Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 26 czerwca 2026 00:11
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Co? Gdzie? Kiedy?

Reklama
WINO Z JURY? Czemu nie
WINO Z JURY? Czemu nie
Osoby, które noszą się z zamiarem założenia winnicy w Gminie Żarki lub sadzania winorośli mogą wziąć udział w Przedwiosennym Zjeździe Winiarzy i Winoogrodników w dniu 29 lutego organizowanym po raz pierwszy w Żarkach. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o zgłaszanie się pod numerem tel. 662 257 288. Liczba miejsc ograniczona! 20.02.2020 13:55    1
Reklama
Reklama
WEEKEND POD ZNAKIEM FOLKLORU W ŻARKACH LETNISKU
WEEKEND POD ZNAKIEM FOLKLORU W ŻARKACH LETNISKU
(Żarki Letnisko, gm. Poraj) Już jutro – w sobotę 3 sierpnia - rozpoczyna się tegoroczna Folkloriada Jurajska „Starodawne i bliskie czasy”. Na scenie amfiteatru w Żarkach Letnisku zaprezentuje się wiele zespołów śpiewaczych i ludowych, które zmierzą się w XI Przeglądzie Folklorystycznym. Drugiego dnia Folkloriady odbędzie się Festiwal Kapel Podwórkowych, Konkurs Rękodzieła Ludowego oraz Konkurs Kulinarny „Jurajskie Smaki”. Tegorocznemu świętu folkloru w Żarkach Letnisku towarzyszyć będą targi sztuki ludowej, wesołe miasteczko oraz catering. 02.08.2019 11:46
Reklama
Reklama
Reklama
CO WEDŁUG URZĘDNIKÓW MUSI ZAWIERAĆ WNIOSEK O UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI PUBLICZNEJ?
CO WEDŁUG URZĘDNIKÓW MUSI ZAWIERAĆ WNIOSEK O UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI PUBLICZNEJ?
(Zawiercie) Odpowiedź brzmi: podpis elektroniczny. Jeśli mieszkaniec przyśle do Urzędu Miejskiego w Zawierciu wniosek o udostępnienie informacji publicznej poprzez maila, to wg miejskich urzędników wniosek musi być podpisany podpisem elektronicznym. Ale przeglądając BIP można odnieść wrażenie, że chyba nie każdy wniosek obowiązuje ta zasada. Jedna z mieszkanek przesłała mailowo wniosek, w którym pyta o kilka rzeczy związanych z regulaminem podnoszenia kwalifikacji zawodowych urzędników i dofinansowania, które mogą uzyskać. Kobieta nie dostaje jednak odpowiedzi na swoje pytania – zamiast tego żąda się od niej, by jej wniosek został opatrzony podpisem elektronicznym. Jeśli nas wzrok nie myli, to w BIP widnieją wnioski wysłane mailem, bez podpisu elektronicznego, na które urzędnicy odpowiedzieli. A na koniec okazuje się, że to wszystko jedynie… pomyłka. 10.07.2019 08:30
Reklama
ZAWIERCIANIE STAJĄ W OBRONIE POLICJANTÓW
ZAWIERCIANIE STAJĄ W OBRONIE POLICJANTÓW
(Zawiercie) Już jutro, w sobotę 11 maja, zbierane będą podpisy pod petycją poparcia dla Komendanta Powiatowego Policji w Zawierciu oraz policjantów pracujących w tutejszej jednostce. Wobec szefa zawierciańskich mundurowych wszczęto procedurę odwoławczą, a wobec kilku funkcjonariuszy postępowanie dyscyplinarne. U podstaw takich decyzji leży dokonane w ubiegłym roku zatrzymanie kierowcy, który spowodował wypadek, w wyniku którego 27-letnia Karolina Bebel do dzisiaj jest w śpiączce. - Po wypadku sprawca został przez policjantów zatrzymany, na co złożył zażalenie do prokuratury. Sąd Rejonowy w Zawierciu uznał, że zatrzymanie było bezzasadne, nielegalne i nieprawidłowe, Sąd Okręgowy w Częstochowie podtrzymał w mocy to postanowienie. A wobec policjantów, którzy tego dnia mieli styczność ze sprawą wypadku spowodowanego przez cudzoziemca wszczęto postępowanie - czytamy w petycji. 10.05.2019 08:18
Reklama
Reklama
WYGRAJ ZAPROSZENIA NA MAJÓWKĘ W PARKU MINIATUR!
WYGRAJ ZAPROSZENIA NA MAJÓWKĘ W PARKU MINIATUR!
Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania jest 5 dwuosobowych zaproszeń na Święto Pierogów w Parku Miniatur. Z biletów będzie można skorzystać w zbliżający się długi weekend majowy, dokładnie w terminie 27.04-05.05. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami konkursu. Życzymy powodzenia! 15.04.2019 08:26
Reklama
Reklama
Reklama
ZAPROSZENIA NA KABARET PARANIENORMALNI
ZAPROSZENIA NA KABARET PARANIENORMALNI
W najbliższy piątek w Zawierciu wystąpi Kabaret Paranienormalni. Dla naszych Czytelników mamy kilka podwójnych zaproszeń na to wydarzenie. Jak je zdobyć? Szczegóły znajdziecie Państwo w najnowszym numerze Kuriera Zawierciańskiego. Zapraszamy do lektury! 30.03.2019 07:06
Reklama
WTORKOWE SPOTKANIE Z KIRĄ GAŁCZYŃSKĄ
WTORKOWE SPOTKANIE Z KIRĄ GAŁCZYŃSKĄ
W najbliższy wtorek, 2 października w Galerii Muzealnej Leszka Dutki odbędzie się spotkanie z Kirą Gałczyńską. Przed zawierciańską publicznością wystąpią też młodzi artyści z Nowej Fatamorgany Anity Maszczyk i Leopolda Stawarza. 01.10.2018 09:19
Reklama
JUBILEUSZOWE KONCERTY RZPiT "ZAWIERCIE"
JUBILEUSZOWE KONCERTY RZPiT "ZAWIERCIE"
Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca "Zawiercie" obchodzi jubileusz - 20-lecie działalności. Z tej okazji odbędą się wyjątkowe, jubileuszowe koncerty RZPiT "Zawiercie". W piątek 28 września o godzinie 19.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka "Centrum" w Zawierciu, a kolejnego dnia - w sobotę 29 września - o godzinie 16.00 na boisku OSiR przy ul. Moniuszki 10. Na wydarzenie wszystkich mieszkańców zapraszają Prezydent Miasta Zawiercie, Rada Miejska w Zawierciu oraz Miejski Ośrodek Kultury "Centrum". 27.09.2018 11:13
Reklama
Reklama
KONKURS FUNDACJI ORLEN W ZAWIERCIU
KONKURS FUNDACJI ORLEN W ZAWIERCIU
W najbliższy piątek - 21 września - jedna ze stacji benzynowych w Zawierciu zamieni się w jedno z najważniejszych "miejsc na Ziemi". Wszystko za sprawą ogólnokrajowego konkursu grantowego organizowanego przez fundację "Orlen - Dar Serca". Ci, którzy odwiedzą jutro stację Orlen przy ul. Wojska Polskiego 48 w Zawierciu będą mogli skosztować polskich jabłek i zrelaksować się w fotelach masujących. "Coś miłego" będzie też czekać na najmłodszych mieszkańców. 20.09.2018 16:31
Reklama
Reklama
POŻEGNANIE LATA W OGRODZIEŃCU
POŻEGNANIE LATA W OGRODZIEŃCU
(Ogrodzieniec) Już w najbliższą niedzielę (2 września) odbędzie się Pożegnanie Lata w Ogrodzieńcu. Popołudniowa zabawa dla całych rodzin zorganizowana zostanie na skwerze przy Placu Wolności 24. Na wydarzenie zaprasza Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ogrodzieńcu. Szczegóły na plakacie. 30.08.2018 10:27
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama