Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 20:04
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Co? Gdzie? Kiedy?

Reklama
STUDIO KUMU OLA. Nie tylko masaż!
STUDIO KUMU OLA. Nie tylko masaż!
Masaż klasyczny, hawajski, szkoła Huny. Krzysztof Trzebuniak, uczeń mnicha Klasztoru Szao Lin, w Górze Włodowskiej od 6 lat prowadzi zajęcia grupowe oraz masaże indywidualne, również lecznicze. Niektóre techniki znane Krzysztofowi przynajmniej z nazwy, jak hawajski masaż LOMI LOMI mogą być nam znane. Inne, jak Kahi Loa to już egzotyka dla bardziej wtajemniczonych w różne rodzaje masażu. Krzysztof Trzebuniak czerpie z doświadczeń wielu kultur. W swoim studio KUMU OLA w Górze Włodowskiej organizuje również koncerty, masaże dźwiękiem mis i gongów tybetańskich. Studio proponuje terapie po Covid-19. 27.04.2022 14:27    1
Reklama
Reklama
Velvet CARE: SZUKAMY PRACOWNIKÓW DO ZAKŁADU W KLUCZACH
Velvet CARE: SZUKAMY PRACOWNIKÓW DO ZAKŁADU W KLUCZACH
Jesteśmy jednym z największych producentów artykułów higienicznych w Polsce oraz w Europie Środkowo – Wschodniej. Społeczność Velvet CARE tworzy obecnie prawie 800 Pracowników zatrudnionych w biurze w Warszawie oraz w zakładzie produkcyjnym w Kluczach, w powiecie olkuskim, nieopodal Pustyni Błędowskiej. To co nas wyróżnia, to ponad 120 – letnia historia oraz intensywny rozwój na przestrzeni ostatnich lat. 21.04.2022 10:34    1
Reklama
Reklama
Reklama
PROTOKÓŁ Z KONTROLI UTKNĄŁ GDZIEŚ PO DRODZE
PROTOKÓŁ Z KONTROLI UTKNĄŁ GDZIEŚ PO DRODZE
(Zawiercie) Przez blisko dwa miesiące zawierciańscy radni nie otrzymali protokołu z kontroli, jaką Wojewódzki Inspektorat ochrony Środowiska przeprowadził w Zakładzie Gospodarki Komunalnej. Na temat spółki długo dyskutowano podczas lutowej sesji Rady Miejskiej, w której nie uczestniczył prezydent Łukasz Konarski. Wcześniej był on informowany o ważnym temacie, jaki ma być poruszany na sesji i proszono go o obecność. Jak tłumaczyła jego zastępczyni, wyjechał z dziećmi na ferie, a wyjazd miał już wcześniej zaplanowany. Nic nie stało na przeszkodzie, by termin sesji został dopasowany do wypoczynkowych planów prezydenta, jednak o to nie poprosił. O sytuacji w ZGK rozmawiała z radnymi nowa prezes spółki Edyta Duda. Rozmawiano między innymi o przekroczonych rzędnych wysypiska. Jak tłumaczył Krzysztof Cyberski z ZGK, projekt budowlany nie określa kształtu bryły, a przekroczone rzędne nie będą stanowiły kłopotu, bo przed zamknięciem składowisko osiądzie. 19.04.2022 11:00    1
Reklama
Brytyjczycy pogłębiają badania nad e-papierosami: tym razem rozpracowują ich rolę w rozpoczynaniu i rzucaniu palenia
Brytyjczycy pogłębiają badania nad e-papierosami: tym razem rozpracowują ich rolę w rozpoczynaniu i rzucaniu palenia
W dyskusji na temat alternatyw dla palenia często podejmuje się temat początkowych doświadczeń osób młodych i tego, co może stanowić dla nich swoistą „bramę” do uzależnienia. 19.04.2022 10:40
Reklama
Reklama
Konkurs Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie: SPISZ LEGENDĘ Z JURAJSKĄ HISTORIĄ W TLE
Konkurs Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie: SPISZ LEGENDĘ Z JURAJSKĄ HISTORIĄ W TLE
(Częstochowa) Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza do konkursu związanego z lokalnymi legendami. Zadaniem uczestników będzie spisanie baśni lub podania z terenu Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Legenda może być całkowicie wymyślona, ale może też być zasłyszana od kogoś lub kiedyś przeczytana. Czas na nadsyłanie prac upływa 13 maja. 18.04.2022 09:30
Reklama
Reklama
Reklama
Rusza zawierciański budżet obywatelski: PÓŁTORA MILIONA ZŁOTYCH NA POMYSŁY MIESZKAŃCÓW
Rusza zawierciański budżet obywatelski: PÓŁTORA MILIONA ZŁOTYCH NA POMYSŁY MIESZKAŃCÓW
(Zawiercie) Rozpoczęła się druga edycja zawierciańskiego budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy mogą już zgłaszać swoje propozycje inwestycji, które chcieliby, aby w przyszłym roku zostały zrealizowane w mieście. O tym, które projekty zwyciężą zdecydują sami mieszkańcy. Propozycje będzie można zgłaszać do 20 kwietnia. 17.04.2022 08:00
Reklama
NIE WIESZ JAKI WYBRAĆ PROFIL? W HERBERCIE MASZ NA TO 2 LATA! PORADNIK ÓSMOKRASISTY
NIE WIESZ JAKI WYBRAĆ PROFIL? W HERBERCIE MASZ NA TO 2 LATA! PORADNIK ÓSMOKRASISTY
Niedługo ósmoklasiści staną w obliczu konieczności podjęcia decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej. Ważnym krokiem jest wybór odpowiedniej szkoły i kierunku, które w bliższej bądź dalszej perspektywie pozwolą zdobyć kwalifikacje, niezbędne do wykonywania zawodu. W związku z tym zaczynamy prezentację szkół, abyście mogli wybrać jak najlepiej. Prezentujemy ofertę LO im. Zbigniewa Herberta w Częstochowie. 13.04.2022 18:13    1
Reklama
Czy Zawiercie to dobre miejsce do pracy?
Czy Zawiercie to dobre miejsce do pracy?
Zawiercie przez wiele lat charakteryzowało stosunkowo wysokie bezrobocie, jednak w ostatnim czasie sytuacja zaczęła się zmieniać. Wszystko dzięki Strefie Aktywności Gospodarczej, która pozwoliła nawiązać współpracę z nowymi inwestorami i stworzyć kilkaset miejsc pracy. Na zatrudnienie w Zawierciu mogą liczyć przede wszystkim pracownicy fizyczni, choć umysłowi również mogą otrzymać etat. 11.04.2022 13:58    1    17
Reklama
Reklama
ING przestaje karać za to, że… umrzesz! UOKiK zakazał bankowi tak robić
ING przestaje karać za to, że… umrzesz! UOKiK zakazał bankowi tak robić
Kto korzysta z konta w ING Bank Śląski mógł niedawno (już to zniknęło) zauważyć komunikat, że ING decyzją Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie będzie już blokował połowy środków na rachunku, w sytuacji, konto było wspólne, np. z małżonkiem, dzieckiem, a bank dowiedział się, że jeden ze współposiadaczy konta zmarł. Prezes UOKiK uznał praktykę banku za naruszającą zbiorowe interesy konsumentów. 04.04.2022 13:41    2
Reklama
Reklama
Piszemy wartościowe, ciekawe teksty i chciałbyś/chciałabyś robić to z nami?
Piszemy wartościowe, ciekawe teksty i chciałbyś/chciałabyś robić to z nami?
Interesuje cię polityka, sport, ekologia, sprawy społeczne?  Możesz zostać naszym dziennikarzem/współpracownikiem! Współpraca z redakcją Gazety Myszkowskiej, Kuriera Zawierciańskiego to klasyczne, rzetelne dziennikarstwo, ale również bardziej nowoczesne w przekazie dziennikarstwo internetowe portali gazetamyszkowska.pl kurierzawiercianski.pl które coraz bardziej się rozwijają, zdobywając sukcesywnie nowych czytelników. 04.04.2022 12:01    1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama