Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 23 czerwca 2026 06:33
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Zawiercie

Reklama
W SZAMBIE ANONIMÓW
W SZAMBIE ANONIMÓW
(Zawiercie) Zaczęło się od wybryku byłego już komendanta komisariatu w Szczekocinach Jacka H. 12 sierpnia 2016 on, i jeszcze dwóch policjantów urządzili sobie balangę w Hotelu Fajkier. Na pewno w imprezie uczestniczył jeden z naczelników wydziału KPP Zawiercie, w randze podinspektora. Teraz, choć z innego powodu, policja i prokuratura prowadzą swoje czynności wobec podejrzeń, że oficer mógł poddawać mobbingowi podległych sobie funkcjonariuszy. Policjanci z Sosnowca prowadzą w tej sprawie postępowanie dyscyplinarne, a Prokuratura Rejonowa w Lublińcu śledztwo. Były komendant ze Szczekocin jest już na emeryturze, a za nieobyczajne zachowania na basenie hotelowym Sąd Rejonowy w Myszkowie 2 sierpnia br. wymierzył mu karę grzywny. Wyrok nie jest prawomocny. 03.09.2017 12:20
Reklama
Reklama
SZCZENIAKI W ZAWIĄZANYCH REKLAMÓWKACH!
SZCZENIAKI W ZAWIĄZANYCH REKLAMÓWKACH!
(Zawiercie) 17 sierpnia około 18.00 w jednym ze śmietników w Zawierciu przy ul. Kościuszki (rejon szaletów miejskich) znalezione zostały szczeniaki. Zwierzęta zawinięte były szczelnie w reklamówki. Zwyrodnialca szuka teraz policja. 31.08.2017 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
CZY TAJWAŃCZYCY ZAINWESTUJĄ W ZAWIERCIU?
CZY TAJWAŃCZYCY ZAINWESTUJĄ W ZAWIERCIU?
(Zawiercie - Warszawa) Dyrektor Biura Gospodarczego i Kulturalnego Tajpej prof. Yen-Shin Chu, Sekretarz Handlowy biura Joann Chen, dyrektor Taiwan Trade Center Jasmine Teng oraz Wojciech Dziąbek z Agencji Rozwoju Zawiercia, spotkali się 27 lipca w Warszawie, by porozmawiać o możliwości inwestowania na terenie Zawiercia. 29.08.2017 12:20
Reklama
HUTNICY BĘDĄ PROTESTOWALI PRZED URZĘDEM!
HUTNICY BĘDĄ PROTESTOWALI PRZED URZĘDEM!
(Zawiercie) 30 sierpnia przed Urzędem Miejskim w Zawierciu odbędzie się demonstracja. Poprzedzi ją konferencja prasowa o 13.00. Tuż po niej zaplanowana została pikieta, która potrwa do 15.00. W proteście weźmie udział załoga zawierciańskiej Huty Szkła. O jej problemach informowaliśmy wielokrotnie na naszych łamach. Pracowników wesprze Partia Razem oraz związkowcy z innych zakładów. 28.08.2017 12:58
Reklama
Reklama
CZY TO JUŻ KONIEC KRYSZTAŁÓW Z ZAWIERCIA?
CZY TO JUŻ KONIEC KRYSZTAŁÓW Z ZAWIERCIA?
(Zawiercie) Prokuratura Okręgowa w Częstochowie prowadzi śledztwo w sprawie niewypłacania wynagrodzeń pracownikom Huty Szkła Zawiercie Sp. z o.o. (obecnie w upadłości). Nie wypłacać ich miały osoby reprezentujące zarząd. Zawiadomienie w tej sprawie złożyło około 20 byłych pracowników zakładu. Okazało się jednak, że wynagrodzeń mogło nie dostać nawet około 300 pracowników. - Według mojej wiedzy mój poprzednik (syndyk – przyp. red.) środkami z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych pokrył zobowiązania pracownicze upadłego. Zastrzegam, że w tym zakresie jest to wiedza jeszcze niekompleksowa – zaznaczał w wiadomości do naszej redakcji 9 sierpnia zarządca tymczasowy Huty Szkła Zawiercie Jacek Pietrzela. Problemy z wypłatami dotknęły także pracowników nowej Huty Szkła Kryształowego „Zawiercie”. To już kolejna firma, która zajęła się wytwarzaniem produktów ze szkła przy ul. Towarowej. Na razie nie udało nam się uzyskać odpowiedzi na pytania wysłane do władz tego ostatniego przedsiębiorstwa. Pomieszczenia po HSZ przez Hutę Szkła Kryształowego „Zawiercie” były dzierżawione, ale umowa wygasła. Jaka przyszłość czeka hutników? 27.08.2017 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
CO ZROBIĆ, BY NIE DAĆ SIĘ NABRAĆ NA CUDOWNĄ POŚCIEL?
CO ZROBIĆ, BY NIE DAĆ SIĘ NABRAĆ NA CUDOWNĄ POŚCIEL?
(Zawiercie) Jedyne w swoim rodzaju masażery, produkty wełniane, których nie sposób nabyć u konkurencji, garnki samodzielnie gotujące obiady i pościel, która leczy – chyba większość z nas słyszała takie lub podobne hasła reklamujące różnego rodzaju „cudowne produkty”. Towary sprzedawane podczas wyjątkowych pokazów są najczęściej przedstawiane jako niepowtarzalna okazja lub wspaniała promocja. W całym kraju miało miejsce wiele pokazów, z których uczestnicy wracali do domu z „upominkiem” lub towarem, za który – jak się okazało po fakcie – mieli zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. Również w Zawierciu miały miejsce takie pokazy. Czy można zwrócić towar, który miał być darmowym prezentem, a okazał się „bublem” w cenie kilku miesięcznych pensji? Co zrobić, gdy my lub nasi bliscy damy się nabrać na jedyne w swoim rodzaju produkty? A przede wszystkim – co zrobić, by ustrzec się przed niezwykle przekonującymi ludźmi, prowadzącymi pokazy? 25.08.2017 12:20
Reklama
OSTATNI ODCINEK „WIEDENKI” ZOSTANIE ZMODERNIZOWANY
OSTATNI ODCINEK „WIEDENKI” ZOSTANIE ZMODERNIZOWANY
(Zawiercie - Częstochowa) Pod koniec lipca PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na zaprojektowanie i wykonanie prac budowlanych na odcinku Częstochowa – Zawiercie. Będzie to ostatni zmodernizowany odcinek „Wiedenki”, czyli linii kolejowej nr 1 z Warszawy do Katowic. Inwestycja ma ruszyć w przyszłym roku, a jej zakończenie zaplanowano na 2020r. Co remont oznacza dla pasażerów? Przebudowane perony, nowe wyposażenie przystanków, udogodnienia dla niepełnosprawnych, a co najważniejsze – o około 10 minut krótszy czas przejazdu między Zawierciem a Częstochową. 24.08.2017 12:20
Reklama
KONSULTACJE PROGRAMU „ZA ŻYCIEM”
KONSULTACJE PROGRAMU „ZA ŻYCIEM”
(Zawiercie) W lipcu w Środowiskowym Domu Samopomocy w Zawierciu odbyło się spotkanie robocze, którego tematem były konsultacje dotyczące programu wsparcia dla rodzin „Za życiem”. Ich organizatorami są Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Caritas Polska. Oprócz przedstawicieli ministerstwa i gminy Zawiercie, w spotkaniu uczestniczyły również osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie. W całym kraju organizowanych jest w sumie 16 spotkań regionalnych, podczas których środowiska osób niepełnosprawnych mogą wyrazić swoją opinię na temat zmian ustaw wdrażających program kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”. 23.08.2017 12:20
Reklama
Reklama
MAJĄ DOŚĆ SPÓŁDZIELNI, CHCĄ ZAWIĄZAĆ WSPÓLNOTĘ
MAJĄ DOŚĆ SPÓŁDZIELNI, CHCĄ ZAWIĄZAĆ WSPÓLNOTĘ
(Zawiercie) Od co najmniej 2 lat mieszkańcy trzech bloków należących do Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik” starają się zawiązać wspólnotę mieszkaniową. Póki co – bezskutecznie. Wspólnota pozwoliłaby lokatorom wyjść spod skrzydeł spółdzielni, która – zdaniem niektórych mieszkańców – generuje zbyt duże koszty, a pieniądze lokatorów przeznacza w dużej mierze na utrzymanie pracowników spółdzielni, a nie na realizację interesów mieszkańców, czyli np. remonty budynków. Lokatorzy zachęcają, spółdzielnia zniechęca. 20.08.2017 12:20    1
Reklama
Reklama
UCHWAŁA O POŁĄCZENIU DO POPRAWKI!
UCHWAŁA O POŁĄCZENIU DO POPRAWKI!
(Zawiercie) 10 lipca została zwołana nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Zawierciańskiego. Mimo że sezon urlopowy w pełni trzeba było od nowa pochylić się nad uchwałą w sprawie połączenia Szpitala Powiatowego i Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego w Zawierciu. Powodem były między innymi błędy w nazewnictwie jednostek (pisownia z dużej zamiast z małej litery). Za zamieszanie przepraszała w czasie obrad członkini zarządu Maria Milejska. 19.08.2017 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama