Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 08:09
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Zawiercie

Reklama
Worek Medali Zawodników Arashi Zawiercie
Worek Medali Zawodników Arashi Zawiercie
(Zawiercie, Katowice) W niedzielę 2 lutego w Katowicach odbyła się Ogólnopolska Liga Dzieci i Młodzieży w Ju-Jitsu Sportowym. Nie mogło tam zabraknąć zawodników z klubu Arashi Zawiercie, którzy z zawodów wrócili z workiem medali. Organizatorem turnieju był Roan Fight Club Katowice, a w zawodach uczestniczyło 330 zawodników z 33 klubów. 13.03.2020 00:00
Reklama
Reklama
Potwierdzony chory w Zawierciu
Potwierdzony chory w Zawierciu
Ministerstwo Zdrowia w czwartek rano w swoim komunikacie potwierdziło, że jest pierwszy w Zawierciu pacjent zarażony koronawirusem. Przebywa na oddziale zakaźnym Zawierciańskiego szpitala. Na stronie Szpitala Powiatowego w Zawierciu tradycyjnie nic o tym nie przeczytacie. A ważne jest jak ten pacjent trafił na oddział! Czy to mieszkaniec powiatu zawierciańskiego, sąsiedniego myszkowskiego, co oznaczałoby, że mamy źródło zakażenia u siebie? 12.03.2020 12:14
Reklama
Reklama
Reklama
4 zgony i 8 zatruć: ARESZTOWANYM ZA DOPALACZE GROZI DO 10 LAT ZA KRATKAMI
4 zgony i 8 zatruć: ARESZTOWANYM ZA DOPALACZE GROZI DO 10 LAT ZA KRATKAMI
Zawiercie) W ubiegły wtorek Prokuratura Krajowa poinformowała o skierowaniu do Sądu aktu oskarżenia przeciwko 4 osobom, które mają być związane z handlem dopalaczami. Dwie kobiety sprzedawały truciznę , pomagał im w tym mężczyzna spokrewniony z jedną z nich. Czwartym oskarżonym jest dostawca, który zaopatrywał kobiety w dopalacze. Wszyscy oskarżeni zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 10 lat więzienia. 12.03.2020 10:00
Reklama
W KWIETNIU KONIEC URODZEŃ  W ZAWIERCIU?  W 2016 TAK SIĘ STAŁO W BĘDZINIE!
W KWIETNIU KONIEC URODZEŃ W ZAWIERCIU? W 2016 TAK SIĘ STAŁO W BĘDZINIE!
(Zawiercie) Od 1 kwietnia w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu ma się rozpocząć remont oddziału położniczego, a szpital ma przestać przyjmować kobiety do porodów. Termin ten podawany jest od wielu miesięcy, jednak mamy podstawy sądzić, że rozpoczęcie remontu w kwietniu jest niemożliwe. Dopiero 10 lutego na stronach Szpitala Powiatowego w Zawierciu ukazało się ogłoszenie o konkursie na roboty budowlane. Do 28 lutego firmy mogą składać oferty. A to ogromny, wielomilionowy remont ze środków Unii Europejskiej. Całość prac, wg dokumentacji ma być zakończona do 16. grudnia 2020. Przetarg zakłada, że zwycięska firma, gdy wygra przetarg ma do połowy grudnia zaprojektować zakres remontu, uzyskać wszystkie niezbędne pozwolenia i skończyć w terminie. To nierealne. 11.03.2020 10:00    1
Reklama
Reklama
TO NIE BYŁ  KORONAWIRUS
TO NIE BYŁ KORONAWIRUS
(Zawiercie) W piątek karetką z lotniska w Pyrzowicach na oddział zakaźny Szpitala Powiatowego w Zawierciu trafił na obserwację pacjent wracający z Chin przez Włochy, mieszkaniec Chorzowa, z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. We wtorek 25 lutego szpital podał oficjalną informację, że u pacjenta nie wykryto zakażenia koronawirusem. My jednak stawiamy pytanie o stan przygotowań zawierciańskiej lecznicy do takich sytuacji. Z wielu źródeł, głównie medycznych związanych z samym szpitalem wiemy, że gdyby mężczyzna faktycznie był nosicielem groźnego wirusa, szpital był i jest nadal na przyjęcie takich pacjentów zupełnie nieprzygotowany. Gdy pacjent został przywieziony karetką do szpitala, na oddziale zakaźnym Szpitala Powiatowego w Zawierciu nawet nie było lekarza. 10.03.2020 10:00
Reklama
Reklama
Reklama
51-LETNI MĘŻCZYZNA ZMARŁ W SZPITALU
51-LETNI MĘŻCZYZNA ZMARŁ W SZPITALU
Potrącenia pieszych w Porębie i Zawierciu. (powiat zawierciański) W ostatni weekend na drogach naszego powiatu doszło do dwóch wypadków z udziałem pieszych. Jeden z nich niestety miał tragiczny finał – potrącony w Porębie mężczyzna zmarł. Kilka godzin później w Zawierciu również doszło do potrącenia pieszej. Jej życiu na szczęście nie zagraża niebezpieczeństwo. Jak informuje zawierciańska policja, piesi przechodzili w niedozwolonych miejscach. 10.03.2020 08:00
Reklama
Wykaz oddziałów zakaźnych publikuje Urząd Wojewódzki
Wykaz oddziałów zakaźnych publikuje Urząd Wojewódzki
Śląski Urząd Wojewódzki opublikował "wykaz oddziałów zakaźnych" w związku z zagrożeniem koronawirusem. O tym, jak przygotowany do walki z wirusem jest Szpital Powiatowy w Zawierciu, pokazujemy od kilku tygodni. Teraz przykład improwizacji ze strony służb rządowych, wojewody. Jest wykaz, ale opublikowany poziomo, osoba chora prędzej kark sobie ukręci, niż to przeczyta. 09.03.2020 21:01
Reklama
MAGDALENA I MATYLDA SPOTKAŁY SIĘ Z JURAJSKIMI RYCERZAMI
MAGDALENA I MATYLDA SPOTKAŁY SIĘ Z JURAJSKIMI RYCERZAMI
Dwie dziewczynki, które wybrały się na mecz Aluronu Virtu CMC Warta Zawiercie z Jastrzębskim Węglem nie zostały wpuszczone na mecz, choć miały karnety na cały sezon. Powodem niewpuszczenia dziewczynek miał być brak miejsc. W tej sprawie o pomoc zwrócił się do naszej redakcji dziadek jednej z nich pan Andrzej Skóra. Po naszej interwencji klub przeprosił za zdarzenie, zaproponował dziewczynkom spotkanie z siatkarzami podczas treningu. 08.03.2020 00:00
Reklama
Reklama
DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ
DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ
(Zawiercie) Zawierciańscy harcerze w drugiej połowie lutego obchodzili święto harcerzy i skautów z całego świata. W ramach Dnia Myśli Braterskiej harcerze uczestniczyli w grze terenowej. Była to świetna okazja do zintegrowania się wszystkich harcerzy z Hufca Ziemi Zawierciańskiej. 01.03.2020 15:20
Reklama
Reklama
ZAGRALI DLA KAROLINY
ZAGRALI DLA KAROLINY
Piłka nożna (Zawiercie) W sobotę 21 grudnia ub. r. w hali OSiR-u przy ul. Blanowskiej w Zawierciu odbył się Charytatywny Turniej Futsalu „Gramy dla Karoli”. Celem turnieju była zbiórka pieniędzy dla Karoliny Bebel z Zawiercia, która została poszkodowana w wypadku samochodowym we wrześniu 2018 roku. 01.03.2020 11:20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama