Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 23 czerwca 2026 07:08
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Zawiercie

Reklama
„O BOŻE, A COŚ TY ZROBIŁ?!”, CZYLI KUPA PROBLEMU
„O BOŻE, A COŚ TY ZROBIŁ?!”, CZYLI KUPA PROBLEMU
(Zawiercie) Chyba każdemu choć raz zdarzyło się wejść w psią kupę. Doświadczenie takie obrzydza nawet tych, którzy są właścicielami czworonogów. Niełatwo jest więc pojąć, dlaczego tak wiele osób nie sprząta po swoim psie. W Zawierciu niestety taka praktyka wielu osobom jest nadal obca. Szczególnie w rejonie dużych osiedli i blokowisk. Tam bez trudu na trawniku, a nawet chodniku można wypatrzeć, a co gorsza wejść w psią kupę. Problem ten może pomóc rozwiązać zakup nowych koszy na psie odchody. To jednak nie koniec udogodnień dla czworonogów. Niewykluczone, że na terenie Zawiercia powstanie także specjalny plac zabaw dla psów. 31.07.2017 12:20
Reklama
Reklama
PIKIETY PRZED SĄDAMI W CAŁEJ POLSCE. RÓWNIEŻ W ZAWIERCIU
PIKIETY PRZED SĄDAMI W CAŁEJ POLSCE. RÓWNIEŻ W ZAWIERCIU
(Zawiercie) O 21.00 18 lipca w całej Polsce przed budynkami Sądów zebrali się obywatele protestujący przeciwko niszczeniu demokracji przez partię rządzącą, oburzeni atakiem PiS-u na niezależność sądownictwa. Największe wielotysięczne demonstracje odbywały się i trwają dalej w Warszawie, ale wszelakie organizacje, a nawet osoby prywatne w geście solidarności i sprzeciwu wobec niszczonej niezawisłości Sądów, ustawach o Krajowej Radzie Sądownictwa i obecnie procedowanej w Sejmie ustawy o Sądzie Najwyższym przyszli pod małe sądy rejonowe w wielu miastach. W Zawierciu spontaniczny protest na portalu społecznościowym ogłosiła Edyta Janowska z Czarnego Protestu. Na jej apel odpowiedziało kilkadziesiąt osób, które o 21.00 przyszły przed Sąd Rejonowy w Zawierciu wyrazić swój sprzeciw wobec proponowanym zmianom oznaczającym de facto likwidację niezależności sądów, wielkie zagrożenie dla niezawisłości sędziów. 30.07.2017 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
ZNASZ TĘ KOBIETĘ? MOŻE BYĆ WSPÓLNICZKĄ OSZUSTA
ZNASZ TĘ KOBIETĘ? MOŻE BYĆ WSPÓLNICZKĄ OSZUSTA
(Zawiercie) Zawierciańscy policjanci ponownie proszą o pomoc w ustaleniu sprawcy przestępstwa. Kobieta ze zdjęcia jest prawdopodobnie wspólniczką naciągacza. Zdaniem policji to właśnie ona wyjęła z kosza na śmieci 49 tys. złotych wrzucone tam przez oszukaną seniorkę. Każdy kto rozpozna tę kobietę, proszony jest o pilny kontakt z policją. 28.07.2017 12:20
Reklama
MARCISZÓW: MIESZKAŃCY CHCĄ BEZPIECZNIE ŻYĆ I NIE DAJĄ ZA WYGRANĄ
MARCISZÓW: MIESZKAŃCY CHCĄ BEZPIECZNIE ŻYĆ I NIE DAJĄ ZA WYGRANĄ
(Zawiercie, Marciszów) Po tym jak marciszowianie otrzymali negatywną odpowiedź dotyczącą montażu fotoradaru przy drodze wojewódzkiej 791 (ul. Mrzygłodzka) nie poddali się i dalej chcą walczyć o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych (sprawę szczegółowo opisywaliśmy w 21 numerze Kuriera Zawierciańskiego) . Tym razem w imieniu zarządu osiedla przewodniczący Robert Kleszcz zaapelował do Zbigniewa Tabora - Dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach o zmianę oznakowania dróg w taki sposób, by ruch przekierować na tzw. zachodnią obwodnicę miasta. Jeśli nic w kwestii bezpieczeństwa nie ulegnie zmianie na lepsze, we wrześniu na tym odcinku drogi wojewódzkiej może dojść do pikiety i poważnych utrudnień w ruchu drogowym. 26.07.2017 12:46
Reklama
Reklama
KOSOWSKA NIWA  ZOSTANIE KOMUNIKACYJNIE ODCIĘTA OD ŚWIATA?
KOSOWSKA NIWA  ZOSTANIE KOMUNIKACYJNIE ODCIĘTA OD ŚWIATA?
(Zawiercie) Od przyszłego miesiąca autobusy Zakładu Komunikacji Miejskiej mają zacząć kursować zgodnie z nowym rozkładem jazdy. Mieszkańcy mają teraz czas, by zapoznać się z proponowanymi zmianami oraz zgłosić swoje uwagi i spostrzeżenia do władz spółki. Wiele kontrowersji wzbudza ominięcie w nowym rozkładzie jazdy Kosowskiej Niwy – zgodnie z pomysłem ZKM-u mieszkańcy tego osiedla, chcący dostać się do centrum Zawiercia, będą musieli przespacerować się na przystanek oddalony o ponad 2 km. Mieszkańcy dzielnicy  zdecydowanie nie zgadzają się z tym pomysłem i liczą na to, że zarówno ZKM, jak i władze miasta nie zignorują głosu ponad 150 mieszkańców. 25.07.2017 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
STRÓŻE PRAWA W MOTORÓWCE
STRÓŻE PRAWA W MOTORÓWCE
(Przeczyce) Okres wakacyjny tradycyjnie przyciąga nad śląskie akweny amatorów wypoczynku. Aby odpoczynek nad wodą był bezpieczny dbają także siewierscy stróże prawa, którzy z motorówki patrolują przeczycki zalew. 23.07.2017 12:20
Reklama
DZIŚ KOLEJNA PIKIETA PRZED ZAWIERCIAŃSKIM SĄDEM REJONOWYM
DZIŚ KOLEJNA PIKIETA PRZED ZAWIERCIAŃSKIM SĄDEM REJONOWYM
Już od kilku dni mieszkańcy Zawiercia oraz okolicznych miejscowości (np. Myszkowa) spotykają się przed siedzibą Sądu Rejonowego w Zawierciu. Protestują przeciwko zmianom w polskim sądownictwie autorstwa partii rządzącej. Mieszkańcy oburzeni atakiem na niezależność sądownictwa spotkają się również dzisiaj – w piątek 21 lipca – przed gmachem sądu przy ul. Leśnej 4 w Zawierciu. 21.07.2017 14:41
Reklama
WIELKI TEST KOMUNIKACJI W ZAWIERCIU
WIELKI TEST KOMUNIKACJI W ZAWIERCIU
(Zawiercie) Wszystko wskazuje na to, że od 1 sierpnia zmieni się rozkład jazdy autobusów na terenie gminy Zawiercie. - Zmiany będą duże, począwszy od korekt przebiegu linii komunikacyjnych, zmiany oznaczeń linii, zmian godzin kursowania autobusów, kończąc na nowej taryfie biletowej – zapowiadają na swojej stronie przedstawiciele przewoźnika. 21.07.2017 12:20
Reklama
Reklama
10 LAT AKTYWIZUJĄ SENIORÓW
10 LAT AKTYWIZUJĄ SENIORÓW
(Zawiercie) 7 czerwca Zawierciański Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył rok akademicki 2016/17. Uroczystość stała się także okazją od wspomnień, podsumowań i wyróżnień, w tym roku bowiem zawierciański uniwersytet obchodził jubileusz 10–lecia działalności. W tym szczególnym dla wszystkich słuchaczy dniu nie zabrakło kwiatów, życzeń i oczywiście prezentu w postaci urodzinowego tortu, który na ręce zarządu przekazali wspólnie: prezydent Zawiercia Witold Grim i starosta Krzysztof Wrona. 21.07.2017 12:20
Reklama
Reklama
URZĄD CHCE POZNAĆ PRZYCZYNĘ ZALEWANIA DZIAŁEK
URZĄD CHCE POZNAĆ PRZYCZYNĘ ZALEWANIA DZIAŁEK
(Zawiercie) W maju napisaliśmy o tym, że w rejonie zawierciańskiej Strefy Aktywności Gospodarczej utworzyło się gigantyczne rozlewisko. Problem stał się szczególnie uciążliwy wiosną tego roku. Działkowcy byli załamani, bo woda wdzierała się także na teren ROD „Wspólna Praca”. Po „sztucznym jeziorze” pływały nawet… łabędzie i kaczki. Od czasu naszego ostatniego artykułu sprawa pozostaje nierozwiązana i mimo słonecznej aury działkowcy nadal mają ogromny problem z nadmiarem wody. 26 czerwca w Biuletynie Informacji Publicznej UM w Zawierciu ukazało się zapytanie ofertowe Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Miejskiej. Chodzi o znalezienie wykonawcy, który zrealizuje opracowanie, które ma wskazać przyczynę zalewania gminnej działki, której głównie dotyczy problem. Urzędnicy chcieliby także rozwiązać kwestię zalanych ogródków. 20.07.2017 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama