Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 09:34
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Zawiercie

Reklama
MNIEJ WYPADKÓW I OFIAR ŚMIERTELNYCH
MNIEJ WYPADKÓW I OFIAR ŚMIERTELNYCH
(powiat zawierciański) Na początku stycznia zawierciańska Policja podsumowała ubiegły rok. Jak wynika z policyjnych statystyk, w 2019 roku spadła liczba wypadków drogowych w porównaniu z rokiem 2018. Najbardziej „kolizyjnym” miesiącem roku był maj, z kolei do największej liczby wypadków drogowych doszło w czerwcu i listopadzie. - Apelujemy do wszystkich kierujących, aby przestrzegali dozwolonych prędkości, a w rejonach przejść dla pieszych stosowali zasadę szczególnej ostrożności – przekazują funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. 16.01.2020 08:20
Reklama
Reklama
WIGILIA U PSZCZÓŁEK Z PRZEDSZKOLA MISIA USZATKA
WIGILIA U PSZCZÓŁEK Z PRZEDSZKOLA MISIA USZATKA
(Zawiercie) W Przedszkolu nr 2 im. Misia Uszatka w Zawierciu jak co roku przygotowano Wigilijne Spotkanie Rodziny Przedszkolnej. Dzieci z grupy Pszczółek dołożyły wszelkich starań, by to tradycyjne spotkanie było wyjątkowe. Przedszkolaki przygotowały Jasełka w formie pantomimy. Spotkanie wigilijne było też okazją do rozstrzygnięcia konkursu plastycznego. 13.01.2020 08:20
Reklama
Reklama
Reklama
MOŻE OSTATNI WYWIAD ZE STAROSTĄ ZAWIERCIAŃSKIM!
MOŻE OSTATNI WYWIAD ZE STAROSTĄ ZAWIERCIAŃSKIM!
Rozmawiamy ze starostą powiatu zawierciańskiego Gabrielem Dorsem w ostatnich dniach roku. Co było dla pana najważniejsze w roku 2019, co dla Powiatu Zawierciańskiego będzie najważniejsze w roku 2020? Woli pan zacząć od przeszłości czy przyszłości? 12.01.2020 08:20
Reklama
MIAŁ 2,2 PROMILA. TWIERDZI, ŻE „NIE JECHAŁ”
MIAŁ 2,2 PROMILA. TWIERDZI, ŻE „NIE JECHAŁ”
(Zawiercie) Przed Sądem Rejonowym w Zawierciu 9 grudnia 2019 odbyła się rozprawa byłego już dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu, który jest podejrzany o jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Zeznający w tym dniu policjanci, którzy 25 stycznia 2019 około 23:00 zatrzymali Adama W. na ul. Wyspiańskiego potwierdzili wszystkie okoliczności zdarzenia: na poboczu drogi zauważyli podczas patrolu próbujące się wydostać z pobocza VW Passat należącego do Adama W. W środku za kierownicą był dyrektor PCPR i nikogo więcej. Adam W. -jak zeznają policjanci- potwierdził na miejscu, że „wraca od kolegi”, gdzie wypił „lampkę szampana”. „”Szampan” przypomnijmy dał wynik badania alkomatem aż 2,2 promila alkoholu we krwi! 11.01.2020 08:20
Reklama
Reklama
W NIEDZIELĘ ORKIESTRA ZAGRA JUŻ PO RAZ 28.
W NIEDZIELĘ ORKIESTRA ZAGRA JUŻ PO RAZ 28.
Już w niedzielę, 12 stycznia, odbędzie się kolejny, 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Orkiestra grać będzie dla najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Od 1993 roku kwota zebrana podczas styczniowych Finałów WOŚP rośnie, bijąc kolejne rekordy. W ramach 1. Finału zebrano ponad 1,5 miliona dolarów (dziś byłaby to kwota ok. 5,8 mln złotych). Podczas zeszłorocznego, 27. Finału zebrano ponad 175,9 miliona złotych. Liczymy na to, że w tym roku wiatr będzie wiał w żagle Orkiestry i uda się pobić kolejny rekord, przekraczając kwotę 200 milionów złotych! 11.01.2020 08:20
Reklama
Reklama
Reklama
MAŁŻEŃSTWO ZGINĘŁO NA MIEJSCU
MAŁŻEŃSTWO ZGINĘŁO NA MIEJSCU
(Zawiercie) Krótko przed Świętami Bożego Narodzenia na DK 78 miał miejsce tragiczny wypadek. W wypadku drogowym zginęło 44-letnie małżeństwo z województwa mazowieckiego. 10.01.2020 08:20
Reklama
UMOWA NA OBWODNICĘ JUŻ PODPISANA
UMOWA NA OBWODNICĘ JUŻ PODPISANA
(Poręba, Zawiercie) Dwa dni przed Bożym Narodzeniem podpisano umowę na budowę obwodnicy Poręby i Zawiercia. W spotkaniu prezesa firmy, która wygrała przetarg na wykonanie pierwszego odcinka obwodnicy oraz dyrektora katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad uczestniczył minister infrastruktury, posłowie oraz samorządowcy. Budowa odcinka obwodnicy od Siewierza przez Porębę do Kromołowa kosztować będzie 414,7 mln złotych. Koniec prac planowany jest na 2023 rok. 09.01.2020 08:20
Reklama
Napisała kolędę. Wydała płytę. Kim jest Patrycja Gotfryd z Niegowonic?
Napisała kolędę. Wydała płytę. Kim jest Patrycja Gotfryd z Niegowonic?
Zapraszamy dziś na wywiad z wyjątkową dziewczyną – Patrycją Gotfryd, która pomimo swojego młodego wieku, rozwija swoje pasje. Oprócz tego, że studiuje, stara się także muzykować. Patrycję możecie znać, z racji tego, że pochodzi z naszych okolic – a dokładnie z Niegowonic. Wywiad ten powstał jednak z racji tego, że ostatnio wydała piękną kolędę, do której przesłuchania serdecznie zapraszamy! 08.01.2020 08:20
Reklama
Reklama
NOWA KOMENDA HUFCA ZIEMI ZAWIERCIAŃSKIEJ
NOWA KOMENDA HUFCA ZIEMI ZAWIERCIAŃSKIEJ
(Zawiercie) 29 listopada odbył się Zjazd Hufca Ziemi Zawierciańskiej. Zjazd udzielił absolutorium wszystkim członkom ustępującej komendy hufca, sznury funkcyjne zostały złożone, a podziękowania wręczone. 07.01.2020 08:20
Reklama
Reklama
BEZ ŚWIATEŁ I MIJANEK
BEZ ŚWIATEŁ I MIJANEK
(Myszków-Zawiercie) Od czwartego grudnia do Zawiercia i odwrotnie do Myszkowa dostaniemy się już bez świateł regulujących ruch. Na ciekach wodnych pomiędzy Marciszowem i Mrzygłodem powstały dwa tymczasowe mostki, a wykonawca drogi buduje nowe mosty. Najpierw zniknęła jedna sygnalizacja świetlna, później kolejna. Przejazd w obie strony jest od 3 tygodni bez utrudnień, trzeba jedynie zwolnić, gdyż to ciągle teren budowy. Z ułatwień cieszą się mieszkańcy, ale też właściciel stacji Jurwit na tej trasie, który wykorzystał utrudnienia w ruchu do przebudowy stacji. Po wcześniejszej wymianie dystrybutorów, teraz zmodernizowano sklep. Nowinką są teraz np. automatyczne drzwi. (JotM) 06.01.2020 08:20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama