Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 22:39
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Zawiercie

Reklama
CO DALEJ Z ZAWIERCIAŃSKIMI „WODOCIĄGAMI”?
CO DALEJ Z ZAWIERCIAŃSKIMI „WODOCIĄGAMI”?
(Zawiercie) Jakiś czas temu poruszaliśmy temat związany z interpelacją radnego powiatowego Jana Zamory, który próbował dociec, czy starosta Krzysztof Wrona słyszał o tym, że miasto Zawiercie chce sprzedać tzw. wodociągi (Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji). Zdaniem radnego, gdyby sprzedaż doszła do skutku mogłaby doprowadzić do podwyżek cen za wodę w stolicy powiatu. Na temat planów ewentualnego zbycia przedsiębiorstwa gmina Zawiercie wypowiadała się jednak wtedy ustami swojego rzecznika prasowego Marcina Wojciechowskiego bardzo oszczędnie. Mieszkańcy bardzo obawiali się ewentualnych podwyżek. Dziś magistrat zapewnia, że na kształtowanie cen wody (w Zawierciu) Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów w Katowicach nie będzie miało wpływu. Wodociągowy gigant jest za to zainteresowany nawiązaniem bliskiej współpracy z RPWiK. 08.08.2018 12:20
Reklama
Reklama
„MOŻEMY WYSŁAĆ KLIENTA W KAŻDY KRANIEC ŚWIATA”
„MOŻEMY WYSŁAĆ KLIENTA W KAŻDY KRANIEC ŚWIATA”
Za nami pierwszy miesiąc wakacji. Sezon turystyczny w pełni, biura podróży mają pełne ręce roboty. Nie inaczej jest w Myszkowie, gdzie oblężenie przeżywa m.in. Biuro Podróży „Denar Travel”. Jego właściciela, Andrzeja Kaźmierczaka, zapytaliśmy gdzie najchętniej wypoczywają mieszkańcy miasta i powiatu. 08.08.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
MIESZKAŃCY WYBIORĄ TYLKO 23 RADNYCH POWIATOWYCH
MIESZKAŃCY WYBIORĄ TYLKO 23 RADNYCH POWIATOWYCH
(powiat zawierciański) Powiatowi radni pochylili się nad projektem uchwały w sprawie podziału powiatu na okręgi wyborcze. W przyszłych wyborach samorządowych będzie ich pięć i zostanie w nich wybranych 23 radnych. Obecnie w Radzie Powiatu zasiada 25 radnych. 06.08.2018 12:20
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
MIASTO ZAMIERZA ODNOWIĆ SKWER NA ŻABKACH
MIASTO ZAMIERZA ODNOWIĆ SKWER NA ŻABKACH
(Zawiercie) W ubiegłym tygodniu Urząd Miejski w Zawierciu ogłosił przetarg na zagospodarowanie terenów zielonych przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Parkowej. W miejscu położonym nieopodal ryneczku odnowione ma zostać w zasadzie wszystko – od trawników po kosze na śmieci i stojaki rowerowe. Jeśli magistrat nie napotka trudności przy wyłonieniu wykonawcy, to prawdopodobnie zadanie zostanie zrealizowane w połowie jesieni. 05.08.2018 12:20
Reklama
Reklama
Z MIESZKAŃCAMI NA RZECZ ŚRODOWISKA
Z MIESZKAŃCAMI NA RZECZ ŚRODOWISKA
(Zawiercie) Na początku tygodnia zawierciański magistrat poinformował o oczyszczeniu i udrożnieniu Potoku Olendry w Blanowicach. W prace zaangażować mieli się mieszkańcy, druhowie z OSP oraz prezydent Grim. To chyba nie pierwszy raz, kiedy Witold Grim bierze sprawy w swoje ręce i stara się działać lokalnie na rzecz środowiska. O tym, jak w wolny dzień spotkał się z mieszkańcami, by wspólnie uprzątnąć zanieczyszczony potok wspominał już podczas majowej sesji Rady Miejskiej. 03.08.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
ENDOSCOPICA OTWORZYŁA ODDZIAŁ W OGRODZEŃCU
ENDOSCOPICA OTWORZYŁA ODDZIAŁ W OGRODZEŃCU
(Ogrodzeniec) Przy ulicy Kościuszki tuż przy zjeździe z ronda w centrum Ogrodzeńca od 1 sierpnia działa pierwszy oddział NZOZ Endoscopica z Zawiercia. Przychodnia założona w Zawierciu początkowo przyjmowała pacjentów tylko prywatnie, ale do czasu gdy w Zawierciu przy Endoscopice powstała przychodnia POZ (Podstawowej Opieki Zdrowotnej) w dwóch lat zapisało się do niej prawie 4000 pacjentów. Dzisiaj Endoscopica założona przez lekarza Zbigniewa Roka otworzyła swoją pierwszą filię w Ogrodzeńcu. Dokładnie od tego dnia do nowej przychodni mogą składać deklaracje pacjenci. 01.08.2018 13:03
Reklama
STRAŻ MIEJSKA POBŁAŻLIWA DLA REKLAMOWYCH LAWET
STRAŻ MIEJSKA POBŁAŻLIWA DLA REKLAMOWYCH LAWET
(Zawiercie) Znaleźć miejsce parkingowe w centrum Zawiercia to jak wygrać w lotto. Cierpią na tym sklepy, kawiarnie, restauracje. Bo jeżeli Klient zmotoryzowany, chce podjechać zrobić zakupy, zjeść obiad, często bezradne jeździ po centrum szukając wolnego miejsca parkingowego. Sami byliśmy niejeden raz w takiej sytuacji. Dodatkowym problemem są ustawiane w centrum, na parkingach przy ulicy, w obrębie skrzyżowań i na trawnikach lawety z reklamami. Zajmują miejsce, szpecą. Z plagą reklam na lawetach walczy większość miast w Polsce. W Zawierciu -jak wynika z odpowiedzi Komendanta Straży Miejskiej Artura Kowala- funkcjonariusze.. „porozmawiali” z jednym właścicielem pojazdu (lawety?), w roku 2018 wszczęli jedno postepowanie zakończone upomnieniem. I to już chyba po interwencji Kuriera Zawierciańskiego, co wynika z dalszych wyjaśnień Artura Kowala. 01.08.2018 12:20
Reklama
WARTA PODTAPIA MARCISZÓW
WARTA PODTAPIA MARCISZÓW
(powiat zawierciański) Pełne ręce roboty mieli strażacy z terenu naszego powiatu 17 lipca w związku z intensywnymi ulewami. Bardzo źle sytuacja wyglądała na osiedlu Marciszów (w rejonie ul. Pogodnej). Mieszkańcy ze strachem oglądali prognozy pogody na najbliższe dni. 30.07.2018 12:20
Reklama
Reklama
ŁUKASZ KONARSKI: „NIE BĘDĘ TOLEROWAŁ ŻADNEJ FORMY NIEUCZCIWOŚCI”
ŁUKASZ KONARSKI: „NIE BĘDĘ TOLEROWAŁ ŻADNEJ FORMY NIEUCZCIWOŚCI”
(Zawiercie) W Zawierciu zrobiło się głośnio o tym, że odwołany jesienią ubiegłego roku ze stanowiska zastępcy prezydenta Zawiercia Łukasz Konarski chce powalczyć o władzę w stolicy powiatu. Pojawiały się także spekulacje, że Ł. Konarski został odwołany, ponieważ nie zgadzał się na podwyżkę opłat za śmieci. Czy to możliwe, że były wiceprezydent Konarski mógł stanowić polityczne zagrożenie? Nieoficjalnie mówi się, że obecnie urzędującego prezydenta Witolda Grima może poprzeć koalicja PO i SLD. W wywiadzie dla Kuriera Zawierciańskiego Ł. Konarski przyznaje, że stara ekipa w Zawierciu od lat wymienia się krzesełkami i że czas z tym skończyć. Jedno jest pewne - nadchodzące wybory samorządowe zapowiadają się bardzo ciekawie. 29.07.2018 12:20    6    2
Reklama
Reklama
ŚWIĘTO ZAWIERCIAŃSKICH POLICJANTÓW
ŚWIĘTO ZAWIERCIAŃSKICH POLICJANTÓW
(Zawiercie) Na początku lipca zorganizowano obchody Święta Policji. Podczas uroczystości pożegnano dotychczasowego Komendanta Powiatowego Policji w Zawierciu insp. Ryszarda Skowrońskiego. Uroczystość była również okazją do wręczenia kilkudziesięciu funkcjonariuszom aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. 27.07.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama