Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 23 czerwca 2026 14:04
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Zawiercie

Reklama
CZY WIZJONER POMOŻE ODNALEŹĆ IWONĘ WIECZOREK?
CZY WIZJONER POMOŻE ODNALEŹĆ IWONĘ WIECZOREK?
(Zawiercie) Zjawisko EVP lub fenomen głosów elektronicznych, to dźwięki o niezidentyfikowanym źródle, zniekształcone głosy, które wypowiadają krótkie zdania lub frazy, czasem słowa. Transkomunikacja bywa definiowana, jako próba nawiązania kontaktu i łączności z bytami poza naszym wymiarem. Psychotronik Marek Szwedowski z Zawiercia, który z zawodu jest technikiem fotografii, w Polsce zasłynął nie tylko jako wizjoner, ale przede wszystkim jako człowiek, który nagrywa duchy. Jakby tego było mało, niekiedy zajmuje się również fotografowaniem nieznanych postaci. W jego mieszaniu przy ulicy Senatorskiej mieści się Polska Stacja Transkomunikacyjna „Pomost”, która według niego łączy świat żywych i umarłych. Centrum Dowodzenia jak nazywa to miejsce pan Marek zajmuje, zaledwie jeden pokój. Komputer, magnetofony, głośniki, membrany wypełniają niemalże całą przestrzeń. Zapisane głosy są obrabiane na programie „Audacity”. Szwedowski jest jedną z nielicznych osób w naszym kraju, które próbują rozmawiać z zaświatami. Przed laty śmierć kliniczna otworzyła przed nim drzwi, które dziś nie sposób zamknąć… W ostatnich dniach przed zawiercianinem pojawiło się kolejne wyzwanie, będzie próbował wyjaśnić tajemnicę głośnego zaginięcia Iwony Wieczorek. Wcześniej matka nastolatki prosiła o pomoc miedzy innymi prywatnego detektywa Krzysztofa Rutkowskiego. 20.01.2012 12:28
Reklama
Reklama
RUSZA GŁOSOWANIE
RUSZA GŁOSOWANIE
Przez dwa tygodnie prezentowaliśmy sylwetki nominowanych sportowców z obu powiatów. Teraz ostateczna lista nominowanych przez kluby, działaczy, trenerów i naszą redakcję jest już zamknięta i oficjalne rusza głosowanie w Plebiscycie „Sportowiec Roku 2011 Gazety Myszkowskiej i Kuriera Zawierciańskiego. To już 9 edycja w Myszkowie i trzecia w powiecie zawierciańskim edycja plebiscytu w którym kibice wybierają najpopularniejszego sportowca ubiegłego roku. Z roku na rok wśród kibiców plebiscyt cieszy się coraz większą popularnością. Impreza w świecie sportowym obu powiatów stała się jedną z najważniejszych w rocznym kalendarzu. Dzięki wsparciu sponsorów promujemy lokalne talenty sportowe, wspieramy ich karierę. Zwycięzca plebiscytu otrzyma nagrodę rzeczową wartości min. 4 tysięcy złotych. Jak co roku podczas Gali Sportu naszych gości czeka wiele atrakcji i dodatkowych nagród. Obiecujemy, że niespodzianek w tym roku nie zabraknie. Jestem wręcz pewny, że będzie ich o wiele więcej, choć i ubiegły rok nasi goście ocenili bardzo wysoko.   15.01.2012 18:28
Reklama
Reklama
Reklama
BLISKO 170 TYSIĘCY W POWIECIE
BLISKO 170 TYSIĘCY W POWIECIE
(powiat zawierciański) W stolicy powiatu zawierciańskiego orkiestra zaczęła grać już 7 stycznia (sobota) w Klubie Novum. W pozostałych gminach zbiórkę rozpoczęto zgodnie z planem, 8 stycznia. W czasie tegorocznej, jubileuszowej edycji w dziewięciu gminach naszego powiatu udało się w sumie zebrać blisko 170 tysięcy złotych, w tym ok. 32 tysiące w Zawierciu (kwota nie jest jeszcze ostateczna). O 10 tysięcy więcej niż w stolicy powiatu uzbierano w Łazach (42 tys. 500zł), które są niekwestionowanym liderem ofiarności. 13.01.2012 12:21
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
KOMORNIK POŁOŻYŁ ŁAPĘ NA WYPŁATACH?
KOMORNIK POŁOŻYŁ ŁAPĘ NA WYPŁATACH?
(Zawiercie) Kolejne niepokojące sygnały napływają od pracowników Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Tym razem załoga nie otrzymała terminowo wypłat. Atmosferę podgrzewa fakt, że jak informowaliśmy w ubiegłym roku (tuż przed świętami Bożego Narodzenia), na bruku może znaleźć się nawet 70 osób. Lecznica znajduje się w katastrofalnym stanie, a jeden z komorników najwyraźniej „położył łapę” na pieniądzach, które powinny trafić na konta pracowników. 13.01.2012 12:15
Reklama
Reklama
DO SZCZĘŚCIA WYSTARCZYŁ JEDEN GŁOS!
DO SZCZĘŚCIA WYSTARCZYŁ JEDEN GŁOS!
(Zawiercie) Zaledwie jeden głos zdecydował o przyjęciu przedstawionego przez prezydenta Ryszarda Macha budżetu. To dowód jak chwiejnym poparciem po roku rządzenia cieszy się prezydent Zawiercia. 13.01.2012 10:51
Reklama
Reklama
Reklama
BĘDZIE SCHRONISKO W ZAWIERCIU!
BĘDZIE SCHRONISKO W ZAWIERCIU!
(Zawiercie) Gmina Zawiercie od lat boryka się z problemem bezdomności zwierząt. W 2012 roku ma się to zmienić, bo prezydent ogłosił po świętach dobrą nowinę i poinformował o zamiarze budowy schroniska dla zwierząt. Azyl ma powstać przy ulicy Podmiejskiej w Zawierciu w pobliżu Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów. 13.01.2012 10:36
Reklama
FRANCISZKANIN OJCIEC MICHALCZYK HONOREM PILICY
FRANCISZKANIN OJCIEC MICHALCZYK HONOREM PILICY
(Pilica) 19 grudnia w Miejsko-Gminnej Bibliotece w Pilicy odbyła się uroczysta Sesja Rady Miasta i Gminy. Tytuł honorowego obywatela Pilicy otrzymał ojciec Wacław Michalczyk. Duchowny dla okolicznych mieszkańców szybko stał się autorytetem moralnym i jako proboszcz parafii doprowadził do rozkwitu Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej. 13.01.2012 10:31
Reklama
WRZUĆ PIENIĄŻEK- DOSTANIESZ CHLEB
WRZUĆ PIENIĄŻEK- DOSTANIESZ CHLEB
W niedzielę 08.01 przy centrum handlowym INTERMARCHE w Zawierciu odbędzie się akcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Firma BK Solutions Ekologiczne Systemy Reklamowe wraz z Biurem Tłumaczeń Przysięgłych , partnerzy WOŚP będą zbierać pieniądze do puszek – w zamian za wrzucenie pieniędzy będzie rozdawany świeży chleb w ekologicznych torbach reklamowych. 06.01.2012 21:50
Reklama
Reklama
37 RAZY „TAK” DLA WIATRAKÓW!
37 RAZY „TAK” DLA WIATRAKÓW!
(Wola Libertowska) W Woli Libertowskiej w gminie Żarnowiec ma powstać nowoczesny park wiatrowy. 18 grudnia w remizie strażackiej odbyło się zebranie wiejskie, na którym mieszkańcy zgodzili się na budowę wiatraków na terenie ich sołectwa. Inwestorem jest JUWI Energia Odnawialna Sp. z o. o., czyli polski oddział niemieckiej firmy, która elektrownie wiatrowe buduje od wielu lat na świecie i również w Polsce.. Będzie to pierwsza farma w powiecie! Głos mieszkańców ostatecznie przypieczętował zgodę na realizację tej „dziewiczej”, jeśli chodzi o nasz teren inwestycji. 06.01.2012 21:49
Reklama
Reklama
GRUPA 3 J WNOSI O UPADŁOŚĆ
GRUPA 3 J WNOSI O UPADŁOŚĆ
(Zawiercie) Budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego stoi pod znakiem zapytania. Na ostatniej w minionym roku sesji Rady Powiatu Zawierciańskiego, 29 grudnia w tej właśnie sprawie interpelował Jan Macherzyński. Przetarg na budowę w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu wygrała firma „Grupa 3J” S. A., która jako jedyna odpowiedziała na ofertę. Niestety przedsiębiorstwo złożyło wniosek o upadłość. To poważnie zaniepokoiło samorządowców. Gładko za to przeszedł punkt dotyczący uchwalenia budżetu i tu politycy byli wyjątkowo zgodni. Początkowi dyskusji przysłuchiwali się poseł Ruchu Poparcia Palikota Jerzy Borkowski (wystąpił z symbolem poparcia dla miękkich narkotyków, imitacją liścia marihuany na klapie marynarki) i Andrzej Gościniak przewodniczący Sejmiku Woj. Śląskiego. W czasie obrad odbyło się dosyć dziwnie posiedzenie Komisji Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej, a sami radni udowodnili, że potrafią głosować nie tylko na stojąco, ale również „przez ściany”. 06.01.2012 21:49
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama