Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 08:12
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Zawiercie

Reklama
NA RAZIE... NAJBLIŻSZE DWIE KOLEJKI ODWOŁANE
NA RAZIE... NAJBLIŻSZE DWIE KOLEJKI ODWOŁANE
(Powiat zawierciański) W związku z epidemią koronawirusa rozgrywki ligowe zostały przesunięte o dwa tygodnie. Wszystkie mecze zaplanowane na najbliższą sobotę nie odbędą się. Jak informuje Śląski Związek Piłki Nożnej pierwsza kolejka zaplanowana jest na weekend 28-29 marca. 17.03.2020 00:00
Reklama
Reklama
PREZYDENT MIASTA  KŁAMIE W SĄDZIE?
PREZYDENT MIASTA KŁAMIE W SĄDZIE?
(Zawiercie) Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski słynie z tego, że dokonał kadrowych zmian tak głębokich w administracji miasta Zawiercie i firmach miejskich, że mówi się wręcz o kadrowych „czystkach”. Jedną z pierwszych osób dotkniętych polityką kadrową Prezydenta Zawiercie była Sekretarz Miasta Zawiercie Magdalena Pasierb. Zwolniona ze stanowiska była też pierwszą z osób, która o swoją godność postanowiła walczyć w Sądzie. 2 stycznia 2019 do Sądu Rejonowego w Zawierciu wpłynął jej pozew o przywrócenie do pracy. W sądzie reprezentuje ją Kancelaria Adwokacka Wojciech Zymek z Katowic. 16.03.2020 00:00
Reklama
Reklama
Reklama
KOLEJNYCH DWÓCH PACJENTÓW Z PODEJRZENIEM KORONAWIRUSA!
KOLEJNYCH DWÓCH PACJENTÓW Z PODEJRZENIEM KORONAWIRUSA!
(Zawiercie) W poniedziałek 2 marca kolejna osoba trafiła do zawierciańskiego szpitala z podejrzeniem koronawirusa. To nieoficjalna informacja ponieważ szpital przez swojego rzecznika prasowego powołuje się na jakieś „wytyczne” Ministerstwa Zdrowia i odmawia potwierdzenia tej informacji. Z kolei w środę wieczorem -jak podaje wiarygodne źródło- zgłosił się drugi mężczyzna, wracający z Włoch kierowca TIR-a z objawami choroby. W środę rano Minister Zdrowia na konferencji prasowej poinformował, że pierwszy dodatni wynik testu na obecność koronawirusa został w Polsce potwierdzony. Widać, że ministerstwo chce zarządzać informacjami o zgłaszających się osobach z podejrzeniem koronawirusa. Ale blokowanie informacji o nowych przypadkach podejrzeń zakażeniem w Zawierciu na pewno tego zaufania nie buduje. W Zawierciu w trybie pilnym od poniedziałku księgowość, część administracji wyprowadza się z budynku D, który mieści na parterze oddział zakaźny i paliatywny a na piętrze… administrację szpitala. 16.03.2020 00:00
Reklama
XXXIV Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego
XXXIV Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego
W niedzielę 9 lutego odbył się XXXIV Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego w Zawierciu. W hali OSiR II przy ul. Blanowskiej 40 najlepsze taneczne pray mistrzowskie klasy „S”, nie tylko z Polski, ale również z zagranicy. Turniej prowadziła znana i lubiana tancerka, trenerka, międzynarodowa sędzina i prezenterka telewizyjna Iwona Pavlović oraz Arkadiusz Deierling. W tańcach standardowych zaprezentowało się 12 par, a w tańcach latynoamerykańskich 18 par. Turniej uświetniły pokazy pool dance Aleksandry Bednarz oraz pokazy akrobatyczne Krystiana i Kamila Kłeczek. Hala OSiR-u była zapełniona do ostatniego miejsca, a widzowie czynnie uczestniczyli w turnieju angażując się w różne propozycje prowadzących. 16.03.2020 00:00
Reklama
Reklama
4 PACJENT Z POTWIERDZONYM ZAKAŻENIEM W ZAWIERCIU
4 PACJENT Z POTWIERDZONYM ZAKAŻENIEM W ZAWIERCIU
Ministerstwo Zdrowia w niedzielę na Twitterze o godz. 19. podało informację o 4 nowych przypadkach zakażonych koronawirusem, w tym dwa są ze Śląska: z Zawiercia i Bytomia. 15.03.2020 20:21
Reklama
Reklama
Reklama
Harcerze organizują pomoc dla potrzebujących
Harcerze organizują pomoc dla potrzebujących
Na Facebooku harcerze z powiatu zawierciańskiego organizują się, żeby pomagać osobom w trudnej sytuacji, w związku z koronawirusem. Zrobią zakupy osobie starszej, zajmą się dzieckiem, jeżeli np. jesteś pracownikiem służby zdrowia, niezbędnym w szpitalu. 15.03.2020 19:14
Reklama
CORAZ WIĘCEJ OSÓB OBJĘTYCH KWARANTANNĄ DOMOWĄ
CORAZ WIĘCEJ OSÓB OBJĘTYCH KWARANTANNĄ DOMOWĄ
(Zawiercie, Myszków) We wtorek 10.03 do redakcji Kuriera Zawierciańskiego dotarła ze źródeł zbliżonych do służb sanitarnych informacja, ze 5 osobowa rodzina z ul. Strumień w Zawierciu jest objęta kwarantanną domową ze względu na prawdopodobieństwo kontaktowania się z osobami zarażonymi koronawirusem. Rzecznik prasowa Powiatowej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej w Zawierciu Wiesława Hamerlik ustnie zaprzeczyła, po sprawdzeniu, aby na tej ulicy mieszkały osoby objęte kwarantanną, ale potwierdziła, że są takie przypadki w innych rejonach. Ile osób i gdzie? -pytamy. Wtedy W. Hamerlik poprosiła o pytania na piśmie. 11 marca stacja Sanepidu otrzymała nowe wytyczne kwalifikowania osób do kwarantanny. Ilość osób profilaktycznie izolowanych w domu szybko będzie rosnąć. W tym samym dniu TSSE w Myszkowie potwierdziło, że wydają dziesiątki decyzji o kwarantannie, ale też odmawiają podawania konkretnych liczb. 15.03.2020 00:00
Reklama
RZĄD ZAMYKA SZKOŁY, TEATRY, MUZEA
RZĄD ZAMYKA SZKOŁY, TEATRY, MUZEA
W środę 11.03 premier Mateusz Morawiecki poinformował o zamknięciu szkół i przedszkoli na dwa tygodnie. Od najbliższego poniedziałku (16.03) placówki oświatowe mają być zamknięte, początkowo na dwa tygodnie. Już od wczoraj – tj. od czwartku 12 marca – odwołane zostały zajęcia edukacyjne. Zamiast nich szkoły gwarantowały uczniom zajęcia opiekuńcze, gdy rodzice nie mogli zapewnić dzieciom opieki w domach. 14.03.2020 13:51
Reklama
Reklama
7 ofert w przetargu na remont szpitala
7 ofert w przetargu na remont szpitala
(Zawiercie) 28 lutego mijał termin składana ofert w przetargu na remonty w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu. Wpłynęło 7 ofert, wszystkie przekraczające kwotę jaką szpital ma przewidzianą na ten cel. Przetarg zostanie unieważniony, czy starostwo, lub szpital dołoży kasy? Szpital na wykonanie remontów ma 7.385.500 zł. Najtańsza oferta złożona przez firmę Wodpol z Żywca jest o równe 300.000 zł droższa. Najdroższa oferta, firmy Mostostal Zabrze to aż 15,5 mln zł. 14.03.2020 00:00
Reklama
Reklama
SP Nr 1 ZWYCIĘZCĄ 2. TURNIEJU FUTSALU DLA SZKÓŁ
SP Nr 1 ZWYCIĘZCĄ 2. TURNIEJU FUTSALU DLA SZKÓŁ
(Zawiercie) W czwartek 27 lutego na hali OSiR-u Zawiercie przy ulicy Moniuszki została rozegrana druga edycja Turnieju Futsalu dla uczniów z zawierciańskich szkół podstawowych pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zawiercie Łukasza Konarskiego. Organizatorami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego Michał Niedzielski ze Szkoły Podstawowej nr 11 oraz Robert Szycowski ze Szkoły Podstawowej nr 5. 14.03.2020 00:00
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama