Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 23 czerwca 2026 05:58
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Zawiercie

Reklama
NASZE FIRMY NA TARGACH KIELCE BIKE
NASZE FIRMY NA TARGACH KIELCE BIKE
(Kielce, Myszków)  W dniach 21-23 września odbyły się Kielce Bike Expo, impreza na której nie zabrakło lokalnych wystawców. Odwiedziliśmy targi, żeby zobaczyć co nowego w świecie dwóch kółek, ale również ze względu na obecność na targach lokalnych firm. W Kielcach firma Contest prezentowała produkowane pod własną nazwą rowery elektryczne, które dominowały na stoisku. Swoją ofertę prezentowała też częstochowska firma Mexller, o której wspominamy, ponieważ od wielu lat Mexller sponsoruje zawodników Błękitnych Koziegłowy oraz Olimpijczyka Szczekociny. 06.10.2017 12:20
Reklama
Reklama
PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM WALKI Z RAKIEM
PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM WALKI Z RAKIEM
(Zawiercie) W poniedziałek 9 października odbędzie się spotkanie organizowane przez Stowarzyszenie Amazonek i Osób z Problemami Onkologicznymi w Zawierciu. Osoby, które zechcą przyjść w poniedziałkowe popołudnie do restauracji Novum, wezmą udział w prelekcji dotyczącej zdrowia. Ponadto w ramach akcji „Październik miesiącem walki z rakiem” wszystkie chętne panie w dniach 9-11 października będą mogły wykonać darmowe badania mammograficzne. 06.10.2017 10:19
Reklama
Reklama
Reklama
LIDER ICH TROJE W ROLI KONFERANSJERA
LIDER ICH TROJE W ROLI KONFERANSJERA
(Zawiercie) W czwartek 7 września odbył się uroczysty Jubileusz 55-lecia działalności Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Na galę przybyło wielu gości, m.in. przedstawiciele władz samorządowych z terenu całego powiatu, pracownicy szpitala, reprezentanci ministerstwa i posłowie. Podczas uroczystości przybliżono historię zawierciańskiej placówki oraz uhonorowano pracowników lecznicy i osoby zasłużone dla jej rozwoju. Galę uświetnił występ zespołu „Śląsk”, a obchodom 55-lecia szpitala towarzyszyła wystawa dotycząca jego działalności oraz prelekcja na temat wyzwań, z którymi mierzy się służba zdrowia. 29.09.2017 12:20
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
FUNDACJA ROBINSON CRUSOE PO RAZ 9. POMOŻE MŁODZIEŻY WEJŚĆ W DOROSŁE ŻYCIE
FUNDACJA ROBINSON CRUSOE PO RAZ 9. POMOŻE MŁODZIEŻY WEJŚĆ W DOROSŁE ŻYCIE
(Zawiercie) W pierwszą sobotę października odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące Wehikułu Usamodzielnienia. Inicjatywa ta jest prowadzona przez Fundację Robinson Crusoe, a jej celem jest udzielenie wszechstronnej pomocy i wsparcia młodzieży z pieczy zastępczej. Wehikuł ma pomóc młodym ludziom (w wieku 16-24 lat) wejść w dorosłość – m.in. w usamodzielnieniu się oraz zdobywaniu pierwszych doświadczeń zawodowych. 29.09.2017 09:00
Reklama
Reklama
BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA W ZAWIERCIU
BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA W ZAWIERCIU
(Zawiercie) We wtorek 3 października w Zawierciu odbędzie się darmowe badanie mammograficzne dla pań w wieku 50-69 lat. Mammografia wykonywana jest w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Panie mogą wykonać badanie za darmo co 2 lata (lub co rok, jeśli w ramach programu otrzymały takie wskazanie). 28.09.2017 14:00
Reklama
Reklama
Reklama
BĘDZIE 200 NOWYCH MIEJSC PRACY
BĘDZIE 200 NOWYCH MIEJSC PRACY
(Zawiercie) 29 sierpnia prezydent Zawiercia Witold Grim podpisał akt notarialny sprzedaży nieruchomości położonej w Strefie Aktywności Gospodarczej w Zawierciu. Nabywcą nieruchomości składającej się z 4 działek o łącznej powierzchni ponad 3,8 ha jest Panattoni Europe, która poprzez swoją spółkę planuje wybudować obiekt przemysłowy o powierzchni 14.000 m kw. dla amerykańskiego potentata w branży bezpieczeństwa. 28.09.2017 12:20
Reklama
PREZYDENT ZAPRASZA MIESZKAŃCÓW ZUZANKI NA COMIESIĘCZNE SPOTKANIA
PREZYDENT ZAPRASZA MIESZKAŃCÓW ZUZANKI NA COMIESIĘCZNE SPOTKANIA
(Zawiercie) Jak poinformował na swojej stronie internetowej Urząd Miejski w Zawierciu, prezydent będzie raz w miesiącu pełnił dyżur, na który zaprasza wszystkich mieszkańców Zuzanki. Mieszkańcy tej dzielnicy będą mogli spotkać się z Witoldem Grimem w każdą pierwszą środę miesiąca w budynku Szkoły Podstawowej nr 9 (w świetlicy szkolnej) od 17.00 do 18.00. (es) 28.09.2017 11:39
Reklama
ZBOCZENIEC GRASOWAŁ W ZAWIERCIU
ZBOCZENIEC GRASOWAŁ W ZAWIERCIU
(Zawiercie) 31 sierpnia około 16.00 w Zawierciu grasował zboczeniec. Zgłoszenie w tej sprawie otrzymali policjanci. Mężczyzna zaczepiał dziecko i obnażał się na jego oczach. Podróżował szarym Fordem Focusem. Mundurowym bardzo szybko udało się ustalić jego tożsamość. 27.09.2017 12:20
Reklama
Reklama
OTWARCIE DRUGIEGO MARKETU LIDL W ZAWIERCIU NA POCZĄTKU PRZYSZŁEGO ROKU
OTWARCIE DRUGIEGO MARKETU LIDL W ZAWIERCIU NA POCZĄTKU PRZYSZŁEGO ROKU
(Zawiercie) Pewne już jest to, że w mieście powstanie kolejny market spożywczy niemieckiej sieci Lidl. Będzie to drugi sklep tej spółki w Zawierciu, a jego otwarcie nastąpi prawdopodobnie na początku 2018 roku. Póki co przedstawiciele Lidl Polska nie zdradzają dalszych szczegółów dotyczących inwestycji. 26.09.2017 12:20
Reklama
Reklama
DLA PRACOWNIKÓW TEREN HUTY ZAMKNIĘTY
DLA PRACOWNIKÓW TEREN HUTY ZAMKNIĘTY
​​​​​​​(Zawiercie) Syndyk Huty Szkła Zawiercie Jacek Pietrzela podjął decyzję o zamknięciu dostępu do terenów hutniczych dla pracowników firmy, która dzierżawiła część pomieszczeń po HSZ. W informacji przekazanej do naszej redakcji J. Pietrzela wyjaśnia powody swojej decyzji. Przypomnijmy Prokuratura Okręgowa w Częstochowie prowadzi śledztwo w sprawie niewypłacania wynagrodzeń pracownikom Huty Szkła Zawiercie (obecnie w upadłości). Nie wypłacać ich miały osoby reprezentujące zarząd. Problemy z wypłatami dotknęły także pracowników nowej Huty Szkła Kryształowego „Zawiercie”. Ciągle trwa dramat hutników, których losem zainteresowały się także media ogólnopolskie. 22.09.2017 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama