Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 26 czerwca 2026 02:21
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Gospodarka

Reklama
INWESTYCJE Z FUNDUSZU DRÓG SAMORZĄDOWYCH
INWESTYCJE Z FUNDUSZU DRÓG SAMORZĄDOWYCH
(powiat zawierciański) W połowie kwietnia ogłoszono listy zadań, które otrzymają dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Znalazły się na niej między innymi remonty dróg gminnych w Ogrodzieńcu oraz budowa ostatniego odcinka zachodniej obwodnicy Zawiercia. 07.05.2020 13:02
Reklama
Reklama
TARGOWISKO W OGRODZIEŃCU PONOWNIE DZIAŁA
TARGOWISKO W OGRODZIEŃCU PONOWNIE DZIAŁA
(Ogrodzieniec) Przedsiębiorstwo Komunalne Ogrodzieniec Sp. z o.o. poinformowało o ponownym uruchomieniu targowiska przy ul. Słowackiego. Mieszkańcy będą mogli robić zakupy, jednak wciąż muszą pamiętać o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa. 07.05.2020 12:44
Reklama
Reklama
Reklama
PRACE TRWAJĄ POMIMO PANDEMII
PRACE TRWAJĄ POMIMO PANDEMII
(Szczekociny) Epidemia koronawirusa nie zatrzymała zaplanowanych w Szczekocinach prac. Trwają roboty budowlane związane z budową sieci wodociągowej, a w przyszłości wyremontowany ma zostać chodnik w ul. Krakowskiej. 07.05.2020 12:32
Reklama
Wpływ pandemii koronawirusa na gospodarkę
Wpływ pandemii koronawirusa na gospodarkę
Rozmowa z dr. hab. Łukaszem Goczkiem Katedra Makroekonomii i Teorii Handlu Zagranicznego Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego 07.05.2020 11:34
Reklama
Reklama
ELECTROLUX POMAGA POLSKIM SZPITALOM
ELECTROLUX POMAGA POLSKIM SZPITALOM
Do pomocy w walce z koronawirusem przyłączyła się firma Electrolux, przekazując sprzęt usprawniający pracę personelu medycznego do szpitali w całej Polsce, w tym także do placówki w Zawierciu. 07.05.2020 11:25
Reklama
Reklama
Reklama
Polski Fundusz Rozwoju odrzuca większość wniosków? Ich zdaniem 2=2 to błąd!
Polski Fundusz Rozwoju odrzuca większość wniosków? Ich zdaniem 2=2 to błąd!
27 kwietnia ruszył program wsparcia firm który realizuje Polski Fundusz Rozwoju SA. Przez ten specjalny fundusz ma trafić do firm mikro, małych i dużych nawet 200 mln zł pomocy. Firmy mikro, zatrudniające do 9 pracowników jak czytamy w rządowej reklamie mogą dostać do 324 tys. zł. Jak to jest liczone? Zatrudniasz 9 osób, twoje obroty z powodu epidemii spadły o więcej niż 75% Na każdego pracownika dostaniesz 36 tys, czyli maksymalnie do tych 324 tys. zł. Masz 9 pracowników i obroty spadły powyżej 25%- na każdego z pracowników dostaniesz subwencję do 12 tys zł, czyli 108 tysięcy. Brzmi sensownie, ale jest haczyk! W pierwszych dniach po 27 kwietnia, gdy możliwe już było składanie wniosków, PFR -jeżeli czytać informacje z grup dyskusyjnych dla księgowych- prawdopodobnie odrzucił większość wniosków! Firmy i księgowi, którzy dla nich wypełniali wnioski są po prostu wkurzeni, gdyż PFR odrzuca wnioski podając bzdurne, wręcz absurdalne powody. 03.05.2020 12:44    1
Reklama
Nowa normalność - przywracamy zabiegi rehabilitacyjne
Nowa normalność - przywracamy zabiegi rehabilitacyjne
Od 4 maja br. będzie można znowu korzystać z zabiegów rehabilitacyjnych. Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i przedstawicielami zainteresowanych środowisk przygotowało wytyczne dla poszczególnych branż. Ich celem jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa i zmniejszenie ryzyka zakażenia koronawirusem. Szczegółowe informacje są dostępne pod adresem www.gov.pl/rozwój/wytyczne-dla-branz; 03.05.2020 10:57
Reklama
Nowa normalność – bezpieczne zakupy  w  centrach handlowych
Nowa normalność – bezpieczne zakupy w centrach handlowych
Od 4 maja br. otwieramy, galerie i centra handlowe. Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i przedstawicielami zainteresowanych środowisk przygotowało wytyczne dla poszczególnych branż. Ich celem jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa i zmniejszenie ryzyka zakażenia koronawirusem. Szczegółowe informacje są dostępne pod adresem www.gov.pl/rozwój/wytyczne-dla-branz; 03.05.2020 10:54
Reklama
Reklama
Nowa normalność –  wznowienie działalności hoteli i miejsc noclegowych
Nowa normalność – wznowienie działalności hoteli i miejsc noclegowych
Od 4 maja br. otwieramy hotele oraz obiekty oferujące miejsca noclegowe. Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i przedstawicielami zainteresowanych środowisk przygotowało wytyczne dla poszczególnych branż. Ich celem jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa i zmniejszenie ryzyka zakażenia koronawirusem. Szczegółowe informacje są dostępne pod adresem www.gov.pl/rozwój/wytyczne-dla-branz; 03.05.2020 10:51
Reklama
Reklama
Nowa normalność – bezpieczne zakupy w sklepach budowlanych i meblarskich
Nowa normalność – bezpieczne zakupy w sklepach budowlanych i meblarskich
Od 4 maja br. otwieramy sklepy meblarskie i budowlane. Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i przedstawicielami zainteresowanych środowisk przygotowało wytyczne dla poszczególnych branż. Ich celem jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa i zmniejszenie ryzyka zakażenia koronawirusem. Szczegółowe informacje są dostępne pod adresem www.gov.pl/rozwój/wytyczne-dla-branz; 03.05.2020 10:41
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama