skojarzenia mają sens, inne żadnego. Jedno z najbardziej rozpoznawanych skojarzeń z tą datą, to ogłoszenie stanu wojennego w 1981 roku. Represje, internowania, wiele ofiar w tym te najbardziej znane, choć już nielicznym z nazwiska, czyli 9 górników z Kopalni Wujek. Ale to też dzień Świętej Łucji w istocie pogańskie święto słońca i światła, przejaw kultu słońca czy kultu solarnego. Dokładnie rok temu, dzięki złośliwości Prezydenta RP Andrzeja Dudy 13 grudnia 2023 roku został zaprzysiężony Rząd RP Premiera Donalda Tuska. Mamy więc rocznicę, czas pierwszych podsumowań i rozliczeń. Jednym z częściej rozliczanych jest Minister Sprawiedliwości Adam Bodnar. Bo i spór o sprawiedliwość jest ciągle w Polsce tym najbardziej ważnym i gorącym. 13.12.2024 12:18
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama