Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 22:39
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Zawiercie

Reklama
WIATRAKOWIEC DA CI WOLNOŚĆ
WIATRAKOWIEC DA CI WOLNOŚĆ
(Katowice) Gdy firma Mała Flota Powietrzna wysłała do redakcji zaproszenie na pokaz i loty wiatrakowcem, skorzystałem od razu. Jako jeszcze uczeń liceum latałem na szybowcach (160 lotów), już tylko jako pasażer zdarzały się loty śmigłowcem, małym samolotem czy balonem. Ale wiatrakowiec? Czy to lata, skoro nawet nazwa przypomina dziecięcy latawiec? Szybko okazało się, że to jedna z najciekawszych konstrukcji lotniczych, coraz bardziej popularna w amatorskim lotnictwie, a nawet biznesie. 04.07.2018 12:20
Reklama
Reklama
„RENTGEN NA KÓŁKACH” NOWOŚCIĄ W ZAWIERCIAŃSKIM SZPITALU
„RENTGEN NA KÓŁKACH” NOWOŚCIĄ W ZAWIERCIAŃSKIM SZPITALU
(Zawiercie) Przenośny aparat rentgenowski to kolejna nowość, jaka w ostatnim czasie trafiła do zawierciańskiego SOR-u. Sprzęt wart prawie pół miliona złotych pozwoli na wykonywanie zdjęć RTG przy łóżkach pacjentów. To kolejny zakup szpitala dokonany w ramach projektu dofinansowanego ze środków unijnych. 03.07.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
DNI ZAWIERCIA 2018 - SPORTOWO I MUZYCZNIE
DNI ZAWIERCIA 2018 - SPORTOWO I MUZYCZNIE
(Zawiercie) Tegoroczne Dni Zawiercia już za nami. Przed zawierciańską publicznością zagrali tacy artyści jak Ewa Farna, Organek, Marek Piekarczyk oraz zespoły Hutnik – Band, Full Light oraz Fancy A. W niedzielne popołudnie mieszkańcy mogli podziwiać kadryl na koniach w wykonaniu sekcji sportowej Jurajskiego Szwadronu Kawalerii im. Króla Jana III Sobieskiego oraz wysłuchać występu uczniów Śląskiego Stowarzyszenia Edukacji Artystycznej. Imprezami towarzyszącymi Dniom Zawiercia 2018 były Noc Bibliotek oraz „Bitwa o Jurę” Gala K1 Polish Fight Night. 30.06.2018 12:20
Reklama
EWA KOPACZ I KRYSTYNA SZUMILAS GOŚCIŁY W ZAWIERCIU
EWA KOPACZ I KRYSTYNA SZUMILAS GOŚCIŁY W ZAWIERCIU
(Zawiercie) W ubiegły poniedziałek odbyło się kolejne spotkanie Klubu Obywatelskiego, w którym uczestniczyły była premier Ewa Kopacz oraz Krystyna Szumilas (minister edukacji w latach 2011-2013). Gospodarzem zawierciańskiego spotkania była posłanka Anna Nemś, a jego tematem przewodnim były kobiety w polityce. Dyskusja zdominowana została przez tematy dotyczące bieżącej sytuacji w kraju, a uczestnicy pytali między innymi o pomysły Platformy Obywatelskiej na poprawę życia emerytów oraz Unię Europejską i jej działania w sprawie praworządności w Polsce. Wśród licznych tematów, które poruszone zostały podczas rozmowy z posłankami nie zabrakło również polityki społecznej. Spotkanie okraszone było dużą dawką krytyki wobec Prawa i Sprawiedliwości. 30.06.2018 12:20
Reklama
Reklama
RERERENDUM W SPRAWIE KOPALNI NIEDOPUSZCZALNE
RERERENDUM W SPRAWIE KOPALNI NIEDOPUSZCZALNE
(Zawiercie) W kwietniu radni zadecydowali, że w Zawierciu odbędzie się referendum w trzech kwestiach. Planowane było na 17 czerwca. Początkowo z inicjatywą wystąpiła grupa, która chciała, żeby w referendum mieszkańcy wypowiedzieli się w sprawie budowy kopalni rud cynku i ołowiu. W skład tej grupy weszli także ludzie związani z Niezależną Alternatywą Wyborców. Jest to ugrupowanie byłego prezydenta Zawiercia, w sprawie którego w Sądzie Rejonowym w Myszkowie zapadł już wyrok skazujący Ryszarda M. na cztery lata bezwzględnego więzienia (nie jest prawomocny). Chodzi o tak zwaną zawierciańską aferę korupcyjną. Część zawierciańskich radnych (wśród nich ci z PO i SLD) chciała, żeby mieszkańcy wypowiedzieli się również na temat dofinansowania z budżetu miasta zabiegów in vitro i bezpłatnych biletów komunikacji miejskiej dla młodzieży do ukończenia 18 roku życia (ostatecznie właśnie taki przedział wiekowy został przyjęty). Ostatnio Wydział Nadzoru Prawnego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach wystosował zawiadomienie o wszczęciu postępowania nadzorczego w sprawie stwierdzenia nieważności uchwały. 29.06.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
ROZSTRZYGNIĘCIE WOJEWODY ZASKARŻĄ DO WSA
ROZSTRZYGNIĘCIE WOJEWODY ZASKARŻĄ DO WSA
(Zawiercie) Pod koniec kwietnia miejscy radni przyjęli uchwałę w sprawie przeprowadzenia referendum. Mieszkańcy mieli w nim odpowiedzieć na trzy pytania: „Czy jesteś za lokalizacją na terenie Zawiercia kopalni rud cynku i ołowiu?”, „Czy jesteś za dofinansowywaniem z budżetu Gminy Zawiercie zabiegów zapłodnienia pozaustrojowego (in vitro)?” oraz „Czy jesteś za wprowadzeniem bezpłatnego publicznego autobusowego transportu zbiorowego na terenie Gminy Zawiercie dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18-go roku życia?”. Uchwałę tę organ nadzoru uznał w części za nieważną. Nie zgadzają się z tym zawierciańscy radni. Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Zawierciu, która odbyła się 14 czerwca zdecydowali oni o zaskarżeniu rozstrzygnięcia nadzorczego do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach. Jak zapewniają niektórzy radni, z referendum nie rezygnują i chcą, by ostatecznie mieszkańcy mogli wyrazić swoje zdanie w sprawie kopalni. To kiedy lokalne referendum uda się przeprowadzić zależy teraz od drogi sądowej, na którą weszli zawierciańscy samorządowcy w walce o prawo zawiercian do wyrażenia swojego zdania. 29.06.2018 12:20
Reklama
WE WRZEŚNIU RUSZY PROCES W SPRAWIE AFERY KORUPCYJNEJ W PUP
WE WRZEŚNIU RUSZY PROCES W SPRAWIE AFERY KORUPCYJNEJ W PUP
(Zawiercie) 24 września o 9.00 w Sądzie Rejonowym w Myszkowie odbędzie się pierwsza rozprawa dotycząca afery korupcyjnej w zawierciańskim Powiatowym Urzędzie Pracy. Decyzja dotycząca terminu zapadła na posiedzeniu technicznym 4 czerwca. Przypomnijmy orzekał w procesie będzie sędzia Karol Gondro, który pełni także funkcję prezesa myszkowskiego sądu. 28.06.2018 12:20
Reklama
PO ZDERZENIU Z CIĘŻARÓWKĄ OSOBÓWKA SPADŁA Z WIADUKTU
PO ZDERZENIU Z CIĘŻARÓWKĄ OSOBÓWKA SPADŁA Z WIADUKTU
(Zawiercie) Szczęście w nieszczęściu – tak można określić czwartkową kolizję dwóch pojazdów na DK 78 w centrum miasta. Osobowy Opel, którym kierował 28-letni mężczyzna spadł z wiaduktu. Zatrzymał się na trawniku obok chodnika przy ul. Kościuszki. Szczęście miał zarówno młody kierowca, który – jak informują policjanci – nie doznał poważnych obrażeń, jak i przechodnie oraz osoby przejeżdżające wówczas ul. Kościuszki. Gdyby osobowy Opel spadł na chodnik lub drogę biegnącą pod wiaduktem, to czwartkowe zdarzenie mogłoby mieć tragiczny finał. 28.06.2018 12:20
Reklama
Reklama
RADIOWÓZ POTRĄCIŁ DZIECKO W CENTRUM ZAWIERCIA!
RADIOWÓZ POTRĄCIŁ DZIECKO W CENTRUM ZAWIERCIA!
(Zawiercie) 8 czerwca rano w Zawierciu doszło do bardzo groźnie wyglądającego wypadku. Radiowóz potrącił na przejściu dla pieszych w rejonie ul. Sikorskiego 8-letniego chłopczyka. W tym miejscu bardzo często dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. 27.06.2018 12:20
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Reklama
ZMARŁ MIMO REANIMACJI
ZMARŁ MIMO REANIMACJI
​​​​​​​(Zawiercie) 5 czerwca rowerzysta przewrócił się na chodnik przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Moniuszki w Zawierciu. Początkowo wszystko wyglądało jak wypadek. Potem jednak funkcjonariusze przekazali, że żaden z samochodów nie potrącił mężczyzny. 26.06.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama