Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 19:42
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Gospodarka

Reklama
Informacje o kwarantannie i izolacji dostępna na PUE ZUS
Informacje o kwarantannie i izolacji dostępna na PUE ZUS
Pracodawca ma udostępnione informacje na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS) o pracownikach, którzy odbywają kwarantannę lub są objęci izolacją. Dane te są potrzebne do wypłaty zasiłku chorobowego. 22.10.2021 18:04
Reklama
Reklama
Światowy Dzień Owoców i Warzyw – czy pamiętamy o nich na co dzień?
Światowy Dzień Owoców i Warzyw – czy pamiętamy o nich na co dzień?
Przeciętny Polak zjada obecnie zaledwie 7 średniej wielkości jabłek miesięcznie. To o połowę mniej niż 20 lat temu, a trend jest spadkowy. Zdecydowanie chcemy go odwrócić. Przy okazji Światowego Dnia Owoców i Warzyw zachęcamy, aby polskie jabłka z powrotem zajęły należne im miejsce w jadłospisach Polaków. Zgodnie z zaleceniami WHO powinniśmy spożywać minimum 400 gramów owoców i warzyw dziennie. Zdaniem wielu dietetyków, tę liczbę należałoby nawet podwoić. Jest nad czym pracować. Przeciętny Europejczyk spożywa ok. 340 g owoców i warzyw dziennie. Polacy jedynie 280 gramów. Zadbajmy o to, aby polskie jabłko stanowiło jedną z codziennych porcji owoców i warzyw w naszej diecie. 22.10.2021 17:55
Reklama
Reklama
Reklama
Emerytury ponad granicami - ZUS liderem elektronicznej wymiany danych
Emerytury ponad granicami - ZUS liderem elektronicznej wymiany danych
Zakład Ubezpieczeń Społecznych, jako jedna z pierwszych instytucji w Europie, wdrożył europejski system elektronicznej wymiany danych EESSI. Dzięki temu, sprawy międzynarodowe są obsługiwane w drodze komunikacji elektronicznej, sprawniej i szybciej. 17.10.2021 15:06
Reklama
Światowy Dzień Żywności. Polacy wyrzucają miliony ton artykułów spożywczych i… opakowań
Światowy Dzień Żywności. Polacy wyrzucają miliony ton artykułów spożywczych i… opakowań
16 października obchodzony jest Światowy Dzień Żywności. To data, która ma przypominać, że każdego roku marnowane są w Polsce i na świecie miliony ton jedzenia. A choć żyjemy w XXI wieku to nie brakuje krajów, w których dostępność artykułów spożywczych nadal jest ogromnym problemem. 16.10.2021 08:00
Reklama
Reklama
OD KSIĘDZA NIE TYLKO WÓDKA. W SKLEPIE MOŻNA BYŁO TEŻ KUPIĆ RUSKIE PAPIEROSY- mówi była pracownica księdza
OD KSIĘDZA NIE TYLKO WÓDKA. W SKLEPIE MOŻNA BYŁO TEŻ KUPIĆ RUSKIE PAPIEROSY- mówi była pracownica księdza
Po naszym artykule: „PROBOSZCZ HANDLUJE WÓDKĄ! LEGALNIE! Ale BISKUP CHYBA O TYM NIE WIE” Biskup Gliwicki tego samego dnia odwołał księdza Marka Niewiadomskiego z funkcji administratora parafii w Herbach. W herbach ksiądz Marek nauczał, jak złe są nałogi, w Myszkowie od sierpnia 2020 sprzedawał wódkę, piwo, wino w sklepie przy ul. Kościelnej 5 „Alkohole strefa%”. 21 września przyłapaliśmy księdza Marka jak sam wnosił pudła z alkoholem do sklepu. Tego samego dnia ksiądz działalność gospodarczą zlikwidował, za dwa dni sklep ruszył ponownie, z nową właścicielką. Po ukazaniu się artykułu w redakcji rozdzwoniły się telefony. 15.10.2021 18:08
Reklama
Reklama
Reklama
BRAK ZGODY W SPRAWIE PRZEZNACZENIA WILLI ERBEGO
BRAK ZGODY W SPRAWIE PRZEZNACZENIA WILLI ERBEGO
(Zawiercie) Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, Rada Miejska podczas nadzywyczajnej sesji 13 kwietnia podjęła uchwałę ws. sprzedaży budynku Agencji Rozwoju Zawiercia przy ul. Technologicznej. W trakcie tego posiedzenia radni rozpatrywali też projekt uchwały dotyczący przeniesienia ARZ do Willi Erbego przy ul. Leśnej. Pomysł ten nie znalazł jednak poparcia u wystarczającej liczby radnych – 8 radnych było „za”, 8 zagłosowało „przeciw”. W dyskusji mówiono między innymi o tym, że zabytkowy budynek w centrum miasta mógłby zostać przeznaczony na cele kulturalne, a nie biurowe. 15.10.2021 14:33    2
Reklama
Słoneczna niedziela przyciągnęła tłumy do Winnicy 511
Słoneczna niedziela przyciągnęła tłumy do Winnicy 511
Słoneczny ciepły dzień zachęcał do odwiedzenia Hotelu Poziom 511 w Podzamczu w niedzielę 3 października. Kto przybył, nie żałował, gdyż atrakcji związanych z Piknikiem w winnicy nie brakowało. Każdy chętny pomagał w zbiorach winogron, pod okiem enologa. Przy kieliszku wina i atrakcjach kulinarnych hotelowej restauracji, tego dnia serwującej przekąski całkiem za darmo, rozmowy o jedzeniu, szczepach winorośli, tajnikach uprawy mogły trwać do wieczora. Przy zbiorach winogron zastaliśmy dwie siostry, Lenę i Kingę, które sprawnie obcinały kiście winogron z krzaków, najwyraźniej dobrze się przy tym bawiąc. Chętnych do tej pracy, nie brakowało. 15.10.2021 09:12    1
Reklama
AFERA FUM PORĘBA:  OSKARŻONY BYŁY PREZES
AFERA FUM PORĘBA: OSKARŻONY BYŁY PREZES
(Poręba, Częstochowa) Jak informuje Prokuratura Regionalna w Katowicach 13 września do Sądu Okręgowego w Częstochowie trafił akt oskarżenia przeciwko Andrzejowi P., byłemu Prezesowi FUM Poręba i Magdalenie M., oskarżonym o czyny z art. 296 § 1 § 2 i § 3 kk, art. 300 § 1 i 3 kk i art. 300 § 2 kk w zw. z art. 308 kk w zw. z art. 11 § 2 kk w zw. z art. 12 § 1 kk oraz z art. 586 ksh. Jednocześnie Prokuratura Regionalna w Katowicach I Wydział do Spraw Przestępczości Gospodarczej zawiadamia w swoim komunikacie wszystkich poszkodowanych, zainteresowanych śledztwem, które toczyło się pod sygnaturą RP I Ds.1.2017. 14.10.2021 18:40
Reklama
Reklama
Aktualne pytania: jak zmniejszać ryzyko związane z paleniem
Aktualne pytania: jak zmniejszać ryzyko związane z paleniem
Kolejne badania potwierdzają niższą o około 95 proc. szkodliwość papierosów elektronicznych w porównaniu z papierosami tradycyjnymi. Na tzw. naukowej skali obniżania ryzyka (risk continuum) e-papierosy są spozycjonowane jako mniej toksyczne od tzw. wyrobów nowatorskich, czyli popularnych podgrzewaczy tytoniu. 07.10.2021 12:38
Reklama
Reklama
W ZAWIERCIU POWSTANIE ODDZIAŁ TERENOWY WORD
W ZAWIERCIU POWSTANIE ODDZIAŁ TERENOWY WORD
(Zawiercie) 30 sierpnia 2021 Sejmik Województwa Śląskiego przegłosował uchwałę w sprawie utworzenia Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zawierciu. Ośrodek będzie oddziałem terenowym WORD w Katowicach i będzie miał swoją siedzibę przy ulicy Parkowej. 30.09.2021 11:56
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama