Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 06:36
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

PRAWO i BEZPRAWIE

Reklama
CORAZ BLIŻEJ WYBORÓW. ZALEWAJĄ NAS NIELEGALNIE UMIESZCZONE REKLAMY. PRZODUJE MENTZEN
nielegalne reklamy. Nie tylko wyborcze:
CORAZ BLIŻEJ WYBORÓW. ZALEWAJĄ NAS NIELEGALNIE UMIESZCZONE REKLAMY. PRZODUJE MENTZEN
Każdy kto mieszka lub odwiedza Zawiercie zauważy coraz więcej reklam wyborczych umieszczanych w ramach kampanii prezydenckiej. I tura wyborów 18 maja, druga tura 1 czerwca. Zwykle reklamy pojawiają się na płotach, ale też na barierkach rond, skrzyżowań, wiaduktów. Ponieważ umieszczanie jakichkolwiek reklam na urządzeniach drogowych, obiektach takich jak mosty wiadukty jest zabronione, żaden Komitet Wyborczy nie może uzyskać zgody na ich umieszczenie w takich miejscach. A wiszą, i ich przybywa. W Zawierciu już w kilku miejscach na barierkach skrzyżowań, mostów zauważyliśmy reklamy wyborcze. Dlaczego Straż Miejska i Policja ich nie usuwa, choć ma taki obowiązek? 15.04.2025 15:03    2
Reklama
Reklama
ORGANIZOWAŁ IMPREZY I PODAWAŁ GOŚCIOM NAPAR WYWOŁUJĄCY HALUCYNACJE  I STANY EUFORYCZNE. ZA UDZIAŁ W IMPREZIE BRAŁ 1500 ZŁ OD OSOBY
ORGANIZOWAŁ IMPREZY I PODAWAŁ GOŚCIOM NAPAR WYWOŁUJĄCY HALUCYNACJE I STANY EUFORYCZNE. ZA UDZIAŁ W IMPREZIE BRAŁ 1500 ZŁ OD OSOBY
45-letni mężczyzna znalazł sobie osobliwy sposób zarabiania. Organizował imprezy, nazywane przez niego "ceremonią", na które wstęp kosztował 1500 zł od osoby. Gościom podawał napar ze środków halucynogennych i psychotropów, który powodował halucynacje i stany euforyczne, co groziło bardzo groźnymi powikłaniami zdrowotnymi, a nawet śmiercią. 12.04.2025 07:19
Reklama
Reklama
Reklama
Właścicielka Szarika skazana za znęcanie się nad psem!
Mieszkanka Nakła skazana za znęcanie sie nad psem:
Właścicielka Szarika skazana za znęcanie się nad psem!
W grudniu 2024 roku uprawomocnił się wyrok skazujący Wandę S. z Nakła (wioska w gminie Lelów), właścicielkę psa w stylu owczarka niemieckiego o imieniu Szarik. Wyrok Sądu Rejonowego w Myszkowie z dnia 1 sierpnia 2024 uprawomocnił się 11 grudnia 2024. Sąd Okręgowy w Częstochowie utrzymał wyrok w całości, uznając że kara 8 miesięcy pozbawienia wolności, z zawieszeniem wykonania kary na 1 rok jest prawidłowa i słuszna. Wanda S. ma też zapłacić Fundacji Zwierz, która była w procesie była oskarżycielem posiłkowym 3000 zł nawiązki i pokryć koszty fundacji w procesie w kwocie 2695 zł. 11.04.2025 10:21
Reklama
Dziennie policjanci zatrzymują średnio 69 osób z zakazem prowadzenia pojazdów
Dziennie policjanci zatrzymują średnio 69 osób z zakazem prowadzenia pojazdów
W 2024 roku policjanci przeprowadzili ponad 16 mln badań na zawartość alkoholu w organizmie i zatrzymali 91,3 tys. nietrzeźwych kierujących. W 2022 roku, przy mniejszej liczbie kontroli, było ich niemal 104,5 tys. Spadek jest zauważalny, ale problem wciąż jest poważny. Dodatkowo 16,5 tys. osób naruszyło sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a 8,2 tys. nie zastosowało się do decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania. Trwają prace nad przepisami, które zaostrzą kary w tym obszarze. 10.04.2025 12:59
Reklama
Reklama
PIJANY BIAŁORUSKI KIEROWCA CIĘŻARÓWKI SKAZANY NA 5 LAT WIĘZIENIA
PIJANY BIAŁORUSKI KIEROWCA CIĘŻARÓWKI SKAZANY NA 5 LAT WIĘZIENIA
W trybie przyspieszonym sąd skazał na 5 lat więzienia 48-letniego Białorusina, który pijany kierował ciężarówką na autostradzie A1. 09.04.2025 07:40
Reklama
Reklama
Reklama
BYŁY STAROSTA MYSZKOWSKI ZATRZYMANY. ZARZUTY KORUPCYJNE
sensacyjna wiadomość:
BYŁY STAROSTA MYSZKOWSKI ZATRZYMANY. ZARZUTY KORUPCYJNE
W poniedziałek 31 marca na polecenie Prokuratury Okręgowej w Częstochowie został zatrzymany pod zarzutem korupcji i fałszowania dokumentów były starosta myszkowski Wojciech P. W przeszłości był też posłem, to dzięki niemu PiS rządził w Powiecie Myszkowskim 02.04.2025 14:20
Reklama
PIĘĆ LAT WIĘZIENIA ZA WYPADEK Z 2019 ROKU W WYSOKIEJ LELOWSKIEJ
PIĘĆ LAT WIĘZIENIA ZA WYPADEK Z 2019 ROKU W WYSOKIEJ LELOWSKIEJ
Wyrok łączny pięciu lat pozbawienia wolności usłyszał 24 stycznia 2025 roku Kamil G., Sąd Rejonowy w Myszkowie uznał go winnym spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym w którym zginął pasażer, wtedy 23 letni Mateusz Kaczmarzyk, rocznik 1996. Do wypadku doszło 24 września 2019 roku. Wcześniej obu młodych mężczyzn świadkowie widzieli w samochodzie Mini ONE. Prowadził Kamil G. Zatrzymali się w sklepie w Żarkach przy wyjeździe na Przybynów i Wysoką Lelowską. Kilka, może 3 kilometry dalej, doszło do wypadku. Samochodów wypadł z drogi, koziołkował, a z pojazdu wypadły dwie osoby. Widział to najbliższy wypadku świadek, ale nie był w stanie wskazać, kto kierował a kto był pasażerem. Prokuratura Rejonowa w Myszkowie, która prowadziła śledztwo od początku przyjęła wersję wydarzeń, że kierującym był Kamil G, a Mateusz Kaczmarzyk był pasażerem, na co wskazywały wszystkie gromadzone w śledztwie dowody. 27.03.2025 06:00
Reklama
Elemental wraca do pomysłu wiatraków w Mrzygłodzie: zgodzicie się, damy 5 milionów
Elemental wraca do pomysłu wiatraków w Mrzygłodzie: zgodzicie się, damy 5 milionów
Firma Elemental Battery Metals, firma z Grupy Elemental chce w Mrzygłodzie wybudować farmę elektrowni wiatrowych, który miałaby produkować prąd dla istniejących po drugiej stronie lasu, już w Zawierciu, zakładów Elemental Strategic Metals, które przerabiają stare akumulatory. 10 grudnia 2024 r mieszkańcy Mrzygłodu powiedzieli „NIE” dla wiatraków Elemental, a burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak oświadczył, że zdanie mieszkańców jest dla niego jasne. Że są przeciwni budowie farmy wiatraków. Ale firma nie odpuszcza i 3 marca do burmistrza Myszkowa dotarł list z EBM sp. z o.o. z nową, zmodyfikowaną propozycją. 25.03.2025 07:08
Reklama
Reklama
Sprawa adwokatki jeżdżącej „na zakazie” trafiła do sądu
Sprawa adwokatki jeżdżącej „na zakazie” trafiła do sądu
Po serii, zwłaszcza tragicznych w skutkach wypadków, w których sprawcami byli kierujący, z sądowymi zakazami prowadzenia pojazdów, nawet zakazami dożywotnimi, w polskim społeczeństwie rozgorzała dyskusja nad nieskutecznym eliminowaniem tych niebezpiecznych kierowców z naszych ulic. Łapani po wiele razy. Pijani lub z wcześniej orzeczonym przez sąd zakazem prowadzenia pojazdów, dalej jeżdżą, ignorując zakaz. Oburzenie słusznie i tym większe, że co chwilę dochodziły do nas informacje o wypadkach spowodowanym przez kierowcę z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. W czym jest problem? Dlaczego jeżdżą i zabijają? 24.03.2025 14:28
Reklama
Reklama
Od Szczekocin do Koziegłów: RAJ DLA MAFII ŚMIECIOWEJ
Proces grupy przestępczej Olgierda L
Od Szczekocin do Koziegłów: RAJ DLA MAFII ŚMIECIOWEJ
W Sądzie Okręgowym w Częstochowie 16 stycznia ruszył proces mafii śmieciowej, której hersztem byli myszkowianin Olgierd L. oraz jego żona Justyna R. Na ławie oskarżonych początkowo miało zasiąść aż 13 osób, ale dwóch z nich już nie żyje. 19.03.2025 15:32    1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama