Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 26 czerwca 2026 02:19
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Gospodarka

Reklama
KWARANTANNA Z DOMOWNIKIEM A ZASIŁEK CHOROBOWY
KWARANTANNA Z DOMOWNIKIEM A ZASIŁEK CHOROBOWY
Kwarantanna dla osób powracających z zagranicy obejmuje teraz także osoby z nią zamieszkujące. Wszyscy, którzy przechodzą taką obowiązkową kwarantannę, mają prawo do świadczeń chorobowych. Warunkiem otrzymania świadczenia jest podleganie ubezpieczeniu chorobowemu. 01.05.2020 13:24
Reklama
Reklama
Maseczki po 6 zł, jednorazowe rękawiczki po 1,50? Coraz więcej osób oburzonych drożyzną
Maseczki po 6 zł, jednorazowe rękawiczki po 1,50? Coraz więcej osób oburzonych drożyzną
Od czwartku 16. kwietnia Rząd nakazał obowiązkowe zakrywanie twarzy i nosa. Może być maseczka, chustka. Proponowany zimowy szalik to przy coraz ładniejszej pogodzie raczej propozycja dla największych zmarźluchów. Maseczki zaczynają pojawiać się w sklepach, zdobycie rękawiczek w normalnej cenie jest praktycznie niemożliwe. Na dzień przed obowiązkową maseczką (lub szalikiem) przyjrzeliśmy się jak to wygląda w handlu. Rękawiczek jednorazowych w drogeriach nie ma. Znaleźliśmy je w jednej z hurtowni w Myszkowie po… 50 zł/100 szt. 01.05.2020 12:47
Reklama
Reklama
Reklama
SPADA LICZBA OFERT PRACY, CHOĆ BEZROBOTNYCH JESZCZE NIE PRZYBYWA
SPADA LICZBA OFERT PRACY, CHOĆ BEZROBOTNYCH JESZCZE NIE PRZYBYWA
Jak koronawirus wpływa na lokalny rynek pracy? (powiat zawierciański) Trwająca pandemia koronawirusa daje się wszystkim we znaki z powodu obostrzeń, które zmieniły nasze codzienne życie, jak również z powodów gospodarczych. Wiele firm z dnia na dzień musiało przestać funkcjonować, wiele osób boi się o pracę, niektórzy już zostali wysłani na urlop bezpłatny. Jak dotychczas koronawirus wpłynął na lokalny rynek pracy i czego możemy się spodziewać w najbliższej przyszłości? Zapytaliśmy o to Powiatowy Urząd Pracy w Zawierciu. 01.05.2020 12:36
Reklama
Zadbajmy o nasze Ulubione Restauracje!
Zadbajmy o nasze Ulubione Restauracje!
(powiat zawierciański) Z powodu epidemii koronawirusa zamknięte są restauracje, bary i lokale gastronomiczne. Wiele z nich oferuje dania na dowóz lub na wynos. Właściciele i pracownicy lokali gastronomicznych znaleźli się w naprawdę trudnej sytuacji. Pomimo zamówień telefonicznych, obroty większości z nich (o ile nie wszystkich) znacząco spadły. Nie wiadomo jeszcze jak długo restauracje pozostaną zamknięte, ale pewne jest już to, że od ilości zamówień zależy ich być albo nie być. Zamknięcie lokalu będzie wiązało się nie tylko z tym, że z naszej lokalnej mapy ulubionych miejsc zniknie bar lub restauracja, którą lubiliśmy odwiedzać. Oznacza to również utratę pracy dla wielu osób – naszych znajomych, sąsiadów, mieszkańców naszych miejscowości. Czy możemy im pomóc? Tak! Wystarczy skorzystać z ich oferty i rozkoszować się smakami naszych ulubionych dań w domowym zaciszu. 01.05.2020 12:23
Reklama
Reklama
MEDYCYNA PRACY  W CZASIE EPIDEMII
MEDYCYNA PRACY W CZASIE EPIDEMII
Niektórzy zastanawiali się, co zrobić z badaniami medycyny pracy w czasie stanu epidemii. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia badanie i wydanie orzeczenia może nastąpić zdalnie. Wszyscy lekarze mogą korzystać z tego rozwiązania, również lekarze medycyny pracy. 01.05.2020 12:18
Reklama
Reklama
Reklama
KWARANTANNA Z DOMOWNIKIEM A ZASIŁEK CHOROBOWY
KWARANTANNA Z DOMOWNIKIEM A ZASIŁEK CHOROBOWY
Kwarantanna dla osób powracających z zagranicy obejmuje teraz także osoby z nią zamieszkujące. Wszyscy, którzy przechodzą taką obowiązkową kwarantannę, mają prawo do świadczeń chorobowych. Warunkiem otrzymania świadczenia jest podleganie ubezpieczeniu chorobowemu. 01.05.2020 12:04
Reklama
TARCZA ANTYKRYZYSOWA- co już działa a co jest tylko obietnicą?
TARCZA ANTYKRYZYSOWA- co już działa a co jest tylko obietnicą?
Informacje wg. stanu na 17.04.2020. Osoby prywatne i przedsiębiorcy pytają, czytają i przede wszystkim czekają. Na szczegóły na jakie mogą liczyć wsparcie, gdy wpadli w kłopoty z powodu koronawirusa, albo ograniczeń w handlu, produkcji czy „życiu” w związku z epidemią. Sprawdzamy co działa, z jakiej konkretnie pomocy można skorzystać, a co jest tylko obietnicą na przyszłość. 30.04.2020 14:21
Reklama
ARiMR: SĄ DODATKOWE PIENIĄDZE NA KREDYTY PREFERENCYJNE
ARiMR: SĄ DODATKOWE PIENIĄDZE NA KREDYTY PREFERENCYJNE
Rolnicy, którzy chcą ubiegać się o pomoc w formie preferencyjnych kredytów z dofinansowaniem ARiMR, mogą składać wnioski w bankach współpracujących z Agencją. Pomoc ARiMR polega na płaceniu za kredytobiorcę części oprocentowania kredytu udzielanego przez bank. W efekcie rolnik ma tańszy kredyt niż w przypadku, gdyby korzystał z kredytu komercyjnego. 24.04.2020 13:49
Reklama
Reklama
TARG MA 500 LAT DZIAŁAŁ NAWET W CZASACH ZABORÓW
TARG MA 500 LAT DZIAŁAŁ NAWET W CZASACH ZABORÓW
Targ w Żarkach to miejsce zakupów, spotkań. Choć te ostatnie zeszły na plan dalszy w czasie epidemii. Targowisko żareckie to miejsce znane i kultowe jak żadne inne miejsce handlu na wolnym powietrzu. Dlatego jego zamykanie, otwieranie, zakaz handlu towarami przemysłowymi wywołuje tak wiele emocji, sprzeciwu. 23.04.2020 18:52    1
Reklama
Reklama
CO SAMORZĄD MOŻE ZROBIĆ DLA SWOICH PRZEDSIĘBIORCÓW?
CO SAMORZĄD MOŻE ZROBIĆ DLA SWOICH PRZEDSIĘBIORCÓW?
Firmy są dla gmin na wagę złota. Nie bez powodu samorządy zabiegają o rozwój stref ekonomicznych i starają się „ściągnąć” do siebie inwestorów. Im więcej przedsiębiorców, tym większe wpływy do gminnej kasy. Obecnie jednak wielu przedsiębiorców zmaga się z kryzysem spowodowanym koronawirusem. Część firm zapewne upadnie. Czy samorządy robią coś, by pomóc lokalnym firmom, a przez to również mieszkańcom, którzy znajdują w nich zatrudnienie? 23.04.2020 12:30
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama