Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 23 czerwca 2026 07:05
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Zawiercie

Reklama
ZKM UTRZYMA KOMUNIKACJĘ NA OSIEDLU KOSOWSKA NIWA
ZKM UTRZYMA KOMUNIKACJĘ NA OSIEDLU KOSOWSKA NIWA
(Zawiercie) Władze Zakładu Komunikacji Miejskiej w Zawierciu wycofały się z niektórych zmian, jakie planowały wprowadzić do rozkładu jazdy. Wiele emocji wzbudzało np. ominięcie w rozkładzie Kosowskiej Niwy. Jak wskazywaliśmy wcześniej zgodnie z pomysłem, z którego na szczęście się wycofano mieszkańcy tego osiedla, którzy chcieliby dostać się do centrum miasta musieliby skorzystać, albo z własnego samochodu lub roweru, albo z przystanku oddalonego o około 2 km. Spółka zrezygnowała także między innymi z literowego oznaczenia linii. Nowy rozkład szedł w życie od 7 sierpnia, a nie jak zakładano od 1 sierpnia. 18.08.2017 12:20
Reklama
Reklama
O WOLNOŚCI SUMIENIA Z KRZYSZTOFEM PIECZYŃSKIM
O WOLNOŚCI SUMIENIA Z KRZYSZTOFEM PIECZYŃSKIM
(Zawiercie) W tym tygodniu w Zawierciu odbędzie się spotkanie z prezesem Stowarzyszenia Polska Laicka Krzysztofem Pieczyńskim. Tematem przewodnim spotkania będzie „Wolność myśli, sumienia i woli”. W wydarzeniu uczestniczyć mogą wszyscy chętni – wstęp bezpłatny. 14.08.2017 16:09
Reklama
Reklama
Reklama
OCALMY HISTORIĘ OSIEDLA STARY RYNEK
OCALMY HISTORIĘ OSIEDLA STARY RYNEK
(Zawiercie) Jesteś lub byłeś mieszkańcem osiedla Stary Rynek? Posiadasz stare fotografie ukazujące historię tego miejsca? Podziel się nimi i pomóż w stworzeniu niepowtarzalnej wystawy! Zdjęcia można przekazywać w siedzibie Programu Aktywności Lokalnej przy ul. Marszałkowskiej 31 lub w Oddziale dla Dzieci MiPBP przy Marszałkowskiej 37. Szczegóły akcji na plakacie. 14.08.2017 14:08
Reklama
NAJDŁUŻSZY ETAP TOUR de POLOGNE WYSTARTOWAŁ Z ZAWIERCIA
NAJDŁUŻSZY ETAP TOUR de POLOGNE WYSTARTOWAŁ Z ZAWIERCIA
(Zawiercie) Już po raz trzeci z rzędu ruszali z Zawiercia kolarze uczestniczący w Tour de Pologne. Czwarty etap najważniejszego wyścigu kolarskiego w Polsce wiódł w tym roku z Zawiercia do Zabrza i był najdłuższy w jego tegorocznej edycji. Zawodnicy, w potwornym upale, mieli do pokonania aż 238 kilometrów. Na mecie długiego, ale „płaskiego” odcinka „najwięcej do powiedzenia” mieli sprinterzy. Wygrał Caleb Ewan z teamu Orica – Scott, finiszując tuż przed Dannym van Poppelem z Team Sky i Peterem Saganem z grupy Bora – Hansgrohe. Mistrz świata zachował żółtą koszulkę lidera. 13.08.2017 12:20
Reklama
Reklama
ZAGINIONY FAKS OD FIRMY Z CZĘSTOCHOWY
ZAGINIONY FAKS OD FIRMY Z CZĘSTOCHOWY
(Zawiercie, Myszków) W lipcu w Sądzie Rejonowym w Myszkowie odbyła się kolejna rozprawa dotycząca m.in. zarzutów korupcyjnych postawionych byłemu prezydentowi Zawiercia. W czwartek 20 lipca zeznania złożyło trzech świadków, którzy skupili się głównie na przetargu z 2013 roku na budowę domów socjalnych w Kromołowie oraz na związanym z nim początku prac budowlanych. Spośród czterech oskarżonych w procesie, na lipcowej rozprawie obecni byli były prezydent Zawiercia Ryszard Mach oraz Krzysztof G., który w 2013 roku był kierownikiem budowy 12 budynków socjalnych w Zawierciu-Kromołowie. Lipcowe zeznania świadków odnosiły się głównie do zarzutów dotyczących przetargu na budowę domów socjalnych oraz rozpoczęcia prac. Były prezydent Zawiercia oskarżany jest m.in. o to, że wszedł w porozumienie z Czesławem I. (szefem firmy Budomix), by rozstrzygnąć przetarg na jego korzyść. Samorządowiec miał też ujawnić sposób rozstrzygnięcia przetargu przed jego formalnym zakończeniem oraz dopuścić do rozpoczęcia przez Czesława I. robót budowlanych przed zakończeniem postępowania przetargowego. Z kolei kierownikowi budowy postawiono jeden zarzut – dokonania w dzienniku budowy niezgodnego z prawdą wpisu o terminie rozpoczęcia prac budowlanych. 12.08.2017 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
ZAWIERCIAŃSCY POLICJANCI UCZCILI SWOJE ŚWIĘTO
ZAWIERCIAŃSCY POLICJANCI UCZCILI SWOJE ŚWIĘTO
(Zawiercie) Na początku lipca zawierciańscy policjanci obchodzili swoje święto. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 6 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum” im. Adama Mickiewicza w Zawierciu prawie 70 policjantów otrzymało awanse na wyższe stopnie służbowe. Przekazali im je Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach oraz Komendant Powiatowy Policji w Zawierciu. 05.08.2017 12:20
Reklama
PLAC ZABAW NA ŚRODKU CHODNIKA – TAKIE CUDA TYLKO W CHICAGO
PLAC ZABAW NA ŚRODKU CHODNIKA – TAKIE CUDA TYLKO W CHICAGO
(Zawiercie) Tuż przed majówką przy ul. Sikorskiego w Zawierciu, a dokładniej mówiąc na środku chodnika znajdującego się przy tej ulicy, powstał plac zabaw. Głosy mieszkańców w kwestii lokalizacji tego obiektu były podzielone. Jednym się podobał, inni mówili, że to nie miejsce na tego typu strefę rozrywki. Do kogo należy obiekt i dlaczego powstał on akurat w tym miejscu, zapytaliśmy managera Chicago Bar & Restaurant Karola Krawca. 05.08.2017 12:20
Reklama
SKANDAL W ZAWIERCIU: W RAMACH OSZCZĘDNOŚCI ZABRALI NIEPEŁNOSPRAWNYM DZIECIOM DOWÓZ NA REHABILITACJĘ
SKANDAL W ZAWIERCIU: W RAMACH OSZCZĘDNOŚCI ZABRALI NIEPEŁNOSPRAWNYM DZIECIOM DOWÓZ NA REHABILITACJĘ
(Zawiercie) Prezydent Witold Grim po raz kolejny z powodu swojej bierności i fatalnych decyzji podejmowanych przez swoich doradców „strzelił sobie w stopę”. Sprawa, którą tym razem poruszamy, to już cios poniżej pasa. Gmina Zawiercie rękami Marii Utrackiej pełniącej obowiązki naczelnika wydziału edukacji i mianowanej na specjalnie utworzone dla niej stanowisko doradcy ds. oświaty zadecydowała w ramach oszczędności o nieprzyznaniu w lipcu środków (chodzi o kwotę ok. 4 tys. zł!) na dowóz dla dzieci do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Wolbromiu. Bezduszność urzędnicza – inaczej nie da się nazwać tej decyzji. Chodziło dokładnie o 16 dni roboczych, ponieważ po 24 lipca ośrodek jest zamknięty z powodu wakacji. 04.08.2017 12:20
Reklama
Reklama
TYDZIEŃ PROTESTÓW PRZED SĄDEM W ZAWIERCIU
TYDZIEŃ PROTESTÓW PRZED SĄDEM W ZAWIERCIU
(Zawiercie, Myszków) Od ponad tygodnia trwają w całej Polsce demonstracje przed sądami w obronie niezależności sądownictwa od władzy wykonawczej. Do protestów w dużych miastach zdążyliśmy się przyzwyczaić, ale nowością było, że ludzie wyszli też protestować przed budynkami sądów w małych miastach. W Zawierciu na ulicy Leśnej przed Sądem Rejonowym już 18 lipca zaproszeni przez działaczki Czarnego Protestu z liderką Edytą Janowską. I codziennie pod budynek Sądu na Leśniej przychodziło o 21.00 po kilkadziesiąt osób. W Myszkowie pierwsze kilka osób zapaliło świeczki przez Sądem Rejonowym 20 lipca. Ale w piątek 21 lipca o 20.00 na zaproszenie Ewy Kotarskiej pod budynek sądu na ul. Kwiatkowskiego przyszło ponad 100 osób. I - w liczbie 30-50 osób - przychodzą codziennie. Wśród haseł demonstracji są: „Wolność – Równość - Demokracja”, „Wolne Sądy”, Prezydencie - Konstytucja.” 03.08.2017 12:20
Reklama
Reklama
SENIORZY ZNÓW POJADĄ ZA DARMO
SENIORZY ZNÓW POJADĄ ZA DARMO
(Zawiercie) W mijającym tygodniu zwołana została nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Zawierciu, podczas której radni pochylili się nad zniżkami za przejazdy autobusami ZKM-u. Zmiany, które przewiduje uchwała z pewnością ucieszą seniorów po 70. roku życia, bowiem od 1 stycznia przyszłego roku pasażerowie w tym wieku będą mogli ponownie korzystać z bezpłatnych przejazdów na wszystkich liniach. Zapisy poniedziałkowej uchwały nie zadowalają jednak wszystkich mieszkańców – sprzeciwiają się jej osoby niepełnosprawne. 01.08.2017 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama